نمایش نتایج: از 1 به 24 از 24

موضوع: رجوع بعد از طلاق و احساس پشیمانی

2898
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رجوع بعد از طلاق و احساس پشیمانی

باسلام از همسرم بصورت توافقی به دلیل اختلاف فرهنگی،دخالت خانواده همسرم،بی مهری و بی تفاوتی های همسرم و غربت جداشدم.بعد1ماه از جدایی همسرم به دیدنم اومد و زمینه سازی کرد برای برگشتن.این زمینه سازی6ماه طول کشید.توی این6ماه حرفامون وخواسته هامون و مطرح کردیم و خواستیم دوباره برای زندگی مون تلاش کنیم.البته اینم بگم خانواده من از طلاقم خبر نداشتن و هنوزم ندارن.الان3ماهه که برگشتم که اونم به شرایط تنهاییم و حساس بودن و احساساتی بودنم برمیگرده واز همه مهمتر ترس ازینکه پدرم بفهمه البته ما از همون هفته اول عقدمون مشکل داشتیم من از پدرم خواستم که جداشم اما حمایتم نکرد.شرایط منو مجبور کرد که به این زندگی تن بدم. اما هنوزعقد نکردیم بصورت موقت باهمیم.اما دوباره اختلافات فرهنگی و غربت داره بهم فشار میاره.مخصوصا تعصب بیجای همسرم روی شهروفرهنگش خیلی اذیتم میکنه.تازه فهمیدم منو همسرم اصلا تفاهم جنسی نداریم.قبلاچون همش درگیر قهر و دعوا بودیم شاید متوجه این مسئله نبودم اما الان فهمیدم شوهرم آدم سردیه به قول خودش بود و نبود این قضیه براش فرقی نداره.ازش خواستم بریم مشاوره اما قبول نداره میگه همین مونده که بخوام برم مسائل جنسیم و واسه مردم بازگو کنم.منم الان جوری شدم که هیچ گونه حسی بهش ندارم فقط وقتی ازش دورم شاید1کوچولو دلتنگش بشم.ازین شرایط ناراحتم نمیدونم باید چیکار کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    تشکر شده 192 بار در 128 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : رجوع بعد از طلاق و احساس پشیمانی

با سلام
    همیشه مشکلات هست...اینکه شما مشکلات فرهنگی با هم دارید باید قبل از ازدواج و در دوران نامزدی تشخیص داده و اصلا وارد این رابطه نمی شدین
    من نمیدونم چرا کلا کسی معیارهای اصیل زندگی رو موقع ازدواج مد نظر نداره
    مثلا بیشتر به قیافه و وضع مالی اهمیت میده تا اینکه بیاد در مورد فرهنگ و این مسائل حرف بزنه
    بگذریم این مشکلیه که بوده و خواهد بود
    و اما در مورد شما اینکه همسرتون سرد مجازه میتونید با مراجعه به دکتر و استفاده از داروهای محرک جنسی ایشون رو بیشتر ترغیب کنید به این عمل
    همونطوری که امروز تو یه تاپیک دیگه هم عنوان کردم و ایشون دقیقا نکته برعکس شما بودند( یعنی خانوم بیشتر سرد بود تا اقا) سیستم جنسی انسانها فرق داره و میشه با دارو و غذا کنترلش کرد تا حدودی
    ولی در مورد مشکل فرهنگی باید سعی کنید واقع بین باشید و تصمیمی نگیرید که بعدا پشیمون بشید.
    امضای ایشان
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

3. کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من توی شرایط بدی تصمیم به ازدواج گرفتم توی شرایط روحی خوبی نبودم احساسی تصمیم گرفتم.از خواستگاری تاعقد3روزبیشتر طول نکشید ایشون مریضی پدرشون و بهونه کردن که مسافت طولانیه برامون مقدور نیس.بابای منم فقط میخواست من ازدواج کنم.من1هفته از عقدمون نگذشته بود میخواستم جدابشم اما بابام حمایتم نکرد منم1دختر دانشجو توی شهر غریب اگه پدرمم حمایتم نمیکرد چیکار میتونسم انجام بدم؟چون بابام طلاق و بد میدونه و دیگه پذیرای من نبود.مااز همون روز اول مشکل داشتیم .بارها تاپای طلاق رفتیم من فقط بخاطر شرایط زندگیم باز منصرف شدم.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حتی همین دفه هم که جداشدم بابام در جریان نیس.چون آخرین باری که باهاش راجب جداییم حرف زدم گفت نمیخواد مایه سرافکندگی من بشی برو بشین زندگیت و بکن.همین شرایط بی کسی و اینکه پدرم حمایتم نمیکنه باعث شد که ایشون با خانوادش به خودشون اجازه بدن هرجور دوس دارن رفتار کنن.بارها این قضیه رو همسرم توی روم زده.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

الان مشکل من اینه که حس میکنم شوهرم و دوس ندارم بود و نبودش فرقی برام نداره. بهش هیچ حسی ندارم.از طرفی هم واقعا تحمل غربت برام سخته.تضاد فرهنگیمون زیاده.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

شرایط شما رو درک میکنم...خودتون رو دقیقا تو شرایطی میبینید که مجبور به زندگی با اون فرد هستین و اصلا دوستش ندارید..
    حرف بنده هم همین بود که ای کاش از روی احساسات شکسته خودتون و وضع روحی بدی که داشتین تصمیم نمی گرفتین
    چون وقتی تو وضع مناسبی نیستی نمیتونی تصمیم مناسبی هم بگیری
    ولی اینکه الان چیکار کنید باید عرض کنم سعی کنید با شوهرتون حرف بزنید و یکمی شما به فرهنگ ایشون نزدیک بشید و یکمی هم ایشون به فرهنگ شما
    اگه دوتایی با هم سعی نکنید مشکلتون حل نمیشه
    امضای ایشان
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

8. کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل اینجاست ایشون خیلی تعصب دارن.اصلا قبول ندارن هرشهری ممکنه آدم خوب و بد داشته باشه اما ایشون معتقدن شهرشون فرهنگشون و آدماشون بهترینن و مشکل از منه.من حتی نمیتونم با1نفر حرف بزنم چون اونا با زبان خودشون حرف میزنن ومیگن باید زبان مارو یاد بگیره.اینجا خیلی بحث طایفه و قوم و این چیزا مطرحه.این جور چیزا خیلی منو اذیت میکنه

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1365 نمایش پست ها
    مشکل اینجاست ایشون خیلی تعصب دارن.اصلا قبول ندارن هرشهری ممکنه آدم خوب و بد داشته باشه اما ایشون معتقدن شهرشون فرهنگشون و آدماشون بهترینن و مشکل از منه.من حتی نمیتونم با1نفر حرف بزنم چون اونا با زبان خودشون حرف میزنن ومیگن باید زبان مارو یاد بگیره.اینجا خیلی بحث طایفه و قوم و این چیزا مطرحه.این جور چیزا خیلی منو اذیت میکنه
    خب دقیقتر بگو شما اهل کدوم شهرید و ایشون اهل کدوم شهرند؟
    دقیقا مشکلت الان یادگیری زبان اون منطقه هست؟
    امضای ایشان

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من خراسان ایشون لرستان

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اصلا دوس ندارم زبونشون و یاد بگیرم.حس بدی بهم دست میده.من توی خانواده خودمم به زبان فارسی حرف میزدیم برام سخته.اصلا اینجارو دوست ندارم.وقتایی که ازینجا دورم همه چی 1خورده بهتره اما متاسفانه بودن توی این محیط کلا رفتار همسرم و تحت الشعاع قرار میده.اینجا مرد سالاریه.به پسربیشتر از دختر اهمیت داده میشه.اینا خیلی منو اذیت میکنه.

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

من خراسان ایشون لرستان
    همین که شما با کسی ازدواج کردی که نه تنها شهرش با شما فرق داره بلکه قومیتش هم فرق داره یعنی یک ریسک بسیار بزرگ
    در هر حال دوست گلم برای اینکه با ایشون بتونی زندگی کنی و به فرهنگ ایشون عادت کنی یه مدت زمان نسبتا طولانی وقت لازم هست
    که تنها با صبر و حوصله هر دوتای شما حاصل میشه
    هردونفری باید دست به دست هم تلاش کنید تا از این مانع بگذرید و مشکلات رو کمتر بکنید
    امضای ایشان

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

اصلا دوس ندارم زبونشون و یاد بگیرم.حس بدی بهم دست میده.من توی خانواده خودمم به زبان فارسی حرف میزدیم برام سخته.اصلا اینجارو دوست ندارم.وقتایی که ازینجا دورم همه چی 1خورده بهتره اما متاسفانه بودن توی این محیط کلا رفتار همسرم و تحت الشعاع قرار میده.اینجا مرد سالاریه.به پسربیشتر از دختر اهمیت داده میشه.اینا خیلی منو اذیت میکنه.
    کجا با همسرت اشنا شده بودی؟
    از چه طریقی؟
    امضای ایشان

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

فکر اینکه بخوام همه عمرم و اینجا بگذرونم داغونم میکنه.1جورایی متنفر شدم.چون به عنوان 1غریب اینجا خیلی اذیتم کردن.

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

توی دانشگاه باهم آشناشدیم.

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

فکر اینکه بخوام همه عمرم و اینجا بگذرونم داغونم میکنه.1جورایی متنفر شدم.چون به عنوان 1غریب اینجا خیلی اذیتم کردن.
    دوست عزیز سعی کن متنفر نشی چون که تحملش واقعا واست سخت میشه
    یه مدت زمان چند ساله لازمه که بیشتر عادت کنی به فرهنگ اونجا
    خلاصه وقتی تصمیم گرفتی که با ایشون که این همه تفاوت فرهنگی داره ازدواج کنی باید الانم پای تصمیمت بشینی و تلاشتو بکنی که شکست نخوری
    امضای ایشان

18. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

توی دانشگاه باهم آشناشدیم.
    از نظر من کارتون خیلی ریسک داشته
    در هر حال بالاخره شوهرت هم ادمه و تحصیل کرده هم هست
    مطمئن باش درکت میکنه
    باهاش حرف بزن و ازش کمک بخاه و سعی کنید هردوتاتون تا حدودی همدیگه رو درک کنید و به هم کمک کنید تا این زندگی جوش بخوره و تموم نشه
    باید حوصله به خرج بدین و به خودتون هم زمان بدین که عادت کنید به زندگی تو اون شهر و با یه فرهنگ متفاوت
    امضای ایشان

19. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من تمایلی به ازدواج با ایشون نداشتم.شرایط دست به دست هم داد که این وضعیتم باشه.من هیچ حسی به ایشون ندارم.اصلا نمیتونم اینجارو به عنوان محل زندگی بپذیرم.همون هفته اولی که از عقدمون گذشت و من خواستم بهم بزنم یکی از دلایلش زندگی توی شهرشون بود.چون خوشم نیومد.خیلی تفاوت داشتیم

20. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ما هنوز بعد برگشت عقد نکردیم.گفتم که فعلا به صورت موقت باهم هستیم.اگه عقد نکردیم من نخواستم.

21. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من اصلا عروسیمون به خواسته خودم نبود اوناکارتارو پخش کردن گفتن2هفته دیگه عروسیتونه.من هرچی گفتم آمادگی ندارم امافایده نداشت.حتی1شب قبل عروسی دعوام شد.مامان و خواهرش خیلی راحت گفتن فعلا بزارین عروسی برگزارشه آبرومون جلو فامیل نره.بعدش خواستین جداشین بشین.

22. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

من تمایلی به ازدواج با ایشون نداشتم.شرایط دست به دست هم داد که این وضعیتم باشه.من هیچ حسی به ایشون ندارم.اصلا نمیتونم اینجارو به عنوان محل زندگی بپذیرم.همون هفته اولی که از عقدمون گذشت و من خواستم بهم بزنم یکی از دلایلش زندگی توی شهرشون بود.چون خوشم نیومد.خیلی تفاوت داشتیم
    اگه تمایل نداشتین نباید وارد ازدواج میشدین.... چه دلیلی دقیقا داشته که شما تنها یک هفته بعد ازدواج پشیمون شدین؟
    اینکه علاقه هم ندارین به ایشون موضوع رو خیلی سخت تر میکنه...چون مشکل شما یکی نیست مشکل شما چندتا مشکل اساسی هست
    مشکلی که میشد با همکاری شوهرت و عشقش حل کنی الان نه تنها حل نمیشه بلکه مشکلات بزرگتری همچون دوست نداشتن ایشون هم بهش اضافه شده
    خودتون تمایل دارید این ازدواج رو تعمیر کنید و بمونید و یا اینکه بیشتر دوست دارید تموم کنید و طلاق بگیرید؟
    امضای ایشان

23. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من الان فکرم اینه بهتره این رابطه همینجا تموم بشه.چون فک میکنم نمیتونم با شرایط اینجا کنار بیام.میخوام بدونم تصمیمم درسته یا نه؟

24. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

من الان فکرم اینه بهتره این رابطه همینجا تموم بشه.چون فک میکنم نمیتونم با شرایط اینجا کنار بیام.میخوام بدونم تصمیمم درسته یا نه؟
    دوست گلم ما هیچ وقت حق نداریم واسه کسی تصمیم بگیریم، تنها یه سری نکات گفته میشه که بتونه تو تصمیم گیری بهتون کمک کنه
    وگرنه غیر خودت هیچ کس تو دنیا نمیتونه واست تصمیم درست رو بگیره
    حالا اشتباهاتی که در گذشته داشتی یه طرف...بعد الان سعی کن تصمیمات خودت بر اساس منطق باشه و اختیار و نه اجبار بقیه...
    اگه میخای جدا بشی واسه کارت دلایل عقلانی و محکم داشته باش و دیگه هم برنگرد
    اینکه شما طلاق گرفتی و بعد چند ماه دوباره برگشتی و ووو ممکنه چندین بار رخ بده که اصلا مناسب شمایی که تو این سن هستین نیست...
    پدرتون شاید در اول مخالفت کنه ولی اگه مطئن باشه که کنار ایشون اصلا خوش بخت نیستی و برگشتی مطمئنا نمیتونه شما رو از خونش بیرون بکنه
    به صورت خلاصه حرف بنده اینه تا میتونی سعی کن با صحبت کردن و کمک گرفتن از شوهرت کنار هم زندگی کنید
    ولی اگه واقعا واسه هم ساخته نشدین و کنار هم احساس بدبختی و بیچارگی دارین واسه همیشه تموم کنید و حق و حقوق خودتون رو از همدیگه بگیرید
    و برید سراغ زندگی خودتون....
    ولی دقت کنید که باید دلایلتون محکم باشه که بعدا با یک پیامک و زنگ زدن پشیمون نشین.
    امضای ایشان

25. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23412
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از مشاورتون ممنونم.خیلی لطف کردین.

26. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

از مشاورتون ممنونم.خیلی لطف کردین.
    خواهش میکنم
    آرزوی خوشبختی و شادکامی دارم واستون
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)