نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: سفته برای حسن انجام کار

1331
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26378
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation سفته برای حسن انجام کار

با سلام و عرض ادب
    بنده برای اشتغال در یک شرکت نرم افزاری در سعادت آباد برای مصاحبه رفتم. یک شرکت تازه تاسیس که مطابق با جستجوهایی که داشتم طبق روزنامه رسمی آن شرکت، شرکت مذکور یک سال گذشته ثبت شده است و طی 5 ماه اخیر در آدرس کنونی مستقر بوده است. اما شرایط سفته حسن انجام کار آنها برای من با توجه به تجربیاتی که دارم کمی مشکوک به نظر می رسد.
    سفته 5 میلیون تومانی که نیاز به پشت نویسی دارد و با کلمات محکم حقوقی از جمله "متضامنا" تعهد محکمی جهت نقد کردن سفته دارد. متنی که درخواست کرده اند پشت سفته بنویسم به شرح زیر است :

تاریخ صدور نوشته نشود!
    اینجانب .... به شماره شناسنامه .... صادره از ... کد ملی .... فرزند ... مقیم .... پرداخت وجه سفته را در سررسید متضامنا با متعهد و سایرین تعهد و تضمین می نمایم.

در ضمن گفته اند که پشت سفته توسط ضامن دو بار امضا شود به همراه نام نام خانوادگی اثر انگشت و امضا و کد ملی ضامن! به نظر من چنین سفته ای دقیقا به منظور نقد کردن درخواست شده است و نام حسن انجام کار رو روی آن نمی توان گذاشت. در ضمن اصلا چیزی در مورد اینکه در وجه چه کسی باشد هیچ چیزی ذکر نشده است. شرکت هایی که قبلا رفتم سفته تا سقف 50 میلیون تومان هم ارائه داده ام اما شرکت های با چند سال سابقه و بزرگی بودند و هیچ کدام سفته پشت نویسی شده نمی خواستند! به نظر شما این شرکت تازه تاسیس مشکوک نیست ؟ پرسنل هم ندارد تنها یک دختر خانم به همراه مدیرعامل . ظاهرا تازه میخواهند پرسنل جذب کنند بعد از یکسال از تاریخ ثبت! ممنون از راهنماییتون و وقتی که گذاشتین
    تصویر پیوست رو لطفا مشاهده بفرمایید... شرایط بصورت دقیق آمده است

safte.JPG
    ویرایش توسط bahar_engineer : 02-05-2016 در ساعت 08:10 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : سفته حسن انجام کار (مشکوک)

معمولا برای مشاغل مالی سفته به ازای پولی که به شخص به عنوان علامت داده می شود دریافت می شود.
    اما جدیدا عموم شرکتها برای اطمینان از اینکه کارمندان اطلاعات آنها را به شرکتهای رغیب نبرند و یا از آنها سوء استفاده نکنند نیز سفته دریافت می کنند .
    به هر حال سفته یه چیز عرف شده تو قراردادهای کاری ..
    اما از نظر حقوقی من خودم با یک وکیل صحبت کردم که گفت سفته های بالای 5000000 تومان وجهه قانونی ندارند و بالای این مبلغ می تواند به اجرا گذاشته شود.
    اگر از نظرات دیگه این شرکت مشکلی نداره می تونید با بستن یک قرار داد محکم به اونها سفته هم بدید. به نظر من مشکلی نداره.
    چون من خودم هم از همه کارمندام سفته گرفتم و هر کسی که می خواد بره بعد 5-6 ماه که اطلاعات جایی درز نکرد بهش پس داده می شه.
    فقط پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری با یک وکیل صحبت کنید .

3. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26378
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسختون. بله من هم به همه سفته دادم اما به این شکل با پشت نویسی نبوده. چون قبلا شرکت داشتم و چند بار مشاوره حقوقی رفتم می دونم که استفاده از کلمه "متضامناً " از نظر حقوقی تعهد خیلی قوی به حساب میاد و اینکه به نظر من یک شرکت که هنوز هیچ نرم افزاری طراحی نکرده و روند علمی و پروژه ای خاصی نداره، گردش مالی خاصی نداره، اطلاعاتی نداره که از درز اونها بین رقبا بترسه. چون اینها پرسنل ندارند و سفته متفاوت میخوان من مشکوک شدم. شرکتی که قبلا بهشون 50 میلیون تومان سفته دادم گردش مالی میلیاردی بصورت ماهانه دارند و مطمئنا درز اطلاعاتشون خیلی براشون ضرر خواهد داشت و سفته با اطمینان کامل بهشون دادم. شرکتی بود که 100 نفر پرسنل داشت. مطمئن بود. اما این شرکت رو نمی دونم قابل اطمینان هست یا نه! من فکر می کنم می تونه بدون هیچ دلیلی این سفته ها رو اجرا بذاره و نقد کنه !

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

بعید نیست ، به هر حال اگر می بینید که شرکت گردش مالی بالا و یا اطلاعات خاصی نداره به نظر من بهتره که اینکار رو نکنید ، چون سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندند.
    من دیدم که بعضی از شرکتها هم از این قضیه سو استفاده می کنن و خیلی بلاها سر کارمند در میارن... بهتره احتیاط کنید اگر می بینید که شرکت زیاد بزرگی نیست.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    تشکر شده 117 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    9

من یکی از رفیقام مدرسه رو ول کرده بود و رفت سر کار و برا شروع ویزیتوری یه چک 20 میلیونی داده بود با ضامن که ضامنشو باهم پیدا کردیم و الانم فکر کنم دیگه اون کار رو بیخیال شده و خودش مغازه باز کرده ازدواجم کرده خیلیم موفقه ، اینطور چیزا اسمش اعتماده تو بازار که باید چشمتو نسبت به خیلی توانایی های طرف ببندی اما قطعا شرکت مطمئنی باشه هیچوقت بخاطر 5میلیون تومن خودش رو خراب نمیکنه

ثبت شرکت خودش یه 2 سالی بدو بدو داره و فقط 10 میلیون تومن باید رشوه بدی تا کارت رو راه بندازن و شما که شکایت کنی ازشون شرکتشون پلمپ میشه و پول شما بهتون برگشت داده میشه و به اونها جریمه میخوره و دیگه نمیتونن کار کنن پس بیخیال شکاکی بشین چون هیچ شرکتی برای 5میلیون ریسک نمیکنه

تازه اونم 5میلیون سفته که باید 1تومن پول وکیل بدن بیفته دنبالت تا نقدش کنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد