نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: سردرگمی شغلی

1609
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26316
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی شغلی

من خیلی سردرگمم.ساکن شهرستان دشتی از توابع استان بوشهرم.نمیدونم چطوری با مشکلاتم کنار بیام .نمیدونم به چی دقیقا علاقه دارم. در دبیرستان وراهنمایی نمرات ریاضی ام بیست یا بالاترین نمره کلاس می گرفتم.دوستان می گفتند برو رشته ریاضی .ولی رشته تجربی را انتخاب کردم .موقع انتخاب رشته بین رشته ها گیر کردم که کدومشون انتخاب کنم.سال 86 بعد دو سال پشت کنکوری با رتبه 10 هزار.دیگه دانشگاه روزانه چابهار قبول شدم. رشته زیست شناسی گرایش دریا .بعد از فارغ التحصیلی دقیقا 2 ماه بعد یه ازمون استخدامی شرکت نکردم .خیلی ناراحت شدم .تنبلی هم کردم از یه نفر پرسیدم گفتش مربوط به شرکتی ها و نهضتی ها هستش.دیگه شروع کردم به ارشد خوندن .سال بعدش رشته ارشد خودم چابهار قبول میشدم ولی به اصرار خانواده نزدم .میگفتند این رشته به درد نمی خوره.دیگه مدتی کلاس کامپیوتر رفتم خیلی خوشم میومد میگفتم کاش رشته ریاضی میرفتم رشته کامپیوتر انتخاب میکردم . دوباره رفتم تو اینترنت سرچ کردم رشته بیوشیمی بالینی انتخاب کردم. دیگه دو سال گرفتار ارشد این رشته شدم با رتبه 700نتیجه ای دستم نیومد .دیگه با تغییر نکردن شرایط خونمون هم نمیشد درس خوند به زور این دو سال خوندم .تعداد اتاقامون کمه .سه تابرادر دارم .که یکیش بیشتر خوابگاه دانشگاه اهواز هست ..اخه با یه اتاق پذیرایی ویه حال و یه اتاق خواب یه اشپز خانه میشه درس خوند ؟دو تا موسسه متفاوت هم شرکت کردم ولی قبول نشدم. خانوادم میگند برو پیش دبستانی درس بده . معلوم نیست بعد چند سال شاید اموزش وپرورش بگیره یا نه .یا میگند برو مربی قران مهد بشو .خودم یه وقتایی دوست دارم ارشد ادامه بدم یه وقتی هم میگم برم کتاب تست کنکور مطالعه کنم کلاس کنکور برگزار کنم.نمیدونم چکار کنم ارشد خیلی دوست دارم برم ادامه بدم ولی پول شهریه دانشگاه ازاد ندارم همه شرکت می کنن ولی من نه .قبولیش که راحته.شهرمون هم کوچیکه که کار درست درومون گیر نمیاد.الان هم مدتی برای اینکه حوصلم سر نره .توی کافینت کار میکنم 6 ماهی هست .ارشد وزارت علوم امسال شرکت کردم.گفتم شاید بخوام بخونم دوباره .ولی با این اوضاع خونه نمیتونم بخونم.نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمایم کنید با تشکر.راه معلم شدن چیه ؟الان که فکر میکنم برای خانم ها معلمی بهترین شغل از لحاظ امنیت.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : سردرگمی شغلی

کار زیادی خب نمی تونی بکنی ... خیلیا شرایط شما رو دارن مخصوصا که شما خانومید دیگه اوضاع بدتره اما به نظر من یه راه اینه که شهرستان که از لحاظ مرکزیت بهتر باشه انتخاب رشته کنی و اونجا کار پیدا کنی . یه راه دیگه هم اینه که از این مشاغل دور کاری بگیری که با اینترنت تو خونه کار انجام می دن و از اون ور درست رو ادامه بدی... اگه خواستی یه پیغام به ایمیل من بده بهت یه سری پیشنهاد کاری بدم
    maryam.yeganeh@gmail.com

3. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سردرگمی شغلی

نقل قول نوشته اصلی توسط اناتا نمایش پست ها
    من خیلی سردرگمم.ساکن شهرستان دشتی از توابع استان بوشهرم.نمیدونم چطوری با مشکلاتم کنار بیام .نمیدونم به چی دقیقا علاقه دارم. در دبیرستان وراهنمایی نمرات ریاضی ام بیست یا بالاترین نمره کلاس می گرفتم.دوستان می گفتند برو رشته ریاضی .ولی رشته تجربی را انتخاب کردم .موقع انتخاب رشته بین رشته ها گیر کردم که کدومشون انتخاب کنم.سال 86 بعد دو سال پشت کنکوری با رتبه 10 هزار.دیگه دانشگاه روزانه چابهار قبول شدم. رشته زیست شناسی گرایش دریا .بعد از فارغ التحصیلی دقیقا 2 ماه بعد یه ازمون استخدامی شرکت نکردم .خیلی ناراحت شدم .تنبلی هم کردم از یه نفر پرسیدم گفتش مربوط به شرکتی ها و نهضتی ها هستش.دیگه شروع کردم به ارشد خوندن .سال بعدش رشته ارشد خودم چابهار قبول میشدم ولی به اصرار خانواده نزدم .میگفتند این رشته به درد نمی خوره.دیگه مدتی کلاس کامپیوتر رفتم خیلی خوشم میومد میگفتم کاش رشته ریاضی میرفتم رشته کامپیوتر انتخاب میکردم . دوباره رفتم تو اینترنت سرچ کردم رشته بیوشیمی بالینی انتخاب کردم. دیگه دو سال گرفتار ارشد این رشته شدم با رتبه 700نتیجه ای دستم نیومد .دیگه با تغییر نکردن شرایط خونمون هم نمیشد درس خوند به زور این دو سال خوندم .تعداد اتاقامون کمه .سه تابرادر دارم .که یکیش بیشتر خوابگاه دانشگاه اهواز هست ... اخه با یه اتاق پذیرایی ویه حال و یه اتاق خواب یه اشپز خانه میشه درس خوند ؟دو تا موسسه متفاوت هم شرکت کردم ولی قبول نشدم. خانوادم میگند برو پیش دبستانی درس بده . معلوم نیست بعد چند سال شاید اموزش وپرورش بگیره یا نه .یا میگند برو مربی قران مهد بشو .خودم یه وقتایی دوست دارم ارشد ادامه بدم یه وقتی هم میگم برم کتاب تست کنکور مطالعه کنم کلاس کنکور برگزار کنم.نمیدونم چکار کنم ارشد خیلی دوست دارم برم ادامه بدم ولی پول شهریه دانشگاه ازاد ندارم همه شرکت می کنن ولی من نه .قبولیش که راحته.شهرمون هم کوچیکه که کار درست درومون گیر نمیاد.الان هم مدتی برای اینکه حوصلم سر نره .توی کافینت کار میکنم 6 ماهی هست .ارشد وزارت علوم امسال شرکت کردم.گفتم شاید بخوام بخونم دوباره .ولی با این اوضاع خونه نمیتونم بخونم.نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمایم کنید با تشکر.راه معلم شدن چیه ؟الان که فکر میکنم برای خانم ها معلمی بهترین شغل از لحاظ امنیت.

دوست عزیز روی پیشنهاد خانواده در مورد آموزش و پرورش فکر کنید میتونه در آینده امتیازی برای استخدام شما باشه

و گرنه پریدن از این شاخه به اون شاخه شمارو به نتیجه ای نمیرسونه ... پس بهتره تنبلی رو کنار بذارید

کاری رو شروع کنید میتونید در کنارش ادامه تحصیلات هم بدید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد