نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: انتخاب عشق یا خواستگار

4698
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 89 بار در 60 پست
    میزان امتیاز
    9

انتخاب عشق یا خواستگار

سلام دوستان
    دختری 27 ساله هستم مدت دو ساله با یه پسری دوست هستم که از نظر اخلاقی کاملا بهم نزدیکیم و منو خیلی دوست داره منم ایشون رو دوست دارم ماقصد ازدواج داریم ولی یه مشکلی هست که ایشون تازه سربازیش تموم شده ودنبال کار میگرده لیسانس برق دارن،و اما خودم کارمند بانکم و فوق لیسانسم استاد دانشگاه من از من خواستگاری کرده ایشون از لحاظ همه چیز کامل هستند ولی شناخت چندانی روی اخلاقش ندارم،الان شدید سر دو راهی انتخاب موندم،از یه طرف اونو دوست دارم و مطمئنم کسی اخلاقش مثل ایشون با من جور در نمیاد و من کاملا در کنارش احساس آرامش دارم از یه طرفم موقعیت استادم برای ازدواج عالیه، لطفا کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : انتخاب عشق یا خواستگار

وقتی دلتون و فکرتون پیش کس دیگه ای باشه نمیتونید زندگی موفقی با کس دیگه ای داشته باشید.....
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 89 بار در 60 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    وقتی دلتون و فکرتون پیش کس دیگه ای باشه نمیتونید زندگی موفقی با کس دیگه ای داشته باشید.....
    پریماه جون خودمم همین طوری فکر میکنم چون دوسش دارم و باهم کلی خاطرات و روزای شیرین داشتیم و داریم،ولی همه اطرافیانم میکن اون یه عشقه و انتخاب استادم به عنوان همسر عاقلانه اس ولی من زندگی با عشق رو بیشتر دوست دارم و این باعث شده من سر دو راهی بمونم

5. کاربران زیر از Ti Ti بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Ti Ti نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دختری 27 ساله هستم مدت دو ساله با یه پسری دوست هستم که از نظر اخلاقی کاملا بهم نزدیکیم و منو خیلی دوست داره منم ایشون رو دوست دارم ماقصد ازدواج داریم ولی یه مشکلی هست که ایشون تازه سربازیش تموم شده ودنبال کار میگرده لیسانس برق دارن،و اما خودم کارمند بانکم و فوق لیسانسم استاد دانشگاه من از من خواستگاری کرده ایشون از لحاظ همه چیز کامل هستند ولی شناخت چندانی روی اخلاقش ندارم،الان شدید سر دو راهی انتخاب موندم،از یه طرف اونو دوست دارم و مطمئنم کسی اخلاقش مثل ایشون با من جور در نمیاد و من کاملا در کنارش احساس آرامش دارم از یه طرفم موقعیت استادم برای ازدواج عالیه، لطفا کمکم کنید
    ببین دوست من
    تصمیمات زندگی ما کلا دو دسته هستن احساسی و منطقی
    احساس می گه که خب شما چون اون آدمو دوست دارین و اونم شما رو دوست داره پس خواستگارو جواب کنین و منتظر بشین که شرایطش اوکی بشه بیاد با هم ازدواج کنین.
    منطق میگه که خب اون راه درازی داره که از نظر شرایط برای شما مناسب بشه اول اینکه باید شغلی در شان شما پیدا کنه و بعد کلی کار کنه و پس انداز کنه تا اینکه بتونه از نظر مالی (خونه و ماشین و ...) آمادگی ازدواج پیدا کنه بعد هم مقداری تحصیلاتشو ببره بالا و ...
    اما این آقای استاد همین الان همه اینا رو داره (سنشو نگفتین). ولی خب علاقه ای وجود نداره. منطق میگه که شما یه دوره به این آقای استاد وقت بدین که ببینین میتونین بهش علاقمند بشین (ای بسا بهش علاقمند شدین و متوجه شدین که اصن عاشق هم شدین و اون دوستی قبلی در مقابل این مثل شوخی بوده) اما اگه علاقمند نشدین با خیال راحت جواب رد میدین و دیگه ذهنتون نمیمونه پیشش که شاید زندگی بهتری با اون داشتین اما خب یه ترک هرچند نازک در احساس اون دوستتون نسبت به شما به وجود میاد که ممنکه هرگز فراموش نکنه.
    از طرفی هم باز منطق میگه که خب هیچکدوم از این آقایون از نظر شرایط ارجحیتی بر دیگری ندارند مگر اینکه اون آقای استاد یه چند سالی جلوتر هستش و ای بسا موقعیت اون دوستتون چند سال دیگه از موقعیت حالای استادتون خیلی بهتر بشه.
    امضای ایشان
    ... من ندیدم بیدی
    سایه اش را بفروشد به زمین
    رایگان می بخشد
    نارون، شاخه ی خود را به کلاغ ...

7. کاربران زیر از yalda_arezou بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

پریماه جون خودمم همین طوری فکر میکنم چون دوسش دارم و باهم کلی خاطرات و روزای شیرین داشتیم و داریم،ولی همه اطرافیانم میکن اون یه عشقه و انتخاب استادم به عنوان همسر عاقلانه اس ولی من زندگی با عشق رو بیشتر دوست دارم و این باعث شده من سر دو راهی بمونم
    قطعا همینجور عزیزم ...
    ولی وقتی علاقه ای به استادت نداشته باشی که نمیشه زندگی کرد هرچقدر میخواد موقعیتش عالی باشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

خیلی باید عوضی باشی که به استاد بله بگی و کسی که با تمام وجود دوستت داره را نادیده بگیری . در پایان تصمیم خودته ، ولی بپا آه bf ات نگیرتت . یا بعدا بخواد توی زندگیت خللی ایجاد کنه و با کینه ای که ازت به دل گرفته تا آخر عمر اذیتت کنه ، من نمیگم کدومو انتخاب کنی ، ولی اگه قراره چیزی بمونه اون عشقه ، یه نگاه به اطرافیانتم بندازی میفهمی که خیلی کم توی زندگیهاشون چیزی به اسم عشق وحود داره و بیشتر از رو اجبار (با کراهت) با طرفشون موندن .

پ.ن : سنتون هم کم نیست و فکر میکنم اونقدری هست که خودتون بتونید بهترین تصمیم را بگیرید
    ویرایش توسط ehsan1966 : 01-02-2016 در ساعت 03:26 PM

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25493
    تشکـر
    83
    تشکر شده 91 بار در 58 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوستان
    خیلی بد عقل و دل آدم نظرشون یکی نباشه انگار داخل بدن جنگ باشه و تو نتونی کنترلش کنی اما یه چیز خوب می دونم اگه یکی واقعا کسی رو دوست داشته باشه و عاشقش باشه عقل منطق با اینکه ساز مخالف می زنن اما کاری از دستشون بر نمی یاد دل کار خودش می کنه البته اگه واقعا عاشق باشه.
    رضا صادقی توی یه قسمت از یکی آهنگاش می گه

آدم وقتی پای دلش وایسه
    تهش هر چی باشه خودش خواسته

فرستاده شده از Esmiz با tapatalk
    امضای ایشان
    esmiz

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

استادت بفهمه با کسی دیگه دوست هستی ، دل دادی و قلوه گرفتی و بعد به راحتی ازش گذشتی دید خوبی بهت نخواهد داشت و شاید

منصرف بشه از درخواستش ! درسته در دوستی هیچ نوع تهدی نیست ولی بعدا خودت و شوهرت اذیت میشین اگر عشق و عاطفه که الان با این

پسر داری و نداشته باشی در زندگیت و ممکن هست این دوستی شما پایدار نمونه و به ازدواج کشیده نشه هر دو حالت ممکنه اتفاق بیفتده، بهتره عقل

بیشتر در نظر بگرید تا دل.

عقلانه تصمیم بگرید ولی انصاف هم داشته باشید.

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    بنظر من جفتشون را بی خیال بشین
    علاقه تون به اون پسر فقط ی عادت به بودنشه ...این چه عشقی هست ک بااومدن ی فرد با امکانات بهتر و حرف دونفر رقیب پیدا میکنه و میشه دوراهی برای شما
    اگه با عشقت ازدواج کنی همیشه تو ذهنتون هست ک با استادت تو رفاه بیشتر بودی و خوشبخت تر بودی
    اگه با استادت ازدواج کنی همیشه تو فکرت هست ک اگه با عشقت بودی زندگیت پراز اتفاقات هیجان انگیز بود و دلت شاد بود .
    پ کنار هیچکدوم آرامش ندارین.
    ویرایش توسط fateme.68 : 01-03-2016 در ساعت 04:20 PM

13. 4 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

سلام دوستان

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    موضوع ازدواج یکی از مهمترین اتفاقی است که در زندگی ما اتفاق می افتد یکی از حساس ترین مرحله ازدواج انتخاب همسر است. شما به جای اینکه دو مورد را همزمان برای ازدواج مورد بررسی قرار می دادید بهتر بود یکی را کامل و دقیق مورد بررسی قرار می دادید و اگر با توجه به دلایل منطقی ریسک ازدواج در هر موردی بالا بود، شما با عدم پذیرش و فاصله گرفتن نسبت به مورد بعدی اقدام می کنید اما شما در حال حاضر دو مورد برای تصمیم گیری دارید ویژگی یکی از آن ها ارتباط مستقیم و دوستی شدن با شما به جای خواستگاری رسمی بوده است که معمولا در این موارد ریسک ازدواج بسیار بالا است افرادی که از نظر شخصیتی قبل از ازدواج وابسته به طرف مقابل می شوند و نام آن را عشق می گذارند و با این احساس که چون الان فرد مورد دلخواه من است پس بعد ازدواج هم این احساس را خواهم داشت، اینگونه افراد ،به دلیل وابستگی و احساسات عاطفی شدید نقاط منفی طرف مقابل، تفاوت های خانوادگی ، فرهنگی و شخصیتی طرف مقابل را نمی بینند و اگر می بینند اهمیت نمی دهند در حالی اول موضوعی که شک برانگیز است سبک انتخاب همسر توسط طرف مقابلی است که از نظر منطقی هیچ شرایطی ندارد وبه صورت مستقیم وارد رابطه شده است آسیبی که در اینگونه روابط دیده می شود به دو بخش تقسیم می شود:
    آسیب های قبل از ازدواج:
    ۱- وارد شدن به وابستگی های احساسی به جای گفت و گوی منطقی
    ۲- پنهان شدن شخصیت اصلی و تفاوت های شخصیتی در پشت احساسات عاشقانه و عاطفی
    ۳- به وجود آمدن خطای شناختی در ذهن دو طرف که چون الان ما احساس خوبی داریم پس بعد از ازدواج هم همین احساس را خواهیم داشت
    ۴- کاهش تلاش و کوشش نسبت به اقدام رسمی به دلیل احساس بدست آوردن توسط پسر
    آسیب های بعد از ازدواج
    ۱- بدبینی ناشی از ارتباط گذشته توسط زوجین مخصوصا پسر
    ۲- آشکار شدن تفاوت های نادیده گرفته در دوران عقد
    ۳- به وجود آمدن مشکلاتی اقتصادی و رفاهی در زندگی که فرد مقدمات لازم و ضروری برای زندگی زناشویی مانند سربازی ، تحصیل و شغل
    ۴- بروز تفاوت های تحصیلی که به صورت ناخودآگاه پسر دچار احساس حقارت و خودکم بینی نسبت به تحصیلات همسرش خواهد داشت و باعث رفتارهای نابهنجار مانند تحقیر کردن ، محدود کردن و... خواهد شد.

با توجه به مطالب فوق در یک کلام خدمت شما عرض کنم که کسی که به صورت رسمی به خواستگاری می آید فردی هدف دار و منطقی است و از هماهنگی و حمایت خانواده اش برخوردار است که یک نعمت بسیار با اهمیت است ولی کسی که هنوز مقدمات ابتدایی برای یک زندگی را ندارد و توانایی مدیریت یک زندگی متوسط را ندارد صرف یک رفتارهایی که شما آن را خوش اخلاقی می نامید و بنده که چندین سال مشاور هستم آنرا تأثیر وابستگی بر روی نگرش و برداشت شما از رفتارهای ایشان می نامم برای ازدواج ممکن است ریسک بالایی داشته باشد اما به هر حال شما برای اینکه از نظر منطقی به این نتیجه برسید که شاید ازدواج با ایشان یعنی فردی که دچار وابستگی نسبت به ایشان شده اید و ممکن است بعد از ازدواج ویروس شک و تردید نسبت به وفاداری و نگرانی از تعهد قبل و بعد از ازدواج، ریسک بالایی داشته باشد مدتی با خود فکر کنید و احساسات آنی و زودگذر را کنار بگذاریدو تفاوت علاقه، عشق و وابستگی را بررسی کنید بدین منظور از مشاوره پیش از ازدواج و تست شخصیت و ترسیم جدول امتیاز بندی هم می توانید کمک بگیرید خود، منطقی بودن انتخاب خود را تست کنید مثلا با خود تصور کنید اگر واقعا ایشان یک گذشته منفی داشته باشد و یا یک دوست ناباب و یا اینکه از حمایت خانواده اش برخوردار نباشد من می توانم ایشان را کنار بگذارم اگر توانستید وابسته نشده اید اما اگر نتوانستید بدانید که واقعا وارد فضای آلوده و مبهم وابستگی شده اید.

در مورد فردی که اقدام رسمی کرده بعد از تحقیقات دقیق از روابطش در محل کار ، تحصیل و زندگی، و ارتباطی و رفتاری والدین و اعضای خانواده و ترتیب دادن جلسه گفت و گو و گفتن انتظارات، خواسته ها، علاقه های شخصی و موضوعات مهم و مشورت با مشاور می توانید اقدام به پذیرش و یا رد کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24128
    تشکـر
    833
    تشکر شده 326 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    من خودم تو اين شرايط بودم بين خواستگار فوق العاده كامل و يك عشق با شرايط فوق العادع معمولي داشتم
    از علاقه بيش از حد خواستگارم و رد كردم و چسبيدم به عشقم
    ولي بعد يك مدت با تمام علاقه اي كه بين ما بود اين رابطه كات شد و من از هر دو طرف ضربه خوردم
    از يك طرف پشيموون كه چرا شرايط به اون خوبي رو از دست دادم
    و از طرف ديگه پشيمون كه چرا به چيزي دل بستم كه چون رسمي نشده بود و احتمال جدايي يا وصال در اون 50-50 بود
    به نظر من هم با خواستگارت يك مدت بدون اطلاع از عشقت صحبت كن نزار بعدا پشيمون شي
    درسته عشقي بين شما و خواستگار نيست ولي چه بسا بعد از يك مدت رابطه و برخوردي كه بينتون شكل بگيره و شناختي كه پيدا كني ازش خيلي از عشقت بهتر باشه
    شايدم نه واقعا با روحياتت سازگار نباشه و با هم نقطه مشتركي نداشته باشين
    من الان با يك نفر ديگه ازدواج كردم و خيلي هم خوشبختم با وجود تمام مشكلاتي كه هست

