نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: شوهر پرخاشگر و بی توجه

16966
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    141
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy شوهر پرخاشگر و بی توجه

سلام من 22سالگی با خواهرزاده دامادم (شوهرخواهرم) بنا به درخواست مادرشون یعنی خواهرشوهر خواهرم عقدکردم. الآن 31 سالمه بعدسه سال ازداوج کردیم و مستقل شدیم زندگی خوب بود الانم بد نیست ولی من همیشه از شوهرم ناراضیم به خاطر رفتاراش. یه دختر سه ساله دارم اون اصلا" تو بچه داری کمکم نمی کنه. همه فشارها رومنه. ازطرفی شوهرم اصلا" رعایت بعضی کارارو نمیکنه . تو این مدت سالگرد ازدواجمونو هیوچوقت یادآوری نکرده یا تولدمنو. بعضی موقع ها بامن بدحرف میزنه جلوی بچه رعایت نمیکنه یاحتی جلوی دیگران ممکنه هرحرفی ازدهنش دربیاد و نمیفهمه که من دلم میشکنه و ناراحت میشم.و مشکل اینجاست که منم خیلی حساسم .مثلا یه بار یه قفل کتابی دشتش بود و من داشتم بلند میشدم که قفل خورد به پیشانیم و ورم کرد به جای عذرخواهی به من گفت کوری مگه. من خیلی بغضم گرفت. رفتاراش اینجوریه!بهم احترام نمیذاره و برعکس توقعاتم عمل میکنه.گاهی از رفتاراش هم پشیمون میشه ولی بازم تکرار مینکنه. تازه بچه دار شده بودم به جای اینکه کمکم باشه به من گفت صادقانه بهت میگم که میخوام با یه نفر بزرگتر از خودم ازدواج کنم چون تو منو ول کردی و به من نمی رسی . من مذهبی هستم و تحت فشار و نمی خوام گناه کنم صادقانه بهت گفتم که خیانت نباشه وچه دلایل دیگه ای که آورد! با من خیلی بدرفتاری میکرد وحتی یه بار11شب به خاطر همین موضوع منو با بچه از خونه بیرون کرد.آدم شدیدا"عصبیه ایه .من شوکه شده بودم حال و روز بدی داشتم دنیام جهنم بود.حدود یک سال عذابم داد و اونم اوایل مادرشدنم با اون خستگیها و سختیها .من به خونوادم چیزی نگفتم به امیداینکه درست میشه. البته خونوادش خیلی کمکم کردن و طرف من بودن .حتی با پسرشون قطع رابطه کردن .خلاصه دید که من مصر به طلاقم، منصرف شد بعدها به من گفت که هیچکسو مثل مندوست نداره و اون کار به خاطر نیازش بوده. الانم گاهی ابراز عشق میکنه و اینکه واقعا" دوسم داره .من اون خاطرات تلخو یادم نمیره و حرفشو نمی تونم باور کنم . من خیلی زیاد دوسش داشتم من بهش از اول اعتماد کرده بودم با اینکه موقع خواستگاری هنوز سربازی نرفته بود و بیکار بود ولی به خاطر اینکه یه پسر مذهبی و ازخانواده خوب بود و مهندسم بود جواب مثبت دادم. سختیهارو باهاش تحمل کردم .ولی واقعا" دنیای بدیه.گاهی میگم جداشم ازش و دیگه غصه نخورم ولی بچه میادجلوی چشمم.پشیمونم که زود تصمیم گرفتم و میتونستم موقعیت بهتری داشته باشم وزندگی شادتر.دارم صبوری می کنم راهی ندارم لطفا" بگید چه کار کنم؟
    ویرایش توسط نیایش : 11-21-2013 در ساعت 10:18 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : شوهر بی احساس

نقل قول نوشته اصلی توسط Banimoshaver نمایش پست ها
    مردان اسمشان بد در رفته است ، بخاطر صدای مردانه و ظاهرشان گمان می کنیم سر سخت تر از آن هستند که نیاز روحی داشته باشند. با مراجعه به این صفحه 8 نیاز اساسی و پنهان مردان در زندگی زناشویی :: روانشناسی و مشاوره - بانی مشاور از8 نیاز اساسی و نهفته مردان در زندگی زناشویی مطلع شوید و روزهای شیرین تری را تجربه کنید. و از مشاوره خانم دکتر رویا فصیحی بهره ببرید.با آرزوی موفقیت برای شما دوستان عزیزم
    تبلیغ ممنوع
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27987
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام و خسته نباشید
    من 3ساله با همسرم ازدواج کردم.
    طی یک اتفاق که من خودمو کم مقصر نمیبینم از دستم ناراحت شده و5روز کامل باهام قهر کرد.به طوری که حتی توی صورتمم نگاه نمیکرد.
    طی این 5روز یکبار من با کلی خواهش و تمنا ازش خواستم که حرف بزنه ولی روشو برمیگردوند.
    دیشب که باز من قدم جلو گذاشتم برای آشتی بلاخره حرف زد .
    من دیشب کلی ازش عذر خواهی کردم و بهش گفتم بگو چیکار کنم برای جبرانش.
    و اینکه حداقل 3ساعت گریه کردم.
    دریغ از یک نگاه یا نوازش.
    بلاخره من زن اون نیستم؟ یعنی واقعا هیچ حسی نسبت به هق هقهای من نداشت؟
    من الان احساس حماقت میکنم که تمام احساسمو دارم واسه کی خرج میکنم؟
    احساس پوچی و بی ارزشی دارم.
    لطفا راهنماییم کنید.ممنونم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra sajadi نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    من 3ساله با همسرم ازدواج کردم.
    طی یک اتفاق که من خودمو کم مقصر نمیبینم از دستم ناراحت شده و5روز کامل باهام قهر کرد.به طوری که حتی توی صورتمم نگاه نمیکرد.
    طی این 5روز یکبار من با کلی خواهش و تمنا ازش خواستم که حرف بزنه ولی روشو برمیگردوند.
    دیشب که باز من قدم جلو گذاشتم برای آشتی بلاخره حرف زد .
    من دیشب کلی ازش عذر خواهی کردم و بهش گفتم بگو چیکار کنم برای جبرانش.
    و اینکه حداقل 3ساعت گریه کردم.
    دریغ از یک نگاه یا نوازش.
    بلاخره من زن اون نیستم؟ یعنی واقعا هیچ حسی نسبت به هق هقهای من نداشت؟
    من الان احساس حماقت میکنم که تمام احساسمو دارم واسه کی خرج میکنم؟
    احساس پوچی و بی ارزشی دارم.
    لطفا راهنماییم کنید.ممنونم

وقتی باهات قهر میکنه گریه میکنی ایا ؟؟؟؟؟؟؟

ببیین برو کنترل تلویزیون رو از دستش بقاپ و یه متکا بردار بلو جلوش و جلوی تلویزیون لم بده..... ببین چجور اشتی میشه
    اگر اشتی نشد برو موهاشو بکش فرار کن ....باور کن من با همین دو راهکار سخت ترین مشکلات زندگیمو حل کردم اخرشم بقول همسرو طلبکارم شدم

5. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19884
    تشکـر
    44
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نیایش نمایش پست ها
    سلام من 22سالگی با خواهرزاده دامادم (شوهرخواهرم) بنا به درخواست مادرشون یعنی خواهرشوهر خواهرم عقدکردم. الآن 31 سالمه بعدسه سال ازداوج کردیم و مستقل شدیم زندگی خوب بود الانم بد نیست ولی من همیشه از شوهرم ناراضیم به خاطر رفتاراش. یه دختر سه ساله دارم اون اصلا" تو بچه داری کمکم نمی کنه. همه فشارها رومنه. ازطرفی شوهرم اصلا" رعایت بعضی کارارو نمیکنه . تو این مدت سالگرد ازدواجمونو هیوچوقت یادآوری نکرده یا تولدمنو. بعضی موقع ها بامن بدحرف میزنه جلوی بچه رعایت نمیکنه یاحتی جلوی دیگران ممکنه هرحرفی ازدهنش دربیاد و نمیفهمه که من دلم میشکنه و ناراحت میشم.و مشکل اینجاست که منم خیلی حساسم .مثلا یه بار یه قفل کتابی دشتش بود و من داشتم بلند میشدم که قفل خورد به پیشانیم و ورم کرد به جای عذرخواهی به من گفت کوری مگه. من خیلی بغضم گرفت. رفتاراش اینجوریه!بهم احترام نمیذاره و برعکس توقعاتم عمل میکنه.گاهی از رفتاراش هم پشیمون میشه ولی بازم تکرار مینکنه. تازه بچه دار شده بودم به جای اینکه کمکم باشه به من گفت صادقانه بهت میگم که میخوام با یه نفر بزرگتر از خودم ازدواج کنم چون تو منو ول کردی و به من نمی رسی . من مذهبی هستم و تحت فشار و نمی خوام گناه کنم صادقانه بهت گفتم که خیانت نباشه وچه دلایل دیگه ای که آورد! با من خیلی بدرفتاری میکرد وحتی یه بار11شب به خاطر همین موضوع منو با بچه از خونه بیرون کرد.آدم شدیدا"عصبیه ایه .من شوکه شده بودم حال و روز بدی داشتم دنیام جهنم بود.حدود یک سال عذابم داد و اونم اوایل مادرشدنم با اون خستگیها و سختیها .من به خونوادم چیزی نگفتم به امیداینکه درست میشه. البته خونوادش خیلی کمکم کردن و طرف من بودن .حتی با پسرشون قطع رابطه کردن .خلاصه دید که من مصر به طلاقم، منصرف شد بعدها به من گفت که هیچکسو مثل مندوست نداره و اون کار به خاطر نیازش بوده. الانم گاهی ابراز عشق میکنه و اینکه واقعا" دوسم داره .من اون خاطرات تلخو یادم نمیره و حرفشو نمی تونم باور کنم . من خیلی زیاد دوسش داشتم من بهش از اول اعتماد کرده بودم با اینکه موقع خواستگاری هنوز سربازی نرفته بود و بیکار بود ولی به خاطر اینکه یه پسر مذهبی و ازخانواده خوب بود و مهندسم بود جواب مثبت دادم. سختیهارو باهاش تحمل کردم .ولی واقعا" دنیای بدیه.گاهی میگم جداشم ازش و دیگه غصه نخورم ولی بچه میادجلوی چشمم.پشیمونم که زود تصمیم گرفتم و میتونستم موقعیت بهتری داشته باشم وزندگی شادتر.دارم صبوری می کنم راهی ندارم لطفا" بگید چه کار کنم؟
    درسته آدم بعضی مواقع از تصمیمهای گذشته پشیمون میشه. ولی تا میخوای به فکر گذشته بری به خودت بگو آیا دردی درمان میشه؟
    خانمهای زیادی مثل شما وضعیتشونه. دقیقا کسی میشناسم یه بار ابراز عشقم از همسرشون نداشتن دقیقا وضعیت شما رو دارن . وقتی همسرتون علاقه اشو چند باری نشون داده شما به خاطر اول از همه بچه اتون بعد خودتون سعی کنید فرصت دوباره به همسرتون بدید باورش کنید اگر بخواهید میتونید .
    من قبول دارم آدم نمیتونه فراموش کنه ولی کم رنگ میشه مطالب زیادی تو کانالهای تلگرامی هست هم انرژی مثبت بهتون میده هم راههای گرم نگه داشتن کانون خانوادتون
    سعی کنید زندگیتون و خودتون رو شاد نگه دارید انرژی منفی زندگیتون کم رنگ کنید به خدا دنیا دو روزه نمیتونید اینو درک کنید
    خواهشا همیشه به فکر فرزندتون باشید فرزندتون احتیاج به یه کانون خانواده داره عوارض فرزند طلاقی زیاده
    ایشاالله کانون خانوادتون همیشه گرم و پر از عشق باشه

