نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: اختلاف همسر با خانواده شوهر

1049
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27306
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy اختلاف همسر با خانواده شوهر

سلام به همه دوستان
    اینقدر ناراحتم که تو اینترنت سرچ زدم و این فروم رو پیدا کردم تا باهاتون درد و دل کنم.
    من و خانومم حدود 4 سال با هم دوست بودیم و وقتی تصمیم به ازدواج گرفتیم خانواده ها (بیشتر خانواده من) مخافت کردن. اما ما 3 سال صبر کردیم تا بلاخره راضیشون کردیم. دلیل اصلی مخالفت خونواده من هم اختلاف فرهنگی بین خونواده بود. اما چون ما خیلی خیلی خیلی عاشق هم بودیم گفتیم ما بخاطر هم میخوایم با هم ازدواج کنیم نه خونواده ها و با هم قرار گذاشتیم که به خونواده های هم حتی اگه خیلی هم بد بودن بی احترامی نکنیم. اینم بگم که همسرم واقعا دختر مهربون و با عاطفه ایه و از عشق و احساس چیزی برام کم نذاشته. خلاصه با کلی دردسر ازدواج کردیم. اما دقیقا از روز اول زندگی همسرم نسبت به تمام حرکات و حرفای خونواده من حساس شد
    الان پس از 3 سال از ازدواجمون هنوز نتونستم این مشکلو حل کنم. مادرم که بیشتر از همه مخالف ازدواجمون بود پس از یه مدت عاشق همسرم شد. اما مادرم هم زن حساسیه و گاهی زود عصبانی میشه و تو این مدت هم 2 ، 3 بار از دست همسرم ناراحت شده اما بهش گفته تو مثل دخترمی و نباید از حرفام دلخور بشی چون همونجور که به دخترم حرفی میزنم به تو هم میگم اما دوستت دارم.
    اما مشکل اینجاست که همسرم این شرایطو نمیپذیره و خیلی حساسیت به خرج میده. مثلا یه روز بابام به شوخی بهم گفت تو هم که موهات داره سفید میشه. ولی همسرم به خودش گرفت و گفت انشالله زن بعدیش زن خوبی باشه و پسرتون پیر نشه
    یا وقتی مادرم بهش میگه انشالله مامانت عروس دار میشه و شرایط منو درک میکنی بهم گفت مامانت نفرین میکنه !!!
    یا مثلا وقتی خواهرم که 10 سال کوچیکتره دستمو میگیره به شدت حسادت میکنه و اخماش میره تو هم. هر چی هم بهش توضیح میدم که اونا هم خونوادمن و نمیتونم که بهشون بی احترامی کنم بهش میگم اونا از این حرفا منظوری ندارن بر میگرده میگه تو داری طرفداری میکنی! آخه این کجاش طرفداریه!!!
    بخدا خیلی در مونده شدم. الان یک ماهه که رابطمون سرد شده
    نمیدونم چکار کنم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : اختلاف همسر با خانواده شوهر

اختلاف فرهنگیتون چیا هستش ؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27306
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اختلاف فرهنگیتون چیا هستش ؟
    اونا مذهبی تر از ما هستن. از این گذشته یه سری از رفتارا تو خونواده اونا مهمه ولی تو خونواده ما نه. مثلا وقتی من پدرمو جایی ببینم از همون تو ماشین باهاش سلام و علیک میکنم اما همسرم میگه باید پیاده شم و به پدر و مادرش سلام کنم. یا وقتی آشنای نزدیک بیاد خونمون من در هر حالتی باشم باهاش سلام و علیک میکنم اما همسرم اعتقاد داره وقتی اومد خونمون باید برادرم بلند شه و بهش سلام کنه... اینجور چیزا.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16568
    تشکـر
    164
    تشکر شده 286 بار در 181 پست
    میزان امتیاز
    9

الان شما &nbsp;همسر. تون چند سال تونه<br>شغل و تحصیلات هر کدوم ?<br>اختلاف فرهنگی در این حد که گفتنی بین همه خونواده ها هست
    امضای ایشان
    سختی ها باعث میشوند که بعضی ها بشکنند و بعضی ها رکورد بشکنند

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27306
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

من 35 و همسرم 31. هر دو کارشناسی ارشد خوندیم.
    والا منم هر چی بهش میگم اینجور مسایل چیزی نیست که بخوای تو زندگی بهشون اهمیت بدی قبول نمیکنه. میگه تو داری از خونوادت دفاع میکنی.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

دوست عزیز این حساسیتها اوایل زندگی زیاده ، درسته سه ساله ازدواج کردید ولی به مرور کمتر میشه .

فقط شما نزارید زندگیتون سرد بشه ، به خاطر خانواده هاتون و دفاع از خانواده همسر رو فدا نکنید ...

همسر شما حساس هست ، درست

ولی همینطور که گفتم به مرور بعد پنج شیش سال این حساسیتا کمتر میشه پس شما الان کاری نکنید که بعدا تو ذهن خانمتون بمونه .

شما منطقی تر از همسرتون به نظر میرسید ، هروقت گله و شکایت کرد با منطق و به آرومی باهاش صحبت کنید و سعی کنید قانعش کنید که اشتباه میکنه ، اصلا تند برخورد نکنید ، اگر خانمتون قبول نکرد ادامه ندید ... به مرور خودش متوجه حساسیتهاش و اشتباهاتش میشه .

7. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

همسرتون حق داره.

به نظر منم درست تر اینه که وقتی بزرگتری رو میبینین، از ماشین پیاده شین، یا مهمون که میاد به احترامش بلند بشین.
    متون اداب معاشرت رو مطالعه کنین میبینین حق با خانمتونه.

در مورد حساسیت به حرفهای خانواده تون هم یه نکته ای رو باید در نظر بگیرین.
    اقایون کلی بین هستن و خانمها جزیی بین.
    وقتی مادرتون به همسرتون میگن عروس دار که بشی حرف منو میفهمی.
    چیزی که شما میشنوید اینه که در اینده شما هم صاحب فرزند میشین و در جایگاه فعلی پدرومادرتون قرار میگیرید.

اما خانمتون با توجه به پیشینه این حرف، این جمله رو نقد میکنه. یعنی قبلش اتفاقی میان ایشون و مادرشما افتاده و این جمله احتمالا مربوط به اون قضیه میشه. حالت چهره مادرتون موقع گفتن این جمله چطوری بوده
    لحن بیان این جمله چطور بوده
    و...
    از جمع بندی موارد بالا باهم خانمتون به این نتیجه میرسه که این جمله معنای خاصی داشته یا نه.

پس نمیتونین ایشون رو سرزنش کنین.

به جای اینکه به همسرتون تذکر بدین گاهی هم با ملایمت از مادرتون بخواین حرفش رو قبل از زدن مزه کنه.
    یا سایر اعضای خانواده تون رو از حساسیت های همسرتون مطلع کنین تا بحثی پیش نیاد و ترجیحا به اسم خانمتون اینکارو نکنین بلکه از جانب خودتون حرف بزنین.
    مثلا میدونین خانمتون رو حرف خاصی حساسه، پس با ملایمت به خانواده تون بگین من (اسمی از خانمتون نبرین) از این حرفتون خوشم نمیاد، لطفا دیگه جلوی خانمم این حرفو بهم نگید.
    همچنین از جانب خانمتون کارهای مورد علاقه خانواده تون رو انجام بدین و بگین پیشنهاد خانمم بود. و بلعکس.

9. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

و البته بازم جمله تکراری یه مشاوره برید

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27306
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون
    باید بگم تفاوت فرهنگ که میگم همینه. تو خونواده ما وقتی با کسی صمیمی هستیم دیگه واسه سلام و علیک بلند نمیشیم وایستیم. مثلا خود شما وقتی برادر یا خواهرتون میاد خونه جلو پاش بلند میشین و حال و احوال میکنین؟
    در مورد صحبت با خونوادم باید بگم که اگه بخوام در مورد چیزایی که تا حالا برام مهم نبودن به خونوادم بگم که دیگه اینجوری حرف نزنن من یا خانمم ناراحت میشیم خوب تابلو میشه و میفهمن که حرف من نیست و حرف اونه و بدتر موضع میگیرن و همون حرفای همیشگی خونواده شروع میشه که مثلا تحت تاثیر زنتی و اون بهت میگه چکار کن و چکار نکن و از اینجور بحثا...
    اما چیزی که این وسط مهمه و من چه در مورد پدر و مادر خودم و چه پدر و مادر همسرم رعایت میکنم احترام بهشون در هر شرایطیه. این موضوع رو قبل از ازدواج با هم در موردش حرف زدیم و قبول کردیم. اما یکی دو بار همسرم جواب مادرمو با لحن نامناسبی داد که باعث دلخوریش شد.
    ببینید من نمیتونم بین خونوادم و همسرم یکی رو انتخاب کنم و از طرفی نمیتونم از پدر و مادرم با 60 سال سن توقع داشته باشم رفتارشون رو تغییر بدن. اما از همسرم انتظار دارم همونطور که من در مقابل بعضی رفتارای خونوادش سکوت میکنم و به دل نمیگیرم اونم همینطور باشه.
    با بقول شما به جزییات زندگی نباید توجه داشت. مگه نوع نگاه افراد یا لحن حرف زدن یا نحوه راه رفتن آدما تا چه حد نشون دهنده حرف دلشونه که ما بخوایم این چیزارو ملاک قضاوت قرار بدیم؟؟؟
    یعنی اگه رفتیم بیرون و خواهرم بیاد دو دقیقه دستمو بگیره ایراد داره اما خودش و برادرش اینطور باشن چیزی نیست؟!!
    وقتی هم میشینم آروم و منطقی باهاش صحبت میکنم میگه داری طرفداری خونوادتو میکنی!
    ویرایش توسط hp1360 : 03-24-2016 در ساعت 12:49 AM

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط hp1360 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    باید بگم تفاوت فرهنگ که میگم همینه. تو خونواده ما وقتی با کسی صمیمی هستیم دیگه واسه سلام و علیک بلند نمیشیم وایستیم. مثلا خود شما وقتی برادر یا خواهرتون میاد خونه جلو پاش بلند میشین و حال و احوال میکنین؟
    در مورد صحبت با خونوادم باید بگم که اگه بخوام در مورد چیزایی که تا حالا برام مهم نبودن به خونوادم بگم که دیگه اینجوری حرف نزنن من یا خانمم ناراحت میشیم خوب تابلو میشه و میفهمن که حرف من نیست و حرف اونه و بدتر موضع میگیرن و همون حرفای همیشگی خونواده شروع میشه که مثلا تحت تاثیر زنتی و اون بهت میگه چکار کن و چکار نکن و از اینجور بحثا...
    اما چیزی که این وسط مهمه و من چه در مورد پدر و مادر خودم و چه پدر و مادر همسرم رعایت میکنم احترام بهشون در هر شرایطیه. این موضوع رو قبل از ازدواج با هم در موردش حرف زدیم و قبول کردیم. اما یکی دو بار همسرم جواب مادرمو با لحن نامناسبی داد که باعث دلخوریش شد.
    ببینید من نمیتونم بین خونوادم و همسرم یکی رو انتخاب کنم و از طرفی نمیتونم از پدر و مادرم با 60 سال سن توقع داشته باشم رفتارشون رو تغییر بدن. اما از همسرم انتظار دارم همونطور که من در مقابل بعضی رفتارای خونوادش سکوت میکنم و به دل نمیگیرم اونم همینطور باشه.
    با بقول شما به جزییات زندگی نباید توجه داشت. مگه نوع نگاه افراد یا لحن حرف زدن یا نحوه راه رفتن آدما تا چه حد نشون دهنده حرف دلشونه که ما بخوایم این چیزارو ملاک قضاوت قرار بدیم؟؟؟
    یعنی اگه رفتیم بیرون و خواهرم بیاد دو دقیقه دستمو بگیره ایراد داره اما خودش و برادرش اینطور باشن چیزی نیست؟!!
    وقتی هم میشینم آروم و منطقی باهاش صحبت میکنم میگه داری طرفداری خونوادتو میکنی!

سلام .با توجه به صحبت های این پستتون ؛بله همینطوره که شما میفرمایید !
    عملا چنین چیزی که طلیعه خانوم میگن ممکن نیست و اگر باشه هم پیامد مطلوبی نداره و همیشگی نمیمونه !

شما نمیتونید پدر مادرتون رو تغییر ردید یا احساسی در اونها بوجود بیارید که همیشه مراقب نوع کلمات و جملات خودشون باشن چون :همسرتون خیلی حساسه !

و همسرتون باید حساسیتش رو کم کنه !
    ولی نه با جنگیدن و بحث و جدل !

از اونجایی که احتمالا با توجه له تعریف و محاسنی که ازشون گفتید ؛این منطق له مرور در ایشون بوجود میاد که بجای تغییر رفتار دیگران ؛نوع نگرش خودشون رو تغییر بدن ! و این راز آرامش و زندگی بدون دغده هست !

من خودم متاهل هستم و اوایل نسبت به خیلی حرفها حساس بودم و گاها شوکه میشدم و نتیجش هم دلخوری قلبی و پنهانی بود مثل خیلی از خانومهایی که تازه ازدواج کردند !

ولز به مرور فهمیدم خودم دارم اذیت میشم و باید اولا یه گوش در یه گوش دروازه بشم و از طرف دیگه هم نیمه پر لیوان رو دیدن و مثبت اندیشی رو یاد گرفتیم ..نه من بلکه همه خانومها از جمله همسر شما در اینده !

پس شما هم باید صبور باشید تا ایشون کم کم به این نتیجه برسن !
    و هم اینکه با تایید بعضی از احساساتشون بهشون ثابت کنید که در هر حال پشتش هستید و دوسش دهرید و ازش ایراد نگیرید که تو حساسی !

گاهی لازمه بهش ثابت کنید که بعله مثلا فلان حرف مادرم درست نبود یا فلان بر خورد فامیلم درست نبود ولی تو خیلی مهربون تر از این هستی که منفی بینی کنی و ناراحت بشی بیخیال و ....

ینی هم ازش تعریف کنید تا احساس کنه درکش میکنید در هر شرایطی و همصورت غیر مستقیم بهش بفهمونید که اون برداشت های منفی در شانش نیست !

گاهی هم توضیحات زیهدی کار رو بدتر میکنه !

گاهی لازمه فقط و فقط شنونده باشید و سر اخر بایه لبخند عشق و دوست داشتن رو بهش نشون بدید ..حتی اگر اصرار داشت حرفاشو تایید کنید سکوت کنید !

13. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد