نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تفاوت ها

1075
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19381
    تشکـر
    16
    تشکر شده 36 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

تفاوت ها

سلام بچه ها من نزدیک دو ساله همش ذهنم درگیر چیزای مختلفه فقط زمانی از دست فکر و درگیری ذهنی راحتم که خوابم نمیدونم اسمشو چی بزارم کنجکاوی،بیکاری،یا اختلال فکری و اینکه من تا جوابمو پیدا نکنم ذهنم ولکنم نیست و این خیلیم بده یعنی منو از زندگیم عقب انداخته به جای اینکه برگردم به زندگی واقعی شب و روز درگیر این مسائلم.حالا سوالی که دارم اینه که چرا همه ی آدما از همه نظر با هم فرق دارن(قیافه،خانواده،وضعیت مالی،تعداد خواهر برادر،شهر،کشور و... )و حالا ما چه از چیزی که هستیم راضی باشیم چه نباشیم باید واقعیتو بپذیریم یا جای اعتراض هست و دلیل این تفاوت ها چیه؟و یک سوال دیگه دو شخصیتی بودن یعنی چی؟آیا کسایی که شغلشون بازیگری ممکنه دچار این اختلال بشن؟و چرا؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25315
    تشکـر
    2
    تشکر شده 78 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تفاوت ها

دوست عزیز ما آفریده ی خدایی هستیم که نسبت به بقیه موجودات چیز گرانبهایی به ما داده به نام عقل و مورد دیگه ای که شامل ما انسانها میشه اختیار هست یعنی انسان در این دنیا مختار هست که راه درست یا غلط رو انتخاب کنه ، تا اینجا کلی گویی کردم اما در واقع خداوند تبارک و تعالی انسان رو در مجموعه ای از جبر ها و اختیار ها قرار داده ، پس اگه بخوایم کاملتر بگیم انسان نه کامل آزاد هست و نه کامل محدود بین این دو هست و در آخرت از مواردی که در اونها اختیار داشته بازخواست میشه نه اون مواردی که محدود بوده .
    جبرها مثل در کدوم خانواده متولد شدی ، در کدوم ناحیه جغرافیایی متولد شدی ،پدر و مادرت کیا هستن ، قیافت چی هست و کلا چیزهایی که تو در ایجاد اونها دخیل نبودی
    حوزه اختیار گسترده تر هست اینکه چی بخورم چی بپوشم با کی باشم گناه کنم یا نیکی کنم و ...
    در خصوص تفاوت ها هم اگه خلاصه بگم این میشه که تفاوت ها هستن که انسان ها رو از هم متمایز می کنه ، اگه همه خوش اخلاق بودن و بد اخلاقی نبود خوب اون وقت خوش اخلاقی معنا پیدا نمی کرد و ...
    در خصوصه اینکه شما قادر خواهید بود شرایط رو تغیر بدید ؟ جواب اینه که خداوند بسته به همت و نیت شما دایره اختیار شما رو گسترده یا تنگ می کنه .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19381
    تشکـر
    16
    تشکر شده 36 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط seyyedmahdifatemi نمایش پست ها
    دوست عزیز ما آفریده ی خدایی هستیم که نسبت به بقیه موجودات چیز گرانبهایی به ما داده به نام عقل و مورد دیگه ای که شامل ما انسانها میشه اختیار هست یعنی انسان در این دنیا مختار هست که راه درست یا غلط رو انتخاب کنه ، تا اینجا کلی گویی کردم اما در واقع خداوند تبارک و تعالی انسان رو در مجموعه ای از جبر ها و اختیار ها قرار داده ، پس اگه بخوایم کاملتر بگیم انسان نه کامل آزاد هست و نه کامل محدود بین این دو هست و در آخرت از مواردی که در اونها اختیار داشته بازخواست میشه نه اون مواردی که محدود بوده .جبرها مثل در کدوم خانواده متولد شدی ، در کدوم ناحیه جغرافیایی متولد شدی ،پدر و مادرت کیا هستن ، قیافت چی هست و کلا چیزهایی که تو در ایجاد اونها دخیل نبودی حوزه اختیار گسترده تر هست اینکه چی بخورم چی بپوشم با کی باشم گناه کنم یا نیکی کنم و ...در خصوص تفاوت ها هم اگه خلاصه بگم این میشه که تفاوت ها هستن که انسان ها رو از هم متمایز می کنه ، اگه همه خوش اخلاق بودن و بد اخلاقی نبود خوب اون وقت خوش اخلاقی معنا پیدا نمی کرد و ...در خصوصه اینکه شما قادر خواهید بود شرایط رو تغیر بدید ؟ جواب اینه که خداوند بسته به همت و نیت شما دایره اختیار شما رو گسترده یا تنگ می کنه .
    به نظر من زیاد ربطی نداشت ولی خوب من اون حکمت و صلاحه که منم هیچ وقت نمیفهمم وقتی که میگن حکمت خدا این بوده یا خدا خواسته.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25315
    تشکـر
    2
    تشکر شده 78 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

ن اه کنید این مبحث خیلی گسترده هست و علما سفارش کردن که زیاد در اون ورود نکنید ) جبر و اختیار ( اما اگه خدا رو علم مطلق بدونید دیگه حرفی نمی زنید ، چطوره به یه دکتر که 8 سال درس خونده بدنتو در اختیارش میزاری تا شکمتو باز کنه اما به کسی که تو رو آفریده اعتماد نکنی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)