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29344
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    چرا زنا همیشه باید کوتاه بیان و دست پایین بگیرن این خانم مگه از زندگی چی میخواد فقط محبت خودش قطعا کلی فداکاری برای شوهرش کرده اما چرا نباید از طرف اون هم این چیزا رو ببینه منم دقیقا همین مشکلات رو با شوهرم دارم به اضلافه حرفهای رکیک کتک تحقیر توهین و.. اما به خاطر بجه ام و سنت های دست و پاگیر و مزخرف نمیتونم ازش جدا بشم واقعا گناه ما زنا چیه؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط شکست : 07-10-2016 در ساعت 01:28 AM

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط شکست نمایش پست ها
    سلام
    چرا زنا همیشه باید کوتاه بیان و دست پایین بگیرن این خانم مگه از زندگی چی میخواد فقط محبت خودش قطعا کلی فداکاری برای شوهرش کرده اما چرا نباید از طرف اون هم این چیزا رو ببینه منم دقیقا همین مشکلات رو با شوهرم دارم به اضلافه حرفهای رکیک کتک تحقیر توهین و.. اما به خاطر بجه ام و سنت های دست و پاگیر و مزخرف نمیتونم ازش جدا بشم واقعا گناه ما زنا چیه؟؟؟؟؟؟؟
    تاپیک قدیمی هست

به تاریخ تاپیک ها توجه کنین

اگه مشکل مشابهی دارید میتونین تو یه تاپیک جدا و با عنوان مشخص پست بذارید

دوستان و مشاوران راهنما خواهند بود

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31659
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خسته نباشید
    من 28 سالمه یک سال که ازدواج کردم مشکلات فراوانی تو این 1 سال داشتم اختلاف نظرهای شدید
    من تا قبل از عروسی کار میکردم بنا به دلایلی تصمیم گرفتم مدتی کار نکنم بعد وقتی افتادیم تو خرج و مخارج زندگی قر قر ها چرت و پرت گفتنهاش به من شروع شد و من تصمیم گرفتم دیگه ازش پول نگیرم
    به غیر از این مساله مهمترین قسمت قضیه اینه که من محبت از این ادم نمیبینم شب میاد شام میخوره فیلم میبینه میخوابه
    در مورد ************ هم همینه فقط میخواد انجام وظیفه کنه هیچ حرکت اضافه ای نمیکنه
    من واقعا ناراحتم رفتارشو دوست ندارم سر هر مساله ای قهر میکنه نمیدونم باید چطور باهاش رفتار کنم .

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

[replacer_a]

با مردان بی احساس چه کنیم؟
    اگر شما در زندگیتان با مردی زندگی می کنید که بیان احساسات عاطفی را نشانه ی ضعف می داند این مقاله می تواند کمکتان کند از زندگی با او بیشتر لذت ببرید
    توصیف هایی که معمولا از مردان "واقعی" می شود به گونه ای است که گویی درباره مجسمه ای مرمرین صحبت می کنند: افرادی قوی و کم حرف ، موجوداتی فاقد احساسات کسی که نمی دانید اصلا چیزی حس می کند یا نه!
    واقعا مردها بی احساسند؟
    بسیاری از زنان این اسطوره را که مردان فاقد احساسند حقیقت پنداشته اند جای شگفتی نیست که زنان با ناامیدی این چنین نتیجه گرفته اند که شاید مردها احساساتی "مشابه با زنان" ندارند یا اگر هم چنین احساساتی دارند هیچ وقت در مورد آنها با همسرانشان صحبت نخواهند کرد از آنجا که نمی توانند احساسات مردان را مشاهده کرده یا بشنوند فرض می کنند که آنها فاقد احساسند مثلا اگر آنها اشکی نمی ریزند پس یعنی دردی هم ندارند اگر دستهایشان نمی لرزد یعنی نمی ترسند.
    این اندیشه که مرد خاموشی گزیده ی شما حتما احساساتی همانند شما ندارد باعث می شود که زمانی که به او نیاز دارید به او احساس نزدیکی یا اعتماد نکنید.
    چرا او احساساتش را پنهان می کند؟ و شما چه باید بکنید؟
    اگر چه مردها نیز احساسات دارند اما اگر مرد شما هیچگاه در این باره صحبت نکند چگونه می توانید احساس او را حدس بزنید یا آنکه دریابید اصلا احساسی دارد یا نه؟ برخی زنان فکر می کنند برای پی بردن به احساسات مردان باید قدرتی خارق العاده داشته باشند! اما بدون برخوردار بودن از نگاهی که همچون اشعه ایکس ضمیر همسرتان را آشکار کند هم می توانید احساسات این مرد به ظاهر بی احساس را دریابید و به مرور به او کمک کنید تا احساسات خود را به زبان بیاورد یا حداقل در برابر شما با احساس برخورد کند.
    1- او می ترسد که شما او را طرد کنید و به این دلیل که مردی بی کفایت است که آنچنان که باید پشتوانه ی محکمی برای شما نیست. از او خرده بگیرید چنین مردی لازم دارد که بارها از زبان شما بشنود که اگر حساسیت های خود را آشکار کند ترکش نمی کنید و اینکه او را تحسین می کنید که به اندازه کافی قدرتمند هست که از احساسات خود آگاهی داشته باشد.
    2- اوهیچگاه الگویی مذکر را پیش چشم نداشته که به لحاظ عاطفی به دیگران نزدیک باشد و در عین حال و تصویری استوار از خود در ذهن داشته باشد مثلا ممکن است در کودکی پدرش را دیده است که در موارد عاطفی و هیجانی ساکت تر بوده و هرگاه مادرش ناراحت می شد اتاق را ترک می کرد .
    3- او می ترسد همین که دیواری را که برای حفاظت گرداگرد احساسات خود کشیده است ویران کند کنترل احساسات خود و در نتیجه کنترل زندگیش را از دست بدهد. همچنین ممکن است تصور کند که با این کار شما هم به اندازه ی خود او از احساسات او غافلگیر می شوید.
    4- او تلاش می کند تا با شیوه ی بی احساس خود روش های عاطفی شما را متعادل سازد تا آنکه سررشته امور از دست او خارج نشوند حتی امکان دارد زمانی که شما احساسات خود را ابراز می کنید خود شما را به ازدست دادن کنترل متهم سازد. احتمالا این نگرش از پیشینه ی خانوادگی یا فرهنگی او ناشی شده است .
    5- او عادت کرده که هرگاه احساساتش برانگیخته می شوند به گفتگو خاتمه دهد. هرگاه شما احساسات خود را به زبان می آورید بخش عاطفی وجود او را برمی افروزید و او به صورت خودکار تلاش می کند تا با خنده یا قطع صحبت و ... صدای احساسات خود را فروبنشاند. می توانید در برابر عادت های کهنه ی او چنین بگویید که "ترجیح می دهم وقتی که ناراحتم، نخندی می دانم که تو هم از صحبت های من ناراحت می شوی اما خیلی بهتر می شود که فقط به من بگویی که دوست داری از گریه کردن دست بردارم چون تحملش را نداری"
    6- او می ترسد که اگر "چهره خشن!" خود را کنار بگذارد آنگاه چگونه باید با احساسات صمیمانه مواجه شود اگر چه او به شما وابسته است (و شما نیز به او وابسته اید) امکان دارد چنین تصور کند که اگر شما رابه جهان درونی خود راه دهد و شما بفهمید که او هم فردی با احساس است بیش از حد به شما نیاز پیدا خواهد کرد. می توانید به او بگویید که امیدوارید بتوانید به همدیگر نزدیک بمانید اما بتوانید استقلال خود را نیز حفظ کنید و اتفاقا معنای صمیمیت زناشویی نیز همین است!

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

چطور مرد بی احساس را شیفته خود کنید تا برایتان بمیرد
    خانم ها همیشه شکایت می کنند که با مردی بی احساس زندگی می کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم.

15.9%

«همسرم از لحاظ احساسي بسيار خاص است، اعتماد چنداني به عشق ندارد، وانمود مي كند به ابرازاحساسات و عواطف، علاقه چنداني ندارد و مي گويد به اين قبيل مزخرفات احتياجي نيست. هرگاه مي خواهم راجع به احساساتش با اوصحبت كنم، همه چيز رابه مسخره مي گيرد.» این جمله گلایه رایج خیلی از خانم هاست، آنها همیشه شکایت می کنند که با مردی بی احساس زندگی می کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم.

می تواند احساساتی شود به شرطی که...
    متاسفانه نمی توان گفت اگر به نامزد يا همسرتان عشق كافي بورزيد، حتما او تغيير خواهد كرد البته اين طور نيست كه عشق شما كوچك ترين تاثيري در این میان نداشته باشد. برخي اوقات مردها كمي از لحاظ عاطفي بازتر و پذيراتر مي شوند، اما نه به اندازه اي كه براي موفقيت در رابطه كافي باشد. گاهي اوقات اين فرآيند بسيار طول مي كشد و در آن موقع شما چنان عصباني هستيد كه عشق همسرتان ديگر به دردتان نمي خورد. گاهي اوقات هم زمانی که او را ترك مي كنيد، به ناگهان عشقتان موثر واقع شده و باعث مي شود تا بالاخره تغيير كند، اما شايد خيلي دير شده باشد. تنها به يك شرط مي توان به مردي كمك كرد، تا از لحاظ احساسي بازتر شود آن هم این است كه او نيز مايل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما مي تواند روي زندگي يك مرد تاثير بگذارد. عشق شما مي تواند حمايت، امنيت، شوق و جراتي را كه به آن نياز دارد تا با دنياي دروني احساساتش روبه رو شود را به او بدهد. اما بايد خودش هم بخواهد، تنها در اين موقع است كه مي توانيد كمكش كنيد.

به نامزد يا همسرتان كتاب هايي هديه بدهيد كه توسط مردها وبراي مردهانوشته شده باشد، به تنهایی نمی توانید دست به کار شوید. يكي از بزرگ ترين اشتباه هاي زن ها اين است كه بدون آنكه به اطلاع نامزد يا همسرشان برسانند، براي رابطه خودشان تصمیمی می گیرند و يك تنه براي اجراي آن دست و پا مي زنند. ممكن است فكر كنيد همسرتان نياز دارد بياموزد كه چگونه بايد ارتباط خوبي برقرار كند يا آسيب پذيرتر باشد و با احساسات و عواطف خود تماس بيشتري داشته باشد، اما آنچه او فكرمي كند، مهم تر است. وقتي بدون آنکه به همسرتان بگوييد، تصميم مي گيريد كه رابطه تان بايد در چه سمت و سويي حركت كند، نه تنها براي او احترامي قائل نبوده ايد، بلكه خود را آبستن ياس، سرخوردگي و دلشكستگي بزرگي كرده ايد.

آیا مرد شما مي خواهد از لحاظ عاطفي و احساسي باز شود؟
    قدم اول:
    به نامزد يا همسرتان توضيح دهيد كه تصوير ذهني تان از همسر و رابطه ايده آل چيست. در اين رابطه دقيق باشيد و با روشني و وضوح كامل صحبت كنيد و بپرسيد كه آيا خود او فكر مي كند، همسر ايده آلي است؟
    قدم دوم:
    از نامــزد يا همسرتان بخواهيــــد خواسته ها و ايده آل هاي خود را از يك رابطه ايده آل برايتان توضيح دهد. مراقب باشيد از جانب او صحبت نكنيد و بگذاريد كه خودش نقطه نظراتش را توضيح دهد.
    قدم سوم:
    درباره اطلاعاتي كه در اختيارتان قرار مي دهد، بينديشيد و به رفتارش دقت كنيد تا ببينيد كه آيا فقط صحبت مي كند يا براستي نيز ويژگي هايي كه شما به دنبالش هستيد را از خود نشان مي دهد؟

نكته مهم: تنها به يك شرط مي توان به مردي كمك كرد تا از لحاظ احساسي بازتر شود كه او نيز مايل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما مي تواند روي زندگي يك مرد تاثير بگذارد.

بگذارید مردها به او بگویند چه کند
    به نامزد يا همسرتان كتاب هايي هديه بدهيد كه توسط مردها و براي مردها نوشته شده باشد. كتاب هاي زيادي خاص زنان نوشته شده است، اما كتاب هايي كه مختص مردان نوشته شده در مقايسه، بسيار ناچيز هستند، اما ظرف چند سال گذشته كتاب هاي فوق العاده اي نوشته شده كه نظرات زيادي را ازديدگاه مردها و درباره مردها ارائه مي دهد. به يك كتابفروشي برويد و در قسمت مخصوص كتاب هاي روانشناسي بگرديد. كتاب هايي را انتخاب كنيد كه فكر مي كنيد، براي شوهرتان جالب تر است. بعد از آن كه كتاب ها را خواند، نظرش را جويا شويد، ببينيد دوست دارد كدام بخش ها را شما نيز بخوانيد تا بهتر او را درك كنيد.

بدها و خوب ها در بهبود ارتباط
    همه ما دوست داریم روز به روز رابطه مان را بهتر کنیم ولی گاهی بعضی از اشتباهات کوچک باعث ایجاد سوءتفاهم هایی می شود که رابطه را نه تنها بهتر نمی کند بلکه ما را از هم دور می کند، در اینجا برای شما یک چک لیست تهیه کرده ایم تا متوجه شوید کدام رفتارها می تواند رابطه شما را مستحکم تر کند و چه رفتاری به رابطه آسیب می زند.

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط arsima نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من 28 سالمه یک سال که ازدواج کردم مشکلات فراوانی تو این 1 سال داشتم اختلاف نظرهای شدید
    من تا قبل از عروسی کار میکردم بنا به دلایلی تصمیم گرفتم مدتی کار نکنم بعد وقتی افتادیم تو خرج و مخارج زندگی قر قر ها چرت و پرت گفتنهاش به من شروع شد و من تصمیم گرفتم دیگه ازش پول نگیرم
    به غیر از این مساله مهمترین قسمت قضیه اینه که من محبت از این ادم نمیبینم شب میاد شام میخوره فیلم میبینه میخوابه
    در مورد ************ هم همینه فقط میخواد انجام وظیفه کنه هیچ حرکت اضافه ای نمیکنه
    من واقعا ناراحتم رفتارشو دوست ندارم سر هر مساله ای قهر میکنه نمیدونم باید چطور باهاش رفتار کنم .
    دوست عزیز تایپک جدا ایجاد کنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    37973
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

@meysam
    jan63
    ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺯﻧﺎﺷﻮﯾﯽ ﺧﺎﻧﻢ ﻫﺎﯼ ﻣﺘﺎﻫﻞ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﻓﻘﻂ ﯾﮑﺒﺎﺭ ﺑﺎ ﻣﺎ ﺑﺎﺷﯿﻦ ﯾﮏ ﻋﻤﺮ ﺭﺍﺍﺣﺖ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯿﺪ

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    37973
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

@meysam
    jan63
    ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺯﻧﺎﺷﻮﯾﯽ ﺧﺎﻧﻢ ﻫﺎﯼ ﻣﺘﺎﻫﻞ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﻓﻘﻂ ﯾﮑﺒﺎﺭ ﺑﺎ ﻣﺎ ﺑﺎﺷﯿﻦ ﯾﮏ ﻋﻤﺮ ﺭﺍﺍﺣﺖ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯿ @meysamjan63

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41893
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بی احساسی میتونه از سرد مزاجی هم باشه
    هم مزاج های خودتون و شوهرتونو بشناسین
    گرمی ها میتوون این مشکل رو برطرف کنند
    امضای ایشان
    در حال یادگیری

16. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط alibaran نمایش پست ها
    بی احساسی میتونه از سرد مزاجی هم باشه
    هم مزاج های خودتون و شوهرتونو بشناسین
    گرمی ها میتوون این مشکل رو برطرف کنند
    شاید باورتون نشه
    ولی تاپیک واسه شش سال پیشه

17. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42147
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

شوهر بی احساس چی میشه واقعا سخته

18. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42126
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام . من متاسفانه همسرم خیلی به من و زندگی سرد و بی احساس هست مشکلم این هست که ما تازه ازدواج کردیم و همسرم اینجوریه . دیگه واقعا بریدم و میخوام جدا شم . که اطلاعاتی نداشتم تا اینکه مقاله مشاوره طلاق فیلیا رو خوندم و میخوام اقدام کنم برای جدایی .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)