نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: انصراف یا ماندن در مقطع ارشد ریاضی محض

713
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25304
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

انصراف یا ماندن در مقطع ارشد ریاضی محض

سلام
    من 25 سالمه کارشناسیم رو تو رشته مکانیک گرفتم . دو سال پشت سرهم تو آزمون ارشد مکانیک رد شدم و موفق نشدم تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم برم ریاضی چون ریاضیم خوب بود و مقداری هم علاقه داشتم آزمون ارشد ریاضی شرکت و رتبه م خوب و تو یکی از سه دانشگاه برتر ایران پذیرفته شدم . از خیلی ها سوال کردم گفتن اگر بری محض به مشکل بر میخوری برو گرایش ریاضی کاربردی بهر حال گوش ندادم . و الانم تقریبا آخرای ترمه و اوایل که میرفتم کلاس انگیزه و شوق ذوق داشتم . اوایلش میتونستم درس بخونم ولی الان هر موقع کتاب میگیرم دستم فکر انصراف به سر م میزنه . دو ماهه که دایم درگیر اینم که انصراف بدم یا برم چون بعدش نمیدونم میخام چه کار کنم به این خاطر موندم .بعضی از کلاس ها رو اصلا نمیرم . یا یکیش رو که میرم 28 جلسه س که سر کلاس یا خوابم میاد یا سرم درد میکنه یا همش منتظر اینم زود وقت بگذره و کلاس تعطیل بشه پیش مشاور هم رفتم دردی ازم دوا نکرد چارتا قرص نوشته اونم یه ماه بعد معلوم نیست اثر کنه یا نکنه اخه با قرص علاقه من زیاد میشه ؟؟؟؟ من واقعا موندم چه کار کنم تو رو خدا راهنماییم کنید یکی میگه انصراف بده یکی میگه تو تنبلی میکنی درس نمیخونی . خودم هم این وسط موندم علاقه ندارم بخونم یه روز علاقه دارم بخونم یه روز اصلا حال دست زدن به کتابای ریاضی رو ندارم نمیدونم اگر رفته بودم کاربردی این مشکلات رو نداشتم . میترسم انصراف بدم چند ساله دیگه حسرتش رو بخورم تو رو خدا یکی بهم بگه چه کار کنم انقدر فکر و خیال کردم دارم دیوانه میشم نمیدونم جه کار کنم .کمک کنید تو رو خدا

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : انصراف یا ماندن در مقطع ارشد ریاضی محض

نقل قول نوشته اصلی توسط kmsitsee نمایش پست ها
    سلام
    من 25 سالمه کارشناسیم رو تو رشته مکانیک گرفتم . دو سال پشت سرهم تو آزمون ارشد مکانیک رد شدم و موفق نشدم تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم برم ریاضی چون ریاضیم خوب بود و مقداری هم علاقه داشتم آزمون ارشد ریاضی شرکت و رتبه م خوب و تو یکی از سه دانشگاه برتر ایران پذیرفته شدم . از خیلی ها سوال کردم گفتن اگر بری محض به مشکل بر میخوری برو گرایش ریاضی کاربردی بهر حال گوش ندادم . و الانم تقریبا آخرای ترمه و اوایل که میرفتم کلاس انگیزه و شوق ذوق داشتم . اوایلش میتونستم درس بخونم ولی الان هر موقع کتاب میگیرم دستم فکر انصراف به سر م میزنه . دو ماهه که دایم درگیر اینم که انصراف بدم یا برم چون بعدش نمیدونم میخام چه کار کنم به این خاطر موندم .بعضی از کلاس ها رو اصلا نمیرم . یا یکیش رو که میرم 28 جلسه س که سر کلاس یا خوابم میاد یا سرم درد میکنه یا همش منتظر اینم زود وقت بگذره و کلاس تعطیل بشه پیش مشاور هم رفتم دردی ازم دوا نکرد چارتا قرص نوشته اونم یه ماه بعد معلوم نیست اثر کنه یا نکنه اخه با قرص علاقه من زیاد میشه ؟؟؟؟ من واقعا موندم چه کار کنم تو رو خدا راهنماییم کنید یکی میگه انصراف بده یکی میگه تو تنبلی میکنی درس نمیخونی . خودم هم این وسط موندم علاقه ندارم بخونم یه روز علاقه دارم بخونم یه روز اصلا حال دست زدن به کتابای ریاضی رو ندارم نمیدونم اگر رفته بودم کاربردی این مشکلات رو نداشتم . میترسم انصراف بدم چند ساله دیگه حسرتش رو بخورم تو رو خدا یکی بهم بگه چه کار کنم انقدر فکر و خیال کردم دارم دیوانه میشم نمیدونم جه کار کنم .کمک کنید تو رو خدا

تنها عاملی که میتونه شمارو از این حالت رها کنه نگاه کردن به علاقه خودته

اگر واقعا " علاقه داشتی هیچ کسی نمیتونست شمارو از هدفتون دور کنه

حکایت اون مرد و پسرش نشید که سر سوار شدن به اسبشون زمام امورشون رو دست حرف مردم دادن

و در آخر همه چی رو از دستشون رفت

شما نیاز به قرص ندارید شما نیاز دارید معیار و هدفتون رو روی کاغذ بنویسید و با مشاور روانشناس مشورت کنید

شما نیاز به رفتاردرمانی دارید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد