نمایش نتایج: از 1 به 36 از 36

موضوع: نا امیدی و افسردگی من بدلیل مذهب اسلام

4169
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    تشکر شده 117 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    9

نا امیدی و افسردگی من بدلیل مذهب اسلام

سلام دوستان

از روی عنوان قضاوت نکنین قصد توهین ندارم فقط یک سری مسایل هست که بشدت آزارم میده....

از خودم بگم; تمام روز هام رو صرف کار و انجام پروژه ها میکنم و واقعا هم موفق هستم و همیشه اینکه هر مسلمانی به سمت علم قدم بر میداره روی بال فرشتگان قدم میزاره و.... خیلی

خیلی بهم امید میداد چه شبهایی که نخوابیدم و حتی به سلامتیم آسیب رسوندم برای ادامه ی کار هام

من به تمامی مذاهب اعتقاد داشتم اصلا برام مهم نبود چه کسی مسیحی یا یهودی یا مسلمونه خودم هم شیعه هستم و تقریبا هیچ گناهی نمیکنم که بخوام بخاطر اون بترسم !

اما کم کم با بحس با بعضی افراد که به خدا اعتقاد داشتن اما به اسلام اعتقادی نداشتن اعتقاد خودم رو از دست دادم گرچه اونهارو کاملا متقاید کردم....

وقتی در باره ی قوانین کنیز و برده داری در قرآن مانند سوره نساء نگاه میکنم یا دروغ گفتن به زن ها دروغ مصلحت حساب میشه دیدم به ازدواج تغیر کرد و اون رو یه برده داری میبینم این روش

اجاره و برده داری بهیچ وجه با اینکه تعداد کلمات زن و مرد تو قرآن به یک تعداد بکار رفته و دائما از یکسان بودن زن و مرد صحبت میکنه اصلا جور در نمیاد

خلاصه از همینجا شروع شد و به احادیثی مانند اینکه هرکس علم رو برای حاکم ها یا دنیای فانی بخواد جایگاهش دوزخ هست و همچنان شک های من ادامه داره

الان وقتی به زندگی آیندم فکر میکنم یا اینکه کار های من هیچ ارزشی ندارن و حتی موجب گناه هم میشن اصلا نمیتونم به چیزی فکر کنم

دائما احادیث مارو از دنیا میترسونن من بطور کامل از اسلام فراری شدم اما خوشبختانه هرچقدر دلیل برای تغیر دینم به مسحیت و.... میارم بی ثبات حساب میشه چون واقعا هیچجوره
    نمیشه

واقعا دنیا اینطوره که قران گفته یا من اشتباه میکنم ؟

ای کاش اصلا بوجود نمی اومدم....

2. کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25019
    تشکـر
    190
    تشکر شده 199 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : نا امیدی و افسردگی من بدلیل مذهب اسلام

دوست عزیز ما در خیلی از شرایط نباید زیاد خودمون رو درگیر کنیم (مسایل دینی رو میگم)
    در ضمن تفسیر شما 100% از قرآن اشتباست .
    امضای ایشان
    ... من از اینکه تو خوشبختی نه آرومم نه دلگیرم ...

... یه جوری زخم خوردم که نه می مونم نه میمیرم ..

... تمام آرزوم این بود یه رویایی که شد دردم ...

... یه بارم نوبت ما شد ببین چی آرزو کردم ...

... یه عمره با خودم میگم خدارو شکر خوشبخته ...

... خدارو شکر خوشبختی چقد این گفتنش سخته ...

4. 2 کاربران زیر از haaasaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

صدرصد شما برداشت اشتباهی داری

در مورد این افرادی که میگن هم یه چیزای شنیدم حلقه تشکیل میدن و... کلی هم آسیب رسوندن به مردم ( بیشتر مواظب باشید )

تفسیرتون هم به قول دوستمون اشتباس ، بهتره که تفسیر یکی از برگان که معتبر هستن رو بخونید تا بهتر متوجه بشید

در مورد سوال های بیشتر هم اگه داری از کارشناس دینی سوال کنید ، تو دلتون شک و تردید نگه ندارین و نزارین رشد کنه ....

6. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

دوستان تمام تفاسیر من درست هست از اکثر تفاسیر استفاده کردم
    یه زحتمی بدین به خودتون یه سرچ کنین مثلا در باره احادیث علم همین هایی که گفتم رو میبینین
    یا به سوره نساء برین و بخونین همه حرف های من روی سند هست
    اره دقیقا راجب حلقه ها درست گفتین اول از سوء استفاده اعراب از دین شروع میکنن و حتی به وجود نداشتن خدا و تکامل جهان میرسن !
    اما جالب اینجاست من اونهارو قانع کردم حالا خودم تو شک افتادم و واقعا هم هیچجوره نمیتونم به قرآن شک ببرم
    اما انگار تفاسیر قرآنی با اجتماعات من یکسان نیست اصلا نمیتونم با این سبک زندگی کنم
    لطفا قبل اینکه بگین چی رو اشتباه فهمیدم یه سرچ کوچیک انجام بدین

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanplus نمایش پست ها
    دوستان تمام تفاسیر من درست هست از اکثر تفاسیر استفاده کردم
    یه زحتمی بدین به خودتون یه سرچ کنین مثلا در باره احادیث علم همین هایی که گفتم رو میبینین
    یا به سوره نساء برین و بخونین همه حرف های من روی سند هست
    اره دقیقا راجب حلقه ها درست گفتین اول از سوء استفاده اعراب از دین شروع میکنن و حتی به وجود نداشتن خدا و تکامل جهان میرسن !
    اما جالب اینجاست من اونهارو قانع کردم حالا خودم تو شک افتادم و واقعا هم هیچجوره نمیتونم به قرآن شک ببرم
    اما انگار تفاسیر قرآنی با اجتماعات من یکسان نیست اصلا نمیتونم با این سبک زندگی کنم
    لطفا قبل اینکه بگین چی رو اشتباه فهمیدم یه سرچ کوچیک انجام بدین
    دوست عزیز این همه عالم نتونستن ازش ایراد در بیارن ، میخوای ما در بیاریم ؟
    خواهشن یکم بیشتر فکر کنید

بعدش هم 176 تا آیه رو میخوای با تفسیر بخونیم تا اونچه در ذهن شماس رو پیدا کنیم ، هچین میگین انگار تابحال کسی سوره نسا رو نخونده ، خب خودتون بگین با کودوم مسئله ها مشکل دارن ما هم نظرمون رو بگیم !؟
    نزدیک امتحانا تست هوش خواهشن نپرسین!
    ببخشید به خاطر شوخ طبیعیم

بعدش هم در مورد اون حلقه ها حتماً باید گذارششون رو به اطلاعات بدین همشون رو بازداشت میکنن !

9. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

من که نگفتم برین بخونین فقط سرچ کنین زیر 20 تا حدیث برای علم تو اینترنت پیدا میشه

بعدشم فقط مضوع نساء رو میدیدین کافی بود

نه اون حلقه که شما فکر میکنی نیست اونجوری بود خودم بلدم چیکار کنم باهاشون

شما همینکه اومدی همفکری کردی خودش خیلیه

در ضمن; ما چطور میتونیم در حالی که از سال های دیگه خبری نداریم زندگی کنیم
    نمیشه بهش فکر نکرد !

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

من که نگفتم برین بخونین فقط سرچ کنین زیر 20 تا حدیث برای علم تو اینترنت پیدا میشه

بعدشم فقط مضوع نساء رو میدیدین کافی بود

نه اون حلقه که شما فکر میکنی نیست اونجوری بود خودم بلدم چیکار کنم باهاشون

شما همینکه اومدی همفکری کردی خودش خیلیه

در ضمن; ما چطور میتونیم در حالی که از سال های دیگه خبری نداریم زندگی کنیم
    نمیشه بهش فکر نکرد !
    خواهش میکنم اما آخرش هم نگفتین مسئله چیه

آخه هر مطلبی که تو اینترنت اعتبار نداره ، مگه اونای که تو جامعه حضوری دارن آسیب میزنن تو دنیایی مجازی نمیتونن وبلاگ درست کنن

کاشکی مطلبتون رو اینجا میزاشتین حداقل

ما چطور میتونیم در حالی که از سال های دیگه خبری نداریم زندگی کنیم
    نمیشه بهش فکر نکرد !
    خب اگه قرار بود از آینده با خبر بشیم که زندگی بی معنی میشد !
    فقط خدا از آینده خبر داره ، ما آدما نباید داشته باشیم به هزاران دلیل ...

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

بچه ها یه سری مسایل هست که به خاطر امنیتش فاش نمیشه و اون اینه که برخی از کشورای غربی از ارتباط با جنیان استفاده میکنن برای رسیدن به علوم روز دنیا و اونو به کار میگیرن شاید منظورش اینه چون قران برای تمامی عصر هاست و پیش بینی این جا رو کرده

13. کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط a girl نمایش پست ها
    بچه ها یه سری مسایل هست که به خاطر امنیتش فاش نمیشه و اون اینه که برخی از کشورای غربی از ارتباط با جنیان استفاده میکنن برای رسیدن به علوم روز دنیا و اونو به کار میگیرن شاید منظورش اینه چون قران برای تمامی عصر هاست و پیش بینی این جا رو کرده
    همینجوریشم ایشون کلی ذهنشون بهم ریخته اس ، بهتره پیچیده ترش نکنین

نمیدونم چرا ایشون اون قسمت های که براشون مسئله شده رو بیان نمیکنن ؟

خب دقیقاً هر چی که فکر میکنید مشکل داره خب با تفسیر خودتون بنویسید ؟ حدیثه کپی کنید ، ترجمه اس کپی کنید

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    همینجوریشم ایشون کلی ذهنشون بهم ریخته اس ، بهتره پیچیده ترش نکنین نمیدونم چرا ایشون اون قسمت های که براشون مسئله شده رو بیان نمیکنن ؟ خب دقیقاً هر چی که فکر میکنید مشکل داره خب با تفسیر خودتون بنویسید ؟ حدیثه کپی کنید ، ترجمه اس کپی کنید
    باشه بعله راس میگید اگه بخوایم کلی نگاه کنیم خیلی چیزا مشکل داره ولی میری تو تبصره ها و شرایطش میفهمی چه چیزایی پشت اون بوده بهش میگن حکمت و کار خدا بی حکمت نیست

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

خوب بیاین ببینین این هم دلایل من :
    برده داری در اسلام : https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7...A7%D8%B1%DB%8C
    حدیث دروغ به زنان :
    حدیث: «ای علی! در سه جا دروغ نیکو است: میدان جنگ، وعده به زنان و اصلاح بین مردم»،
    این هم لینک معتبر که اشخاص پاسخ دهنده پاسخ مناسبی ندادن اما تاییدش کردن : آیا این حدیث: «ای علی! در سه جا دروغ نیکو است: میدان جنگ، وعده به زنان و اصلاح بین مردم»، با دیدگاه پارسیان درباره دروغ مانند این سخن کوروش:«مرد پارسی دروغ نگوید حتی به هنگام مرگ در جنگ»، منافات دارد؟ - گنجینه پاسخ‌ها - اسلام کوئست - مرجعی برای پاسخگ
    و در آخر :

پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :
    3- مَن تَعَلَّمَ العِلمَ‏لِغَیرِ اللّه تَعالى فَلْیَتَبَوَّأْ مَقعَدَهُ مِن نارٍ ؛
    هـر که دانـش را براى غـیر خدا بیاموزد ، جایگاهش دوزخ باشد .
    کنزالعمّال : ۲۹۰۳۵ منتخب میزان الحکمة : ۴۰۰

یعنی من علم و دانش رو برای خودم نمیتونم یاد بگیرم ؟
    با علم و دانش برای خدا چیکار کنم دقیقا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یعنی من نمیتونم مثل بیل گیتس یا هرکس دیگه ای از علم ام ثروت جمع کنم و جای بیل گیتس که الگوی تمام دنیاست توی دوزخه....

به کشور های اسلامی یه نگاهی بندازین و به آمریکا و کشور های غیر اسلامی نگاه کنین کدوم عقب افتاده تر ان ؟
    برده داری : رعایت نکردن حقوق انسانی
    دروغ به زن : کم اهمیت دادن ازدواج و بنیان خانواده
    استفاده نکردن از علم : عقب افتادگی
    احادیث دیگه ای هم دارن برای برپا کردن علم تهیه وسایل نقلیه مناسب و خانه زیبا برای خانواده و اینکه انسان با همسرش به بهشت میره
    واقعا اینا با هم جور در میان ؟
    اینا با اینکه خدا تو قرآن اسم زن و مرد رو به یه تعداد آورده جور در میاد ؟

من که نفهمیدم چطور باید زندگی کنم....
    دوستان من مطمئن هستم اسلام دین اصلی هست لطفا از حرف های من الگو برداری نکنین و زندگی خودتون رو به تباهی نکشین و اگر میخونین تا ته بخونین ببینین چه نتیجه ای میگیریم
    ممنون <3

17. کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

خدا رو بايد با قلبت حس كني
    توي زندگي وقتي كسي مياد از همسرت مثلا بد ميگه بايد شما هم بهش شك كنيد و ازش جدا بشي شايد به ظاهري منطقي برسه
    ولي اون اعتماده چي ميشه
    اينم تقريبا مثل همونه شما به حرف كسي اهميت نده خودتون شناخت پيدا كنيد متاسفانه شرايط جوري شده كه هركسي هر كاري كه خلافه و ميخاد خودش رو توجيح كنه ميبنده به اسلام چه بزرگترها چه كوچيكترها
    نظر من اينه شما راهت رواز طريق تفسير قران پيدا كن هر جا كه فكر ميكنيد خلاف واقع هستش رو قبول نكنيد چون شما قدرت تفكر و تعقل داريد خودتون بايد راهتون رو مشخص كنيد
    با فكر كردن به اينكه يه درصد حرفهاي ديگران درست باشه همه ايمانتون رو از دست نديد

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8023
    تشکـر
    4,745
    تشکر شده 2,210 بار در 819 پست
    میزان امتیاز
    11

مرسی اقا عرفان
    خداجون ببخشید
    ولی حالم بهم خورد چنتا چیزو خوندم چون نمیدونستم :
    دروغ نیکو هست در وعده دادن ب زن ( قربون کوروش و داریوش خودمون بشم)
    قانون جماع: مطابق این قانون اگر کسی بخواهد میتواند و اشکالی ندارد با کنیز خود وطی دبر ( نزدیکی از عقب ) نماید و اشکالی ندارد در حالی که با همسر خود حتی به شرط رضایت به گفته اکثر فقها کراهت دارد .
    امضای ایشان

شازده کوچولو گُفت

گُلِ مَن گاهی بَداَخلاق و کَم

حوصِله و مَغرور بود

اَما ماندَنی بود این بودَنَش بود که او را تَبدیل به گل مَن کَرده بود
    I

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    تشکر شده 328 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

ببینید یکی میره دانشمنده میشه، کل عمرشو میزاره پای علم و تحقیق و ازمایش، اخرش میشه انیشتین که بمب اتم میاد میسازه، حالا یکی دیگه ازش استفاده بد میکنه و اونو میزنه و یه سری ادمو نابود میکنه.
    حالا مساله اینه که ایا این انیشتین ما میره بهشت یا میره جهنم؟
    اینجاست که قران میگه اگه هدف و نیت اصلی انیشتین علم اموزی برای اهداف شرورانه بوده باشه جاش جهنمه ولی نه اگه نیتش پاک بوده و خودش افکار شرورانه نداشته میره بهشت اکی؟
    مثلا نوبل(مخترع دینامیت) که کل عمرشو صرف علم اموزش و تحقیق کرده بود و بعدش که دید از علمش داره علیه بشریت استفاده میشه، اومد یک جایزه تعیین کرد که هرکس که با اهداف بشردوستانه علم آموزی کنه و تحقیقاتش در جهت کمک به بشریت باشه بهش جایزه بدند... پس این همه دانشمند اومده و رفته به نظر شما همشون میرند بهشت یا جهنم؟
    مطمئنا نمیشه گفت بستگی به نیتشون داره
    الان شما هم اگه میخای بری بهشت باید نیتت بشر دوستانه باشه و علم رو واسه این بخونی که به بشریت خدمت کنی و علیهشون استفاده نکنی
    چون که ازار رسوندن به هرموجودی چه انسان و چه حیوان گناه محسوب میشه.....

21. 2 کاربران زیر از pschy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

=)))))))))))))))))))))))))))))))))

تاثیر حرفای استاد :-)) رائفی پور

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

حرف های استاد رائفی رو گوش کردید؟؟
    راجب جن گیر ها؟؟؟؟ در واقع جن این انسان هارو در اختیار میگیره نه انسان اون هارو

و این جنی ها که انسان رو در اختیار میگیرن جن های کافر هستن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

اخه چرا صحبت های من رو با ارتباط اجنین قاطی میکنین ؟
    علوم غریبه هیمیا ریمیا کیمیا و.... علوم خدایی هستن که فراتر از فیزیک و شیمی ما هست و با همین علوم عیسی مسیح نابینایان رو شفا میداد (مطمین نیستم) و قطعا وقتی گفته میشد پیامبران سرچشمه ی علم هستن همین علوم بوده
    مشکل من اینه با همچین قوانینی نمیتونم به زندگیم ادامه بدم
    همونطور که pari@ وقتی متوجه شد حالش بد شد دقیقا منم همین حالات رو دارم با این صورت که من کلا بیخیال زندگی شدم :|
    حدیثی داریم که کسی در حال جوایی علم از دنیا بره یا زمان مرگش فرا برسه فقط یک طبقه با پیامبران فاصله داره و اگر کسی عمرش رو صرف علم کرده باشه بسیار بهتر از اینه که یه کوه بسیار بزرگ از جنس طلا که یادم نیست رو در راه خدا انفاق کنه....
    یعنی ما علم رو دقیقا برای چی باید دنبال کنیم ؟ برای مردن ؟؟؟؟؟ پس چرا حدیث داریم که جوری زندگی کنیم که انگار تا ابد در دنیا هستیم و اعمالمان طوری باشد که انگار تنها چند ساعت به مرگمان باقی مانده... واقعا با هم جور در میان ؟؟؟؟
    دوستان فقط کسایی که توانایی پاسخ دادن دارن بخونن متن من رو ! نمیخوام کسی از راه بدر بشه

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

قطعا همینطور هست خدای عادلی که تو ذهن ما بود زمین تا آسمون با این صحبت ها فرق میکرد
    اما قطعا خدایی وجود داره که فراتر از ماست و عدالت رو برپا میکنه کسی تو قرن 21 ام حرفی از بی خدایی نمیزنه حتی کمونیست ها میگن خدا وجود داره اما دین انسان رو عقب میندازه و با ادیان دینی مخالفت میکنن که کار درستی نیست
    حالا ما بیایم نسخه های عطیقه از تورات یهودیان که چند هزار سال پیش کشف شده رو ببینیم از پیامبری به اسم احمد و کتابش خبر داده و کتاب مسیحی ها که چند صد نوع تغیرش دادن با تحقیق میفهمیم درست ترین کتاب قرآن هست و حقایق توش نوشته شده
    واقعا حقیقت یکسان بودن زن و مرد با اینکه دروغ به زن ها و کنیزی گرفتن اونها درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    کتاب مسیحیان با عقاید ما جوره چون همین الان نوشتنش و با کتاب اصلی متفاوته بخاطر همین تعدادشون بالاتر از ماست اما قطعا درست نیست

26. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18810
    تشکـر
    195
    تشکر شده 341 بار در 140 پست
    میزان امتیاز
    9

یه سری از این روایات هایی که میگی اصلا منبع درستی نداره و هرکدوم تفسیر خودشو داره باید دید کجا این حرف زده شده مثلا

الان من بهت به دختری یه رازیو میگم میره همه جا میگه بعد میگم به این دخترا هیچی نباید گفت دهنشون لقه

اما تو این لحظه گفته شده اونم تازه گفتم اصلا صد در صد مطمئن نباش این حرفارو امامای ما گفته باشن به غیر از دانشمندای اون زمان

یه مشت ابله هم اون زمان دوروبر اماما بودن که یه سری چرت و پرتو بچسبونن به امام منبع ویکی پدیا هم چرت هرکسی میتونه ویرایش کنه

از ویکی پدیا زمانی میتونی استفاده کنی که اون مطلبو بدونی مطمئن باشی نخای 3 ساعت تایپ کنی کپی پست کنی

در مورد اینکه علم غیر خدا استفاده شه یعنی مثلا نیای بمب اتم بسازی بر علیه مردم استفاده کنی بیای از انرژی هسته ای تو کارهای

درست استفاده کنی وگرنه میتونی بیل گیتس شی بسم الله کسی جلوتو نگرفته اسلام اتفاقا گفته کسی که عالم هستش ارزشش

از عابد تنها خیلی بالاتره .

27. کاربران زیر از Taghi Jooon بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

در باره ی علم درست میگین
    اما اونایی که میگین منبع درستی ندارن چرا قبل صحبت در بارشون یه سرچ نمیکنین ؟ یه سرچ کوچیک انجام بدین اسم صفحه و خط کتابی که توش نوشته و داره چاپ میشه هست
    اینکه یه رازیو به دخترا میگی به همه میگن چه ربطی به صحبت های من داشت ؟
    لطفا کسایی که حرف های من رو رد میکنن یه تفسیری چیزی از یجای مطمئن بیارین همونطور که من از احادیث معروف و منابع درست آوردم
    خوشحال میشم هرکس در توانش هست کمکم کنه

29. کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18810
    تشکـر
    195
    میزان امتیاز
    9

سرچ چی بکنم ؟ این مطالبی که شما الان بهش رسیدی و دیدی و 10 سال پیش بهش برخورده بودم .

اون مثالی که زدم گفتم حرفی که زده میشه باید دید چه اتفاقی افتاده اینایی که شما میگی حدیث نیستش قبل و بعدش اتفاقی افتاده

اگر حتی پیامبر اینو گفته باشه .

31. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

خوب شما اون دروغ به زنان رو بگو چه اتفاقی افتاده !؟

32. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18810
    تشکـر
    195
    میزان امتیاز
    9

ببین وقتی که اسم از زن برده میشه حتما منظورش این نیست که اقا به همه زنا دروغ گفته بشه شاید یه زنی باشه پدر شوهرشو دراورده باشه

از همینایی که تو سایت هستن و با زنشون به مشکل خورده میتونی بپرسی یا اصلا از رفیق رفقات که متاهلن میتونی بپرسی همون جور که

مثلا زنا دروغ میگن به شوهرشون (مثلا شده یه مردی به زن تیکه میندازه شوهرش از زن مثلا میپرسه فلانی چیزی گفت

زن برای اینکه کشت و کشتاری نشه دعوایی نشه دروغ میگه . میگه نه چیزی نگفته ) حالا در مورد زن هم صدق میکنه گفتم شما از کسایی که

متاهل هستن بپرسی

به این اتفاقات و مشکلات برخوردن واست میتونن توضیح بدن همیشه جواب سوالاتو تو دنیای واقعی و اتفاقی که افتاده میتونی پیدا کنی همیشه

با بحث و گفتو به نتیجه نمیرسی برو تو جامعه مثالهای واقعیشو ببین

در مورد جنگ هم بگم من فکر میکنم بهش میگن خدعه مثلا اقا ما میگیم بمب اتم نداریم در صورتی شاید داشته باشیم اما میگیم نداریم

اینو فکر میکنم بهش میگن خدعه بخاطر اینکه همه دنیا دارن بخان استفاده کنن میزنن ایرانو شخم میزنن پس ما باید داشته باشیم که بازدارنده باشه

اما میگیم نداریم

33. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

تا یه جاهایی درست میگی
    اما چرا نگفته به همسر ؟ گفته به زن ! یعنی به شوهر دروغ گفتن مشکل داره

34. 2 کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18810
    تشکـر
    195
    میزان امتیاز
    9

اگر میتونی بیا تو چت باکس بهت بیشتر توضیح بدم یه چیزاییرو

36. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

اومدم

37. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

مدیران لطفا این پست رو پاک کنن تا دریافت های بد ما باعث گمراهی فرد دیگه ای نشه
    با تشکر از محیط خوبی که بوجود آوردین

38. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط زهــرا نمایش پست ها
    اسلام یک دین خشن و غیرمنطبق با مدرنیته است و همه آموزه هاش برای اعراب بیابان نشین 1400 سال پیش بود که امروزه ناکارامد است. امروزه ادیان بسیار بهتر و کاملتر داریم و حتی بدون دین هم منطیق با فلسفه های اومانیستی میتوان به اخلاقیات و شیوه های زندگی بهتری رسید.
    زهـرا خانم با برای اثبات احادیث کمک خواستیم اگر شما درک درستی از اسلام ندارین و اون رو به اعراب وصل میکنین این نظر شخصی خودتونه و به هیچ ربطی به شخص دیگه ای نداره و من از کسی نخواستم تو تاپیک زد اسلام صحبتی کنه و دائم به درستی قرآن اشاره کردم
    لطفا بدون پایه اساس نگین اسلام دین خشن و عقب افتاده ای هست اگر مشکلی دارین همینجا بگین تا هروقت هر سوال و مشکلی در اسلام ببینین من براتون اثبات میکنم که اشتباه میکنین
    و در آخر اینکه شما در یک انجمن که قالبا مسلمان هستن به دینشون توهین میکنین عقب افتادگی خودتون رو نشون میده که بخاطر میل شخصی خودتون بدون اینکه صفحه ای کتاب خونده باشین به معجزه ی خداوند توهین میکنین رو اون رو ناقص میدونید
    لطفا اگر قصد ادامه ی این بحس رو دارین کمی مدبانه تر مشکلات رو بگین من و دوستان 100% شمارو قانع میکنیم

39. 2 کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط زهــرا نمایش پست ها
    این که شما بدون اطلاع از من و تحقیقات و مطالعاتم به خودتون اجازه میدین درباره من قضاوت کنین و بگید من دارم بدون خوندن صفحه ای کتاب حرف میزنم نشون میده سیستم عقاید شما چقدر مطابق با مدرنیته است و شما چقدر مودب هستید.
    من خیلی گفتم زندگی شخصی خودتون نه تنها به من بلکه به هیچ کس دیگه ای ربطی نداره و من با توجه به صحبت های خودتون نوشتم

41. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    دوست عزیز دغدغه شمارو کاملا درک میکنم
    من هم مثل شما مدتی در بین افراد مذهبی بودم که باعث شده بود تسبت به هرچیزی که آنها دوست نداشتند بی اطلاع باشم
    بعدها که تنها تر شدم و از آن محیط فاصله گرفتم
    دیدم فوق العاده تغییر کرد
    درواقع اسلام دین کاملی است که متاسفانه شیطان در طول تاریخ بارها با آن بازی کرد
    از انتشار احادیث کذب گرفته تا گمراه کردن علما و فقها
    و این قضیه هم ادامه خواهد داشت تا روز قیامت
    و احادیثی هست که میگه چهل هزار عالم و فقیه در روز ظهور در مقابل امام زمان میجنگن
    درنتیجه نمیتتوان با تکیه به فقه و علم دین در مسیر سخت زندگی قدم برداریم
    چون با ی قدم اشتباه مسیر زندگی ما به مقصد اشتباهی میرسه
    لذا من به شما سیستم انتخاب رو پیشنهاد میکنم
    شما بهتر که موقع شنیدن احادیث اول از همه از تاثیر اون حدیث در اشخاص و جامعه فکر کنید .
    سپس اگر این تاثیر مثبت بود میتوان با احتیاط از آن استفاده کرد در ضمن بعد از آن بهتر است که راجب اون موضوع احادیث بیشتری رو بخونید تا با مقایسه بهترین رو انتخاب کنید
    چون این احادیث ی دفه توی ی روز و ی زمان نقل نشدن بلکه در حدود 400 سال بعد از پیامبر نقل شدن این مدت حتما تغییرات جامعه باعث تغییر در نگرش ائمه ما شده ...

و در ضمن شاید فکر کنید احادیثی که منبع معتبر دارند قابل اعتمادند 100 % در حالی کهه این احادیث هم غیر قابل اعتمادند
    چون شاید با شرایط امروز جامعه همخوانی نداشته باشند (مثلا همون برده داری که با شرایط امروز جامعه همخوانی نداره واسه همین دیگه صلاحیتش رد میشه )
    حتی سوره های قرآن هم با اینکه معجزه ای از طرف خداست بازهم نسبت به شرایط جامعه قابل تغییر هست
    همون سوره های جنگ و جهاد و کشت و کشتار کافران ( همون برده داری که با شرایط امروز جامعه همخوانی نداره واسه همین دیگه صلاحیتش رد میشه )
    چون در حال حاضر جنگ اصلی جنگ نرمه لذا این آیات به کلی باید نادیده گرفته بشه ...
    و اگر میبینید نظامیان کشورهای اسلامی بازهم جنگ های خودشون و با این آیات بهانه میکنند این بخاطر ضعف هوش و علم اون هاست
    واگر دقت کنید روانشناسی در این کشورها منزوی و گوشه گیر ه و اکثرا هم تهی از فرهنگ هستند
    یعنی دارن از آیات قرآن به غلط استفاده میکنن ...
    و متاسفانه فقهای ایرانی هم دوست ندارند این مسئله جنگ نرم رو جدی بگیرند با اینکه رهبرشون داره دائم تذکر میده
    این رو میشه با غروری که در دفاع از اسلام دارند فهمید در حالی که نمیفهند جنگ نرم یعنی همان مغرور شدن (حتی به اسلام)

هرحدیثی که به شما در جهت زندگی بهتر شادتر راهنمایی کنه حق است و هر حدیثی غیر از این باید نادیده گرفته بشه....
    در از طرفی قرآن هم همین هدف رو داره
    زندگی بهتر و شادتر این مسئله زندگی در همه ادیان الهی از زرتشت تا مسیحیت و یهودیت جاریه
    اما درصد اهمیت نسبت به زندگی در اسلام به مراتب بیشتر از مسیحیت و یهودیت هست
    آزادی های اسلام بیشتر از سایز ادیانه
    درسته علمای ما با دیوار کشیدن دور افکار ااین آزادی رو از ما گرفتند
    اما هدف اصلی اسلام و همه ادیان الهی ( به کلی هدف اصلی خدا ) کمک به انسان در مسیر زندگیه
    واسه همین هر کسی که کیفیت زندگی خودشو بالا ببره شاید ایمان به اسلام نداشته باشه بازهم در نظر خدا شخص بزرگی هست
    و ما بازهم احادیثی داریم که اولین کسانی که به امام زمان ایمان میاورند جوونای مسیحی هستند ( این معنیش این نیست که مسیحی باشید )
    به این معنیه که برای سرباز امام زمان شدن ملاک های مهمتری نسبت به دین هست که مهمترینش اخلاقه
    و ما این اخلاق رو در جوامع اروپایی میبینیم ( ازدواج زود هنگام و پشتکار و امید به زندگی و اخلاق و تعادل در زندگی وسایر عادات خوب ...)
    شاید فکر کنید اسلام هم این اخلاقهارو داره ولی پیشگویی ها میگه اسلام در این زمان طولانی تا ظهور به 43 شاخه تکه تکه میشه
    این یعنی هریک از این شاخه در بخشی از احکام اسلام افراط و تفریط خواهند کرد که این به کلی هدف اصلی اسلام که تعادل زندگی انسانه از بین میبره...

این تعادل در همه احادیث امیدوارکننده و زیبا به وضوح قابل دیدنه
    (امام علی (ع) برای زندگی جوری برنامه بریز که انگار جاودانه ای و برای آخرت جوری که آخرین روز توست )
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

42. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    تشکر شده 32 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوستان

از روی عنوان قضاوت نکنین قصد توهین ندارم فقط یک سری مسایل هست که بشدت آزارم میده....

از خودم بگم; تمام روز هام رو صرف کار و انجام پروژه ها میکنم و واقعا هم موفق هستم و همیشه اینکه هر مسلمانی به سمت علم قدم بر میداره روی بال فرشتگان قدم میزاره و.... خیلی

خیلی بهم امید میداد چه شبهایی که نخوابیدم و حتی به سلامتیم آسیب رسوندم برای ادامه ی کار هام

من به تمامی مذاهب اعتقاد داشتم اصلا برام مهم نبود چه کسی مسیحی یا یهودی یا مسلمونه خودم هم شیعه هستم و تقریبا هیچ گناهی نمیکنم که بخوام بخاطر اون بترسم !

اما کم کم با بحس با بعضی افراد که به خدا اعتقاد داشتن اما به اسلام اعتقادی نداشتن اعتقاد خودم رو از دست دادم گرچه اونهارو کاملا متقاید کردم....

وقتی در باره ی قوانین کنیز و برده داری در قرآن مانند سوره نساء نگاه میکنم یا دروغ گفتن به زن ها دروغ مصلحت حساب میشه دیدم به ازدواج تغیر کرد و اون رو یه برده داری میبینم این روش

اجاره و برده داری بهیچ وجه با اینکه تعداد کلمات زن و مرد تو قرآن به یک تعداد بکار رفته و دائما از یکسان بودن زن و مرد صحبت میکنه اصلا جور در نمیاد

خلاصه از همینجا شروع شد و به احادیثی مانند اینکه هرکس علم رو برای حاکم ها یا دنیای فانی بخواد جایگاهش دوزخ هست و همچنان شک های من ادامه داره

الان وقتی به زندگی آیندم فکر میکنم یا اینکه کار های من هیچ ارزشی ندارن و حتی موجب گناه هم میشن اصلا نمیتونم به چیزی فکر کنم

دائما احادیث مارو از دنیا میترسونن من بطور کامل از اسلام فراری شدم اما خوشبختانه هرچقدر دلیل برای تغیر دینم به مسحیت و.... میارم بی ثبات حساب میشه چون واقعا هیچجوره
    نمیشه

واقعا دنیا اینطوره که قران گفته یا من اشتباه میکنم ؟

ای کاش اصلا بوجود نمی اومدم....
    ...
    ویرایش توسط arash95 : 01-16-2016 در ساعت 04:12 PM

44. کاربران زیر از arash95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

خوب بیاین ببینین این هم دلایل من :
    برده داری در اسلام : https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7...A7%D8%B1%DB%8C
    حدیث دروغ به زنان :
    حدیث: «ای علی! در سه جا دروغ نیکو است: میدان جنگ، وعده به زنان و اصلاح بین مردم»،
    این هم لینک معتبر که اشخاص پاسخ دهنده پاسخ مناسبی ندادن اما تاییدش کردن : آیا این حدیث: «ای علی! در سه جا دروغ نیکو است: میدان جنگ، وعده به زنان و اصلاح بین مردم»، با دیدگاه پارسیان درباره دروغ مانند این سخن کوروش:«مرد پارسی دروغ نگوید حتی به هنگام مرگ در جنگ»، منافات دارد؟ - گنجینه پاسخ‌ها - اسلام کوئست - مرجعی برای پاسخگ

ممنون <3
    میخواستم خودم جواب رو براتون بنویسم اما این جواب کامل تر بود همین رو براتون میزارم :

پاسخ:

پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباط تان با این مرکز
    احادیث به این مضمون متعدد است و در کتب معتبر حدیث آمده ، فقیهان بدان استناد کرده و فتوا داده اند که نشانه معتبر بودن این احادیث می باشد.
    مضمون این احادیث دستورهای معقول و پسندیده ای است که هیچ عاقلی آن ها را محکوم نمی کند. در این احادیث دروغ در سه جا جایز بلکه پسندیده شمرده شده است :
    1. در جنگ که دشمن برای ضربه زدن به مسلمانان و جامعه اسلامی هجوم آورده و مسلمانان برای مقابله قیام کرده اند، در این جا اطلاعات غلط دادن به دشمن و با دروغ و مکر و حیله دشمن را منحرف کردن و به زمین زدن، جایز است . این در عرف عموم مردم دنیا جا افتاده و ضرب المثل شده که: جنگ میدان خدعه و نیرنگ است.
    دو نفر که برای کشتن هم رو در رو ایستاده اند، به هر طریق سعی در پیروزی دارند . اسلام جنگ ابتدایی و هجومی را علیه کسی اجازه نمی دهد . در میدان فردی و جمعی فقط دفاع را جایز می شمارد . بنا بر این اجازه نمی دهد بدون دلیل قانع و جایز بر فرد یا جمعی هجوم برند، ولی اگر جایی مورد هجوم دشمن واقع شد، اجازه داده برای غلبه بر دشمن مکر و کید و حیله کنند . دادن اطلاعات غلط یکی از موارد است.
    2.سخن چینی از کارهایی است که باعث ایجاد و شعله ور شدن کینه ها می گردد. افراد و گروه ها را به هم بدبین و باعث تفرقه می شود. طبیعی است که افراد در اثر غفلت و بی توجهی یا لغزش، پشت سر برادر و خواهر مؤمن خود گاهی سخن ناروایی می گویند . به خصوص اگر بین آن ها دلخوری باشد.
    اگر کسی سخن ناخوشایند که فرد در غیاب برادر یا خواهر مؤمنش زده ،به فرد غایب برساند، دشمنی را بین آنان ایجاد یا شعله ور می سازد اما اگر نقل نکند یا به دروغ سخنان خوبی از این فرد در مورد فرد غایب به فرد غایب و از او به این منتقل کند، گر چه دروغ گفته ، ولی باعث شده که بین دو برادر دینی رفع کدورت شده یا دوستی آن ها عمیق تر
    گردد . افشا شدن این دروغ ها در بعد هم، نه تنها باعث ناراحتی آن ها نمی شود بلکه دروغگو را به خاطر این دروغ های فایده بخشش تمجید می کنند و از او متشکر هم خواهند بود.
    3.وعده دروغ، كار خوب و پسنديده‏اى نيست و در هيچ جا نمى‏توان بدان توصيه كرد. كسى كه قصد انجام كارى را ندارد و انجام آن را صحيح يا مشروع يا در توان خود نمى‏بيند، نبايد ابتدائا و به دروغ وعده انجام آن را بدهد، در حالى كه همان لحظه انجام آن را صحيح يا ممكن ندانسته و اصلاً در ذهنش در صدد انجام آن نمى‏باشد؛ ولى يك نوع وعده دادن است که گرچه راست نیست ، ولی براى تداوم زندگى، رفع كدورت و پيدايش علاقه به زندگى مؤثر است.
    معمولاً افراد خانواده و به خصوص همسر تقاضاهاى فراوانى دارد كه بيش تر آن ها مشروع و به جا مى‏باشند. گاه هم خواسته‏اى به ذهنش خطور مى‏كند و برآورده شدن آن را مى‏طلبد و از اينكه همسرش بدان بى‏توجه است، ناراحت مى‏گردد. هنگام اظهار این درخواست ها، چند نوع برخورد از طرف شوهر ممكن است صورت پذيرد:
    الف. وعده قطعى انجام آن را بدهد، در حالى كه اصلاً تصميمى بر انجام آن ندارد.
    ب. وعده انجام آن را بدهد، مثلاً بگويد به خواست خدا اين كار را خواهم كرد، در حالى كه واقعاً و صد در صد مصمم بر انجام آن نيست، بلكه حتى انجام آن را به مصلحت نمى‏داند.
    ج. اصلاً به تقاضاى همسرش توجه نكند و با سكوت از آن بگذرد.
    د. با قاطعيت انجام خواسته همسرش را نفى كند.
    برخورد نوع چهارم قطعاً سبب ناراحتى و آزرده‏ خاطرى همسر مى‏گردد مگر اينكه خواسته وى خلاف شرع روشن يا خواسته غير ممكنى باشد و شوهر بتواند او را به صحيح نبودن خواسته‏اش قانع كند.
    برخورد نوع سوم شايد به ناپسندى نوع چهارم نباشد، ولى قطعاً ناپسند است، زيرا به معناى بى‏توجهى به همسر و تقاضاهاى اوست كه آزردگى خاطر وى را در پى خواهد داشت.
    برخورد نوع اوّل، تعهد قطعى در پى مى‏آورد و با عمل نكردن به آن، مرد گرفتار خُلف وعده مى‏شود كه هم اخلاقاً ناپسند است و هم اثرات بدى بر روح و روان اعضاى خانواده و زن مى‏گذارد.
    اما
    برخورد نوع دوم راه صحيح و عاقلانه‏اى است. مرد در آن لحظه پس از شنيدن تقاضاى همسر، وقتى آن را ناهمگون با عقل و شرع نديد، وعده انجام آن را مى‏دهد و مثلاً مى‏گويد: «به خواست خداوند آن را انجام خواهم داد.» با اين وعده همسرش را شاد مى‏گرداند . پس از گذشت مدتى هر چند كم و آرامش يافتن و فروكش كردن هيجانات روحى همسر، چه بسا خود او از تقاضايش برگردد و آن را بى‏جا بشمرد و يا با كمى توضيح قانع گردد كه تقاضايش حداقل اكنون صحيح نيست يا اينكه با وجود صحيح و به جا بودن تقاضا، همسرش توان انجام آن را ندارد.
    بنابراين در روایت به مردها توصيه مى‏شود به درد دل خانم‏هايشان به خوبى توجه كنند . از مخالفت فورى با تقاضاهاى همسرشان خوددارى ورزند، بلكه سربسته و با وعده دادن با آن ها موافقت نمايند، تا هيجان‏هاى روحى همسر فروكش كند، آن گاه با توضيح او را از پى‏گيرى خواسته‏اش منصرف سازند. چنين موافقتى در لحظات ابتدايى، مصداق وعده دادن به همسر است، كه بسيار پسنديده و كارساز مى‏باشد.
    هر کس در جهان سخن حق گفته و منشا اثر خیر بوده، یا با آسمان ارتباط داشته و پیامبر بوده یا در مکتب انبیا که یک مکتب هم بیش نیست، تربیت شده است.
    کوروش هخامنشی که شما و ما به او می نازید و می نازیم، چنان که تاریخ و به خصوص قرآن ظاهرا از او تحت نام "ذو القرنین" سخن گفته ، پیامبر یا تربیت یافته مکتب پیامبران بوده ، همان کوروش هم دروغ در این سه مورد را با توضیحی که دادیم، نفی نمی کند ، بلکه دستور می دهد . اگر امروز زنده بود ،با صدای بلند اعلام می کرد : تربیت شده توحید و شاگرد مکتب رسول آخرین توحید هستم و به این شاگردی افتخار می کرد.
    مردان حق همه از یک سلسله اند و با هم همراهند . پس نیاییم برای جدا ساختن آن ها از هم تلاش بیهوده کنیم.
    اگر کسی دروغ گفتن و خدعه در جنگ را ممنوع بداند، همه عاقلان او را محکوم می کنند . بر عقل او می خندند . محال است فردی مانند کوروش به راستگویی در میدان جنگ با دشمن (كه منجر به شسكت وكشته شدن و.. مي شود ) دستور دهد.( مثلا تصور كنيد اگر انسان در جنگ حقيقت را به دشمن بگويد، مثلا او را از نقشه ها و ابزار و آلات جنگي خود و تعداد نيروها و ...خبردار كند، چه نتيجه اي خواهد داشت ؟! )
    کوروش هم مانند همه مردان خدایی تاریخ، دروغ را سرچشمه همه بدی ها می شمارد . در رابطه انسانی این عمل فاسد فسادآور را اجازه نمی دهد . تعالیم اسلام در مورد دروغ هم مؤید همین دعوت می باشد.

پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :
    3- مَن تَعَلَّمَ العِلمَ‏لِغَیرِ اللّه تَعالى فَلْیَتَبَوَّأْ مَقعَدَهُ مِن نارٍ ؛
    هـر که دانـش را براى غـیر خدا بیاموزد ، جایگاهش دوزخ باشد .
    کنزالعمّال : ۲۹۰۳۵ منتخب میزان الحکمة : ۴۰۰

یعنی من علم و دانش رو برای خودم نمیتونم یاد بگیرم ؟
    با علم و دانش برای خدا چیکار کنم دقیقا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نکته ای که اینجا شما رو اشتباه انداخته تفسیرتونه ، پس احساس ناراحتی نکنین ، با کمی حوصله و اطلاعات بهتر متوجه میشین ....

ببین برداشتی که اینجا در مودر خدا و مسیر خرج کردن علم دارین یکم ایراد داره

مگه خدا به علم ما نیاز داره که بخوایم براش بیاموزیم ؟
    اینجا نمیگه که علم رو برای خدا یا مذهب خرج کنید ،
    بعدش هم مگه خدا فقط تو مسجد و محرابه ؟ ، نه خدا همه جا هست حتی درون ما ، اون درون قلب شماس
    اینجا منظور اینه که در مسیر خوبی استفاده بشه ، مسیری که خدا اون رو نهی نکرده باشه ، علم رو برای مسیر غیر خدا خرج نکردن یعنی ،
    مثلاً علم برای صلاح کشتار جمعی ، علم برای ساخت مواد مخدر ،
    یاد دادن علم و یادگرفتنش برای هدف و نیتی باشه که خشنودی خدا در اون نباشه مطمعنن خوب نیست

وگرنه یاد گرفتن علم خودش یکی راههای شناخت خداس و سفارش شده ، حتی یاد گیری علم راه کمک به بنده خداس

در مورد برده داری هم که نوشته بودین ، در اسلام برده داری ممنوع و حرام شده .

دوستان من مطمئن هستم اسلام دین اصلی هست
    در مورد حسی که الان بهتون دست داده هم که میگین نوعی افسردگی بدست آوردین علتش دین اسلام نیست دوست عزیز
    علتش برداشت شما از دین و خدا هست ، در مور سوال های دینی میتونید با پرسش و پاسخ و صحبت کردن با کارشناسان دینی به جواب هاتون برسین

و برای شناخت خود شناسی و خداشناسی و حالتون یک کتاب براتون میفرستم خصوصی ، تا هم حالتون از حالت بهتر بشه هم خدا رو بهتر بشناسین ....

46. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط arash95 نمایش پست ها
    ...
    انگار شما خیلی برای مت تاسف خردی من اعتقاد دارم وقتی ما مسلمان هستیم و قرار هست برای عبادتی که کردیم به بهشت بریم قطعا عبادت کور کورانه مارو به بهشت نمیرسونه و مذهبی که پدر و مادر توی شناسنامه ما نوشتن مارو به بهشت نمیبره پس باید شک ها برطرف بشه

47. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    میخواستم خودم جواب رو براتون بنویسم اما این جواب کامل تر بود همین رو براتون میزارم :

پاسخ:

پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباط تان با این مرکز
    احادیث به این مضمون متعدد است و در کتب معتبر حدیث آمده ، فقیهان بدان استناد کرده و فتوا داده اند که نشانه معتبر بودن این احادیث می باشد.
    مضمون این احادیث دستورهای معقول و پسندیده ای است که هیچ عاقلی آن ها را محکوم نمی کند. در این احادیث دروغ در سه جا جایز بلکه پسندیده شمرده شده است :
    1. در جنگ که دشمن برای ضربه زدن به مسلمانان و جامعه اسلامی هجوم آورده و مسلمانان برای مقابله قیام کرده اند، در این جا اطلاعات غلط دادن به دشمن و با دروغ و مکر و حیله دشمن را منحرف کردن و به زمین زدن، جایز است . این در عرف عموم مردم دنیا جا افتاده و ضرب المثل شده که: جنگ میدان خدعه و نیرنگ است.
    دو نفر که برای کشتن هم رو در رو ایستاده اند، به هر طریق سعی در پیروزی دارند . اسلام جنگ ابتدایی و هجومی را علیه کسی اجازه نمی دهد . در میدان فردی و جمعی فقط دفاع را جایز می شمارد . بنا بر این اجازه نمی دهد بدون دلیل قانع و جایز بر فرد یا جمعی هجوم برند، ولی اگر جایی مورد هجوم دشمن واقع شد، اجازه داده برای غلبه بر دشمن مکر و کید و حیله کنند . دادن اطلاعات غلط یکی از موارد است.
    2.سخن چینی از کارهایی است که باعث ایجاد و شعله ور شدن کینه ها می گردد. افراد و گروه ها را به هم بدبین و باعث تفرقه می شود. طبیعی است که افراد در اثر غفلت و بی توجهی یا لغزش، پشت سر برادر و خواهر مؤمن خود گاهی سخن ناروایی می گویند . به خصوص اگر بین آن ها دلخوری باشد.
    اگر کسی سخن ناخوشایند که فرد در غیاب برادر یا خواهر مؤمنش زده ،به فرد غایب برساند، دشمنی را بین آنان ایجاد یا شعله ور می سازد اما اگر نقل نکند یا به دروغ سخنان خوبی از این فرد در مورد فرد غایب به فرد غایب و از او به این منتقل کند، گر چه دروغ گفته ، ولی باعث شده که بین دو برادر دینی رفع کدورت شده یا دوستی آن ها عمیق تر
    گردد . افشا شدن این دروغ ها در بعد هم، نه تنها باعث ناراحتی آن ها نمی شود بلکه دروغگو را به خاطر این دروغ های فایده بخشش تمجید می کنند و از او متشکر هم خواهند بود.
    3.وعده دروغ، كار خوب و پسنديده‏اى نيست و در هيچ جا نمى‏توان بدان توصيه كرد. كسى كه قصد انجام كارى را ندارد و انجام آن را صحيح يا مشروع يا در توان خود نمى‏بيند، نبايد ابتدائا و به دروغ وعده انجام آن را بدهد، در حالى كه همان لحظه انجام آن را صحيح يا ممكن ندانسته و اصلاً در ذهنش در صدد انجام آن نمى‏باشد؛ ولى يك نوع وعده دادن است که گرچه راست نیست ، ولی براى تداوم زندگى، رفع كدورت و پيدايش علاقه به زندگى مؤثر است.
    معمولاً افراد خانواده و به خصوص همسر تقاضاهاى فراوانى دارد كه بيش تر آن ها مشروع و به جا مى‏باشند. گاه هم خواسته‏اى به ذهنش خطور مى‏كند و برآورده شدن آن را مى‏طلبد و از اينكه همسرش بدان بى‏توجه است، ناراحت مى‏گردد. هنگام اظهار این درخواست ها، چند نوع برخورد از طرف شوهر ممكن است صورت پذيرد:
    الف. وعده قطعى انجام آن را بدهد، در حالى كه اصلاً تصميمى بر انجام آن ندارد.
    ب. وعده انجام آن را بدهد، مثلاً بگويد به خواست خدا اين كار را خواهم كرد، در حالى كه واقعاً و صد در صد مصمم بر انجام آن نيست، بلكه حتى انجام آن را به مصلحت نمى‏داند.
    ج. اصلاً به تقاضاى همسرش توجه نكند و با سكوت از آن بگذرد.
    د. با قاطعيت انجام خواسته همسرش را نفى كند.
    برخورد نوع چهارم قطعاً سبب ناراحتى و آزرده‏ خاطرى همسر مى‏گردد مگر اينكه خواسته وى خلاف شرع روشن يا خواسته غير ممكنى باشد و شوهر بتواند او را به صحيح نبودن خواسته‏اش قانع كند.
    برخورد نوع سوم شايد به ناپسندى نوع چهارم نباشد، ولى قطعاً ناپسند است، زيرا به معناى بى‏توجهى به همسر و تقاضاهاى اوست كه آزردگى خاطر وى را در پى خواهد داشت.
    برخورد نوع اوّل، تعهد قطعى در پى مى‏آورد و با عمل نكردن به آن، مرد گرفتار خُلف وعده مى‏شود كه هم اخلاقاً ناپسند است و هم اثرات بدى بر روح و روان اعضاى خانواده و زن مى‏گذارد.
    اما
    برخورد نوع دوم راه صحيح و عاقلانه‏اى است. مرد در آن لحظه پس از شنيدن تقاضاى همسر، وقتى آن را ناهمگون با عقل و شرع نديد، وعده انجام آن را مى‏دهد و مثلاً مى‏گويد: «به خواست خداوند آن را انجام خواهم داد.» با اين وعده همسرش را شاد مى‏گرداند . پس از گذشت مدتى هر چند كم و آرامش يافتن و فروكش كردن هيجانات روحى همسر، چه بسا خود او از تقاضايش برگردد و آن را بى‏جا بشمرد و يا با كمى توضيح قانع گردد كه تقاضايش حداقل اكنون صحيح نيست يا اينكه با وجود صحيح و به جا بودن تقاضا، همسرش توان انجام آن را ندارد.
    بنابراين در روایت به مردها توصيه مى‏شود به درد دل خانم‏هايشان به خوبى توجه كنند . از مخالفت فورى با تقاضاهاى همسرشان خوددارى ورزند، بلكه سربسته و با وعده دادن با آن ها موافقت نمايند، تا هيجان‏هاى روحى همسر فروكش كند، آن گاه با توضيح او را از پى‏گيرى خواسته‏اش منصرف سازند. چنين موافقتى در لحظات ابتدايى، مصداق وعده دادن به همسر است، كه بسيار پسنديده و كارساز مى‏باشد.
    هر کس در جهان سخن حق گفته و منشا اثر خیر بوده، یا با آسمان ارتباط داشته و پیامبر بوده یا در مکتب انبیا که یک مکتب هم بیش نیست، تربیت شده است.
    کوروش هخامنشی که شما و ما به او می نازید و می نازیم، چنان که تاریخ و به خصوص قرآن ظاهرا از او تحت نام "ذو القرنین" سخن گفته ، پیامبر یا تربیت یافته مکتب پیامبران بوده ، همان کوروش هم دروغ در این سه مورد را با توضیحی که دادیم، نفی نمی کند ، بلکه دستور می دهد . اگر امروز زنده بود ،با صدای بلند اعلام می کرد : تربیت شده توحید و شاگرد مکتب رسول آخرین توحید هستم و به این شاگردی افتخار می کرد.
    مردان حق همه از یک سلسله اند و با هم همراهند . پس نیاییم برای جدا ساختن آن ها از هم تلاش بیهوده کنیم.
    اگر کسی دروغ گفتن و خدعه در جنگ را ممنوع بداند، همه عاقلان او را محکوم می کنند . بر عقل او می خندند . محال است فردی مانند کوروش به راستگویی در میدان جنگ با دشمن (كه منجر به شسكت وكشته شدن و.. مي شود ) دستور دهد.( مثلا تصور كنيد اگر انسان در جنگ حقيقت را به دشمن بگويد، مثلا او را از نقشه ها و ابزار و آلات جنگي خود و تعداد نيروها و ...خبردار كند، چه نتيجه اي خواهد داشت ؟! )
    کوروش هم مانند همه مردان خدایی تاریخ، دروغ را سرچشمه همه بدی ها می شمارد . در رابطه انسانی این عمل فاسد فسادآور را اجازه نمی دهد . تعالیم اسلام در مورد دروغ هم مؤید همین دعوت می باشد.

نکته ای که اینجا شما رو اشتباه انداخته تفسیرتونه ، پس احساس ناراحتی نکنین ، با کمی حوصله و اطلاعات بهتر متوجه میشین ....

ببین برداشتی که اینجا در مودر خدا و مسیر خرج کردن علم دارین یکم ایراد داره

مگه خدا به علم ما نیاز داره که بخوایم براش بیاموزیم ؟
    اینجا نمیگه که علم رو برای خدا یا مذهب خرج کنید ،
    بعدش هم مگه خدا فقط تو مسجد و محرابه ؟ ، نه خدا همه جا هست حتی درون ما ، اون درون قلب شماس
    اینجا منظور اینه که در مسیر خوبی استفاده بشه ، مسیری که خدا اون رو نهی نکرده باشه ، علم رو برای مسیر غیر خدا خرج نکردن یعنی ،
    مثلاً علم برای صلاح کشتار جمعی ، علم برای ساخت مواد مخدر ،
    یاد دادن علم و یادگرفتنش برای هدف و نیتی باشه که خشنودی خدا در اون نباشه مطمعنن خوب نیست

وگرنه یاد گرفتن علم خودش یکی راههای شناخت خداس و سفارش شده ، حتی یاد گیری علم راه کمک به بنده خداس

در مورد برده داری هم که نوشته بودین ، در اسلام برده داری ممنوع و حرام شده .

در مورد حسی که الان بهتون دست داده هم که میگین نوعی افسردگی بدست آوردین علتش دین اسلام نیست دوست عزیز
    علتش برداشت شما از دین و خدا هست ، در مور سوال های دینی میتونید با پرسش و پاسخ و صحبت کردن با کارشناسان دینی به جواب هاتون برسین

و برای شناخت خود شناسی و خداشناسی و حالتون یک کتاب براتون میفرستم خصوصی ، تا هم حالتون از حالت بهتر بشه هم خدای رو بهتر بشناسین ....

کتاب چهار میثاق بود که اگر خونده بشه واقعا عالیه تقریبا چیزی هست که من میخواستم سعی میکنم روزانه چند صفحه رو بخونم واقعا ازتون ممنونم برادری کردین در حق من در ضمن لطفا پست هایی که من زدم و باعث ایجاد شک تو دوستان میشه لطف کنین شما که دسترسی دارین پاک کنین تا اشخاص زود گذر از اشتباهات من الگو نگیرن

48. کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

کتاب چهار میثاق بود که اگر خونده بشه واقعا عالیه تقریبا چیزی هست که من میخواستم سعی میکنم روزانه چند صفحه رو بخونم واقعا ازتون ممنونم برادری کردین در حق من در ضمن لطفا پست هایی که من زدم و باعث ایجاد شک تو دوستان میشه لطف کنین شما که دسترسی دارین پاک کنین تا اشخاص زود گذر از اشتباهات من الگو نگیرن
    خواهش میکنم دوست عزیز
    من پست ها رو نمیتونم پاک کنم ، به آقا فرخ که ادمین هستن پیام بدین پاک میکنن .

50. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

چرا پاک بشه؟ از بحث و انتقاد نباید ترسید

51. 2 کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد