نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: مشکل کاری مذهبی و ایمان به خدا

2668
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1159
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل کاری مذهبی و ایمان به خدا

سلام خدمت همه شما
    نمیدونم از کجا شروع کنم
    بهتر میبینم با چیزی که الان بدجور باهاش درگیرم شروع کنم
    من یک سال پیش با یه نفر شراکتی یه امتیاز یه شغل ازاد که متعلق به یه اقایی بود رو خریدیم
    درامدش خوب بود توی این یه سال
    واسه همین وقتی شریکم پیشنهاد داد که سهم خودش رو به دوبرابر قیمت خرید بهم میفروشه با وجود اینکه از این قیمت بالا خورده بودم ولی قبول کردم. گفتم بهتره دیگه شراکتی نیست خودم قاق بالاسر خودم هستم . پولش رو هم یک ساله در میارم .
    امااا
    اما درست از وقتی که قرارداد بستیم و مغازه شد برای من همچی 180 درجه برگشت
    دردسر پشت دردسر
    بدهی پشت بدهی
    مغازه ای که توی مرداد ماه سال قبل چهار و نیم میلیون درامد داشت و با کسر هزینه دو و نیم ملیونی باز دو ملیون سود داشت، یهو کل درامدمرداد امسالش شد 600 هزار تومن که پول یارانه ها رو همراه با مقداری قرض از یکی از اشناها گذاشتم روش دادم پول اجاره
    هنوز یه هفته ای از این جریان نگذشته بود که صاحب خونه زنگ زد و گفت یا تا یه ماه دیگه تخلیه میکنی یا همه چی دو برابر ( یعنی اجاره به جای هشتصد بشه یک ملیون و دویست و پول پیش هم به جای 5 ملیون بشه 15 ملیون)
    هنوز چند روزی از این قضیه نگذشته بود و تو شوک این خبر بودم که یه اس ام اس از طرف دانشگاه اومد که گفته بود یک ملیون و دویست به دانشگاه بدهکاری داری و اگه نپردازی از ضامنت کم میشه.
    دیگه داشتم دیوونه میشدم
    خبر ها یکی بعد یکی دیگه میرسیدن
    -یکی دو روزی گذشت و یکم ارومتر شدم که قبض برق اومد: 750 هزار تومن همراه با اخطار قطع
    -فردای اون روز یکی از دستگاههای تو مغازه خراب شد و یکی از کارامون کامل خوابید چون هزینه تعمیرش بالا بود
    -دو سه روز بعد یکی زنگ زد و یادم اورد که 200 هزار تومنی بابت باقی مانده خرید یکی از دستگاه ها ازم طلب داره و خیلی نیاز داره بهش
    خلاصه هر روز بد تر از دیروز
    اوضاع کسب و کار هم کلاااا تعطیل. منی که تا قبل از خرید امتیاز مغازه بعضی وقتا فرصت اب خوردن هم نداشتم و مشتری ها از سر و کولم بالا میرفتن اونقدر بیکار بودم که تو مغازه میخوابیدم
    امروز هم یه دستگاه دیگه خراب شد و یه قسمت دیگه کارا خوابید

این چند وقت بدترین دوران عمرم بودن
    به خاطر این اوضاع هرشب همسرم با چشم گریون به رختخواب میرفت و من هم هیچی نمیتونستم بگم چون تا میگفتم خدا درستش میکنه فرداش یه بلای دیگه سرمون میومد.
    هر روز که از خواب بیدار مشدم منتظر بود که امروز قراره چه اتفاقی بیفته

