نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: ازدواج با مخالفت خانواده

1153
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27009
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج با مخالفت خانواده

من 28 سالمه اواخر اردیبهشت یه آقایی منو دیدن(30 سالشونه) وگفتن خوششون اومده و قصد امرخیر داشتن شماره گرفتن منم اشتباهی که کردم شماره خودمو دادم وبهشون گفتم که باید بشناسمتون بعد به خانوادم میگم برخلاف میل باطنیش قبول کرد دی ماه اجازه دادم همراه خانوادش بیاد توی این مدت با هم ارتباط داشتیم تقریبا شناخت بدست اوردم از دوتا خانواده متفاوت، من و ایشون باهم هیچ مشکلی نداریم اما خانوادشون نسبت به ماتو روابطشون محدودترن من خانوادم شهرستانن من همراه خواهر وبرادرم یه شهر دیگه زندگی و کار میکنم و مستقلم و این آقا هم کارشون با پدرشونه و تموم کارای خونه و واعضای خانواده بعهده ایشونه یعنی خانوادش یه جورایی بهش وابسته اند و ایشون از لحاظ کار به پدرشون
    خانوادش با ازدواجمون مخالفت کردنودلیل مخالفت رو هم نمیدونم یعنی واسم نمیگه ازلحاظ فرهنگی و روابط اجتماع خانوادهامون اختلاف دارن یه مسائلی توی خانوادههای ما مهم نیست اما اونا بد میدونن و... بعد مخالفت خانواده رابطمون قطع شداما باز دوهفته س شروع شده تا اینکه دیشب واسم گفت خانوادمو راضی میکنم اما باید رفت وآمدامون محدود باشه با هردو خانواده گفتم یعنی چی من نمیتونم میگه توهروقت بخوای میتونی بری پیش خانوادت اما من زیاد نمیام وبالعکس ولی بازم اومدن من بستگی به رفتار خانوادت داره خوبی خانواده من اینه که چیزی به طرف نمیگن وبخاطر رفتار بقیه باهاش بدرفتارنمیکنن. ایشون میگه شاید اومدی تو خانوادمون اصلا متوجه مخالفت تورفتارشون نباشی
    ضمنا خانوادها نمیدونن باهم درارتباط بودم بجز آبجی دوتاییمون که گفتیم دوستشون معرف بوده الان ازلحاظ احساسی وابسته شدم مرددم نمیدم چکارکنم چه تصمیمی بگیرم که درست باشه ازتون میخوام کمکم کنید.(ببخشید طولانی شد.)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : ازدواج با مخالفت خانواده

وقتي متوجه اين اختلافها هستيد چرا باز اصرار به ادامه داريد پس براي چي باهم آشنا شديد؟
    آشنا شديد كه اين اختلاف ها رو پيدا كنيد
    حالا به نظرتون اين اختلاف ها قابل حل شدنه؟آيا ميشه رفتار خانوادشون رو تغيير بدي؟ قطعا نميتونيد همچنين اختلاف فرهنگ و خيلي چيزهاي ديگه
    شايد بگي براتون اهميت نداره اين اختلافها و چيزهاي ديگه مهمتر هست ولي بايد بهتون بگم اين اختلاف ها خيلي خيلي خيلي مهم هستند و بعدها براتون مهمتر خواهد شدو رنگ ديگه اي به خودش خواهد گرفت
    پس دل به اين رابطه نبنيد و سعي كنيد رابطتون رو تموم كنيد

3. 2 کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27009
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفانه دل بستم ماههای اول خیلی منطقی پیش رفتم اما الان پای احساست وسطه نمیتونم فراموشش کنم آخه اگه باهاشون صحبت نمیکردم متوجه این اختلافا نمیشدم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24128
    تشکـر
    833
    تشکر شده 326 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    9

من با نظر خانم محمدزاده موافقم
    چون خودم هم متاهل هستم و كاملا درك مي كنم
    شايد الان به خاطر وابستگي و احساسي كه داري
    مي گي همه چي رو به جون مي خري
    ولي بعد كه وارد زندگي شدي خيلي چيز ها تغيير مي كنه
    تازه اون موقع مشكلاتت شروع مي شه
    اختلاف فرهنگي حتي از از بي پولي هم بدتر و هم تره
    مطمئن باش بعد از يك مدت متوجه مي شي

6. کاربران زیر از مري موجي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط siren نمایش پست ها
    متاسفانه دل بستم ماههای اول خیلی منطقی پیش رفتم اما الان پای احساست وسطه نمیتونم فراموشش کنم آخه اگه باهاشون صحبت نمیکردم متوجه این اختلافا نمیشدم
    فراموش كردن الان به نفعتونه سختي داره درست! ولي بعدها كه رابطتتون پيش رفت اونموقع ديگه ميبريد و پشيمون ميشيد كه چرا اين رابطه رو ادامه داديد و جدايي براتون سنگين تر تمام خواهد شد

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام .

منم یه زمانی مثل شما بودم ، فکر میکردم میتونم اختلاف فرهنگی ( که موضوعات اعتقادی و پوشش و ارتباط با بقیه هم جزء ش هست ) را تحمل کنم ، ولی متاسفانه ، متاسفانه و متاسفانه ، کشور ما به خاطر محدودیت های زیادی که توش هست و اکثرش از درون خود خونواده ها و طرز فکر سنتی نشئت میگیره ، باعث میشه دو نفری که به هم دل میبندن ( به خاطر دو قطبی بودن جامعه ما که به مذهبی و غیر مذهبی تقسیم میشه - که این مورد توی کشورهای اروپایی وجود نداره و این بابت آرامش خیال دارن و میتونن با دست بازتری انتخاب کنن چون از لحاظ مذهبی غالبا توی یک سطح هستن و مثل ما دو دسته نیستن ) ، حتی اگه دو نفر رابطه همدیگه را خیلی بخوان و فکر کنن که کامل میتونن با عشق زندگیشون را پیش ببرن ، در اکثر موارد شکست میخورن ، دلیلش هم اینه که - با ذکر مثال ،مثلا در مورد حجاب- (توی موردی که برای خود من پیش اومد) ، بنده فکر میکردم که میتونم با بی حجابی اون طرف توی جمع خونوادگیشون کنار بیام ، در صورتی که خونواده ما همه توی خونه ، حجاب داشتن و به این مورد خیلی اهمیت میدادن ، و ازونجایی که بچه تا 13-15 سالگی شخصیتش داره شکل میگیره ، این حجاب براش تبدیل به یه ارزش میشه ، حتی اگر در سنین بالاتر دیدش عوض بشه ولی چون اون موقع توی سنین نوجوانی ، مثل یه نوار خام بوده ، این روی شخصیت اون بچه که الان مثلا 30 سالشه ، شکل گرفته و پاک کردنش تقریبا غیر ممکن هستش ، این میشه که بعد از مدتی با بیشتر شدن احساس وابستگی ( و اینکه هر مردی سلطه گر هستش و میخواد طرفش تنها مال خودش باشه و بی حجابی توی جمع براش با این مفهوم مال خود بودن در تناقضه ) باعث میشه که اون حس غیرته تحریک بشه و مثلا بگه دیگه حق نداری جلوی مثلا پسرخالت بی حجاب باشی ، اون طرف هم طبیعتا نمیتونه به این خواسته عمل کنه ، چون یه عمری جلوی اونا بی حجاب بوده و الان یهو بخواد حجاب بگیره ، برای هیچکسی قابل هضم نیست و حتی یه جورایی بهشون توهین شده .

خلاصه مطلب اینکه ، تفاوت فرهنگی ( به خصوص از لحاظ مذهبی ) بسیار بسیار بسیار مشکل ساز تر هست ، نسبت به تفاوت اقتصادی و یا تفاوتهای دیگه .

اینجا هم همه دوستانی که نظر میدن یا نمونه این مشکلاتو نزدیکشون دیدن و یا خودشون تجربه کردن . من و بقیه دوسنان هدفمون اینه که شما با چشم بازتری انتخاب کنید و از مشکلاتی که ما با انتخابهای غلطمون بهش بر خوردیم درس عبرت بگیرید . دیگه خود دانید.

9. 2 کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27009
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون بابت راهنماییتون
    میخوام برم پیش مشاور، حضوری درمورد مشکلم صحبت کنم واینکه اگه بخواهم فراموشش کنم واسم راحتتر باشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد