نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: تحصیل در حوزه

1492
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24877
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy تحصیل در حوزه

سلام من یه دختر ۲۲ ساله ام برای ادامه تحصیل تو حوزه علمیه ثبت نام کردم الان حدود سه ماهه دارم درس میخونم
    مشکل من اینه که ما درس احکام میخونیم و من نسبت به تمام مسائل اطرافم حساس شدم آب خوش از گلوی من پایین نمیره خواهش می کنم کمکم کنین همش با خودم میگم بذار ول کنم حوزه رو اما اطرافیانم میگن نه و حیفه!!
    اطرافیانم میگن خودتو بزن به بی خیالی ولی یه حسی همش از درون به من میگه تا آخر عمرم بدبخت میشم اگه برم حوزه این افکار منو ول نمی کنه و همش باید تو عذاب باشم!!
    قبلا من خیلی راحت نماز میخوندم قران میخوندم ولی حالا باید تلفظا رو درست ادا کنم و خیلی زجر می کشم دلم میخواد با اون دل پاکی که قبلا نماز میخوندم و اعمالمو انجام میدادم زندگی کنم!!
    کارم شده گریه نمیتونم غذا بخورم همش با خودم میگم من اگر یه ذره کوتاهی کنم خدا دیگه به من نگاه نمی کنه دیگه حاجتای منو برآورده نمی کنه منو سخت عذابم می کنه!!
    تو خونه همش با جوراب راه میرم چون بعضی از قسمتای خونمون نجسه وقتی میخام بشینم زمین زیر خودم یه بالشتک میذارم در صورتی که تا سه ماه پیش از این خبرا نبود راحت و با خلوص دل نماز میخوندم و مینشتم زمین!!
    من آدمی نبودم که بشینم تو خونه و برای دانشگاه بخونم و این جا رو فقط به خاطر گرفتن مدرک انتخاب کردم!!
    خواهش می کنم منو راهنمایی کنین و به من آرامش فکری بدین!!!
    میترسم آخر دیوونه بشم یا یه مریضی عصبی بگیرم!!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : خواهش می کنم کمکم کنین!!

نقل قول نوشته اصلی توسط elahe001 نمایش پست ها
    سلام من یه دختر ۲۲ ساله ام برای ادامه تحصیل تو حوزه علمیه ثبت نام کردم الان حدود سه ماهه دارم درس میخونم
    مشکل من اینه که ما درس احکام میخونیم و من نسبت به تمام مسائل اطرافم حساس شدم آب خوش از گلوی من پایین نمیره خواهش می کنم کمکم کنین همش با خودم میگم بذار ول کنم حوزه رو اما اطرافیانم میگن نه و حیفه!!
    اطرافیانم میگن خودتو بزن به بی خیالی ولی یه حسی همش از درون به من میگه تا آخر عمرم بدبخت میشم اگه برم حوزه این افکار منو ول نمی کنه و همش باید تو عذاب باشم!!
    قبلا من خیلی راحت نماز میخوندم قران میخوندم ولی حالا باید تلفظا رو درست ادا کنم و خیلی زجر می کشم دلم میخواد با اون دل پاکی که قبلا نماز میخوندم و اعمالمو انجام میدادم زندگی کنم!!
    کارم شده گریه نمیتونم غذا بخورم همش با خودم میگم من اگر یه ذره کوتاهی کنم خدا دیگه به من نگاه نمی کنه دیگه حاجتای منو برآورده نمی کنه منو سخت عذابم می کنه!!
    تو خونه همش با جوراب راه میرم چون بعضی از قسمتای خونمون نجسه وقتی میخام بشینم زمین زیر خودم یه بالشتک میذارم در صورتی که تا سه ماه پیش از این خبرا نبود راحت و با خلوص دل نماز میخوندم و مینشتم زمین!!
    من آدمی نبودم که بشینم تو خونه و برای دانشگاه بخونم و این جا رو فقط به خاطر گرفتن مدرک انتخاب کردم!!
    خوب گلم اگه بخاطره مدرک هستش ولش کن
    حوزه نیاز به افرادی داره ک بخوان به درجه فهم مسایل دینی و ترویج دینشون برن نه افرادی ک صرف مدرک میخوان برن و مطمین باشین هرچقدر جلوتر بری بیشتر عذاب میکشی و حتی دیگه باافراد خانواده هم ممکنه برخورد سرد داشته باشی و با بعضی از حرفا دلشون را بشکنی.
    مشکلی ک شما گفتین ی جور وسواس هست و هرچه زودتر درمان کنید.
    خدایی ک مامیشناسیم مهربان هست و سرهیچی سخت نمیگیره
    شک کردن به نجس بودن چیزی ینی باید اون شک را نادیده بگیریم و بنا را بر پاک بودن بزاریم.
    شک کردن بین رکعت دوم و سوم =باید بنا را بر رکعت سوم بزاریم.
    خدای ما ی همچین خدایی هست پس با سخت گیری بیجا دل خدا را نشکن.
    تو داستان موسی و شبان ، فرشته وحی میاد و به موسی میگه
    تو برای وصل کردن آمدی
    نی برای فصل کردن آمدی
    ینی درس حوزه برای ارتقا دینی تو و دین دوستی هست نه بیزاری و سخت شدن
    پس
    هیچ آداب و ترتیبی مجوی
    هرچه میخواهد دل تنگت بگوی

3. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24877
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    خوب گلم اگه بخاطره مدرک هستش ولش کن
    حوزه نیاز به افرادی داره ک بخوان به درجه فهم مسایل دینی و ترویج دینشون برن نه افرادی ک صرف مدرک میخوان برن و مطمین باشین هرچقدر جلوتر بری بیشتر عذاب میکشی و حتی دیگه باافراد خانواده هم ممکنه برخورد سرد داشته باشی و با بعضی از حرفا دلشون را بشکنی.
    مشکلی ک شما گفتین ی جور وسواس هست و هرچه زودتر درمان کنید.
    خدایی ک مامیشناسیم مهربان هست و سرهیچی سخت نمیگیره
    شک کردن به نجس بودن چیزی ینی باید اون شک را نادیده بگیریم و بنا را بر پاک بودن بزاریم.
    شک کردن بین رکعت دوم و سوم =باید بنا را بر رکعت سوم بزاریم.
    خدای ما ی همچین خدایی هست پس با سخت گیری بیجا دل خدا را نشکن.
    تو داستان موسی و شبان ، فرشته وحی میاد و به موسی میگه
    تو برای وصل کردن آمدی
    نی برای فصل کردن آمدی
    ینی درس حوزه برای ارتقا دینی تو و دین دوستی هست نه بیزاری و سخت شدن
    پس
    هیچ آداب و ترتیبی مجوی
    هرچه میخواهد دل تنگت بگوی
    آخه من به این مدرک احتیاج دارم الان دیگه کسی به دیپلم جماعت نگاهم نمی کنه!!

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

خو برو دانشگاه
    یا برو ی هنر یا ورزشی یاد بگیر دیگه مدرک به چه دردی میخوره

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24877
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید شما از چه نظری میگی جلوتر سخت ترم میشه و بهم بیشتر فشار میاد؟؟ شما تو حوزه درس خوندی؟؟
    یه چیز بگو من آرامش خاطر بگیرم و بتونم باهاش کنار بیام!!

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

خانم شما وسواس داشتید قبلا یا این که زمینه ابتلا به وسواس رو داشتید وحالا که با مسایل واحکام اشناتر شدید .

این بیماری خودش رو نشون داده .هر چه سریعتر به مشاور مراجعه کنید اونجا یه سری تست انجام میدین و مشخص میشه

که تا چه حد گرفتار این بیماری شدید .

خانم مگه موفقیت در گرو داشتن مدرکه .که شما میخواهید مدرک بگیرید که بهتون نگاه کنن .

به نظر من هم بهتره که در حوزه درستون رو ادامه ندید .چون فردا که جلوتر برین با مسایلی مثل خمس و...مواجه میشین وجور دیگه ارامش از شما سلب میشه .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    14058
    تشکـر
    1
    تشکر شده 50 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز این جون اول راهه همین انتفال باید میفتاد .شما هم باید از سخت گیری هات کمی کم کن ایشالا درست میشه نگران نباش .

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

ببخشید شما از چه نظری میگی جلوتر سخت ترم میشه و بهم بیشتر فشار میاد؟؟ شما تو حوزه درس خوندی؟؟
    یه چیز بگو من آرامش خاطر بگیرم و بتونم باهاش کنار بیام!!
    من برادرام طلبه هستن
    زن داداشم یکیش طلبه بود ک الان ترک تحصیل کرده
    خانم ها مخصوصا اونایی ک مجردن وقتی میرن حوزه خشک میشن و خیلی رفتارشون تغییر میکنه
    برادرام بااینکه طلبه هستن اما اصلا خانم ها طلبه را قبول ندارن
    حجابشون سخت تره
    واسه کسی ک عاشقش باشه راحته و دوست داشتنی اما اونی ک دوست نداره کم میاره

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    خانوم مهم انسانیت و پاکی هستش مدرک چه ارزش داره انسانیت نباشه پس این افکار منفی از خودتون دور کنید. خب ایناهم که گفتین قواعد درست خواندن و قرات قران و نماز که به هرشخص مسلمان واجبه ولی افراد عادی به خاطر برخی مشغله ها درست اجرا نمی کنن و اونا درست عمل نکن عیب نیست ولی کسی که کارشناس معارف دینی و این دست رشته هاست نتونه خوب تلفظ کنه عیب هست پس سعی کنید با علاقه بخونید تا خوب یاد بگرید.

