نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: خجالتی بودن بیش از حد یک پسر

3534
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

خجالتی بودن بیش از حد یک پسر

اوایل مربوط میشه مثلا10 سال پیش شایدم بیشتر ازینکه برم بیرون از خونه احساس خجالت زیادی داشتم از بس سرم کف آسفالت بود گردن درد میشدم به هیچکی سلام نمیدادم بخاطر خجالت طوری شده بود که خونوادم فکر میکردن من سلام کردن بلد نیستم حتی تو خونه با اعضای خونواده به ندرت حرف میزدم آدم کم حرفی بودم تا اینکه رفتم سربازی که اونجا تازه مشکلاتم شروع شد اینکه بخوای ادا اطفار نظامیو این چیزارو انجام بدم خیلی خجالت میکشیدم بعضی وقتای بخاطر انجام ندادنش توبیخ میشدم اینا بگذرد بعد سربازی رفتم دانشگاه این احساس خجالت هنوزم بود وقتی استاد مثلا ازم میپرسید برای آشنایی خودتو معرفی کن نمیتونستم خیلی استرس داشتم وهیچ درسیو نمره های کنفرانسشو نمیگرفتم تا اینکه دانشگاهو تموم کردم دوباره وارد دانشگاه دیگه شدم که ایندفعه دانشگاش مختلط بود اونجا همش میرفتم اون ته ته کلاس قایم میشدم که کسی منو نبینه به مرور با همکلاسیهای پسر تا حدودی طبیعی شدم ولی همیشه از همکلاسیهای دخترم خیلی خجالت میکشیدم وقتی کسی از همکلاسیهای خانم بهم سلام میداد واقعا از خجالت رنگم گچ میشد وقتی کار اداری تو خود دانشگاه داشتم ومسئولش خانم بود به ندرت میرفتم واسه انجام دادنش کلا سعی میکردم از نظر درسی با هیچکدوم از خانما برخورد نکنم بلا خره این دورانم تموم شده رفت پی کارش الان بنظرم خجالتم کم شده ولی در مورد ارتباط با یک جنس مخالف واقعا مشکل دارم مخصوصا اگه دفعه اول باشه کسیو ببینم دیگه این خجالت ده برابر میشه.یکی دوبارم به اصرار خونواده واقوام واسه ازداوج در حد دیدن دختره رفتم اما اصلا نتونستم طرفو ببینم حتی نگاهشم نمیتونستم بکنم ازینکه بخوام واسه ازدواج با دختری اصلا حرف بزنم احساس ناتوانی میکنم تو یکی از دفعاتی که واسه دیدن یک دختری واسه امر ازدواج رفتم خود دختره درمورد رشته تحصیلیم سوال کرد ولی من نتونستم جوابشو بدم وخواهرم گفت بجای من.الان نمیدونم با این خجالنم باید چکارکنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25682
    تشکـر
    9
    تشکر شده 7 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خجالتی بودن بیش از حد یک پسر

بهش میگن فوبیا اجتماعی
    یه بیماری بسیار شایع هست.
    پیش یک مشاور برید کامل مشکلتون رو رفع میکنه . ممکنه قرص هم بده که خیلی تاثیر خوبی داره ...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط pedro نمایش پست ها
    بهش میگن فوبیا اجتماعی
    یه بیماری بسیار شایع هست.
    پیش یک مشاور برید کامل مشکلتون رو رفع میکنه . ممکنه قرص هم بده که خیلی تاثیر خوبی داره ...
    فکر میکنم روانپزشک دارو میده روانشناس ومشاور دارو نمیدن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

من نمیدونم مثلا خوردن دارو چه ربطی من طرز فکر واین چیزا داره من خودم دوسال واسه استرسم دارو مصرف میکردم هردفعه که میرفتم دکتر هی دزشو بالا میکرد آخرشم سودی نداشت دیگه دارو رو قطع کردم دیگه هم به هیچوجه هیچ دارویی رو مصرف نمیکنم حتی واسه سرماخوردگی

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23235
    تشکـر
    3
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    اوایل مربوط میشه مثلا10 سال پیش شایدم بیشتر ازینکه برم بیرون از خونه احساس خجالت زیادی داشتم از بس سرم کف آسفالت بود گردن درد میشدم به هیچکی سلام نمیدادم بخاطر خجالت طوری شده بود که خونوادم فکر میکردن من سلام کردن بلد نیستم حتی تو خونه با اعضای خونواده به ندرت حرف میزدم آدم کم حرفی بودم تا اینکه رفتم سربازی که اونجا تازه مشکلاتم شروع شد اینکه بخوای ادا اطفار نظامیو این چیزارو انجام بدم خیلی خجالت میکشیدم بعضی وقتای بخاطر انجام ندادنش توبیخ میشدم اینا بگذرد بعد سربازی رفتم دانشگاه این احساس خجالت هنوزم بود وقتی استاد مثلا ازم میپرسید برای آشنایی خودتو معرفی کن نمیتونستم خیلی استرس داشتم وهیچ درسیو نمره های کنفرانسشو نمیگرفتم تا اینکه دانشگاهو تموم کردم دوباره وارد دانشگاه دیگه شدم که ایندفعه دانشگاش مختلط بود اونجا همش میرفتم اون ته ته کلاس قایم میشدم که کسی منو نبینه به مرور با همکلاسیهای پسر تا حدودی طبیعی شدم ولی همیشه از همکلاسیهای دخترم خیلی خجالت میکشیدم وقتی کسی از همکلاسیهای خانم بهم سلام میداد واقعا از خجالت رنگم گچ میشد وقتی کار اداری تو خود دانشگاه داشتم ومسئولش خانم بود به ندرت میرفتم واسه انجام دادنش کلا سعی میکردم از نظر درسی با هیچکدوم از خانما برخورد نکنم بلا خره این دورانم تموم شده رفت پی کارش الان بنظرم خجالتم کم شده ولی در مورد ارتباط با یک جنس مخالف واقعا مشکل دارم مخصوصا اگه دفعه اول باشه کسیو ببینم دیگه این خجالت ده برابر میشه.یکی دوبارم به اصرار خونواده واقوام واسه ازداوج در حد دیدن دختره رفتم اما اصلا نتونستم طرفو ببینم حتی نگاهشم نمیتونستم بکنم ازینکه بخوام واسه ازدواج با دختری اصلا حرف بزنم احساس ناتوانی میکنم تو یکی از دفعاتی که واسه دیدن یک دختری واسه امر ازدواج رفتم خود دختره درمورد رشته تحصیلیم سوال کرد ولی من نتونستم جوابشو بدم وخواهرم گفت بجای من.الان نمیدونم با این خجالنم باید چکارکنم
    همين ترس از مردم و خجالت و شرمندگي و قضاوت كه اسمش هراس اجتماعيه رو من هم دارم شايد مال شما هم برميگرده به نحوه ي تربيت تو دوران كودكي و رفتارهاي خانواده و... حتما بريد پيش يه درمانگر هراس اجتماعي با درمان شناختي رفتاري كمكتون ميكنه كم كم افكاري منفي رو كه باعث ترس و خجالت و شرمندگي ميشه رو از بين ببرين و كم كم با موقعيتا روبرو بشين و ترس و خجالت غيرمنطقي از بين بره.موفق باشين

6. 2 کاربران زیر از 3taare33 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25944
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تعامل ژنتیک و محیط و شکل گیری طرز فکر ما باعث می شه فرد دچار چنین حالتی بشه یا دچار چنین شخصیتی. دارو کمتر در این مورد می تونه به شما کمک کنه. رفتار درمانی، خود شناسی و درمانهای شناختی رفتار بسیار موثرتر است.

بدون نشانه شناسی و دقیق شدن هم نمی شه قضاوت درستی داشت . مثلا آیا برای حضور در یک جمع تپش قلب شدیدی دارید یا تنها ترس از قضاوت شدن در مورد ظاهر یا موضوع دیگه در شما وجود داره که مانع از ورود به یک جمع می شه.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22139
    تشکـر
    2
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من از 16سالگی تا 21سالگی این مشکل رو داشتم علاوه براون استرس زیاد...تا 20سالگی سه تا روانپزشک رفتم چون از جلسات مشاوره ناامید شده بودم. هرکدوم دارو می دادند و من دو ماه مصرف می کردم فقط رو خوابم موثر بود. تو 21سالگی خیلی ناامید شدم و دیگه هیچ امیدی به زندگی نداشتم که خیلی اتفاقی گذرم به یه روانپزشک افتاد و باعث شد زندگی من و طرز تفکرم به کلی تغییر کنه با یه قرص!!! قبل اون روانپزشک های قبلی قرص ضد افسردگی یا ضد استرس میدادن اما ایشون گفت کل مشکل از پایین بودن بیش از حد سروتونین مغز هست. ازون موقع تا حالا که یه سال گذشته هر ماه دارم بهتر و بهتر میشم و حالتی دارم که هیچ موقع تو زندگیم تجربه نکردم استرس خجالت هیچی!!! اگه مشکلات روحی درست تشخیص داده بشه میشه مسیر زندگی رو به کلی عوض کرد

Sent from my C2105 using Tapatalk

9. 2 کاربران زیر از amun بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط آتیلا_ نمایش پست ها
    تعامل ژنتیک و محیط و شکل گیری طرز فکر ما باعث می شه فرد دچار چنین حالتی بشه یا دچار چنین شخصیتی. دارو کمتر در این مورد می تونه به شما کمک کنه. رفتار درمانی، خود شناسی و درمانهای شناختی رفتار بسیار موثرتر است.

بدون نشانه شناسی و دقیق شدن هم نمی شه قضاوت درستی داشت . مثلا آیا برای حضور در یک جمع تپش قلب شدیدی دارید یا تنها ترس از قضاوت شدن در مورد ظاهر یا موضوع دیگه در شما وجود داره که مانع از ورود به یک جمع می شه.
    فکر میکنم هم تپش قلب میگیرم هم استرس بنظرم این دوتا نسبت مستقیم رو هم داره یعنی خوداسترس وترس باعث تپش قلب میشه

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

یک مدت بخاطر استرس زیادم داروی بوسپیرون مصرف میکردم ولی احساس کردم تاثیر نمیزاره قطعش کردم ولی موقعیکه دکتر ازم میپرسید به چی فکر میکنی که استرست زیاد میشه خودمم نمیدونستم چرا انگار بدون علت بود اصلا طوری شده بود مثلا3صب بیدار میشدم دیگه از استرس وبیقراری نمیتونستم بخوابم

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25682
    تشکـر
    9
    تشکر شده 7 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل اصلی تو مصرف دارو اینه که احساس کنید تاثیر نداره و بدون نظر پزشک قطع کنید

یکی از دوستانم یک جلسه پیش یک دکتر رفت و اون بهش روزانه 20 میلیگرم ایمی پرامین داد... بعد از 6 ماه مصرف مداوم روش تاثیر گذاشت و خیلی خیلی عوض شد ... خودش میگه زندگیمو مدیون این ایمیپرامین هستم .. البته بعد از 6 ماه فکر کرد دارو الکیه و قطعش کرد.. بعد از یک ماه دوباره نشاشنه های خجالت و استرس توش پیدا شد و فهمید دارو تاثیر داشته و دوباره شروع کرد... باز هم چند ماهی طول کشید که دارو اثر بزاره ..

اینجوری نیست که شما خودسر دارو بخوری و بعد یک ماه عوض بشی ....اینجور دارو ها تو دوره های طولانی اثر داره. .. فردی رو میشناسم 40 ساله داره یک دارو ضد استرس به صورت مداوم مصرف میکنه ... و روز به روز داره بهتر میشه . الان با اینکه 60 سالشه تازه داره عادی میشه ...

شما نباید خودتون تشخیص بدید و دارو رو قطع کنید... بد ترین کار ممکن همینه ...

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط pedro نمایش پست ها
    مشکل اصلی تو مصرف دارو اینه که احساس کنید تاثیر نداره و بدون نظر پزشک قطع کنید

یکی از دوستانم یک جلسه پیش یک دکتر رفت و اون بهش روزانه 20 میلیگرم ایمی پرامین داد... بعد از 6 ماه مصرف مداوم روش تاثیر گذاشت و خیلی خیلی عوض شد ... خودش میگه زندگیمو مدیون این ایمیپرامین هستم .. البته بعد از 6 ماه فکر کرد دارو الکیه و قطعش کرد.. بعد از یک ماه دوباره نشاشنه های خجالت و استرس توش پیدا شد و فهمید دارو تاثیر داشته و دوباره شروع کرد... باز هم چند ماهی طول کشید که دارو اثر بزاره ..

اینجوری نیست که شما خودسر دارو بخوری و بعد یک ماه عوض بشی ....اینجور دارو ها تو دوره های طولانی اثر داره. .. فردی رو میشناسم 40 ساله داره یک دارو ضد استرس به صورت مداوم مصرف میکنه ... و روز به روز داره بهتر میشه . الان با اینکه 60 سالشه تازه داره عادی میشه ...

شما نباید خودتون تشخیص بدید و دارو رو قطع کنید... بد ترین کار ممکن همینه ...
    من دوسال تموم دارو مصرف میکردم ولی تاثیر نداشت

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    من نمیدونم مثلا خوردن دارو چه ربطی من طرز فکر واین چیزا داره من خودم دوسال واسه استرسم دارو مصرف میکردم هردفعه که میرفتم دکتر هی دزشو بالا میکرد آخرشم سودی نداشت دیگه دارو رو قطع کردم دیگه هم به هیچوجه هیچ دارویی رو مصرف نمیکنم حتی واسه سرماخوردگی
    سلام

من خوندم تاپیکتون رو

چیز عجیبی نبود

خیلی ها این مسئله رو دارن ، مهم اینکه بخوای کنارش بذاری

در واقع خودت از همه مهمتری تو این امر که بخوای خجالتت رو کنار بذاری

تو کلاس ما هم پسرایی بودن که تا این حد خجالتی بودن

پس فک نکن که یه مشکل عجیب و استثنایی داری

جالا در مورد راهکار اینکه ... بهترین راهکارش پیش یه روانشناس و مشاور خوب هست

که ترجیحا روانشناس بهتره

اما در مورد داروها.... ببین اینکه دارو میدن منظور این نیست که مثه استامینوفن بعد یه مدت خوب میشی و تمام

این داروها رو مکانیزم های مغزی اثر میذاره و مثلا یکیشون سرتونین رو کاهش میده یکیش یه مدار مغزی دیگه رو مهار میکنه

که این مدارها و ترشحات هرکدوم در مورد یه بیماری روحی تاثیر دارن... افزایش و کاهش بعضی ترشحات مغزی باعث یه رفتارهایی میشه که با دارو میشه کنترل کرد

حالا در کنار روان درمانی اگه روانشناس لازم بدونه و ببینه فقط روان درمانی لازم نیس ارجاع میده به یه روانپزشک تا دارو هم بده

یعنی باید این دوتا در کنار هم باشن تا تاثیر روان درمانی که بیشتر شد از شدت دارو کم میکنن

پس در وهله اول شما باید بری پیش یه روانشناس خوب تا روان درمانی بشی و با تشخیص ایشون اگر لازم شد دارو هم مصرف کنی

موفق باشی.

15. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26026
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amun نمایش پست ها
    سلام
    من از 16سالگی تا 21سالگی این مشکل رو داشتم علاوه براون استرس زیاد...تا 20سالگی سه تا روانپزشک رفتم چون از جلسات مشاوره ناامید شده بودم. هرکدوم دارو می دادند و من دو ماه مصرف می کردم فقط رو خوابم موثر بود. تو 21سالگی خیلی ناامید شدم و دیگه هیچ امیدی به زندگی نداشتم که خیلی اتفاقی گذرم به یه روانپزشک افتاد و باعث شد زندگی من و طرز تفکرم به کلی تغییر کنه با یه قرص!!! قبل اون روانپزشک های قبلی قرص ضد افسردگی یا ضد استرس میدادن اما ایشون گفت کل مشکل از پایین بودن بیش از حد سروتونین مغز هست. ازون موقع تا حالا که یه سال گذشته هر ماه دارم بهتر و بهتر میشم و حالتی دارم که هیچ موقع تو زندگیم تجربه نکردم استرس خجالت هیچی!!! اگه مشکلات روحی درست تشخیص داده بشه میشه مسیر زندگی رو به کلی عوض کرد

Sent from my C2105 using Tapatalk
    با سلام لطفا خصوصیتونو چک کنین

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25399
    تشکـر
    252
    تشکر شده 165 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    9

اصلا می تونی بری یک رشته ورزشی منم اول بیش ازحد خجالتی بودم

18. کاربران زیر از مهتاب نصیری بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)