نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: اضطراب پخش شدن عکس شخصی در اینترنت

19372
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23552
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب پخش شدن عکس شخصی در اینترنت

با سلام و تشکر از سایت خوبتون...

از اساتید و روانشناسان سایت میخواهم که حول محور این موضوع بحث و گفتگو کنیم...

دختران و زنان زیادی هستند که به دلیل های مختلف عکس های شخصی آن ها در سطح اینترنت پخش شده است . گاهی سهوا بوده و گاهی فریب خوردن و غیره بوده است .

عکس ممکن است که مستهجن باشد یا عادی ...

و بعضی ها انقدر حساس هستند که حتی بخاطر پخش شدن عکس صورتشان در اینترنت دچار افسردگی شده اند .

چه راهکار و روشی برای این گونه افراد دارید ؟ چگونه میتوانند از این درد و افسردگی خارج شوند ؟! چون همانطور که میدانید پس از پخش شدن عکس داخل اینترنت دیگر راهی برای پاک شدن آن ها نیست..

چند روز پیش دختر خانمی در سایت ما این گونه سوال کرد ..

سلام من دختری هستم 20 ساله عکس صورتم ناخواسته در اینترنت منتشر شد و من این کارو نکردم.. در هیچ کجا عکسمو نمی ذاشتم چون خانوادم خیلی حساس هستند ، اما یکروز در فیسبوک به اشتباه برای چند لحظه توی یکی از پستام عکسم منتشر شد که سه ثانیه هم نشد که پاکش کردم .. اما یک روز که داشتم توی فیسبوک چرخ میزدم متوجه شدم عکسم روی پروفایل شخص دیگری است و دنیا روی سرم خراب شد .. وقتی که سرچ کردم دیدم عکسم در خیلی از سایت ها روی پروفایل ها هستش .. خیلی داغونم توروخدا بگید چطوری میتونم عکسامو پاک کنم.. اگر خانوادم بفهمن یا جایی ببینن بیچاره میشم خودمم خیلی عذاب میکشم ..کار هم شده گریه .. و وقتی روی پروفایل کسی عکسمو می بینم میخوام بمیرم ... دیگه از اینترنت و فضا مجازی ترس دارم از دیدن عکس پروفایل بقیه ترس دارم که نکنه عکس خودم باشه

ممنون میشم اساتید در جهت روان درمانی پاسخ بدهند

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    تشکر شده 249 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : پخش شدن عکس ها شخصی و خصوصی در اینترنت

خب با اینکه سوال خوبی هست ولی جواب دادن به این سوال یه مقدار سخت هست..
    قبل از هر چیزی باید به اون فرد یا افراد کمک کرد که ترسش(ون) رو کنترل کنه(کنن)..باید بفهمه که کاری هست که شده و غم و غصه و نگرانی دیگه سودی نداره باید با این قضیه کنار بیاد و راهشو یاد بگیره که دیگه مرتکب همچین اشتباهی نشه...باید به اون فرد آموزش داده بشه که بعنوان مثال عکسهای خصوصی و نیمه خصوصی خودش رو بصورت تفکیک شده در پوشه های مجزا طوری نگهداری کنه که اگر بر اثر اشتباه عکسی را اشتباها انتخاب و آپلود کرد اون عکس عکسی نباشه که خیلی خصوصی و یا حتی مورددار بوده باشه.
    برای اون دسته از کسانی که از پخش شدن عکس صورت خودشون واهمه دارن دیگه نمیدونم باید چکار کرد...یا نباید اشتباها عکسی از خودشون قرار بدن یا اگر قرار دادن خودشون رو کنترل کنن و فرضا بتونن بعدا اگه موردی پیش اومد دلیلی برای این مشکل داشته باشن مثل دروغ مصلحتی گفتن...هرچند درست نیست ولی بهتر از خیلی از اتفاقاتی هست که ممکنه بیفته.

3. کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : پخش شدن عکس ها شخصی و خصوصی در اینترنت

نقل قول نوشته اصلی توسط permag.ir نمایش پست ها
    سلام من دختری هستم 20 ساله عکس صورتم ناخواسته در اینترنت منتشر شد و من این کارو نکردم.. در هیچ کجا عکسمو نمی ذاشتم چون خانوادم خیلی حساس هستند ، اما یکروز در فیسبوک به اشتباه برای چند لحظه توی یکی از پستام عکسم منتشر شد که سه ثانیه هم نشد که پاکش کردم .. اما یک روز که داشتم توی فیسبوک چرخ میزدم متوجه شدم عکسم روی پروفایل شخص دیگری است و دنیا روی سرم خراب شد .. وقتی که سرچ کردم دیدم عکسم در خیلی از سایت ها روی پروفایل ها هستش .. خیلی داغونم توروخدا بگید چطوری میتونم عکسامو پاک کنم.. اگر خانوادم بفهمن یا جایی ببینن بیچاره میشم خودمم خیلی عذاب میکشم ..کار هم شده گریه .. و وقتی روی پروفایل کسی عکسمو می بینم میخوام بمیرم ... دیگه از اینترنت و فضا مجازی ترس دارم از دیدن عکس پروفایل بقیه ترس دارم که نکنه عکس خودم باشه
    ممنون میشم اساتید در جهت روان درمانی پاسخ بدهند

خب در دنیای تکنولوژی و ارتباطات امروز چنین رفتارهایی ناگزیره و افرادی که چنین مسایلی برای خودشون و خانواده اشون مهمه از ورود به این مکانها خودداری کنن

این دوست ما باید میدونسته این کارش میتونه در عرض کمتر از کسری از ثانیه در فضای مجازی پخش بشه

هر چند اونقدر تعداد این تصاویر در نت زیاده که کسی به عکس ایشون توجهی نخواهد کرد و نگرانی ایشون کاملا" بی مورده
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23552
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : پخش شدن عکس شخصی در اینترنت

تشکر میکنم از دوستان عزیز .... مرسی از گفته هاتون ..
    فقط یک نکته رو بگم من اینجا میخوام راهکاری بدید برای اینککه اون شخص که این اتفاق براش افتاده از افسردگی در بیاد و یه جوری قوت قلب باشه حرفاتون براش ... و بدونید کار از پیشگری گذشته و در مورد درمان حرف بزنید مرسی

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    تشکر شده 192 بار در 128 پست
    میزان امتیاز
    9

اون شخصی که عکس مستهجن از خودش میگیره و میفرسته واسه هر شخصی باید اینم بدونه که تو اینترنت هرکاری ممکنه
    پس اگه عکسش پخش هم شد نباید تعجب کنه
    ولی نهایتا اگه عکس تنها از صورت باشه زیاد نمیتونه مشکلی داشته باشه
    مگر اینکه شخصی واقعا بخاد از این عکس سواستفاده کنه با قصد و غرض ...
    امضای ایشان
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

8. کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23552
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان پاسخ دیگری ندارند ؟ کلمات و جملاتی که بتوان اینطور اشخاص را دلداری داد

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

عکس اون شخص که میگید چجوری بود که پخش شده
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44130
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام میخواستم بدونم چه مدت باید بگذره که خیالمون راحت باشه از عکسام سواستفاده‌ای نشدده؟

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44130
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

واینکه اگه بخوام شکایت انلاین گنم به پلیس فتا امکانش هست که فقط غیرحضوری باشه چونم نمیخوام برم اداره اگاهیی اینجوری ممکنه خونوادم و آشناهامون مطلع بشن

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اضطراب پخش شدن عکس شخصی در اینترنت

سلام به شما دوست عزیز
    ممنون از ایجاد این تایپیک
    دوست عزیز همانطور که خودتون اشاره کردید این شرایط می تواند برای این افراد با فشار روحی زیادی همراه شود و این فشار روحی گاه باعث می شود که فرد تصمیمات هیجانی بیشتری بگیرد که شرایط را بیشتر بهم می ریزد از جمله اینکه افراد شروع به باج دادن می کنند و یا اینکه با کناره گیری از اجتماع روابط خود را محدود می کنند که می توانند آسیب های بیشتری به همراه داشته باشد .
    در این مسائل اولین گام این است که افراد سعی کنند در روابط بدون شناخت مخصوصا در دنیای مجازی از اعتماد خوداری کنند و سعی کنند که در این موراد بر اساس زمان و شناخت تصمیم گیری کنند و بهتر است دقت کرد که روابط حتی به هدف ازدواح نیز نباید دلیلی برای دادن عکس های نامناسب و یا روابط جنسی باشد .
    این شرایط بهتر است از طریق قانونی پیگیری شود تا از آسیب های آن کاسته شود و تا جای ممکن عکس ها پیگیری و حذف شود در کنار این موارد اگر آسیبی و یا پخش شدن عکسی وجود داشته باشد خانواده و در آینده حتی همسر فرد دلایل آن را بداند و دلایل و مسیر قابل اعتمادی برای صحبت وجود داشته باشد .
    در مورد این دوستم هم دقت کنید که فشار روحی زیاد هست اما نیازه که فرد با خانواده ارتباط برقرار کند تا این مشکل از مسیر بهتری برطرف شود و سرزنش کردن خودش کمکی به بهبود این شرایط نمی کند .
    این تایپیک مربوط به سال 2015 می باشد اما چون دوستان در زیر اون پست گذاشته بودند و هنوز هم سوالاتی در این زمینه پرسید می شود گفتم توضیحاتی بنویسم که شاید بتونه برای افراد مفید باشد در کنار اینکه این مشکلات برای هر فرد می تواند از نظر روحی و مشکلات خانوادگی و اجتماعی شرایط متفاوتی باشد و بهتر است برای همه یک تجویز را نداشت .

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47231
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

توروخدا سریعتری راهکاربدین

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط سادیا نمایش پست ها
    توروخدا سریعتری راهکاربدین
    سلام وقت بخیر منم چنین مشکلی دارم پسری ک باش دوستم ازم کوچکتره ومن قصد ادامه ندارم چون یسال ونیم تورابطه ایم و فهمیدم ب دردمن نمیخوره وهربارگفتم کات کنیم نزاشت تااینک یباررفتم هموببینیم خواست بهم تجاوزکنه باگریه وزاری نزاشتم اماازم فیلم گرفته ولباس تنم نیست حالاتهدیدم میکنه بری پخش میکنم وازاین حرفا من چطور غیرحضوری شکایت کنم.شهرمون کوچیکه نمیخوام کسی بفهمه قبلا یبارحضوری رفتم ازکسی ب پلیس امنیت شکایت کردم بابت مزاحمت پیامکی حالا نمیخوام بازبرم ی راهکاربم بدین ممنون
    سایت پلیس فتا میتونید شکایت کنید. ولی در کل نوران نباشبد گذشت دوران این نوع اخاذی ها اگر این کار کنه پدرشو در میارن و از طرفی انقدر اینترنت گسترده شده که کسی دنبال عکس لخت شما نیست. برای همین بیخودی نگران نباشید و نذارید با این کلک ساده از شما اخاذی بشه. از طریق سایت پلیس فتا هم میتونید اقدام کنید یا کلانتری شکایت کنید. ولی بهترین کار اینه بترسونیدش و بش حالی کنید که اگر عکس پخش بشه شما ضرر نمیکنیبلکه اونه که تا اخر عمر سابقه دار میشه و نه میتونه ازذواج کنه و نه جابی میتونه بره کار.

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47231
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون ازراهکاارتون من بخدا توکل کردم و رابطم رو بااین شخص تموم کردم خیلی محترمانه ودوستانه دلیلمم نداشتن تفاهم اخلاقی واختلاف سنیمون بود امابم گفت بلاکم نکن بدم میاد پروفایلت ببینم واگربفهمم ک بمن خیانت کردی براهمین رفتی پخش میکنم فیلموشرفت میبرم.توی گوشیش پاکش کرده ولی توی لب تاب داره.برام دعاکنید ک دیگ هیچوقت ب زندگیم برنگرده منم خطم عوض میکنم ودوس دارم ازدواج کنم محتاج ام بددعای خیرتون ومرسی برا دلگرمیاتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)