نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: لجبازی,غرور,حاظر جوابی همسر

2007
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24135
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

لجبازی,غرور,حاظر جوابی همسر

ا عرض سلام و خسته نباشید,
    بنده الان 1 سال هست که نامزد کرده ام,هم خانواده ی همسرم و هم خودم هر دو دارای خانواده مذهبی می باشیم,به صورت خلاصه وار از لحاظ خانواده مشکلی نداریم,همسرم 20 و بنده 25 سال دارم,فامیل نیستیم,تصادفی اشنا شدیم و بعد از چند ماه نامزد کردیم,
    همسره بنده دختری مغرور,بیشتر اوقات لجباز,و بیشتر اوقات حرف قبول نمیکنه,
    من هم اول نامزدی گفته بودم که سعی کن با من لجبازی نکنی,غرورتو بزاری کنار,زود هم تقی به توقی میشه ناراحت نشو,
    ولی هیچ کدومه اینا نه تنها انجام نشد بلکه کمی اوج گرفت,
    سواله من اینجاست؟؟؟؟
    بنده از روزه نامزدی 2بار مشهد,3 بار شمال,10 بار تبریز,و خیلی جاها بردمش,طلا,لباس,هر چی که دوس داشته فراهم کردم,وقتی حرفی میشه میگه تو چیکار کردی واسه من؟من باید چیکار میکردم؟
    ایا وظیفه ی منه که شهریه دانشگاهشو بریزم,ایا وظیفه ی منه که هر ماه لباس و وسایلی که میخوادو بگیرم,درسته من اشتباه کردم,نباید میگرفتم ولی گرفتم,
    بهش میگم اگه چیزی گفتم یا از خانوادم چیزی شنیدی زود به دل نگیر,به خاطره من بیخیال شو,البته تا حالا چیزی هم نشده,من بهش گفتم که دارم اعتراف میکنم من زود اعصابم خورد میشه,زیاد گیر نده,ولییییییییییییییی,هیچی ,به خدا میترسم به خواهرم و مادرم پول بدم,یا بگم که بریم جایی,
    الان من باید چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید,من خیلی بهش گفتم ولی انگار نه انگار,تصمیم گرفتم طلاق بدم,حالا شما چه پیشنهادی دارید با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : لجبازی,غرور,حاظر جوابی همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza6973 نمایش پست ها
    بنده الان 1 سال هست که نامزد کرده ام,هم خانواده ی همسرم و هم خودم هر دو دارای خانواده مذهبی می باشیم,به صورت خلاصه وار از لحاظ خانواده مشکلی نداریم,همسرم 20 و بنده 25 سال دارم,فامیل نیستیم,تصادفی اشنا شدیم و بعد از چند ماه نامزد کردیم,
    من هم اول نامزدی گفته بودم که سعی کن با من لجبازی نکنی,غرورتو بزاری کنار,زود هم تقی به توقی میشه ناراحت نشو,
    سواله من اینجاست؟؟؟؟
    بنده از روزه نامزدی 2بار مشهد,3 بار شمال,10 بار تبریز,و خیلی جاها بردمش,طلا,لباس,هر چی که دوس داشته فراهم کردم,وقتی حرفی میشه میگه تو چیکار کردی واسه من؟من باید چیکار میکردم؟
    ایا وظیفه ی منه که شهریه دانشگاهشو بریزم,ایا وظیفه ی منه که هر ماه لباس و وسایلی که میخوادو بگیرم,درسته من اشتباه کردم,نباید میگرفتم ولی گرفتم,
    بهش میگم اگه چیزی گفتم یا از خانوادم چیزی شنیدی زود به دل نگیر,به خاطره من بیخیال شو,البته تا حالا چیزی هم نشده,من بهش گفتم که دارم اعتراف میکنم من زود اعصابم خورد میشه,زیاد گیر نده,ولییییییییییییییی,هیچی ,به خدا میترسم به خواهرم و مادرم پول بدم,یا بگم که بریم جایی,
    الان من باید چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید,من خیلی بهش گفتم ولی انگار نه انگار,تصمیم گرفتم طلاق بدم,حالا شما چه پیشنهادی دارید با تشکر
    سلام
    تو دوران نامزدي اين مسايل پيش مياد يسري خرج ها گردن شماست مثل اينكه لباسي چيزي بخاد يا شما مثلا بهش خرجي بدين چه اشكالي داره ايشون خانم شماست درمورد شهريه هم هر كس يه كاري ميكنه من ترم آخر ازدواج كردم كه شهريه اون ترم رو چون نامزد بودم پدرم داد ولي اگر ميرفتيم زير يك سقف حتما از همسرم ميگرفتم.
    اينا بگذره همه دعوا تو دوران نامزدي سر اين جور چيزهاست.
    سعي كنيد با ارامش باهاش صحبت كنيد سعي نكنيد تشنج ايجاد كنيد و با لج بازي زندگي رو به كام خودتون تلخ كنيد خيلي مهربون و صميمي باهاش صحبت كنيد و بگيد چه تصميمي گرفتيد ببينيد ايشون چي ميگن
    در اخر اولويت اول و آخر براي شما بايد خانمتون باشن نه مادر يا خواهر تون انها نيز اولويت زندگي همسرانشان خواهند بود وظيفه شما نيست كه به خواهر يا مادرتون پول بديد شما هم زندگي داريد و بايد براي اينده پس انداز كنيد(البته كه ان شا ا... پدرتون در قيد حيات باشند).

3. 2 کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza6973 نمایش پست ها
    سواله من اینجاست؟؟؟؟

مهم ترین توصیه برای رفتار با همسر لجباز ، لجبازی یک خصوصیت شخصیتی است که باعث می شود افراد کارهای بچگانه بکنند و تصمیم های غیر منطقی بگیرند. گاهی لحن صحبت زن یا شوهرها باعث می شود که همسرشان لجبازی کند.

اولین و توصیه برای رفتار با همسر لجباز، مدارا کردن است. جر و بحث زن و شوهرها و اختلاف نظر های آن ها باعث می شود که گاهی در گفت و گو با یکدیگر جانب انصاف را رعایت نکنند.

لجبازی یک خصوصیت شخصیتی است که باعث می شود افراد کارهای بچگانه بکنند و تصمیم های غیر منطقی بگیرند. کمبود اعتماد به نفس، نداشتن خود باوری و احساس شکست باعث لجباز شدن افراد می شود.

گاهی لحن صحبت زن یا شوهرها باعث می شود که همسرشان لجبازی کند. بنابراین زوج ها باید در گفتار و رفتارشان دقت لازم را داشته باشند و ببینند چه عمل یا رفتارهایی باعث واکنش همسرشان به صورت لجبازی می شود و سعی کنند از آن عمل ها پرهیز کنند.

نگذارید لجبازی به عادت تبدیل شود

ذکر این نکته هم ضروری به نظر می رسد که اگر همسری بعد از چند بار لجبازی به نتیجه مطلوب و خواسته خود برسد، این رفتار برای او به عادت تبدیل خواهد شد؛ بنابراین اگر مرد یا زنی مطمئن است که به درخواست همسرش جواب مثبت خواهد داد بهتر است

در همان ابتدا او را به خواسته اش برساند ولی اگر قرار است به هیچ عنوان، کاری را انجام ندهد یک «نه» محکم و البته منطقی به همسرش بگوید و به هیچ وجه از نظرش برنگردد. در خصوص لجبازی باید به یک نکته کوچک، اما بسیار پر اهمیت توجه داشته باشید آن هم این که گاهی اوقات همسر شما لجبازی می کند، فقط برای این که احساس می کند شما خود را از او برتر می دانید.

بنابراین اگر احساس کردید که لجبازی همسر شما به این دلیل است، در رفتار و لحن خود با همسرتان تجدید نظر کنید، طوری که او بداند شما اصلا چنین قصدی را ندارید.

چند توصیه برای رفتار با همسر لجباز

با این حال و اگر همسر لجبازی دارید، باید در رفتارتان یک سری نکات را رعایت کنید تا همسرتان مدام با شما لج و لجبازی نکند.

_ هیچ گاه در برابر لجبازی های همسرتان شما لجبازی نکنید چرا که در این صورت همسرتان هیچ گاه دست از لجبازی برنخواهد داشت و اوضاع زندگی تان هر لحظه بدتر خواهد شد.

_ وقتی که همسرتان عصبانی است، با او بحث نکنید بلکه در آن لحظه او را به آرامش دعوت کنید. همیشه خواسته های تان را در آرامش به او بگویید.

_ بدانید فردی که لجبازی می کند معمولا خودش می داند که حق با او نیست اما هیچ وقت نمی خواهد این را به زبان بیاورد، پس شما نیز اصراری نداشته باشید که او به لجباز بودنش اعتراف کند.

_ همیشه اشتباهات همسرتان را با احتیاط و مهربانی با او در میان بگذارید چرا که اگر او احساس کند، دارید تحقیرش می کنید یا انتقادتان را توهین آمیز به او منتقل می کنید ممکن است با شما لجبازی کند و رفتارهای اشتباهش را نپذیرد و رویه اش را تغییر ندهد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24135
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از راهنمایی هاتون

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18924
    تشکـر
    24
    تشکر شده 43 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    0

من اگر هم پول ميداشتم بهش نميدادم ، خرج تحصيل پاي خانواده دختره عجب وضعي هستا چقدر پرو هستند اينجور افراد
    يكم بهش محل نده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)