نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: تفاوت در باورهای مذهبی

3398
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Smile تفاوت در باورهای مذهبی

چقدر تفاوت در باوره ای مذهبی در انتخاب همسر مهم هست؟؟
    من دختری 28 ساله هستم با مدرک فوق لیسانس مهندسی.شاغل هستم فرزند سوم خانواده ام .خواستگاری دارم که برادر شوهر خواهرم هستن و به واسطه 14 سال زندگی خواهرم با ان خانواده تقریبا خانواده شان شناخته شده و مورد تایید هستند.من و خواهرم از لحاظ اعتقادی متفاوت هستیم و خواهرم با علم به معیارهای من و شرح خصوصیات برادر شوهرشون این خواستگاری رو مطرح کردند که خب چون من گرایشات دینی دارم این اقا هم همسو با بنده هستند برخلاف شخص خودشون و همسرشون.
    اقای خواستگار سه سال از من بزرگترن و همکار دامادمون در حرفه خدمات دامپزشکی هستند.دیپلمه اند.دارای محسنات اخلاقی قابل توجه ای هستند ولی در اعتقادات دینی تفاوت هایی در طی جلساتی که تاکنون باهم داشتیم بروز کرده.که همین تفاوت ها من رو در اعلام نظرم مردد نموده.این تفاوت نگرشی در نماز خوندن، در داشتن گیرنده ماهواره در منزل و در عدم اعتقاد ایشون به مثلا خیرات برای اموات هست و یا اعتقاد نداشتن به نذر کردن تا مسایئلی از این قبیل.ایشان تاکید دارند یه سری مسائل خاص دوره صدر اسلام بوده و عقل بشری انقدر رشد کرده که بتونه بسنجه و خودش نتیجه گیری کنه.مقلد فرد خاصی نیستند و میگن خودشون با مطالعه سوالات دینی شون رو پاسخ میدن.من در نقطه مقابل این فرد هستم و با وجود فشاری که خانواده اعمال میکنند و ایشان را مقبول میدونن و حساسیت های من رو افراط یا غیرعقلانی در امر ازدواج میدونن ممنون میشم راهنماییم کنید
    این رو هم عرض کنم که چون دچار تردید بودم از شخص معتمدی خواستم استخاره کنند و طلب خیر از قران برام کنند که ایشان گفتند در ایمان و تقوا و سوابق زیاد بررسی شود و عجله نکنم
    ویرایش توسط salimi.f.1802 : 02-25-2016 در ساعت 10:25 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    تشکر شده 117 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : تفاوت در باورهای مذهبی

نقل قول نوشته اصلی توسط salimi.f.1802 نمایش پست ها
    خیلی

و من الله و توفیق

3. کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

خیلی مهم هست

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanplus نمایش پست ها
    خیلی

و من الله و توفیق
    خخخخخخخخخخخ نمیدونستم تو هم همینو گفتی

الان بنده خدا میگه این دیگه چه سایت مشاوره ای

6. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25833
    تشکـر
    19
    تشکر شده 117 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    خخخخخخخخخخخ نمیدونستم تو هم همینو گفتی

الان بنده خدا میگه این دیگه چه سایت مشاوره ای
    مگه بده انقدر کلی بهش جواب دادیم حاشیه نرفتیم ؟

ببین دوست عزیز بستگی به مذهب هم داره، البته استثناتی هم وجود داره و به خوبی و خوشی با هم زندگی میکنن اما مثلا شما مسلمان باشی و همسرتون مسیحی :

شما زمان نماز صبح تنها هستین ! همسرتون تو روز تولد حضرت مسیح کلی مشروب مصرف میکنه و جشن میگیره !

با اینا کنار بیاین، هرکس یه دینی رو قبول میکنه بقیه ادیان از نظرش گمراه و مردمش نادان هستن ( البته نه هرکس ) حالا بچتون راجب یکی والدینش باید همین باور رو داشته باشه چه بسا خیلی از ادیان حتی از بچگی حق انتخابشون رو ندارن و مثلا پتاپیست ( اسمش رو نمیدونم درست گفتم یا نه ) تو سن 18 سالگی خودشون مذهب خودشون رو انتخاب میکنن اما مسلمونا 9 تا 14 به سن تکلیف میرسن!!! قطعا مشکلات زیادی تو زندگی خواهید داشت اما میشه با همشون زندگی رو گذروند....

یه راه دیگه ای هم هست 2تاتون راجب مذهب اسلام تحقیق کنین، اسلام کامل ترین مذهبه قطعا هر 2 به اسلام رو میارین و زندگی خوب و خوشی خواهید داشت

8. کاربران زیر از erfanplus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

دوست عزیز بچه ها راست میگن خیلی تاثیر داره .

حالا چرا ؟؟

یکی از طرفین مثلا آقا عقایدش قوی تره نسبت به خانم ... اوایل آشنایی درمورد عقاید با هم صحبت میکنن متوجه میشن که اختلافاتی دارن ولی اکثرا به خاطر وابستگیه شدید عاطفی که به هم پیدا کردن اون رو نادیده میگیرن ، یا فکر میکنن در آینده یجوری با هم کنار میان( آقا میگه خانمم بعدا کوتاه میاد ، خانم میگه بعدا شوهرم باهام کنار میاد )

یا اینکه آقا دغدغه ها و خط قرمزاشو میگه دختره هم چون از نظر عاطفی وابسته شده نمیتونه منطقی تصمیم بگیره تحت شرایطی که بوجود اومده قبول میکنه عقاید پسر رو

ولی خبر ندارن از اینکه بعد ازدواجشون ورق بر میگرده

دیگه بعد یه مدت وقتی از تب و تاب افتادن ، وقتی آتیش دوتاشون خوابید ، وقتی به هوش اومدن و منطقشون روشن شد تازه واقعیتارو میبینن .

اگه با این دید ازدواج کرده باشن که حالا یکیمون کوتاه میاد :

بعد ازدواج میبینن طرف مقابل خیلی سخت کنار میاد با قضیه ، همش میخواد حرف حرف خودش باشه و حرف طرف دیگه رو اصلا قبول نداره ... یا مثلا آقا با این دید ازدواج کرده باشه که شاید حساسیت من کم بشه راجب تفاوت اعتقادات ولی بعد اینکه تو زندگی میاد میبینه نمیتونه حساسیتشو کم کنه و به همون قوت باقی موندن .

اگه هم دختر با این دید ازدواج کرده باشه که قبول کنه اعتقادات مرد رو : بعد ازدواج میبینه اصلا خودش نیست ، میبینه چقدر تغییر براش سخته ، میبینه راحت نیست با شرایط جدید ، شروع میکنه به خواسته ی خودش پیش رفتن

اینجا بحثا شروع میشه

آقا میگه من که حساسیتامو بهت گفته بودم و تو هم قبول کردی

دختره هم یه جوابی میگه ، یا میگه خسته شدم بسکه تغییر کردم ، خودم نیستم ، اونموقع نفهمیدم ، قبول کردم

اینجا دیگه زندگی صحنه ی جنگ میشه که هیچکدوم نمیتونن اعتقادات طرف مقابل رو تحمل کنن ، هرکدوم کار خودشو میکنه ...

البته اگه آدمای بسازی باشنو تو فکر ساختن زندگیو حل مشکلات با هم کنار میانو نهایت تلاششون رو میکنن تا طرف رو راضی نگه دارن

ولی اگه آدمای لجبازی باشن که فقط حرف حرف خودشون باید باشه اینجا همش تو جنگو دعوا با همن

این هم بستگی به درک و فهم و پختگیه دختر و پسر داره .

درکل خیلی بهتره دو طرف همدیگه رو همونطوری که هستن بپذیرن ، اگه تفاوت اعتقادی با هم داشتن خودشونو آماده کنن برای اختلاف نظر تو زندگی و دستو پنجه نرم کردن با عقاید هم .

10. 4 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

لطفا کامل تر توضیح بدین .مثلا در مورد تفاوت باور مذهبی خودتون وهمسرتون .
    ممنون
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

قبل اینکه تایپکتون ویرایش کنید من خوندمش و فکر کنم شما نسبت به خاستگارتون. ادم مذهبی تری هستید

دوست عزیز یادتون. نره فرهنگ خانواده ها عقاید و اخلاق. ( باید دو طرف بهم بخوره) سه چیز مهم برای شروع یک زندگی هست حتی اگه یکیش درست از اب در نیاد. باعث سست شدن رابطه زن و شوهر میشه خود به خود چیزایی دیگه هم وارد زندگی میشه و مشکل رو مشکل

چون خاستگارتون برادر شوهر خواهرتون دلیل بر این نیست خواهرتون توسنت ازدواج موفقی داشته باشه شما هم بتونید چون قطعا تو و خواهرت هم خیلیی باهم متفاوت هستید معیاراتون باهم فرق میکنه ! ممکن اخلاق عالی خانواده ها بهم بخورن ولی از نظر مذهب مشکل دارید که خودش یه درسر

