نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: تعصب بیجای همسر

1937
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تعصب بیجای همسر

با سلام
    لطفا کمکم کنید
    من با همسرم در دانشگاه با هم آشنا شدیم. دو سال نامزد بودیم. البته قبل اون هم مدتی با هم اشنا شده بودیم. بعد دو سال ازدواج کردیم. در طول نامزدی مشکلات زیادی برامون پیش اومد. در دوران آشناییمون خیلی چیزا بودن که بهم دروغ گفته بود. از خلقیات خودش، از خانواده از سطح فرهنگشونو...
    من از خانواده فرهنگی بودم و تقریبا مفرح. ولی اون کاملا متفاوت با چیزی که وانمود میکرد. کم کم بعد نامزدی متوجه خیلی چیزا شدم. شهرامون از هم دور بود به خاطر همین قبل عقد تقریبا از وضع کلی خانوادشون نااشنا بودم. متوجه شدم که تنها تحصیل کرده ی خانوادشونه. برعکس چیزایی که گفته بود. دو تا خواهر برادر بودن. متوجه شدم هزینه خانواده به عهده اینه و در حالی که بهم گفته بود پدرش حقوق بگیره و مادرش تحصیل کرده و انصرافی از اموزش و پرورش. خانواده اش همه بی فرهنگ و بد دهن طوری که کم کم که بینشون رفتم برام غیر قابل تحمل بودن. هر دومومن استخدام دولتی شدیم. الان که هفت ماه از عروسیمون میگذره اوضاع بدتر میشه. زندگی من با زندگی خواهرش که شوهرش خونه میخوابه دائما داره مقایسه میشه. من کار میکنم و خرج خونه و اجاره رو میدم و اون کار میکنه خرج زندگی شوهرخواهرشو.
    همه ی اینه قابل تحمل هست ولی همسرم اصلا نمیتونه با خانواده ی من کنار بیاد. پدرم از ادامای مشهور و با اعتبار شهره و خانواده ی اون ... و داره دایما اونا رو مقایسه میکنه و کمبوداش هم خودشو هم منو هم زندگیمونو نابود کرده. تعصب بیجا به شهرش، خانواده اش، به هرچیزی که داره غیر قابل تحمله. خیلی عصبی و لجبازه. فورا عصبانی میشه و به هرچیزی بهانه میگیره. خواهرم سه ماه قبل من ازدواج کرد. نمیدونین چجوری عروسیش رفتم. هزار بار التماس،قهر. چون عروسی که شوهرش براش گرفت با عروسی که اون نمیتونست بگیره مقایسه میشد. حسادت نابودش کرده. وضع مالی پایینشون هم اوضاع رو بدتر کرده.
    دایما تو دلش وضع زندگی خواهرم و خواهرش رو مقایسه میکنه و سعی میکنه خواهرمو پیش من تخریب کنه. انقدری که من حق ندارم خونه ی خواهرم برم. اولش با شوهرش که استاد دانشگاه بود مشکل داشت و کم کم با خواهرم.خیییییییلی حسادت میکنه. انقدری که بدون هیچ حرفی با هم حرف نمیزنن. انقدر سر همسرم دل مادرمو ش************دم که وقتی یادم میافته از خودم متنفر میشم. سر دو راهی موندم. مخصوصا اینکه اخیرا خیلی بی احساس و مثل مردای 200سال پیش فکر و فرهنگ داره. اوایل سر من منت هم میزاشت که میزاره سر کار برم. با اینکه خرج خونه گردن منه. بهش گفتم میخوام استعفا بدم قبول نکرد. اصلا همون ادمی نیست که تو دانشگاه خودشو معرفی کرده بود. من صبح تا ظهر اداره ام و ظهر تا شب اشپزخونه و کلفتی اونم چون معلمه هفته ای سه روز مدرسه است و بقیه به پشت خوابیده نه میزاره برم خونه مادرم و نه خودش با هیچ کدوم از خانواده ام معاشرت داره. در حالی که وقتی من میرم شهر اونا با همه خانواده اش با اینکه در سطحم نیستن ولی خیلی گرم صحبت میکنم تا اونم با خانواده من همینجوری باشه. موضوع خواهرم و خانواده ی من بزرگترین مشکل من هستن. نمیتونم به خاطر بهانه های بیجای همسرم با همه خانواده ام قطع رابطه کنم. واقعا هزار بار به طلاق فکر کردم ولی سخته قطعی تصمیم گرفتن. چیکارش کنم؟ واقعا به کمکتون احتیاج دارم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : تعصب بیجای همسر

چند سالتونه؟
    همسرتون حس میکنم به باجناقش بیش از اینی که میگید حسادت میکنه
    گفتید 2 سال نامزد بودید و بگیم یکسال هم آشنایی 3 سال چجوری متوجه رفتارهاش نشدید؟
    نظر خانوادتون قبل ازدواج در مورد همسرتون چی بود؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من ۲۶ سالمه و همسرم ۲۷. خانواده ام‌ناراضی بودن ولی بع عقد هیچ‌وقت نگفتن که ناراضی بودن یا نه، من متوجه حسادتاش بودم و لی فکر نمیکردم با خانواده هم اینجوری باشه. دیده بودم که وقتی از دوستاش یا بقیه کسا حرف میزد حرفاش حسادت امیز بود و همش خودشو مقایسه میکرد و اونارو تخریب میکرد. بارها خواستم تلافی رفتارشو با بداخلاقی با خانواده اون جواب بدم ولی نتونستم. واقعا برام عذاب شده. کمکم کنید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون که سعی میکنید کمکم کنید. از اینکه برام‌وقت میزارین واقعا ممنونم.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25494
    تشکـر
    53
    تشکر شده 49 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظر توافقی طلاق بگیرید

متاسفانه وضعیت زندگی شما جایی که بهتر.بشه داره بدتر.میشه

بهتره ازدواج بعدیتون جوری باشه که واقعا طرفو.بشناسید با طناب پوسیده به چاه نرید

شما زنده اید و.فرصت زندگی.دارید

متاسفم درسته که جریان شاید یه کشمکش ساده باشه ولی خیلی فلسفیه .

خودتونو.راحت کنید .

چند جلسه پیش مشاوره حضوری برید رودر رو.صحبت کنید شاید بتونه کمکتون کنه حتی اگر.کمکی هم کنه دوباره شوهرتون به وضع الانشون بر میگردن مشکل سن شماست که بالا تر میره

شما الان شاید بتونید حتی با یک.مجرد ازدواج کنید اما سنتون از سی که زد بالا نه علاقه ای به زندگی دارید و.نه میتونید رها شید بهتره تصمیم نهاییتونو بگیرید

این مشکل ریشه درونی داره شما به یه تنه پوسیده گل بزن باز هم گل ها پژمرده میشه

ادامه دادن زندگیتون فقط حماقته .

شما فرصت دارید شما به کسی دیگه قول ازدواج دادید درحالی که وقتی ازدواج کردید همسرتون شخص دیگه بود

شما با دروغ ازدواج کردید این شخص اصلا اون نیست بهتره خودتونو.عذاب ندید

به فکر گرفتن مهریه هم نباشید دادگاه درصورت توافق یکسال بعد طلاق میده اگر مهرتونو.بخاید چند سال طول میکشه

شکر خدا استقلال مالی دارید پس به فکر زندگی دیگه باشید لازم به تحمل فرد دروغین هم نیست دوباره متولد بشید

(موفق باشید )
    ویرایش توسط delaram54 : 03-31-2016 در ساعت 01:39 AM
    امضای ایشان
    چگونه. وصف کنم لحظه لحظه خود را
    برای این. همه ناباور خیال پرست

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

متاسفانه در انتخاب همسر دقت نکردید .متاسفانه چشمتون رو به روی واقعیت ها بستید .

شما نمیتونید اخلاق ورفتار ایشون رو یک شبه تغییر بدین . ایشون بیست ساله با این اخلاق ورفتار زندگی کرده .

بهتره حتما مشاوره حضوری داشته باشید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27428
    تشکـر
    11
    تشکر شده 94 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام عزیزم منم مشکلم مثل تو هی پدرم با اینکه تحصیل کرده و باسواد فامیل هس و همه تصمیم های بزرگ زندگيشو مادرم که هیچی نمی دونه و احساسی هس میگیره عزیزم پدرم بعد خاستگاريم رفت تاجیکستان وقتی اومد اينقد اومد خونمون که ممجبور شدم بهش جواب بدم خداوکيل خیلی زجر می کشم اصلا بهم نمی خوریم ولی فقط صبر میکنم که به نظرم بی فايدس اون داره با کاراش و تاقچه بالا گذاشتمش زجرم میده اگه میتونی صبر کن و تحمل کن وگرنه خودتو نجات بده حتما مشاوره برو گلم

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستانم ممنون بخاطر وقتی که برام میزارید. تصمیم به طلاق برام خیلی سخته. دنبال مشاور خوب برای مشاوره ی حضوری هستم. نمیدونم باید ساخت یا پاکش کرد. بازم ممنونم

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

خیلی خوبه که استقلال مالی داری و مستقل هستی و کار دولتی داری واقعا آفرین
    سعی کن دیگه خرج خونه و زندگی نکنی از این به بعد برای خودت خرج کن یا پس انداز کن وظیفه گذراندن معیشت خانواده پای همسرتونه و این مسئولیت گردن ایشونه نه شما (چون درآمدشون رو صرف شوهرخواهرش میکنه)آدم باید غیرت داشته باشه به جای اینکه صحبت کنه شوهرخواهرش بره سره کار خرجی میده درسته خواهرشه ولی اول خانواده خودش یعنی شما و زندگیش بعدا اگر واجب بود بقیه
    شما کاری که میکنی اینه از این ماه بگو من زحمت کشیدم حقوق این ماهم مال خودمه(خیلی از این موضوع حرصم گرفت)
    بعد با پدرت صحبت کن و همه و همه حقایق رو بهش بگو ببین نظر ایشون چیه شاید همسرتون با یه گوشزد و تهدید به طلاق خودش رو اصلاح کنه درسته میگن شخصیت ایشون شکل گرفته و نمیشه تغییر داد ولی اکر ایشون اراده کنن حتما میتونن تغییر کنن
    کافیه اراده کنه و بخاد و زندگیشو دوست داشته باشه
    با پدرت صحبت کن نظر ایشون رو بپرس واقع بین باش
    فعلا به فکر بچه و این چیزها نباش و مطمعن باش که باردار نمیشی یه وقت با یه اشتباه اشتباه دیگه ای نکنی
    ویرایش توسط محمدزاده : 04-04-2016 در ساعت 02:41 PM

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

محمد زاده ی عزیز، ممنون بخاطر وقتی که برام میزارین. واقعا ممنونم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)