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23680
    تشکـر
    18
    تشکر شده 14 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز شما خیلی دیگه رفتین تو مبحث احکام

به گفته ی خود پیامبرا اسلام برای ارامش انسان نه دیگه مث شما

امضای ایشان
    به زندگی فکر کن!ولی برای زندگی غصه نخور. دیدن حقیقت است،

ولی درست دیدن فضیلت!ادب خرجی ندارد ولی همی چیز را

می خرد!با شروع هر صبح فکر کن تازه به دنیا امدی!

مهربان باش و دوست بدار،شاید فردایی نباشد،

شاید فردایی باشد، اما عزیزی نباشد

12. کاربران زیر از Faezeh.soudi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24752
    تشکـر
    10
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

دوست عزیز

دسته اول کسانی هستند که به اجبار ادامه تحصیل میدن چون ادامه تحصیل براشون تو خونواده و ... خیلی مهمه دسته دوم هر رشته ای که دانشگاه دربیان خودشونو مجبور میبینن که چون مثلا دانشگاهش معتبره و یا به دلایل دیگر... پس بهتره رشته ای که مورد علاقه مم نیس بخونم حالا یا کنکور نداره یا هرچی دسته ی سوم کسانی هستند که فقط رشته ی مورد علاقه شونو میخوان قبول بشن و اگه رشته ی دیگه ای دربیان از هیچ تلاشی دریغ نمی کنن تا واسه قبولی در دانشگاه رشته ی مورد علاقه شونو در بیان. شما فکر می کنیدجزء کدام دسته باشید؟ اصلا راه منطقی از دیدگاه شما کدومشه؟از خود بپرسید: آیا من رشته ام را دوست دارم؟ آیا در رشته ام موفق خواهم شد؟ آیا به رشته ام علاقه پیدا خواهم کرد؟ آیا در رشته ی قبولی ام ادامه تحصیل دهم آن هم به خاطر حرف خانواده و اقوامم؟ آیا برای نظر خودم در رابطه با رشته ی قبولی ام ارزشی قایل شده ام یا برای نظر خانواده و اقوام؟

دوست عزیز

اگر فکر می کنید درس خواندن در این رشته فقط وقت تلف کردن است، قطعا انصراف از تحصیل کار آسانی برای شما می شود و اگر دنبال راهی جهت اصلاح یا بهبودی امورتحصیلی تان و یا پیدا کردن علاقه به درس هستید، بهتر است همان شیوه های گذشته تان را در پیش بگیرید و مسلما اگر بخواهید موفق خواهید شد، فقط کافی است مثبت فکر کنید و به خودتان بگوید : "من می توانم..."

این گفته ی شما می تواند ربطی به وسواس پیدا کردنتان داشته باشد و یا اینکه نه می تواند به ایجاد حالت افسردگی در شما ربط پیدا کند. به هر حال من نمی توانم در این باره اظهار نظر قطعی کنم که افسردگی دارین یا وسواس فکری عملی و یا هردو. چون اینجا مشاوره اینترنتی به افراد داده میشود نه مشاوره حضوری و هیچ وقت هم سعی نکنید دیگران را راضی نگه دارید، لطفا برای خودتان و نظراتتان ارزش قایل شوید.

حرف آخر تصمیم نهایی به عهده ی شماست.

ایشاء ا... موفق و موید باشید

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : تحصیل در حوزه

هر کسی در هر جایگاهی قرار میگیره باید نقش مورد انتظارشو ارائه بده

شما وارد حوزه شدید ... خب باید بتونید حساسیت های خاص رو هم بروز بدید

شما در حال حاضر سعی میکنید تمام و کمال موارد رو اعمال کنید و به نوعی در حال نقش بازی کردن هستید

در صورتی که میتونید به وسواس دچار نشید و همان روال گذشته رو داشته باشید

ولی به هر حال کسی که وارد حوزه میشه باید مسایلی رو درک کرده و انجام بده پس بهتره کمی از حساسیت خودتون کم کنید و

به روحموضوعات و شناخت خودتون از مسایل برسید ...

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)