به امید این هم نشینید اگه ازدواج کردیم رفتم تو زندگیش میتونم تغیرش. بدم این طرز فکر کاملا اشتباست شما دارید با فردی ازدواج میکنید که الان دارید میبینید

بازم تصمیم با خودتون و باید تشخیص بدید که این اختلاف تا چقدر ممکن صدمه بزنه به اینده و تا چقدر میتونید باهاش کنار بیایید

موفق باشید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

13. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,757 بار در 626 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام به شما

اگه خواستي و حوصله داشتي اين حرف ها رو هم بخون
    ممنون

این سئوال بین روانشناسان خانواده مطرح بوده است که آیا شباهت ها باعث به وجود آمدن ازدواج موفق می شود یا تفاوت ها؟ پژوهش های به عمل آمده نشان می دهد که باثبات ترین ازدواج ها آن هایی هستند که زن و شوهر بیشترین شباهت ها را با هم داشته باشند. با توجه به بررسی های بالینی، شباهت های اخلاقی و شخصیتی زن و شوهر روی موفقیت ازدواج آنها نقش تعیین کننده ای دارد. میزان بی ثباتی و طلاق در زوج های به هم شبیه کمتر مشاهده می شود. با توجه به نتایج به دست آمده، نداشتن شباهت با بی ثباتی و طلاق همراه است.یکی از عواملی که نقش مهمی در زندگی زناشویی دارد، عوامل فرهنگی است. بسیاری از ناسازگاری ها و اختلافات خانوادگی زاییده این عوامل است. عوامل فرهنگی ابعاد مختلفی دارند که اهم آنها عبارتند از :دین و مذهب، آداب و رسوم، لباس پوشیدن و آراستن ظاهر، اعتقادات و باورها، ملیت و زبان، عوامل سیاسی و اجتماعی.با توجه به این که فرهنگ عوامل زیادی را در بر می گیرد و با در نظر گرفتن این که هر یک از این عوامل می تواند در زندگی زناشویی منشاء ناسازگاری و اختلاف گردد می توان چنین نتیجه گرفت که این عوامل چقدر در سعادت و خوشبختی یا بدبختی و ناشادی در زندگی نقش دارند.عقاید دینی بخش مهمی از فرهنگ و ذهنیت یک فرد را تشکیل می دهند که از شیوه زندگی و فعالیت های روزمره تا تربیت فرزندان و نوع روابط و معاشرت ها را تحت تأثیر قرار می دهند. تناسب اعتقادی در ازدواج اولین و مهمترین عامل تفاهم است. در ابتدای زندگی و یا زمان ازدواج، جاذبه های جوانی و غیردینی موجب می شود که دختر و پسر به هم گرایش پیدا کرده و با هم ازدواج کنند ولی پس از مدتی که سن بالا می رود و جاذبه های جوانی کمرنگ و اعتقادات دینی پر رنگ تر می شوند اختلافات بارز می گردند. این اختلافات در مورد انجام فرائض و مراسم دینی، مسافرت و گردش و مواردی مشابه آن دیده می شود.دختر و پسری که با اختلاف در نوع اعتقادات ازدواج می کنند حتی اگر قبل از ازدواج به این توافق رسیده باشند که به مسائل مربوط به مذهب کاری ندارند، پس از کاهش احساسات پرشور جوانی، در زمینه های مختلف اختلاف نظر و احتمالاً‌ ناسازگاری خواهند داشت. تصور کنید در چنین خانواده ای پای یک کودک نیز به میان بیاید. تربیت و پرورش کودک یکی از زمینه های مهم برای ناسازگاری های دائمی زن و شوهر خواهد بود. صرفا این توضیحات برای آگاهی بیشتر شما بوده عزیز و در نهایت با سنجیدن معیارها و ملاک های ازدواج تان و سبک سنگین کردن آنها می تونید به تصمیم درستی برسید.
    هميشه اين مطلب را در ذهن داشته باش كه بزودي تنش هاي شور عاشقي كم مي شود.نكند اشتباه تصميم بگيريم. موفق باشید.
    امضای ایشان
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

15. 3 کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

مذهب خیییییلی مهمه.
    من که خداروشکر از نظر مذهبی به همسرم خیلی شبیه بودیم، اما چون مادرشوهرم از اون خشک مقدس های داغونه، اوایل کلی مشکل برامون ایجاد میکرد، با اینکه ماهی یکی دوبار بیشتر نمی دیدیمش.
    دیگه چه برسه به اختلاف مذهبی با همسری که یه عمر باید باهاش زندگی کنی.

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از نظراتتون.سوالم رو ویرایش میکنم

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfanplus نمایش پست ها
    خیلی

و من الله و توفیق

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مطالعه کردم.ممنون از مطلبتون
    نقل قول نوشته اصلی توسط سهيل نمایش پست ها
    با سلام به شما

اگه خواستي و حوصله داشتي اين حرف ها رو هم بخون
    ممنون

این سئوال بین روانشناسان خانواده مطرح بوده است که آیا شباهت ها باعث به وجود آمدن ازدواج موفق می شود یا تفاوت ها؟ پژوهش های به عمل آمده نشان می دهد که باثبات ترین ازدواج ها آن هایی هستند که زن و شوهر بیشترین شباهت ها را با هم داشته باشند. با توجه به بررسی های بالینی، شباهت های اخلاقی و شخصیتی زن و شوهر روی موفقیت ازدواج آنها نقش تعیین کننده ای دارد. میزان بی ثباتی و طلاق در زوج های به هم شبیه کمتر مشاهده می شود. با توجه به نتایج به دست آمده، نداشتن شباهت با بی ثباتی و طلاق همراه است.یکی از عواملی که نقش مهمی در زندگی زناشویی دارد، عوامل فرهنگی است. بسیاری از ناسازگاری ها و اختلافات خانوادگی زاییده این عوامل است. عوامل فرهنگی ابعاد مختلفی دارند که اهم آنها عبارتند از :دین و مذهب، آداب و رسوم، لباس پوشیدن و آراستن ظاهر، اعتقادات و باورها، ملیت و زبان، عوامل سیاسی و اجتماعی.با توجه به این که فرهنگ عوامل زیادی را در بر می گیرد و با در نظر گرفتن این که هر یک از این عوامل می تواند در زندگی زناشویی منشاء ناسازگاری و اختلاف گردد می توان چنین نتیجه گرفت که این عوامل چقدر در سعادت و خوشبختی یا بدبختی و ناشادی در زندگی نقش دارند.عقاید دینی بخش مهمی از فرهنگ و ذهنیت یک فرد را تشکیل می دهند که از شیوه زندگی و فعالیت های روزمره تا تربیت فرزندان و نوع روابط و معاشرت ها را تحت تأثیر قرار می دهند. تناسب اعتقادی در ازدواج اولین و مهمترین عامل تفاهم است. در ابتدای زندگی و یا زمان ازدواج، جاذبه های جوانی و غیردینی موجب می شود که دختر و پسر به هم گرایش پیدا کرده و با هم ازدواج کنند ولی پس از مدتی که سن بالا می رود و جاذبه های جوانی کمرنگ و اعتقادات دینی پر رنگ تر می شوند اختلافات بارز می گردند. این اختلافات در مورد انجام فرائض و مراسم دینی، مسافرت و گردش و مواردی مشابه آن دیده می شود.دختر و پسری که با اختلاف در نوع اعتقادات ازدواج می کنند حتی اگر قبل از ازدواج به این توافق رسیده باشند که به مسائل مربوط به مذهب کاری ندارند، پس از کاهش احساسات پرشور جوانی، در زمینه های مختلف اختلاف نظر و احتمالاً‌ ناسازگاری خواهند داشت. تصور کنید در چنین خانواده ای پای یک کودک نیز به میان بیاید. تربیت و پرورش کودک یکی از زمینه های مهم برای ناسازگاری های دائمی زن و شوهر خواهد بود. صرفا این توضیحات برای آگاهی بیشتر شما بوده عزیز و در نهایت با سنجیدن معیارها و ملاک های ازدواج تان و سبک سنگین کردن آنها می تونید به تصمیم درستی برسید.
    هميشه اين مطلب را در ذهن داشته باش كه بزودي تنش هاي شور عاشقي كم مي شود.نكند اشتباه تصميم بگيريم. موفق باشید.

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پست ویرایش شد.ممنون میشم بخونید و نظر بدین
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    لطفا کامل تر توضیح بدین .مثلا در مورد تفاوت باور مذهبی خودتون وهمسرتون .
    ممنون

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

منم اين مشكل رو با همسرم دارم
    راستش من قبل خواستگاري بهش گفتم كه رو بعضي چيزها مقيد هستم و اونهم قول دادمراعات كنه ولي الان اونطور نيست وقتي خلاف اعتقادات من حرف ميزنه ازش متنفرم و پيش خودم ميگم انتخابم واقعا اشتباه بوده
    شما اجازه نديد اين اتفاق براتون بيوفته درسته شايد زياد افراطي به قضيه نگاه كنيد ولي خب اين چيزها هم مهمه شايد الان بزرگ بودن مساله اونقدر جلوه نكنه ولي واقعا مهمه چون رو حست به شخص هم تاثير ميذاره
    اينطور مسايل رو بايد جدي گرفت قبل خواستگاري حتي نكات ريز بلاخره بايد
    تا اخر عمر كنار هم زندگي كنيد و آرامش داشته باشيد نه اينكه بخاييد بجنگيد و سعي كنيد تغييرش بديد منكه در تلاش كردن خسته شدم وديكه بيخيال شدم و پا پس كشيدم

22. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

درسته.تمام واهمه من از این ماجرا اختلافات جدی تر در اینده است.نمیدونم باید چه کنم.من باورهامو قبول دارم ولی از طرفی خانواده م مدام میگن سیاست و درایت یک زن در زندگی حرف اول رو میزنه.به مرور در زندگی میشه مسائل رو با هم فکری و همراهی درست کرد.منکر این موضوع نیستم ولی اگه همراه هم نشیم چی؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    منم اين مشكل رو با همسرم دارم
    راستش من قبل خواستگاري بهش گفتم كه رو بعضي چيزها مقيد هستم و اونهم قول دادمراعات كنه ولي الان اونطور نيست وقتي خلاف اعتقادات من حرف ميزنه ازش متنفرم و پيش خودم ميگم انتخابم واقعا اشتباه بوده
    شما اجازه نديد اين اتفاق براتون بيوفته درسته شايد زياد افراطي به قضيه نگاه كنيد ولي خب اين چيزها هم مهمه شايد الان بزرگ بودن مساله اونقدر جلوه نكنه ولي واقعا مهمه چون رو حست به شخص هم تاثير ميذاره
    اينطور مسايل رو بايد جدي گرفت قبل خواستگاري حتي نكات ريز بلاخره بايد
    تا اخر عمر كنار هم زندگي كنيد و آرامش داشته باشيد نه اينكه بخاييد بجنگيد و سعي كنيد تغييرش بديد منكه در تلاش كردن خسته شدم وديكه بيخيال شدم و پا پس كشيدم

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

درسته.تمام واهمه من از این ماجرا اختلافات جدی تر در اینده است.نمیدونم باید چه کنم.من باورهامو قبول دارم ولی از طرفی خانواده م مدام میگن سیاست و درایت یک زن در زندگی حرف اول رو میزنه.به مرور در زندگی میشه مسائل رو با هم فکری و همراهی درست کرد.منکر این موضوع نیستم ولی اگه همراه هم نشیم چی؟؟؟
    اينا همش احتماله سياست ميتونه درست جواب بده ممكنه هم جواب نده بستگي به طرف مقابل داره ولي شخصيتي كه شكل گرفته قابل تغيير نيست اين براي من ثابت شدست

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26768
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

باهاتون موافقم
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    اينا همش احتماله سياست ميتونه درست جواب بده ممكنه هم جواب نده بستگي به طرف مقابل داره ولي شخصيتي كه شكل گرفته قابل تغيير نيست اين براي من ثابت شدست

26. کاربران زیر از salimi.f.1802 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

متاسفم ایشون فقط در ظاهر اعتقادات مذهبی دارند .

من از یک خانواده مذهبیم .البته دوستان لطف دارن ومیگن خشکه مذهب .

ببینید نگرش در مورد نذر وخیرات مشکلی در زندگی شما ایجاد نمیکنه .نهایتا میتونید از اموال خودتون نذر وخیرات رو انجام بدین .

ولی نگرش ایشون در مورد نماز وتقلید واین که از نظر اعتقادی نقطه مقابل شما هستند ایجاد مشکل می کنه .

ایشون فردی دیپلمه هستن چطور میتونن مسایل دینی خودشون رو اخراج کنن ؟

در بین تحصیل کرده های حوزه هم هر کسی به مرحله اجتهاد نمیرسه .

مشاوره قبل از ازدواج رفتید .

حتما مشاوره حضوری داشته باشید .

من که این ازدواج رو به صلاح نمیبینم .

به هر حال این شما هستید که قراره با این آقا زندگی کنید .

موفق باشید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

28. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42147
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

تفاوت در باورهای مذهبی واقعا مهمه خیلی هم مهمه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)