16. کاربران زیر از مري موجي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21993
    تشکـر
    34
    تشکر شده 210 بار در 115 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوستان
    سلام عزیزم اینقدر مطمئن نباش که کس دیگه ای نیست اخلاقش باشما جوردربیاد اولا شما هنوز زیر یک سقف زندگی نکردی که بدونی همه اخلاقاشو میدونی یانه دوما چون دوستش داری نمیتونی بدی هاشو ببینی پس منطقی باش وسعی کن همه جوانب را بسنجی من نمیگم حتما خواستگارتو قبول کن ولی سعی کن منطقی تصمیم بگیری وبه نظر بنده از اون پسر بخواه بیاد خواستگاریت ببین آیا اونقدر جنم داره که خانوادتو راضی کنه یانه عشقش آبکیه امیدوارم بهترین تصمیم را بگیری

18. کاربران زیر از maryam551 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21993
    تشکـر
    34
    تشکر شده 210 بار در 115 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط مري موجي نمایش پست ها
    سلام
    من خودم تو اين شرايط بودم بين خواستگار فوق العاده كامل و يك عشق با شرايط فوق العادع معمولي داشتم
    از علاقه بيش از حد خواستگارم و رد كردم و چسبيدم به عشقم
    ولي بعد يك مدت با تمام علاقه اي كه بين ما بود اين رابطه كات شد و من از هر دو طرف ضربه خوردم
    از يك طرف پشيموون كه چرا شرايط به اون خوبي رو از دست دادم
    و از طرف ديگه پشيمون كه چرا به چيزي دل بستم كه چون رسمي نشده بود و احتمال جدايي يا وصال در اون 50-50 بود
    به نظر من هم با خواستگارت يك مدت بدون اطلاع از عشقت صحبت كن نزار بعدا پشيمون شي
    درسته عشقي بين شما و خواستگار نيست ولي چه بسا بعد از يك مدت رابطه و برخوردي كه بينتون شكل بگيره و شناختي كه پيدا كني ازش خيلي از عشقت بهتر باشه
    شايدم نه واقعا با روحياتت سازگار نباشه و با هم نقطه مشتركي نداشته باشين
    من الان با يك نفر ديگه ازدواج كردم و خيلي هم خوشبختم با وجود تمام مشكلاتي كه هست
    قبول دارم اما بازهم هرکس شرایط خودشو داره بیگدار به آب نزن

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25436
    تشکـر
    5
    تشکر شده 15 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوستان
    دوستیتون که از ابتدا اشتباه بوده چونکه الکی همدیگه رو وابسته میکنید ولی خیلی عمل اشتباه تری انجام میدید که دوسال با کسی دوستی میکنید و عمرش رو تلف کنید و بعد براحتی برید با کسی که موقعیت بهتری داره ازدواج کنید واقعا شرم اوره.حتی فکر کردن دربارش هم اشتباه هست.

یقین داشته باشید خیلی از جوونها با دیدن اینطور وفادار بودن بعضی ها به یارشونه که اصلا ازدواج نمیکنن.

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh72 نمایش پست ها
    بنظر من اجازه بده بیاد خواستگاریت حرفاتونو بزنید بعد تصمیم بگیر به هیچ وجه بدون شناخت ردش نکن .اشتباهی که من چن ماه پیش انجام دادم تو تکرار نکن.منطقی تصمیم بگیر نه احساسی بحث یه عمر زندگیه
    سلام بهار جان

من در جریان خاستگارای شما بودم ...
    ولی ایا شما قبلا به کسی علاقه داشتید ؟؟؟

اخه این دوستمون بین عشق و موقعیت خوب گیر کرده

اخه میشه فکر و دلش پیش یکی دیگه باشه با یکی دیگه ازدواج کنی؟؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh72 نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    بله من بایکی از خواستگارام رابطه ی عاطفی برقرار کردم واقعا دوسش داشتم حتی بخاطر اون به یکی از خواستگارام که از همه لحاظ عالی بود جواب رد دادم که همه تعجب کردن.اما اون بخاطر یه سری دلایل غیرمنطقی منصرف شد(درجریان هستی که بعدا پشیمون شد اما من دیگه قبولش نکردم )نمیخوام این دوستمونم اشتباه منو تکرار کنه شاید اون استاد دانشگاهم واقعا دوسش داره نباید مثل من احساسی برخورد کنه.میگن تو مسئله ازدواج باید عاقلانه تصمیم بگیری و انتخاب کنی عاشقانه زندگی کنی
    اهان اره یادم امد. ...

واسه همین میگن از تجربه دیگران استفاده کن خودت تجربه نکن

ولی حال این دوستمونم درک میکنم ممکن به خودش بگه استاد رو قبول میکنم ولی شاید واقعا عشقم بتونه خوشبختم کنه و همینطوری ذهنش درگیر اون میشه ..واقعا تو همچنین موقعی تصمیم گیری وحشتناک
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

23. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26087
    تشکـر
    255
    تشکر شده 155 بار در 92 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوستان
    با سلام
    به نظر من اول تکلیف عشقتون رو مشخص کنید قبل از هرچیزی واین کارو میشه با یک مشاور خوب انجام بدید دوتایتون برین مشاور ببینید وضعیت زندگیتون به هم میخوره یانه ...
    ازاستادتونم وقت بخواید برای جواب دادن و... خواسته زیادی که نیست اگه مشاور ازدواج با عشقتون رو تایید نکرد بعدا دنبال شانس دیگتون باشید .ایشون جوانی هست که اخلاقیاتشو میدونید نجابتشو ...رو میشناسید خلق وخویش اشناهستین هیچ جوانی هم بیکار نمیمونه خداروشکر تحصیلات دارن و...
    فقط مسله بعدی اینکه میگین استادتون از همه لحاظ تکمیله این از همه لحاظ یکم منظورتون فقط از لحاظ مالیه وشغلی؟یا واقعا از همه لحاظ؟شما که شناخت کاملی ازش ندارین !شغل استادی هم یه زمانی اش دهن سوزی بود الان دیگه ماشالله حق وتدریسین با ارشد میرن کلاس برمیدارن یه ترم هست یه ترم نیست درکل ادم های بلف زنین استادای پیام نور که هیچی پول کرایه ماشین تا دانشگاه بزور میرسه براشون ازاد که حرفی ندارم مگه اینکه هیت علمی چیزی باشن!پس زیاد غصه نخورین بامشاوره صحبت کنین

25. کاربران زیر از بهنام1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25318
    تشکـر
    20
    تشکر شده 12 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    به نظر من هم فعلا هیچکدوم رو انتخاب نکنید.
    پیش یه مشاور برید و یه تصمیم جدی برای ادامه ارتباطتون با دوستتون بگیرید. اگر قرار به ادامه ارتباط شد که هیچی اما اگر قرار بر جدا شدن بود به خودتون زمان بدید تا این اقا پسر از دهنتون پاک بشه و وقتی از جایگاه مقایسه خارج شدین به بررسی بقیه موارد بپردازین.
    موفق باشید.

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

عرض سلام و احترام

بزارید یک مطلب رو برادرانه و صادقانه و بی غرض بهتون بگم: اگر چیزی که ازش بعنوان عشق یاد میکنید واقعا عشق بود(خالصانه و حقیقی).دیگه الان این تاپیک وجود نداشت و احتیاجی به مشاوره هم نبود

پس با خودتون صادق و روراست باشید و خودتون و اطرافیانتون رو گول نزنید و همینطور ارزش عشق رو هم پایین نیارید.هر احساسی در این دنیا شایسته ی این نیست که اسم عشق رو بخودش بگیره.

متاسفانه جوونهای ما در این دوره بدجوری اسیره ظاهربینی و ظاهردوستی شدن جوریکه رو تمام جزعیات زندگیشون داره به شدّت تاثیر میزاره..امیدوارم که همشون در آخر راه درست رو انتخاب کنند.

سلامت و سربلند باشید.
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 02-02-2016 در ساعت 07:40 PM
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

28. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36773
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

لطفا صداقت به خرج بدین و به خواستگارتون بگین که دوست پسر دارین ، مطمئن باشین ایشون خودشون بیخیال شما میشن و زحمت رو کم میکنن !
    سلام دوستان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)