حالا سوال من
    چرا واقعا چرا
    چرا داره این اتفاق ها میفته؟؟
    مگه خدا نگفته از تو حرکت از من برکت پس کو؟؟؟
    لطفااااااااااااااااااا نگید خدا داره ازمایشت میکنه اخه ازمایش تا کی ؟؟؟ چرا ازمایشات خدا مال منه و رحمتش واسه بقیه
    لطفااااااااااااا نگید حتما گناهی کردی و این تاوان گناهاته؟؟ اگه اینطوره چرا برا خیلیای دیگه روز بروز وضعشون بهتر میشه یعنی اونا امام معصومن؟؟
    چرا اینجوریه
    این خلاصه ای که گفتم گوشه ای از زندگیمه. زندگیم سرشاره از این وضعیت ها سرشاره از شکست ها. هرچی دویدم فقط شکست بوده و شکتست
    اخه خدایا یه نیم نگاهی هم به ما کن
    اگه ازمایشه تا به کی ازمایشه. از وقتی دست چپ و راستم رو شناختم تحت ازمایش بودم بالاخاره باید یه در رحمتی هم باشه یا نه
    باید یه ارامش نسبی هم باشه یا نه
    باید جوری باشه که حداقل روم بشه به زنم بگم ناراحت نباش خدا درستش میکنه و ارومش کنم
    من دیگه گیج شدم
    اصلا نمیدونم چی درسته چی غلطه
    شدم مثل برگی روی اب که هی اینور میره و هی اونور
    لطفا یکی راهنماییم کنه
    خواهشا اگه میخواید بگید ازمایشه و حکمته و تاوان گناهاته لطفاااااااااااااااااااااا اا چیزی ننویسید. جوابی ندید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

پاسخ : مشکل کاری مذهبی و ایمان به خدا

سلام دوست عزیز

امیدوارم از این اتفاقات پیش اومده یکم آروم شده باشید .

راستش حرف زیادی برای گفتن ندارم ، نیومدم هم بگم تاوان گناهاته ، ولی اگه اجازه بدی بزار بگم بزارش رو حساب آزمایشات الهی

میدونم الان تو چه فشارو تنگنا هستید ، تا کسی جای شما نباشه این وضعیت و سختیش رو درک نمیکنه ، ولی همه ی آدما تو زندگیشون یه مدت دستشون تنگ شده ، بدونید این تنها شما نیستید که الان بدبیاری پشت بدبیاری میارید .

خب شما خداروشکر کنید که تا سال قبل درامدتون خوب بوده و مغازه براتون پرخیرو برکت بود ، الان هم ان شالله که درامد مغازه از قبل هم بیشتر بشه .

همه ی ماها تو زندگیامون یه روز خوب داریم یه روز بد ، شما هم همینطور این روزای بد رو باید با امیدواریو توکل به خدا پشت سر بزارید . تمام تلاشتونو برای مقابله با مشکلات بکنید . اگر توان وام گرفتن دارید وام بگیریدو دستگاههایی که خراب شدن رو درست کنید که کار مغازه نخوابه . یا اگر میتونید از خانوادتون قرض کنید تا کارتونو راه بندازید .

شما نباید خودتونو ببازید ، خداروشکر کنید ، خیلیا هستن که اوضاعشون بدتر از شماست ، صدها برابر بدتر .

با داشتن چند فرزند توی نون شبشون موندن ، خداروشکر کنید که سرتون جلو خانوادتون بالا هست .

شما اگه میگید از روز اول در حال آزمایش بودی خداروشکر کنید که خدا با گرفتن عزیزانتون شمارو آزمایش نکرده ،الان هم خداروشکر کنید که تنتون سالمو سلامت هست و توان انجام کار رو دارید ، مشکلات مالی همه دارن یکی کمتر یکی بیشتر .

با همسرتون هم صحبت کنید ، اونم الان نگران شماست ، ولی وقتی ببینه شما آرومید اون هم آروم میشه ... بهش بگید ان شالله همه ی مشکلات حل میشه و روزای خوب میرسه ، قطعا درکتون میکنه و خیالش از بابت شما هم راحت میاشه .

3. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1159
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

امیدوارم از این اتفاقات پیش اومده یکم آروم شده باشید .

راستش حرف زیادی برای گفتن ندارم ، نیومدم هم بگم تاوان گناهاته ، ولی اگه اجازه بدی بزار بگم بزارش رو حساب آزمایشات الهی

میدونم الان تو چه فشارو تنگنا هستید ، تا کسی جای شما نباشه این وضعیت و سختیش رو درک نمیکنه ، ولی همه ی آدما تو زندگیشون یه مدت دستشون تنگ شده ، بدونید این تنها شما نیستید که الان بدبیاری پشت بدبیاری میارید .

خب شما خداروشکر کنید که تا سال قبل درامدتون خوب بوده و مغازه براتون پرخیرو برکت بود ، الان هم ان شالله که درامد مغازه از قبل هم بیشتر بشه .

همه ی ماها تو زندگیامون یه روز خوب داریم یه روز بد ، شما هم همینطور این روزای بد رو باید با امیدواریو توکل به خدا پشت سر بزارید . تمام تلاشتونو برای مقابله با مشکلات بکنید . اگر توان وام گرفتن دارید وام بگیریدو دستگاههایی که خراب شدن رو درست کنید که کار مغازه نخوابه . یا اگر میتونید از خانوادتون قرض کنید تا کارتونو راه بندازید .

شما نباید خودتونو ببازید ، خداروشکر کنید ، خیلیا هستن که اوضاعشون بدتر از شماست ، صدها برابر بدتر .

با داشتن چند فرزند توی نون شبشون موندن ، خداروشکر کنید که سرتون جلو خانوادتون بالا هست .

شما اگه میگید از روز اول در حال آزمایش بودی خداروشکر کنید که خدا با گرفتن عزیزانتون شمارو آزمایش نکرده ،الان هم خداروشکر کنید که تنتون سالمو سلامت هست و توان انجام کار رو دارید ، مشکلات مالی همه دارن یکی کمتر یکی بیشتر .

با همسرتون هم صحبت کنید ، اونم الان نگران شماست ، ولی وقتی ببینه شما آرومید اون هم آروم میشه ... بهش بگید ان شالله همه ی مشکلات حل میشه و روزای خوب میرسه ، قطعا درکتون میکنه و خیالش از بابت شما هم راحت میاشه .
    ممنون از پاسختون
    ولی واقعا دیگه کم اوردم
    حرفاتون کاملا درسته از لحاظ منطقی
    ولی بعضی وقتا فکر میکنم قضیه چیزی بیش از این حرفاست
    نه خودم تنها حتی یکی از دوستام که خیلی در جریان زندگیم بود هم نظرش همین بود که موضوع من چیزی فراتر از این حرف ها هست. جوری که با وجودی که اصلا به دعا و دعا نویسی و این حرفا اعتقادی نداشت، از یکی از اشناهاشون خواسته بود که با یه نفر که در این زمینه معروف بوده تو شهرشون و رایگان هم کار میکرده صحبت کنه
    اگه به سحر و جادو و دعا نویسی اعتقاد داشتم میگفتم شاید طلسمم کرده باشن. ولی اعتقادی ندارم.
    یبار سر همین قضیه ازدواجم منجر به طلاق شد. چون نامزدم با وجود اینه دختر سختی کشیده ای بود ولی نتونست دوام بیاره و نهایتا طلاق گرفت و بدون گرفتن مهریه رفت دنبال زندگیش. این ازدواج دوممه.

درسته که از من بدتر خیلی هستن ولی خیلی ها هم هستن که از من وضعشون بهتره
    خیلی ها رو دیدم که از صفر مطلق شروع کردن و الان به خیلی چیز ها رسیدن
    ولی ظاهرا برای من که یجورایی برعکسه

کاملا اعتماد به نفسم رو از دست دادم
    خودم پسر خیلی ارومی هستم. خیلی وقتا همسرم رو دلداری میدم ولی خوب سخته
    منم هر روز نمیتونم بگم انشاله درست میشه
    یکبار بگم دوبار بگم ولی وقتی بهتر نمیشه و بدتر میشه اصلا دیگه نمیتونم به همسرم بگم همچی بهتر میشه.
    همش این سوالا تو ذهنمه:
    چرا باید این اتفاق ها درست از زمانی بیفته که با توکل به خدا دل رو زدم به دریا و تصمیم گرفتم مستقل بشم؟؟
    این دستگاه ها قبل از شراکت من و رفیقم دو سال کار کرده بودن
    مغازه دو سال بود دست مستاجر قبلی بود
    بدهی دانشگاه دو سه سالی بود که پرداخت نشده بود
    درامد مغازه جز عید نوروز کمتر از ماهی یکی دو ملیون درامد نداشت
    چرا دقیقا وقتی مغازه مال من شد صاحب خونه تصمیم گرفت همچین کاری کنه(در حالی که خودش هم میدونه کرایه عرف اینجا حتی کمتر از این چیزی هست که الان میپردازم)؟؟؟
    چرا دانشگاه دقیقا همین حالا یادش اومد من بدهکاری دارم بعد از سه سال؟؟
    چرا درامد مغازه درست از ماه اولی که مال من شد درامدش تقریبا یک هشتم شد؟؟
    چرا دستگاه، درست هفته اولی که قولنامه به نام من خورد خراب شد؟؟؟
    و هزاران چرای دیگه که هیچ جوابی ندارم واسش و امیدم رو هم از بین برده چون حس میکنم دست ب هر کاری بزنم محکوم به شکسته

5. کاربران زیر از younes_ysf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21772
    تشکـر
    12
    تشکر شده 84 بار در 39 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام یک قانون تایید شده در متافیزیک این هست که قالبهای فکری ما زندگی ما رو می سازند. اگه شما خودت رو ورشکسته بدونی، ورشکسته خواهی شد. تصورت در مورد آینده روشنه یا تاریک، در حال حاضر خودت رو ورشکسته میدونی یا سرمایه دار؟ خودت رو خوش شانس می دونی یا بد شانس؟ می تونم بهت بگم اصلا دنبال مقصر نباش. این دستپخت افکاریه که در ذهن داری!! اگه هر روز صبح منتظر یک خبر ناگوار باشی خبر ناگوار بهت می رسه و اگه هر روز صبح منتظر یه خبر خوش باشی ، خبر خوش بهت می رسه. اگه میخوای این روند عوض بشه باید دیدتو نسبت به مسائل عوض کنی. یک مثال از خودم بزنم. هر روز منتظر خبرهای خوش هستم و می شنوم. ابتدای امثال به یکی از همکارام گفتم که انتظار دارم در این سال نتونم 400 میلیون درآمد داشته باشم. چون هردو مون کارمندیم ایشون نگاهی با تردید به من انداخت و گفت البته اگه آدم بخواد هرچیزی شدنیه! این اعتقاد قلبی من هست که از خدا هرچی بخوای بهت میده فقط باید بخوای و شروع به حرکت بکنی. خلاصه تا الان که 6 ماه گذشته درآمدم به 200 میلیون نرسیده ولی نسبت به پارسال دو و نیم برابر شده. در نهایت باید بگم
    تو آنی که می اندیشی

7. کاربران زیر از شکیب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1159
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شکیب نمایش پست ها
    سلام یک قانون تایید شده در متافیزیک این هست که قالبهای فکری ما زندگی ما رو می سازند. اگه شما خودت رو ورشکسته بدونی، ورشکسته خواهی شد. تصورت در مورد آینده روشنه یا تاریک، در حال حاضر خودت رو ورشکسته میدونی یا سرمایه دار؟ خودت رو خوش شانس می دونی یا بد شانس؟ می تونم بهت بگم اصلا دنبال مقصر نباش. این دستپخت افکاریه که در ذهن داری!! اگه هر روز صبح منتظر یک خبر ناگوار باشی خبر ناگوار بهت می رسه و اگه هر روز صبح منتظر یه خبر خوش باشی ، خبر خوش بهت می رسه. اگه میخوای این روند عوض بشه باید دیدتو نسبت به مسائل عوض کنی. یک مثال از خودم بزنم. هر روز منتظر خبرهای خوش هستم و می شنوم. ابتدای امثال به یکی از همکارام گفتم که انتظار دارم در این سال نتونم 400 میلیون درآمد داشته باشم. چون هردو مون کارمندیم ایشون نگاهی با تردید به من انداخت و گفت البته اگه آدم بخواد هرچیزی شدنیه! این اعتقاد قلبی من هست که از خدا هرچی بخوای بهت میده فقط باید بخوای و شروع به حرکت بکنی. خلاصه تا الان که 6 ماه گذشته درآمدم به 200 میلیون نرسیده ولی نسبت به پارسال دو و نیم برابر شده. در نهایت باید بگم
    تو آنی که می اندیشی
    فیلم راز
    فیلم خیلی خوبی بود
    خیلی امید به زندگی بهم داد
    حتی رابطه من با خدا رو عوض کرد بهتر کرد
    ولی خیلی جاها جواب نمیده
    اینو وقتی از زنم طلاق گرفتم فهمیدم
    قبل از ازدواج سبک سنگین کردم. حتی استخاره گرفتم
    بهترین ارزو ها و شیرین ترین لحظات رو باهاش تصور میکردم
    ولی...
    یک سالی طول کشید تا باور کردم واقعا از هم جدا شدیم
    بگذریم
    من اگه امید و دید مثبت نداشتم اصلا امتیاز مغازه رو نمی خریدم
    با هزار امید و ارزو امتیاز رو خریدم
    درامد ماهی حداقل دو ملیون رو تصور میکردم
    ببینید نمیخوام هی بیهونه بیارم و ثابت کنم که واقعا ادم بد بختی هستم
    ولی واقعا گیجم
    ماجرا برعکس چیزیه که شما فرمودین.
    چون هر روز اتفاق بدی میفتاد امیدم رو از دست دادم نومید شدم.

9. کاربران زیر از younes_ysf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

اقا واسه منم قانون جذب جواب نمیده
    شرایط خاصی باید ایجاد کنیم؟

اتفاقا دست از فکر کردن به هر چیزی بردارم، خودش برام اتفاق میوفته

یعنی در واقع وقتی ذهنم ناخودآگاه از اون چیز به یه چیز دیگه منحرف میشه و در کل بیخیالش میشم، اون چیزی که قبلا دوس داشتم اتفاق بیوفته، اتفاق میوفته

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

خب چرا گذاشتین دو سه سال از همش بگذره
    مثلا شهریه دانشگاه رو چرا زودتر پرداخت نکردین؟

شما باید فکر یه همچین روزی رو میکردین دیگه، نباید؟

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1159
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.74 نمایش پست ها
    خب چرا گذاشتین دو سه سال از همش بگذره
    مثلا شهریه دانشگاه رو چرا زودتر پرداخت نکردین؟

شما باید فکر یه همچین روزی رو میکردین دیگه، نباید؟
    بخاطر شرایط نا مناسب مالی نتونستم بپردازم
    مساله اینه چرا دقیقا الان؟؟
    اگه مثلا دو ماه یا سه ماه پیش قضیه دانشگاه پیش میومد واسم خیلی راحت تر بود.
    چرا دستگاه ها زمانی که شراکت داشتیم خراب نشد؟؟؟
    چرا صاحب خونه دقیقا همین موقع این حرف رو زد. اگه ده یا بیست روز قبلش هم این حرف رو میزد مسلما من امتیاز مغازه رو نمیخریدم.
    مساله من مساله زمان رخ دادن این اتفاقاته
    اگه هر کدوم از این اتفاقات جدا از هم رخ میداد و مثلا با فواصل زمانی یک ماه خوب برام قابل درک بود و طبیعی
    اینکه در کمتر از یک ماه یهو همه با هم اتفاق افتادن اونم در زمانی که میشه گفت یکی از بزرگترین توکل ها و ریسک های زندگیم رو انجام داده بودم برام خیلی سخته درکش. اونم برای منی که با توکل به خدا شروع کردم کارم رو
    تو چند ماه گذشته درامد که نداشتم هیچ پول یارانه زن و بچه ام رو هم خرج مغازه کردم حتی یکی از دستگاه های مغازه رو فروختم و دو تا دیگه اش رو هم گذاشتم برا فروش ولی اینجور که معلومه تا عید هرچی در میارم باید بدم صاحب خونه و برق و خرج دستگاه ها و ...

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

میدونی چیه اتفاقای بد واسه هرکسی امکان داره رخ بده ، این تنها شما نیستی که در کمتر از یکماه اینهمه اتفاق ناگوارو خسارت داشته !!

میدونم الان ذهنتون درگیره چرا چرا چرا هست ، چرا الان ؟ چرا من ؟ چرا همه با هم ؟

و میدونیم خیلی هم داره بهت فشار میاد ولی اول اینکه خیلی خوبه که هنوز امید داریو ناامید نشدی و روتو برنگردوندی !!

دوم اینکه این رو هم به خودت بگو ، اتفاقه دیگه میفته ، هرکی یهجور مشکل داره !!

سوم اینکه خودتو نباااااااز !!

ببین

میگی چرا باید تو اوج امیدواری و توکل ضرر کنم !!

تو تی وی یه کار آفرین نشون میداد اونم مثل شما ، وقتی همه چیز داشت خوب پیش میرفت یهو یه ضرر کرد ،پشت بند اون ضرره ضررای دیگه بود ، صاحاب خونش بود ، خرابیه دستگاهاش بود !!

ولی این به جای اینکه هی دنبال این باشه که چرا اینجور شد چرا اونجور شد رفت دنبال حله مشکلش !

کم کم با وامای کوچیک مشکلاشو حل کرد ، قرض کرد مشکلشو حل کرد بعد هم قرضشو پرداخت کرد .

میخوام اینو بگم ، که حق داری از این وضعت گله و شکایت داشته باشی ،اگه ما هم جای تو بودیم بازم گله و شکایت میکردیم ولی بهتره که پاشیو از نو شرو کنی .

برو از پدرت ، دوستات ، نمیدونم هرکی که میدونی پول میتونه بهت قرض بده قرض بگیر یا وام بگیر ، اول دستگاهها رو درست کن ، از دانشگاه هم اگه میتونی یکی دوماه مهلت بگیر تا بعد شهریتو بدی ، اینجوری اگه دستگاهها درست شن درامدت بیشتر میشه .

یا اگه خانمت طلا داره طلا بفروش ، خانما اگه بدونن با فروختن طلا مشکل شوهرشون حل میشه دریغ نمیکنن ، یا اگه ماشین داری ماشینتو بفروش ، هیچ اشکالی نداره ان شالله وقتی دستت باز شد جای همه ی اینا بهترشو میخری ولی نشینو ساکن باش ، بلند شو و از یه نقطه ی کوچیک شروع کن تا به آخرش برسی .

اگه الان بگی واااای همه ی اینا باید حل بشن از بزرگیه کار میترسی ولی اگه کم کم از یکیشون شروع کنی ان شالله به آخری میرسی برای حلش .

میدونم الان میگی زدن این حرفا راحته ، آره راست میگی راحته ولی بدون باید بلند شیو مشکلتو حل کنی وقتی بری تو کار همه چیز کم کم آسون میشه و با توکل به خدا کارا خودش پیش میره .

14. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1159
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از لطف شما
    حق با شماست
    من خیلی ادم دینداری نیستم ولی بی اعتقاد به خدا هم نیستم
    حرفاتون خیلی خوب بود
    امیدوارم خدا بهم کمک کنه که اگه خدا نگاهی به ما نکنه دنیا جهنمه.
    بی معنی میشه دنیا
    بازم ممنون

16. کاربران زیر از younes_ysf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط younes_ysf نمایش پست ها
    ممنون از لطف شماحق با شماست من خیلی ادم دینداری نیستم ولی بی اعتقاد به خدا هم نیستمحرفاتون خیلی خوب بودامیدوارم خدا بهم کمک کنه که اگه خدا نگاهی به ما نکنه دنیا جهنمه. بی معنی میشه دنیابازم ممنون
    ببینید همه ی ما گناهکاریمو تو زندگیمون گناه کردیم ولی خدا بزرگترو بخشنده تر از اونیه که فکر کنیم که میخواد مارو عذاب بده با مشکل بوجود اوردن تو زندگیمون ، یا میخواد تاوان پس بدیم نه اصلا اینطور نیست ، شاید میخواد صبرمون بالا بره در برابر مشکلات ، شاید میخواد مقاوم بشیم در برابر مشکلات زندگی ...

یادته کوچیک که بودیم پدر مادرامون تکیه گاهمون بودن ، هرمشکلی به وجود میومد خیالمون راحت بود که اونا مشکلو حل میکنن ، چون اونا با این مشکلات دستو پنجه نرم کرده بودن تو زندگی ، مشکلاتی که منو شما شاید ازشون بی خبر بودیم. ، بابا یا مامان از فکره قسطو قرض و مشکلای دیگه شاید شبا خوابشون نمیبرد ولی منو شما راحت میخوابیدیم تا صب !!

همین مشکلات باعث شدن که مقاوم بشنو بشن تکیه گاه ما !!

اونموقع منو شما نمیدونستیم مشکلات زندگی چین ولی اونا هم مثل الان منو شما سختی کشیدن تا به اینجا رسیدن که دیگه زیر بار قسطو قرض نیستن ، درسته سختی کشیدن ولی پخته شدنو باعث شد اگه ما مشکلی واسمون بوجود بیاد اونا بشن حلال مشکلاتمون .

شما هم الان شرایطت سخت هست ولی باید با این سختیا دستو پنجه نرم کنی تا محکم بشی ، انقدر مقاوم بشی که بعدها ان شالله بچه هات بتونن بهت تکیه کننو بگن بابامون از پس تمام مشکلات بر میاد ...

پرچونگیه منو ببخش دلم نیومد این رو هم نگم

امیدوارم با توکل مشکلاتت هرچه زودتر حل بشه .

18. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام ، میتونم براتون دعا کنم برای حل مشکلتون ، وگرنه به قول شما ما که از همه حکمت های خدا باخبر نیستیم که بدونیم این مشکلاتی که برا شما پیش اومده خدانکرده بابت گناهان یا ازمایش الهی و غیره هست وحق قضاوت ندارم.
    خب هرچی باشه حکمت خداوند هستش ومطمینا هر جا که دیدی دیگه نمی تونی وتحملت تموم شد یادتون باشه که خدا پشت وپناهتون هستند و کافی بگی خدا و از ته دل صداش کنی....
    انسان های کافر هم هم دل دارن اونا هم به مشکلات بر می خورن و طاقت شون تموم میشه و تنها میشنو... ، فرق امثال ما و اونا این که ما ته دلمون قرص که خدا با ماست وبزرگترین نعمت هستش که خدا این نعمت ازما نگیره ، ولی اونا تنهای تنهای هستن و دلشون هم میخواد خدا رو صدا کنند ولی نمی تونن ودر عذاب هستن.....
    خداوند هیچ بنده ای تنها نمی زاره ما هستیم که گاهی کم لطفی میکنی....

20. 2 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد