نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: در خواستگاری چه چیزهایی باید پرسید ؟

2660
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

در خواستگاری چه چیزهایی باید پرسید ؟

خجالت کشیدن از پرسیدن سوال، از بزرگ ترین اشتباهاتی است که می توانید انجام بدهید. اشتباهاتی که ممکن است به قیمت همه عمرتان تمام شود. پس خجالت و رودربایستی را کنار بگذارید و واقعا دو تا فهرست درست کنید. فهرستی از عقاید خودتان که به طرف مقابل برای شناخت تان کمک می کند. فهرستی از سوال که به خودتان برای شناخت طرف کمک می کند. برای نوشتن این فهرست، به این سوال ها فکر کنید.

درباره خانواده

– نظر تو در مورد زندگی مشترک یا مستقل از خانواده ها چیست؟ آیا تصمیم داری بعد از ازدواج مستقل از خانواده باشی؟

– خانواده تو در مورد استقلال ما چه نظری دارند و آیا این اجازه را به تو می دهند؟ آیا خود تو توانایی عاطفی و روانی مستقل شدن از والدین خود را داری؟ آیا بیش از حد به آنها وابسته نیستی؟

– ممکن است به خاطر رهاشدن از شرایط خانوادگی ازدواج کنی؟

درباره چرای ازدواج

– آیا ممکن است به خاطر نگرانی از بالارفتن سنت ازدواج کنی؟ آیا ممکن است به خاطر گریز از تنهایی ازدواج کنی؟

– آیا انگیزه ات از ازدواج به خاطر نیاز خودت است یا به دلیل وسوسه ها یا فشار دیگران می خواهی ازدواج کنی؟

– آیا تردیدی هم درخصوص ازدواج داری؟ چه تردیی داری؟ آیا حاضری درخصوص تردیدت با طرف مقابل صحبت کنی؟

درباره هدف و آرزو

– هدف هایت در زندگی تا به حال چه بوده اند و بعد از این چه خواهند بود؟

– هدف هایت را اولویت بندی کن و بگو.

– چه آروزهایی داری؟ از چه چیزهایی خوشت می آید؟ چه چزهایی را دوست داری که داشته باشی. آرزو داری که چه چیزهایی در زندگی ات اتفاق نیفتد؟

درباره علایق و ارزشها

– چه چیزهایی برای تو مهم هستند در حدی که به آنها می گویی ارزش؟ اولویت ارزش های تو چیست؟

– چقدر مذهبی هستی؟ خانواده ات چطور؟

– به چه چیزهایی علاقه داری؟ (مسافرت، شغل، مطالعه، فرزندپروری و…)

درباره ملاکهای ازدواج

– به نظرت همسر ایده آل چه جور آدمی است؟ آیا همیشه همین طور فکر می کردی؟ خانواده ات در این مورد چه فکری می کنند؟ آیا تفاوتی در نظرات تو و خانواده ات در مورد همسر ایده آل وجوددارد؟

– قبل از من هم به خواستگاری کس دیگری رفته ای (و یا قبل از من هم خواستگار داشته ای؟)، دلیل رد آنها چه بوده است؟

– نظرت در مورد جذابیت ظاهری/ باطنی طرف مقابل چیست؟

– خصوصیات فردی مانند چاقی و لاغری، زیبایی، قد و وزن چقدربرایت مهم است؟ آیا طرف مقابل خود را از این لحاظ می پسندی؟

– چه نقطه قوت ها و چه نقطه ضعف هایی در طرف مقابل می بینی؟

درباره شغل

– الان درآمد ماهیانه ات چقدر است؟ آیا از عهده تامین زندگی بر می آیی؟

– در مورد کارکردن زن در بیرون خانه چه نظری داری؟

– اگر به ناچار شوهر یا زن به خاطر شغلش به جای دیگری منتقل شد، تو چه خواهی کرد؟

درباره آینده

– نظرت در مورد زمان بچه دار شدن چیست؟ نظر خاصی داری؟ چرا؟

– می خواهی چقدر با خانواده ات ارتباط داشته باشی؟ اگر لازم باشد بین خانواده و همسر یکی را انتخاب کنی چه کار می کنی؟

– آیا در مورد خانه، ماشین، شهر محل سکو نت… نظر خاصی داری؟

– نظرت در مورد تقسیم کار در منزل چیست؟ نظرت در مورد کمک به همسر در امور منزل چیست؟

– اگر یک وقتی در مورد تفریح آخر هفته اختلاف پیدا کنیم، چطور به تفاهم می رسیم؟

– تا چه حد در تصمیم گیری هایت مستقل عمل می کنی؟ در تصمیم گیری هایت تا چه حد با دیگران مشورت می کنی؟ تا چه حد در تصمیم گیری ها از همسرت کمک خواهی گرفت؟

– اگر اشکالی در طرف مقابل دیدی چه طور مطرح می کنی تضادهای بین خودت و طرف مقابل را چه طور برطرف می کنی؟

– نظرت درمورد مراسم و تشریفات ازدواج چیست؟ چقدر خرج کنیم؟ در این مورد چقدر با خانواده توافق داری؟

– به طور کلی در مورد مسائل جنسی در زندگی زناشویی چه نظری داری؟

– اگر مشکلی بین تو و همسرت پیش بیاید، آن را چگونه برطرف می کنی؟

درباره شخصیت

– چند تا دوست صمیمی داری؟ کالا آدم معاشرتی ای هستی یا نه؟

– چه بیماری هایی تا به حال داشته ای؟ سلامت روانی ات چطور است؟

– به نظر شما چه اشکالاتی هست که از همین الان نباید در طرف مقابلت وجود داشته باشد؟

– محل کار و زندگی ات کجاست، در کجا تحصیل کرده ای؟ آیا امکان تحقیق در محل کار، تحصیل و زندگی ات وجود دارد؟

درباره عشق

– میزان دوست داشتن هر کدامتان نسبت به طرف مقابل چقدر است؟

– راه های نشان دادن علاقه و محبت کدام ها هستند؟ فکر می کنید تا چه حد باید احساسات و محبت را نسبت به همسرت بیان کنی؟

– وقتی از کسی ناراحت می شوی، چه می کنی؟

– به نظرت نشانه های علاقه همسرت چیست یا چه باید باشد؟

چرا پرسیدن این سوالها مهم است

به من بگو چرا ؟

واقعا دانستن این چیزها خوشبختی آدم را تضمین می کند؟ یعنی هرکس این سوال ها را بپرسد دیگر در زندگی اش روی مشکل را نخواهد دید؟ نه این حرف ها نیست. پرسیدن این سوال ها هیچ چیز را تضمین نمی کند. تضمین خوشبختی، بیشتر از هرچیز به عقل و مهارت های زندگی مشترک بر می گردد. اما پرسیدن این سوالات هم فایده هایی دارد.

اختلاف در انگیزه

اینکه چرا دارید ازدواج می کنید، معنای دقیقش این است که انتظار دارید بعد از ازدواج چه چیزی عوض شود. دختری که به خاطر فشار زندان خانواده پدری ازدواج می کند و پسری که به خاطر ایجاد هیبتی مردانه از خودش ازدواج می کند، نتیجه اش یک زندان جدید برای زن است که از همان ابتدا زن از آن متنفر است.

اختلاف در تصور

یکی تصورش از زندگی مشترک، یک زندگی آرام و بی دغدغه با همسر و بچه هایش و در کنار خانواده اش است، آن یکی جاه طلب است و با تصور ریسک های بزرگ و هیجان های دونفره و سفر ازدواج می کند. این دو نفر چطور قرار است با هم زندگی کنند؟

اختلاف در آرزو

لزومی ندارد آروزهای آدم مثل هم باشد، ولی اقلا نباید متناقض همدیگر باشند. وقتی زن آرزویش رسیدن به یک جایگاه بالای شغلی است که باید برای آن حسابی وقت بگذارد، اما مرد آرزویش داشتن چهار تا بچه است که یک مادر در خانه لازم دارند، کی کوتاه می آید؟

اختلاف در اعتقادات

بعضی چیزها را در آدم ها می شود عوض کرد، اما با اعتقادات کسی که سرسختانه به چیزی اعتقاد دارد، نمی شود شوخی کرد. شاید بتوانید سلیقه غذایی او را طی چند سال عوض کنید، اما جا به جا کردن خط قرمزهای یک آدم ممکن است تمام عمرتان طول بکشد.

اختلاف در ظاهر

دو نفری که با هم ازدواج می کنند، باید به لحاظ ظاهری برای همدیگر مطلوبیت داشته باشند. نمی توانید بگویید از ظاهرش خوشم نمی آید ولی چون تحصیلاتش بالا است، او را می پذیرم، به هر حال باید بتوانید به همدیگر علاقه مند شوید .

اختلاف در پول

لازم نیست حتما طرف کارمند باشد، اما زندگی با کسانی که هی از این شاخه به آن شاخه می پرند، ممکن است دو روی هیجان انگیز و سخت داشته باشد. اگر واقعا از این مقدار هیجان خوشتان می آید، با آمادگی برای آن روزهای بی پولی پا به زندگی مشترک بگذارید.

اختلاف در تا ببینیم چی میشه ؟

هیچ سوالی را نباید با این جواب پذیرفت. وقتی کسی در مورد اشتغال یا تحصیل زن، تعداد بچه، اختلافات خانوادگی و… این جواب را بدهد، یعنی خودش هم نمی داند برنامه اش چیست. آن وقت ممکن است وقتی که می بینید چه می شود، چیزهای ناخوشایندی ببینید!

اختلاف در مسائل جنسی

وقتی هیچ آموزش مدونی در زمینه مسائل جنسی وجود ندارد، ممکن است تصور طرف مقابل متفاوت باشد. سعی کنید تا حد امکان بفهمید تصور او از رابطه جنسی چیست و چه توقعی از همسرش دارد. هروقت به خاطر خجالت از این بخش خواستید صرفنظر کنید، به خودتان یادآوری کنید که حدود نیمی از طلاق های کشور ریشه اش در مشکلات جنسی است.

اختلاف در معنا

خیلی وقت ها ما یک آدم مذهبی هستیم و می رویم سراغ یک آدم مذهبی و خوشحالیم که چقدر شبیه همیم. بعد می بینیم او منظورش از مذهبی بودن این است که نماز می خواند، ما منظورمان این است که موسیقی حرام است. آن وقت است که دو آدم مذهبی هستیم که کارمان به اختلاف می کشد. پرسیدن سوال در مورد جزئیات هر ویژگی، فایده اشت این است که دیگر چنین اتفاقی نمی افتد.

2. 9 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : در خواستگاری چه چیزهایی باید پرسید ؟

الان پسرا اول میپرسند با کسی بودخخخخخخخخ دختره اگر سالم باشه میگه نه و اگر چرت وپرت بگه نمی دونی در سایه پدرومادر بوده یا درخت البالو بود یا خیار درختی بوده و زیر پرچم استکبار نبودیم و اونا خبر داشتند ومامان می دونست و....از اینا حرف ها پسره پا میشه میگه شما خدا زیر سایه همه اینا حفظ کنه به درد هم نمی خوربم دیگه بقیه مسایل منتفی میشه.

4. 3 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25019
    تشکـر
    190
    تشکر شده 199 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها

خجالت کشیدن از پرسیدن سوال، از بزرگ ترین اشتباهاتی است که می توانید انجام بدهید. اشتباهاتی که ممکن است به قیمت همه عمرتان تمام شود. پس خجالت و رودربایستی را کنار بگذارید و واقعا دو تا فهرست درست کنید. فهرستی از عقاید خودتان که به طرف مقابل برای شناخت تان کمک می کند. فهرستی از سوال که به خودتان برای شناخت طرف کمک می کند. برای نوشتن این فهرست، به این سوال ها فکر کنید.

درباره خانواده

– نظر تو در مورد زندگی مشترک یا مستقل از خانواده ها چیست؟ آیا تصمیم داری بعد از ازدواج مستقل از خانواده باشی؟

– خانواده تو در مورد استقلال ما چه نظری دارند و آیا این اجازه را به تو می دهند؟ آیا خود تو توانایی عاطفی و روانی مستقل شدن از والدین خود را داری؟ آیا بیش از حد به آنها وابسته نیستی؟

– ممکن است به خاطر رهاشدن از شرایط خانوادگی ازدواج کنی؟

درباره چرای ازدواج

– آیا ممکن است به خاطر نگرانی از بالارفتن سنت ازدواج کنی؟ آیا ممکن است به خاطر گریز از تنهایی ازدواج کنی؟

– آیا انگیزه ات از ازدواج به خاطر نیاز خودت است یا به دلیل وسوسه ها یا فشار دیگران می خواهی ازدواج کنی؟

– آیا تردیدی هم درخصوص ازدواج داری؟ چه تردیی داری؟ آیا حاضری درخصوص تردیدت با طرف مقابل صحبت کنی؟

درباره هدف و آرزو

– هدف هایت در زندگی تا به حال چه بوده اند و بعد از این چه خواهند بود؟

– هدف هایت را اولویت بندی کن و بگو.

– چه آروزهایی داری؟ از چه چیزهایی خوشت می آید؟ چه چزهایی را دوست داری که داشته باشی. آرزو داری که چه چیزهایی در زندگی ات اتفاق نیفتد؟

درباره علایق و ارزشها

– چه چیزهایی برای تو مهم هستند در حدی که به آنها می گویی ارزش؟ اولویت ارزش های تو چیست؟

– چقدر مذهبی هستی؟ خانواده ات چطور؟

– به چه چیزهایی علاقه داری؟ (مسافرت، شغل، مطالعه، فرزندپروری و…)

درباره ملاکهای ازدواج

– به نظرت همسر ایده آل چه جور آدمی است؟ آیا همیشه همین طور فکر می کردی؟ خانواده ات در این مورد چه فکری می کنند؟ آیا تفاوتی در نظرات تو و خانواده ات در مورد همسر ایده آل وجوددارد؟

– قبل از من هم به خواستگاری کس دیگری رفته ای (و یا قبل از من هم خواستگار داشته ای؟)، دلیل رد آنها چه بوده است؟

– نظرت در مورد جذابیت ظاهری/ باطنی طرف مقابل چیست؟

– خصوصیات فردی مانند چاقی و لاغری، زیبایی، قد و وزن چقدربرایت مهم است؟ آیا طرف مقابل خود را از این لحاظ می پسندی؟

– چه نقطه قوت ها و چه نقطه ضعف هایی در طرف مقابل می بینی؟

درباره شغل

– الان درآمد ماهیانه ات چقدر است؟ آیا از عهده تامین زندگی بر می آیی؟

– در مورد کارکردن زن در بیرون خانه چه نظری داری؟

– اگر به ناچار شوهر یا زن به خاطر شغلش به جای دیگری منتقل شد، تو چه خواهی کرد؟

درباره آینده

– نظرت در مورد زمان بچه دار شدن چیست؟ نظر خاصی داری؟ چرا؟

– می خواهی چقدر با خانواده ات ارتباط داشته باشی؟ اگر لازم باشد بین خانواده و همسر یکی را انتخاب کنی چه کار می کنی؟

– آیا در مورد خانه، ماشین، شهر محل سکو نت… نظر خاصی داری؟

– نظرت در مورد تقسیم کار در منزل چیست؟ نظرت در مورد کمک به همسر در امور منزل چیست؟

– اگر یک وقتی در مورد تفریح آخر هفته اختلاف پیدا کنیم، چطور به تفاهم می رسیم؟

– تا چه حد در تصمیم گیری هایت مستقل عمل می کنی؟ در تصمیم گیری هایت تا چه حد با دیگران مشورت می کنی؟ تا چه حد در تصمیم گیری ها از همسرت کمک خواهی گرفت؟

– اگر اشکالی در طرف مقابل دیدی چه طور مطرح می کنی تضادهای بین خودت و طرف مقابل را چه طور برطرف می کنی؟

– نظرت درمورد مراسم و تشریفات ازدواج چیست؟ چقدر خرج کنیم؟ در این مورد چقدر با خانواده توافق داری؟

– به طور کلی در مورد مسائل جنسی در زندگی زناشویی چه نظری داری؟

– اگر مشکلی بین تو و همسرت پیش بیاید، آن را چگونه برطرف می کنی؟

درباره شخصیت

– چند تا دوست صمیمی داری؟ کالا آدم معاشرتی ای هستی یا نه؟

– چه بیماری هایی تا به حال داشته ای؟ سلامت روانی ات چطور است؟

– به نظر شما چه اشکالاتی هست که از همین الان نباید در طرف مقابلت وجود داشته باشد؟

– محل کار و زندگی ات کجاست، در کجا تحصیل کرده ای؟ آیا امکان تحقیق در محل کار، تحصیل و زندگی ات وجود دارد؟

درباره عشق

– میزان دوست داشتن هر کدامتان نسبت به طرف مقابل چقدر است؟

– راه های نشان دادن علاقه و محبت کدام ها هستند؟ فکر می کنید تا چه حد باید احساسات و محبت را نسبت به همسرت بیان کنی؟

– وقتی از کسی ناراحت می شوی، چه می کنی؟

– به نظرت نشانه های علاقه همسرت چیست یا چه باید باشد؟

چرا پرسیدن این سوالها مهم است

به من بگو چرا ؟

واقعا دانستن این چیزها خوشبختی آدم را تضمین می کند؟ یعنی هرکس این سوال ها را بپرسد دیگر در زندگی اش روی مشکل را نخواهد دید؟ نه این حرف ها نیست. پرسیدن این سوال ها هیچ چیز را تضمین نمی کند. تضمین خوشبختی، بیشتر از هرچیز به عقل و مهارت های زندگی مشترک بر می گردد. اما پرسیدن این سوالات هم فایده هایی دارد.

اختلاف در انگیزه

اینکه چرا دارید ازدواج می کنید، معنای دقیقش این است که انتظار دارید بعد از ازدواج چه چیزی عوض شود. دختری که به خاطر فشار زندان خانواده پدری ازدواج می کند و پسری که به خاطر ایجاد هیبتی مردانه از خودش ازدواج می کند، نتیجه اش یک زندان جدید برای زن است که از همان ابتدا زن از آن متنفر است.

اختلاف در تصور

یکی تصورش از زندگی مشترک، یک زندگی آرام و بی دغدغه با همسر و بچه هایش و در کنار خانواده اش است، آن یکی جاه طلب است و با تصور ریسک های بزرگ و هیجان های دونفره و سفر ازدواج می کند. این دو نفر چطور قرار است با هم زندگی کنند؟

اختلاف در آرزو

لزومی ندارد آروزهای آدم مثل هم باشد، ولی اقلا نباید متناقض همدیگر باشند. وقتی زن آرزویش رسیدن به یک جایگاه بالای شغلی است که باید برای آن حسابی وقت بگذارد، اما مرد آرزویش داشتن چهار تا بچه است که یک مادر در خانه لازم دارند، کی کوتاه می آید؟

اختلاف در اعتقادات

بعضی چیزها را در آدم ها می شود عوض کرد، اما با اعتقادات کسی که سرسختانه به چیزی اعتقاد دارد، نمی شود شوخی کرد. شاید بتوانید سلیقه غذایی او را طی چند سال عوض کنید، اما جا به جا کردن خط قرمزهای یک آدم ممکن است تمام عمرتان طول بکشد.

اختلاف در ظاهر

دو نفری که با هم ازدواج می کنند، باید به لحاظ ظاهری برای همدیگر مطلوبیت داشته باشند. نمی توانید بگویید از ظاهرش خوشم نمی آید ولی چون تحصیلاتش بالا است، او را می پذیرم، به هر حال باید بتوانید به همدیگر علاقه مند شوید .

اختلاف در پول

لازم نیست حتما طرف کارمند باشد، اما زندگی با کسانی که هی از این شاخه به آن شاخه می پرند، ممکن است دو روی هیجان انگیز و سخت داشته باشد. اگر واقعا از این مقدار هیجان خوشتان می آید، با آمادگی برای آن روزهای بی پولی پا به زندگی مشترک بگذارید.

اختلاف در تا ببینیم چی میشه ؟

هیچ سوالی را نباید با این جواب پذیرفت. وقتی کسی در مورد اشتغال یا تحصیل زن، تعداد بچه، اختلافات خانوادگی و… این جواب را بدهد، یعنی خودش هم نمی داند برنامه اش چیست. آن وقت ممکن است وقتی که می بینید چه می شود، چیزهای ناخوشایندی ببینید!

اختلاف در مسائل جنسی

وقتی هیچ آموزش مدونی در زمینه مسائل جنسی وجود ندارد، ممکن است تصور طرف مقابل متفاوت باشد. سعی کنید تا حد امکان بفهمید تصور او از رابطه جنسی چیست و چه توقعی از همسرش دارد. هروقت به خاطر خجالت از این بخش خواستید صرفنظر کنید، به خودتان یادآوری کنید که حدود نیمی از طلاق های کشور ریشه اش در مشکلات جنسی است.

اختلاف در معنا

خیلی وقت ها ما یک آدم مذهبی هستیم و می رویم سراغ یک آدم مذهبی و خوشحالیم که چقدر شبیه همیم. بعد می بینیم او منظورش از مذهبی بودن این است که نماز می خواند، ما منظورمان این است که موسیقی حرام است. آن وقت است که دو آدم مذهبی هستیم که کارمان به اختلاف می کشد. پرسیدن سوال در مورد جزئیات هر ویژگی، فایده اشت این است که دیگر چنین اتفاقی نمی افتد.
    پس در مورد گذشته چی؟ آخه من از چند نفر پرسیدم اولین سوالشون در مورد گذشته طرف بوده .
    امضای ایشان
    ... من از اینکه تو خوشبختی نه آرومم نه دلگیرم ...

... یه جوری زخم خوردم که نه می مونم نه میمیرم ..

... تمام آرزوم این بود یه رویایی که شد دردم ...

... یه بارم نوبت ما شد ببین چی آرزو کردم ...

... یه عمره با خودم میگم خدارو شکر خوشبخته ...

... خدارو شکر خوشبختی چقد این گفتنش سخته ...

6. کاربران زیر از haaasaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط haaasaaa نمایش پست ها
    پس در مورد گذشته چی؟ آخه من از چند نفر پرسیدم اولین سوالشون در مورد گذشته طرف بوده .
    این موارد تمام سوالهای روز خواستگاری نیستن ، بیس و پایه ی سوالان...

قطعا پرسیدن از گذشته ی دختر هم جزء خط قرمز خیلی از آقایونه ...

وقتی براتون مهمه سوالاتی از گذشته ی دختر هم اضافه کنید ، و همچنین سوالا و دغدغه های ذهنیه دیگتون رو راجب زندگی بپرسید .

8. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh72 نمایش پست ها
    واقعا پستت کاربردی بود ♥♥
    اما چرا هیچکدوم از خواستگارام از گذشته ی من سوال نکردن ؟؟؟!!!!
    شاید بخاطر قیافه ی جدیمه...
    اما درکل اگه همچین سوالی ازمن بپرسن خعععلی بهم برمیخوره
    که چی مثلاااا ..
    خودمم هیچوقت نمیپرسم
    خواهش میکنم عزیزم

بله چون میدونستم به درد اکثر کاربرا میخوره و متن پر محتواییه گفتم بزارم همه استفاده کنن.

اینکه خواستگارای شما تاحالا نپرسیدن از گذشتتون خب یا واسشون مهم نبوده ، یا گزاشته بودن مراحل بعدی بپرسن ، یا متانت شما رو دیدن و نپرسیدن ، به هرحال هرچیزی امکانش هست .

ولی بد نیست یکم خودتو آماده کنی برای این سوال ، امکان داره بعضیا با اینکه میدونن خانم باکمالاتو دختر محجوبی هستی ولی برای اینکه دلشون قرص بشه میپرسن ، یا حتی رابطه با شخصی در قالب آشناییه ازدواج ؛ صرفا برای مطلع بودنشون .

10. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25019
    تشکـر
    190
    تشکر شده 199 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    9

واقعا پستت کاربردی بود ♥♥اما چرا هیچکدوم از خواستگارام از گذشته ی من سوال نکردن ؟؟؟!!!!شاید بخاطر قیافه ی جدیمه...اما درکل اگه همچین سوالی ازمن بپرسن خعععلی بهم برمیخوره که چی مثلاااا ..خودمم هیچوقت نمیپرسم
    چرا بهتون بر می خوره؟ دونستن گذشته فرد برای بعضی ها الویت اوله . برای بعضیا هم مهم نیست و اصلا نمی پرسن . ولی در کل ناراحت شدن نداره که
    امضای ایشان
    ... من از اینکه تو خوشبختی نه آرومم نه دلگیرم ...

... یه جوری زخم خوردم که نه می مونم نه میمیرم ..

... تمام آرزوم این بود یه رویایی که شد دردم ...

... یه بارم نوبت ما شد ببین چی آرزو کردم ...

... یه عمره با خودم میگم خدارو شکر خوشبخته ...

... خدارو شکر خوشبختی چقد این گفتنش سخته ...

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط haaasaaa نمایش پست ها
    اگه انتخاب درست باشه پرسیدن از گذشته طرف معنی ومفهومی نداره .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

13. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

اقا میدونین من چی پرسیدم ؟
    گفتم خبببب میبینم که گفتید بهم علاقه دارین ؛حالا جدی جدی یه سوال بپرسم ؟
    همسروی مام که خجالتییییییییییییی داشت آبببببببببب میشد .تمان نقش های فرشمونو حفظ شده بود
    منم که بچه پررو
    گفتم حالا منو بیشتر دوست داری یا مامانتو !!
    عرقشو پاک کردو با لکنت و تته پته گفت خب خب خب .گفتم عه چقد میگی خب
    خب اگر شما قبول کنید اولویت زندگیم میشینو و هیچکس رو تو دنیا به اندازه شما دوست نخواهم داشت !
    گفتم خوبه هم صادقی هم ادبیاتت خوبه ؛ولی به درد من نمیخوری!
    چرا ؟
    گفتم: هیچ موجودی توی دنیا به اندازه مادر دوست داشتنی نیست .هر وقت فک کردی که هیچ کسی رو به اندازه مادرت دوست نخواهی داشت بیا خواستگاریم تا اون موقع منتظرت میمونم !!

ولی الان زمونه خیلی عوض شده خیلی ...ما همچین دخترهایی بودیم ولی عروسمون کسی شد که خودشو کشت تا برادرمون رو اول از خانوادش بکنه ...گاهی طبیعت دستش چپول میشه

15. 4 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    اقا میدونین من چی پرسیدم ؟
    گفتم خبببب میبینم که گفتید بهم علاقه دارین ؛حالا جدی جدی یه سوال بپرسم ؟
    همسروی مام که خجالتییییییییییییی داشت آبببببببببب میشد .تمان نقش های فرشمونو حفظ شده بود
    منم که بچه پررو
    گفتم حالا منو بیشتر دوست داری یا مامانتو !!
    عرقشو پاک کردو با لکنت و تته پته گفت خب خب خب .گفتم عه چقد میگی خب
    خب اگر شما قبول کنید اولویت زندگیم میشینو و هیچکس رو تو دنیا به اندازه شما دوست نخواهم داشت !
    گفتم خوبه هم صادقی هم ادبیاتت خوبه ؛ولی به درد من نمیخوری!
    چرا ؟
    گفتم: هیچ موجودی توی دنیا به اندازه مادر دوست داشتنی نیست .هر وقت فک کردی که هیچ کسی رو به اندازه مادرت دوست نخواهی داشت بیا خواستگاریم تا اون موقع منتظرت میمونم !!

ولی الان زمونه خیلی عوض شده خیلی ...ما همچین دخترهایی بودیم ولی عروسمون کسی شد که خودشو کشت تا برادرمون رو اول از خانوادش بکنه ...گاهی طبیعت دستش چپول میشه
    افرین به غزل خانم
    حالا خودمونیم واقعا نظرت اینه یا شعار دادی ؟
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

17. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    افرین به غزل خانم
    حالا خودمونیم واقعا نظرت اینه یا شعار دادی ؟

باورش سخته..ولی واقعااولین سوالی که ازش پرسیدم همینبود وتو قلبم دودو میزد که بگه مادرم....ولی وقتی بعدش گفت من یه خداهش ازت دارم اونم اینکه اگر یه روزی ناراحا بودی از دست پدر مادرم هیچوقت بهشون بی احترامی نکن و باهاشون مهربون باش عوضش من همه اوقات تلخیهاتو به جون میخرم .

این یک نفع دو طرفست ستیلا خانونم...مردی که مادرشو دوست داشته باشه همسرشم دوست داره ...مردی که به مادرش پشت نکنه به زنشم پشت نمیکنه ..
    مادر یعنی دیدگاه یک مرد در مورد جنس زن .

من هنوز هم برای خوشحال بودن همسرم به مادرش هم احتیاج دارم ..واقعا میگم .

ولی ممکنه زنی باشه که برعکس من اونقدر کامل باشه که یک تنه بتدنه تمام احتیاجات روحی همسرش رو براورده کنه ولی من نمیتونم ..
    من هر وقت همسرم خوشحال باشه و بیاد خونه و ذوق کنه و بگه نهار بریم بیرون ..بهش میگم پس شام بریم خونه بابایینا ...با من رو سوقه ولی با من باضافه اونها رو وجده ...

ولی الان از این زمونه ..بعد ازدواج داداشم خیلی دلم گرفت ..
    بعد دیدن خیلی بی معرفتی پسرها خصوصا خیلی دلم گرفت ..

19. 3 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

واقعا پستت کاربردی بود ♥♥
    اما چرا هیچکدوم از خواستگارام از گذشته ی من سوال نکردن ؟؟؟!!!!
    شاید بخاطر قیافه ی جدیمه...
    اما درکل اگه همچین سوالی ازمن بپرسن خعععلی بهم برمیخوره
    که چی مثلاااا ..
    خودمم هیچوقت نمیپرسم
    چرا باید ناراحت بشی؟؟؟؟؟ خب دخترا پسرو سیم وجیم می کنند و تحقیق و غیره یعنی پسر حق این نداره بدونه دختره چه کاره بوده وبا کی گشته؟؟؟

الان شما با پسری که قبلا ناخلاف بوده ،تحقیق کنی بفهمی ازدواج می کنی؟؟؟؟

پسرا هم حق دارند ،با دختری ازدواج کنند که واقعا دختر بوده و هرزهگی نکرده

21. 2 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

به اونصورت که ناراحت نمیشم
    فقط بهم برمیخوره شاید بخاطر اینه که میدونم تا الان کارخلاف شرعی انجام ندادم و پسری که خواستگاری من میاد باید قبلش همه تحقیقاتشو انجام بده بعد که مطمئن شد پاشو خونه ما بذاره.
    خودم که اصلا نمیپرسم چون احتمالش خیلی کمه راستشو بهم بگن.
    درکل اگه با دختری رابطه ی دوستانه معمولی داشته باشن زیاد برام مهم نیس اگه رابطتشون جنسی باشه خب طرف نمیاد بهم بگه بله خانم من رابطه ی غیر مشروع داشتم.
    تو اینجور موارد با تحقیق کردن درست بیشتر جواب میگیریم تا با سوال کردن مستقیم .
    میدونید هردوتاش لازمه هم تحقیق و پرسیدن.

این زمونه دختر وپسری تحقیق خوب نکنه واقعا می تونم بگم به خودش ظلم کرده....

حالا خوبه شما اینجا می بینی یک عده پیروان از راه اشتباه برگشته و توبه کننده،شرط بر این میزارن که طرف اگر براش مهم بود می پرسه، خب حتما باید پرسیده بشه چون خدا نکرده طرف ریگی به کفشش بود زبونش دراز نباشه که بگه می پرسیدی.

خب شما می تونی به طرفت حالیش کنی برات خط قرمزه اگر اون ادمی بوده که اشتباه کرده و اگر توبه کرده ،خدا توبه اش قبول کنه ولی ما به درد هم نمی خوریم و امیدوارم شما هم زالو صفت نباشید و صادق اگر گذشته داشتین ،به درد هم نمی خوریم.

درسته کسی وجدان نداشته باشه حتما انکار میکنه وفیلم بازی می کنه ولی اگر توکلتون به خدا باشه وطرف ریگی به کفشش باشه وصلت انجام نمی گیره.دنیا بی حساب کتاب نیست خدای هم هست.

23. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19044
    تشکـر
    504
    تشکر شده 119 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

اگه انتخاب درست باشه پرسیدن از گذشته طرف معنی ومفهومی نداره .
    خب از گذشته سوال میپرسن که ببینن انتخابشون درست بوده یا نه
    همون لحظه اول که نمیتونی بفهمی انتخاب درستی کردی یا نه؟ باید یه سری سوال راجع به گذشته و آینده بپرسی تا مطمئن بشی
    امضای ایشان
    .:: هاستیک ::.
    .:: WwW.HosTick.iR ::.

الهی..،نگاهی...

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

پرسیدن گذشته طرف واقعا چیز مزخرفی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

26. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.avard نمایش پست ها
    خب از گذشته سوال میپرسن که ببینن انتخابشون درست بوده یا نه
    همون لحظه اول که نمیتونی بفهمی انتخاب درستی کردی یا نه؟ باید یه سری سوال راجع به گذشته و آینده بپرسی تا مطمئن بشی
    بالاخره شما یه معیار هایی داشتید برای انتخاب همسر که نهایتا به خواستگاری منجر شده .
    مگر این که ازدواج کاملا سنتی باشه .که در اونصورت حرف شما درسته .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

28. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    پرسیدن گذشته طرف واقعا چیز مزخرفی
    پری بیخیال، یعنی فردا ازدواج کنی تحقیق نمی کنی؟؟؟؟ خب موقع تحقیق از چی می پرسند؟؟؟

در ثانی فردا یکی بیاد قیافه اش ببینی و کار و شغل اش فقط می پرسی؟؟ نمی خواهی بدونی از کدوم بوته سبز شده و ننه وبابا اش کی بود ،تو کوچه ومحل چه اسم ورسمی داره ،دعواکار بوده وهرزه و...بوده

30. 2 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

بالاخره شما یه معیار هایی داشتید برای انتخاب همسر که نهایتا به خواستگاری منجر شده .
    مگر این که ازدواج کاملا سنتی باشه .که در اونصورت حرف شما درسته .
    ستیلا خانوم شما هم خوب میدونی اولین وبزرگتریم معیار یک پسر برای ازدواج ،با حیا بودن وسالم بودن اون دخترهیعنی طوری که اکثر پسرا یک درصد حس کنند دختره قبلا کار خلافی کرده بقیه معیار بیخیال میشن.

خب وقتی یک سری باعث شدند دید اکثر پسرا بد بشه پرسیدن عیب نداره وحق اش هست وتحقیق هم باید خوب انجام بده .پرسیدن هم از اون لحاظ که خود شما می بینی که یک عده توبه کار مبنا پرسیدن میذارن.

حالا دخترا هم خودشون می دونند بپرسند یا نه ولی چیزی که مهمه وقتی معاینه سلامت مرده می گیره یعنی براش مهمه و خواهشا کسانی که توبه هم کرداند مبنا صرفا پرسیدن نزارند وگرنه اگر مهم نبود اون معاینه انجام نمی داد.

حالا باید معاینه از مقعد افزدوه بشه هههه

32. 2 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    پری بیخیال، یعنی فردا ازدواج کنی تحقیق نمی کنی؟؟؟؟ خب موقع تحقیق از چی می پرسند؟؟؟

در ثانی فردا یکی بیاد قیافه اش ببینی و کار و شغل اش فقط می پرسی؟؟ نمی خواهی بدونی از کدوم بوته سبز شده و ننه وبابا اش کی بود ،تو کوچه ومحل چه اسم ورسمی داره ،دعواکار بوده وهرزه و...بوده

تحقیق همه میکنن!!! اونم بر عهده بابام

مهم این دوستاش کین و مردم راجبش چی میگن

بعدشم گذشتش به من چه مهم لحظه ای که وارد زندگی من میشه والاغیر

توهم که همش از گذشته طرف پرسیدن. منظورت داشتن دوستی جنس مخالف
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

34. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

تحقیق همه میکنن!!! اونم بر عهده بابام

مهم این دوستاش کین و مردم راجبش چی میگن

بعدشم گذشتش به من چه مهم لحظه ای که وارد زندگی من میشه والاغیر

توهم که همش از گذشته طرف پرسیدن. منظورت داشتن دوستی جنس مخالف
    میدونی اولین اولین اولویت برا اکثرا پسرا حیا وسالم بودن دختره هست وگرنه هیچ در خونه که معلومه دختره چیکار بوده نمیره.

این دوستی وغیره مهم نباشه براش معاینه سلامت بکارت انجام نمیده پس براش مهمه.

خب میگی اسم ورسمش ودوستاش وقتی یکی با عیاشی میشناسند ،حالا بیاد خوستگاریت بگه توبه کردم قبول میکنی؟؟

مطمین باش دختری که میره پیش پسره فقط اون دوتا نیستند که خبر دارند بلکه از بقال کچه گرفته تا دوست صمیمی ودشمن پسره خبر دارشده فلانی دختر اورده خونه خالی ...خب اینجور دختر وپسر خوبه هر چند توبه کرده ؟؟ اولا توبه خدا عالمه قبول یا نه ولی چیزی که هست اون دختر یا پسر نیستند بلکه زن ویا مرد هستند عشق بازی اولیه کردند بهتره با امثال خودشون بگردند اونم کمتر پسری حتی خودش اون کاره باشه با همچنین دختری ازدواج می کنه.

36. 2 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

میدونی اولین اولین اولویت برا اکثرا پسرا حیا وسالم بودن دختره هست وگرنه هیچ در خونه که معلومه دختره چیکار بوده نمیره.

این دوستی وغیره مهم نباشه براش معاینه سلامت بکارت انجام نمیده پس براش مهمه.

خب میگی اسم ورسمش ودوستاش وقتی یکی با عیاشی میشناسند ،حالا بیاد خوستگاریت بگه توبه کردم قبول میکنی؟؟

مطمین باش دختری که میره پیش پسره فقط اون دوتا نیستند که خبر دارند بلکه از بقال کچه گرفته تا دوست صمیمی ودشمن پسره خبر دارشده فلانی دختر اورده خونه خالی ...خب اینجور دختر وپسر خوبه هر چند توبه کرده ؟؟ اولا توبه خدا عالمه قبول یا نه ولی چیزی که هست اون دختر یا پسر نیستند بلکه زن ویا مرد هستند عشق بازی اولیه کردند بهتره با امثال خودشون بگردند اونم کمتر پسری حتی خودش اون کاره باشه با همچنین دختری ازدواج می کنه.

بار ها بهت گفتم بازم میگم کسی که رابطه داشتن با چند نفر براش عادی نگاهشم نمیکنم ..ادم ذات کثیف بعد ازدواجشم رابطه باز برقرار میکنه

گذشته هرزه. (به قول خودت معروف بین همه) با گذشته کسی که یه بار اشتباه میکنه زمین تا اسمون فرق داره

بیخیال من با تو بحث نمیکنم بازم حرفهای تکراری میخوایم بزنیم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

38. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

بار ها بهت گفتم بازم میگم کسی که رابطه داشتن با چند نفر براش عادی نگاهشم نمیکنم ..ادم ذات کثیف بعد ازدواجشم رابطه باز برقرار میکنه

گذشته هرزه. (به قول خودت معروف بین همه) با گذشته کسی که یه بار اشتباه میکنه زمین تا اسمون فرق داره

بیخیال من با تو بحث نمیکنم بازم حرفهای تکراری میخوایم بزنیم
    میدونی شاید خانومی،و با یک نفر وفقط یک بار رابطه داشتند جای گذشت باشه.

ولی برای اکثر مرد ها یک بار هم سخته و امیدوارم خداوند هیچ مرد باغیرتی و با خدا با همچنین صحنه روبرو نکنه که بخواهد قبول کنه یا نه.

در مورد یک بار با یک نفر، خب اینجا لکثرا دختر وپسرها اومدن ،می بینی که اکثررا دخترا با یک نفر چندین بار بلکه سال رابطه داشتند بعد که جدا شدن یاد توبه افتاده ،خب چه فرقی می کنه با یک نفر چندین بار زنا کرده یا با چند نفر هردوتاش هرزگی هست...

اره بیخیال ...

40. 2 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

میدونی شاید خانومی،و با یک نفر وفقط یک بار رابطه داشتند جای گذشت باشه.

ولی برای اکثر مرد ها یک بار هم سخته و امیدوارم خداوند هیچ مرد باغیرتی و با خدا با همچنین صحنه روبرو نکنه که بخواهد قبول کنه یا نه.

در مورد یک بار با یک نفر، خب اینجا لکثرا دختر وپسرها اومدن ،می بینی که اکثررا دخترا با یک نفر چندین بار بلکه سال رابطه داشتند بعد که جدا شدن یاد توبه افتاده ،خب چه فرقی می کنه با یک نفر چندین بار زنا کرده یا با چند نفر هردوتاش هرزگی هست...

اره بیخیال ...

اخوی یه چی بگم ناراحت نمیشی؟
    میگم ،نشو

اونطور که مشخصه شما روی یک قضیه ای خیلی حساسی .همون چیزی که تو کامنت ها گفتی .

ولی میگم شنیدین میگن :از هر چی بدت بیاد سرت میاد !

متاسفانه اینجوریه .پیشنهاد میکنم زیاد بهش فکر نکن و هی از تنفر ازس یاد نکن که زبونم لال سرت نیاد .

من خودم نمونه بارزشم ...بارها سرم اومده از هر چی بدم میومده.

42. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    اخوی یه چی بگم ناراحت نمیشی؟
    میگم ،نشو

اونطور که مشخصه شما روی یک قضیه ای خیلی حساسی .همون چیزی که تو کامنت ها گفتی .

ولی میگم شنیدین میگن :از هر چی بدت بیاد سرت میاد !

متاسفانه اینجوریه .پیشنهاد میکنم زیاد بهش فکر نکن و هی از تنفر ازس یاد نکن که زبونم لال سرت نیاد .

من خودم نمونه بارزشم ...بارها سرم اومده از هر چی بدم میومده.
    نه می دونی از چی بدم میاد !!! از کثیف شدن جامعه به دست این جور افراد نه مذهبی هستند ونه اخلاق دارند.

نمی دونم بدبین شدم یا واقعا اینجور دخترا زباد (زنیکه ها) خداوکیلی وقتی به این فکر می کنم ، حس بدی بهم دست میده نسبت به اینجور افراد به خصوص دختراش، خب هیچ پسری دختری مجبور نمی کنه بهزور بیاد خونه خالی......

از اینکه به پدرشون خیانت کردند و داره اسم این هرزگی عوض میشه به اسم دوستی ساده و روابط عادی که با یک توبه بدون اینکه از شرایط توبه چیزی بدونه بشوره و بره وخودشون قالب کنند ناراحتم.

هفته پیش توو آپارات وقتی دیدم گزارشی در مورد شیوع ایدز انجام گرفته،و خود وزیر بهداشت میگه اکثرا به خاطر روابط جنسی،و33درصد افزایش پیدا کرد ازسال 91تا92 امار رسمی، این یعنی فاجعه خود شما خوب می دونی کشور ما امار منفی نمی گه ولی ببینید این وضع چقدر خراب شد که داره هشدار میده به طور رسمی پس وضع از این خراب تره. و ماها هم توو خطر هستیم این هوس باز و هم اریشگاه و دندون پزشک و... میرن پس ماهم در خطر هستیم...

یک عده ،دهاتی که از ده وشهر خودشون بیرون هم نرفتند و دم از روشن فکری می زنند وفکر می کنند اروپا وامریکا به خاطر هرزگی پیشرفته شده ومرد های اونجا غیرت ندارند ودختر وزن و خواهرشون همینجوری میدن دست یکی دیگه برو حال کن.این افکار هرزه ادم ناراحت می کنه.

خلاصه گند زدن به جامعه وکشور ......

در مورد ازدواج هم خب تحقیق خوب انجام میدم و با توکل به خدا خواستگاری وآشنای برا ازدواج انجام ممیدم ولی ترسی از این ندارم ولی خب زندگی هر چیزی ممکنه اتفاق بیفته وباید پیشگیری کرد و از خدا کمک خواست وگرنه افراد حقه باز زیا....

44. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)