نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: وابستگی شوهر به خانواده

1011
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27139
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وابستگی شوهر به خانواده

سلام.خدا رو شکر چنین مکانی هست.ما آلمان زندگی میکنیم.ما منظورم منو همسرم هست.من ۲۰ سالمه و همسرم ۲۷ هر دومون هم فرزند آخریم.ما تقریبا تا یکسال پیش ایران(شیراز) زندگی میکردیم.الان حدوده سه ساله که با همیم البته یکساله ازدواج کردیم.ما قبل از ازداج اصلا با هم دعوا یا حتی بجز بحث ازدواج و رفتن سام زودتر به آلمان بحث دیگه ای نکردیم.ولی از زمانی که مادرشو فرستاد خواستگاری بحثا شروع شد البته منو سام مسئله ای نداشتیم همش سر شرطایی بود که مادر سام میذاشتنو ما ناراضی بودیم حتی خانواده ی منم ناراضی بودن.شرایط مادرسام شرایطی بود که حتی برای دخترای خودشونم هرگز حاضر نیستن بپذیرن.سام ایران نبود وقتی خانوادشو برای خواستگاری فرستاد.سام تو خانواده ای گفت میخواد ازدواج کنه که خواهرا و برادر بزرگترش همه مجردن.من خانواده سام رو نمیشناختم تا قبل از ازدواج .خواهرا و مادر سام شدیدا مذهبی هستن بر عکس سام و برادرش.سام کاملا با اعتقادات منو خانوادم همراه بود .ما خیلی دردسرها کشیدیم که همه از طرف خانواده سام بود درزمان خواستگاری اما وقتی عروسشون شدم ورق برگشت همه چیز تا الان خوب بود اما مادر سام یک بار حرفی بهم زد که توهین بود سام شنید امابه روش نیوورد.بعدش که بهش گفتم میگفت بگو چی گفتن اما من چون نمیخواستم کش پیدا کنه فقط گفتم از الان حواستو جمع کن بهم.سام میگفت حتما تو داری بزرگش میکنی یا اونا شوخی کردن.همش طرف خانوادشو میگرفت حتی درصورتی که من بهش نگفته بودم چی بوده گر چه که سام حرفارو شنیده بود. از وقتی پام رسیده آلمان ما خیلی دعواها داشتییم که حتی همو زدیم.اما این موضوع آخری سر مادر سام هست که ازما خواسته برای عید عکسی بفرستیم که من حجاب داشته باشم.ما که شنیدیم خیلی ناراحت شدیم حتی یکبار سام سعی کرد نظر مادرشو عوض کنه ولی نشد حالا سام رو به روی من ایستاده و داره از خانوادش حمایت میکنه مسئله سر عکس نیست من میخواستم موضوی عکس رو قبول کنم اما این که سام هر چی مادرش میگه رو قبول میکنه و همش طرف اونا رو میگیره و از من حمایتی نمیکنه اذیتم.حتی زمان خواستگاریم هر چی مادرش میگفت میپذیرفت در صورتی که ما واقعا ناراضی بودیم..اینکه سام اشتباهاتشو نمیپذیره اذیتم میکنه.اینکه تو دعوا یا حرف نمیزنه یا حرف بی ربطی میزنه که یه چیزی گفته باشه مسئلست.اینکه تو دعوا حرفی میزنه که مثل مرگ منه مثل گه خوردم ازداج کردم،دیگه نمیخوام و این بار آخر گفت میخواستی عروس خانواده نشی منو میکشه.اینکه سام اگر اشتباه میکنه عذر خواهی نمینه اذیتم میکنه.اینکه حال منو که دو روز غذا نخوردم و روی رگ دستم تیغ کشیدم بخاطر حرفاشو رفتاراش نمیبینه اما نگران مادرشه که اگر زنگ زد در مورد عکس چی بگه.حتی با من سر موضوع عکس بخاطر مادرش حتی قهر کرد.خیلی حالم بده.بی نهایت گریه کردم.این بار بیشتر از همیشه منو شکسته.سام خیلی مغروره و حتی منو با این حال میبینه ولی فکر غرورشه.میدونست رگمو میزنم ولی تنهام گذاشت حتی زنگ هم نزد.یا وسط بحث میره غذا میوره یا میره بیرون یا میره سر گوشیش نه انگار که دارم حرف میزنم یا وسط چه بحثی هستیم.من از خانواده ایم که برای ما تصمیم نمیگرفتنو ما آزاد بودیم اما مشورت میدادن.ما باید چکار کنیم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : حمایت نشدن از طرف شوهر و حمایت دائم شوهر از مادرش و خانوادش

رفتارهای شما و واکنش های همسرتون کاملا نشون دهنده اینه که هیچکدومتون به بلوغ فکری لازم برای تشکیل زندگی مشترک نرسیدین.
    بهتون توصیه میکنم حتما از یک مشاور حضوری استفاده کنین و در مورد تفاوتهای اقایان و خانمها مطالعه کنین.
    اینکه شما هربار که عصبانی میشین، رگتون رو بزنین!!!! رفتاری کاملا بچگانه س و نشون میده زندگی رو با فیلم اشتباه گرفتین. اگر به همین رویه ادامه بدین، ضربه بدی خواهید خورد.
    حتما با یک مشاور حضوری ملاقات داشته باشین.

3. 2 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25658
    تشکـر
    5
    تشکر شده 28 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : وابستگی شوهر به خانواده

عزیزم.... زندگی که خاله بازی نیست همه جنگ و جدال باشه.... شاید شوهرت اشتباه میکنه اما شماهم بی تقصیر نیستی... المان زندگی میکنی پس از خانواده شوهرت دوری ... چرا برای فرستادن یه عکس لجبازی میکنی؟
    به نظر من ادم باید انقدر خودشو عاقل و مهربون نشون بده که اگه اشتباهی هم مرتکب شد شوهرش خرده نگیره... به نظر من انقدر مستقل باش که شوهرت دنبالت باشه... نمیدونم فهمیدی چی میگم یا نه.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27139
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ما به کمک بیشتری احتیاج داریم.اینجا زبانمون قوی نیست که بریم پیش مشاورحق با شماست درباره ی استقلال.الان مسئله عکس نیست.من نمیدونم با این ارتباط متشنج چیکار کنم.اینکه سام پذیرایی نداره و خیلی مغروره باعث شده هیچ وقت مساعلمون حل نشه.ممنونم که هستید و کمک میکنید.شکر برای وجودتون.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27139
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شما خیلی حرف قشنگی زدید که باید اگر اشتباهی هم شوهرم کرد خرده نگیرم اما سخت مخصوصا با وجود غرور سام و وای از خودشیفتگیش.خیلی عمقی به کمکتون احتیاج داریم.اینجا متاسفانه خیلی گرون میشه بخواییم به ایران زنگ بزنیم ولی کاش میشد واقعا چون میدونم چقدر نیاز به آموزش داریم.کاش یک شماره ای بود که وایبر یا واتس آپ داشته باشه که ما میتونستیم مفصل تر مسائل رو همراه با سام بیان کنیم و کمک بگیریم که اشتباهاتمون رو اصلاح کنیم.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25494
    تشکـر
    53
    تشکر شده 49 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز هر دو تون غرور دارید اما به نظر میاد همسرتون موقع بحث عاقلانه تر رفتار میکنند چون صحنه رو یا ترک یا عوض میکنن .

شما هم احساساتتون باعث شده که نتونید مثل بزرگتر ها رفتار کنید

شما درسته سنتون کم هست اما خانم یک خانه اید باید خیلی پخته تر رفتار کنید .

یک جمله ای هست که در زندگی بین بحث و اختلاف ها معجزه میکند <جمله ی حق با شماست با لبخند > حسی که این جمله به طرف مقابل میده ارامش و غرور احساس بزرگی و منش علاوه بر اینها طرف مقابل به فکر میره و پیش خودش میگه ایا واقعا حق با منه؟

چند بار که شما این جمله رو بگید و عمل کنید دفعه های بعدایشون همین جمله رو میگن .

حرفهای کوچیک رو به دل نگیرید عکس با حجاب میخان یه ارایش ملایم یک روسری خوش رنگ و یک جمله زیبا برای مادر شوهرتون بفرستید با خونواده همسرت درست رفتار کن چون در اینده ممکنه مشکلاتی با همسرتون داشته باشید که از خونوادش بخاید با شما همکاری کنه و.قانعش کنن

در زندگی انسان ها یه قانونی هست باسم قانون جذب میگه شما ایینه خودتون هستید مثلا اگر امروز به کسی کمک کردید فردا در بدترین شرایط کسی به شما کمک میکنه اگر طبق میل کسی رفتار کردید اون هم طبق میل شما رفتار میکنه اگر به چیز های شاد فکر کنید در زندگی بیشتر خوشحالید

هر جمله ای که میخاید بگید دربارش فکر کنید و از خودتون بپرسید چرا این رو.میگید و سوال دومی.که از خودتون میپرسید این باشه ایا راه خوشایند تری هست ؟ که هر دو طرف راضی باشند ؟

من خودم سخنان دوتا روانشناسو.گوش میدم و.از اینترنت دانلود میکنم اقای شاهین فرهنگ و استاد انوشه . بهتون تا حد زیادی کمک میکنه .

(موفق باشید )
    امضای ایشان
    چگونه. وصف کنم لحظه لحظه خود را
    برای این. همه ناباور خیال پرست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)