نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: خیانت و عذاب وجدان

4280
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27472
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیانت و عذاب وجدان

28 سالمه . 8ساله ازدواج کردم و یه پسر 3 ساله دارم.تو این 8 سال هشت بار به شوهرم خیانت کردددم ( البته در حد تماس تلفنی بوده) و هربار شوهرم مچم رو گرفته و بخشیده .بار اخر همین چند روز پیش بود.دیگه باهام حرف نمی زنه و گفته بخاطر بچه موندی. من نمی دونم چرا این کارا رو می کنم و بعدش مثل چی پشیمون میشم.با دستای خودم زندگی قشنگم رو عشقی که شوهرم بهم داشت رو نابود کردم . یکی بهم بگه الان باید چیکار کنم ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : یکی بگه چکار کنم؟

خود کرده را تدبیر نیست. بنظر خودتون چکار باید بکنید؟؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

خانم !! فقط مواظب باش تلفنی تبدیل به دیگه نشه...

پیش روان شناس و روان پزشک برو.

ولی زمان می بره شوهرت بهت دوباره دل ببنده و اگر خدای نکرده کار خلاف تر انجام بدی ممکنه اتفاق تلخی برات بیفته ،یک مرد استانه تحمل اش تموم بشه بی خیال زندگی میشه طلاق سهله ،ممکنه اسیب بهت بزنه که...

4. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام
    خانم اکثر خانم ها ارزو دارن شوهرشون اینطور عاشقشون باشه ادم یه بار اشتباه میکنه دوبار اشتباه میکنه نه 8 بااااررر واقعا شوهر شما مرد که تونسته 8 بار تحمل کنه یکبار به غرورش فکر نکردید ؟؟ چقد هر بار باعث له شدنش شدید ؟؟؟ یه بار به غیرتش فکر نکردید ؟؟؟ یکبار به بچه فکر نکردی

یه خدا شوهرت مرد حتما باید ابروت میبرد همون بار اول که به خودت بیایی ؟؟؟؟ میدونی اگه ابروت میرفت هم زندگیت نابود میکردی هم پسرت از دست میدادی فکر این نکردی اگه همه میفهمیدن اینده پسرت رو نابودی بود ؟؟ همه چقدر بهش زخم زبون میزدن

سحر جون فقط میتونم بهت بگم نذاره به بار 9 بکشه. قدر زندگیت بدون خیلی ها ارزو دارن. این بار شده اعتماد شوهرت بدست بیار یه بار فکر کن اگر این ماجرا بالعکس بود چه حالی بهت دست میداد !!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

گوشیت رو بده دست همسرتون بدون گوشی بگذرونی وقتی میدونی نمیشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27472
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    گوشیت رو بده دست همسرتون بدون گوشی بگذرونی وقتی میدونی نمیشه
    دیگه براش مهم نیست . کاش مید برگشت عقب ولی نمیشه . دارم به خود کشی فکر میکنم . پسرم همچین مادری نداشته باشه بهتره ... نمی دونم چه مرگمه ... اگرهم بخوام جدا شم بد بخت میشم . به نظرتون من مشکل روانی دارم

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27453
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دلیلتون برای خیانت کردن چیه؟

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه سحر نمایش پست ها
    دیگه براش مهم نیست . کاش مید برگشت عقب ولی نمیشه . دارم به خود کشی فکر میکنم . پسرم همچین مادری نداشته باشه بهتره ... نمی دونم چه مرگمه ... اگرهم بخوام جدا شم بد بخت میشم . به نظرتون من مشکل روانی دارم
    همین امشب با شوهرت صحبت کن ازش فرصت بخواه گوشیت و بهش بده و ازش بخواه باهات بیاد پیش مشاور
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27472
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimi نمایش پست ها
    دلیلتون برای خیانت کردن چیه؟
    نمی دونم . از بیکاری سرم یا تو لب تابه یا گوشی . نه گفتن بلد نیستم ..شایدم از تنهاییه . شوهرم همه چیزش خوبه ... شایدم به چت کردن عادت دارم . شایدم می خوام ببینم اخرش چی میشه.خودمم نمی دونم

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27428
    تشکـر
    11
    تشکر شده 94 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    9

عزیزم یه زن میتونه هزار بار ببخشه اما یه مرد هیچ وقت فراموش نمی کنه که چیکار کردی تو باید با محبت و نوازش و غذاهای خوشمزه بتونی همسرت رو دوباره برگردونی سعی کن بهش بفهموني دفعه آخرت هست آخه عوض اینکه با نامحرم حرف میزنی که هیچی نصیبتون نمیشه و شارژ تم تموم میکنی پیش پای قرآن و دعا و نماز از خدا بخواه آبروی رفتتو برگردونه و محبت تو زیاد کنه فقط بشین دعا کن با قرآن وقتتو پر کن که خدا بهت عزت بده اون مرد واقعا زجر کشیده پس حسابی بهش برس هرچقدر دورت کرد باز خودتو بهش نزدیک تر کن و توضیح بده که تکرار نمیشه و دفعه اخرته

14. 3 کاربران زیر از mahdis.p بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3968
    تشکـر
    929
    تشکر شده 488 بار در 253 پست
    میزان امتیاز
    10

باید بعد از یکی دو بار اول به این نتیجه میرسیدی که وارد نشدن به یه رابطه راحت تر از کات کردنشه. نباید میذاشتی دفعات بعدی تکرار بشه

16. کاربران زیر از hamidrm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

وقتی میگی از سر بیکاریه خب تو خونه نشین، برو باشگاه یا کلاسی ثبت نام کن ، یا حداقل اگه هم نمیتونی بری بیرون تو خونه واسه خودت یه مشغولیاتی جور کن .

درسته شوهرت اعتمادش سلب شده ازت . اونم هشت بار بخشیده و تکرار کردید ولی دنیا به آخر نرسیده . فکر خودکشی رو که نکن . دلت وایه بچت بسوزه ، اگه میخوای مادر خوبی بشی

اول از ته دل بخواه که دور این چیزارو خط بکشی

دوم گوشی لپ تاپ هرچی داری بده شوهرت که حسن نیتتو بهش ثابت کنی

خودتم بیشتر وقتتو با همسرت و پسرت بگذرون که بیکار نمونی

خراب کردی ،ولی اگه واقعا پشیمون باشی به مرور میتونی درستش کنی .

18. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

ببخشیدا ببخشید اما شوهرت بجای اینکه هی ببخشه باید یه بار همت می کرد بیاد ته و توی قضیه رو دربیاره ببینه علت چیه؟ مشکل کجاست؟ برطرفش کنه
    خدایی اون دیگه چه آدم ... هستش
    بخشش یه بار
    دو بار
    سه بار
    نه هشت بار
    به نظرش بیخیال بشه مشکل تو حل میشه؟

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27477
    تشکـر
    8
    تشکر شده 31 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    0

من نمی دونم چرا این کارا رو می کنم و بعدش مثل چی پشیمون میشم.با دستای خودم زندگی قشنگم رو عشقی که شوهرم بهم داشت رو نابود کردم . یکی بهم بگه الان باید چیکار کنم ؟
    با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما

بابت وضعیتی که دارید متأسفم و درک می کنم که در شرایط سختی هستید.

چند نکته :

1. با توجه به صحبت های شما، خود شما هم تمایلی به تماس تلفنی ندارید اما این کار را چند بار انجام داده اید یعنی احساس میکنید که

این کار از اختیار شما تا حدی خارج شده است. ( دوست دارید انجام ندهید اما انجام میشود )

2. یه سئوال : اگر شما شخصی را ببینید که مجبور به کار بدی هست آیا او را سرزنش می کنید و یا به او کمک می کنید تا از مشکل خود بیرون آید ؟

3. به نظر می رسد که شما نیاز به مشاوره دارید. بهتره به یه مشاور خوب مراجعه کنید. با مراجعه به مشاور مشکل شما قابل حل هست.

21. کاربران زیر از راهنما 110 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    26507
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    9

با عرض سلام خدمت شما
    نمی دانم این هشت بار خیانت شما در این چند سال اخیر بوده با افراد مختلف یا پراکنده در سالهای مختلف یا افراد مختلف، این مسئله ممکن است نوع اختلال باشد که باید درمان شود نگران نشوید قابل درمان است به شرط این که مثل هر بیماری دیگری برای درمانش اقدام کنید . شما باید نزد روانشناس بروید و احتمالا تست شخصیت هم بدهید . روانشناسان کانون مشاوران ایران در این زمینه می توانند یاریتان کنند 22354282

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خیانت و عذاب وجدان

28 سالمه . 8ساله ازدواج کردم و یه پسر 3 ساله دارم.تو این 8 سال هشت بار به شوهرم خیانت کردددم ( البته در حد تماس تلفنی بوده) و هربار شوهرم مچم رو گرفته و بخشیده .بار اخر همین چند روز پیش بود.دیگه باهام حرف نمی زنه و گفته بخاطر بچه موندی. من نمی دونم چرا این کارا رو می کنم و بعدش مثل چی پشیمون میشم.با دستای خودم زندگی قشنگم رو عشقی که شوهرم بهم داشت رو نابود کردم . یکی بهم بگه الان باید چیکار کنم ؟

در جهان، معمولا تعداد مردانی که به همسر خود خیانت می کنند از تعداد زنانی که به همسر خود خیانت می کنند بیشتر است اما تحقیقات نشان داده که در سال های اخیر تعداد زنان خیانتکار نسبت به قبل بیشتر شده است، چرا؟
    دکتر پروانه صفایی مقدم در اینباره می‌گوید: «خیانت معمولا زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آنطور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی‌گیرد و همسرش قدر او را نمی‌داند.»
    در یک تحقیق انجام شده، ۲۰ درصد زنان به خیانت به همسر خود اعتراف کرده‌اند، اما چرا زنان به شوهر خود خیانت می‌کنند؟ این ۱۰ دلیل آیا توجیه‌کننده خیانت زنان است؟

۱- انتقام‌جویی
    گاهی بی‌وفایی یک زن از حس انتقام جویی او ناشی می‌شود. گاهی زنان برخلاف میل باطنی خود به شوهر خود خیانت می‌کنند تا به او بفهمانند حس مورد خیانت قرار گرفتن چقدر دردناک است و جالب اینکه در خیلی موارد این حربه پاسخ می دهد.
    محققی در این زمینه می گوید: «مردها به اندازه زنان احساساتی نیستند، بنابراین در اکثر موارد درد و رنج ناشی از خیانت همسر را درک نمی کنند، مگر اینکه خودشان طعم آن را چشیده باشند. زنان با این کار می خواهند شرایطی برابر با شوهر خود داشته باشند چون احساس می‌کنند آنچه تا به حال به آن پایبند بوده‌اند دیگر ارزش و اعتباری ندارد!»

۲- بی‌تفاوتی همسر
    گاهی بی وفایی زنان از احساس نادیده گرفته شدن یا بی تفاوتی همسر نسبت به مسائل و مشکلات ناشی می شود. یک کارشناسی در این زمینه می‌گوید: «اکثر زنان در ابتدا سعی می کنند به همسرانشان بفهمانند که مشکلی وجود دارد و چیزی آنها را ناراحت کرده است اما اگر شوهر متوجه اشارات غیرمستقیم نشود، به همسر خود بی اعتنایی کند یا گلایه های او را جدی نگیرد، زن به خیانت روی می آورد چون احساس می کند راه دیگری نمانده است.»

۳- احساس ناامنی و خلأ عاطفی
    زنان نیاز دارند که دوست داشته شوند و مورد تحسین قرار گیرند. کارشناسان خانواده در این زمینه می‌گویند: «خیانت معمولا زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آنطور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی گیرد و همسرش قدر او را نمی داند. معمولا زنان به سمت مردان دیگر جذب می شوند چون از زبان آنها تعریف ها و تحسین‌هایی می شنوند که از زبان شوهر خود نمی‌شنوند. زنان دوست دارند همیشه به چشم همسرشان خاص و فوق‌العاده باشند. این یک باور جدی است!»

۴- بازگشت به گذشته
    بازگشت به روابط قبلی راهی آسان برای یافتن کسی است که بتواند کمبودهای زندگی زنان را برای مدت کوتاهی جبران کند. البته این راه حل بسیار مقطعی است و نمی‌تواند تاثیر ماندگاری داشته باشد. آنچه زنان می‌خواهند شخص قبلی نیست بلکه احساساتی است که در رابطه قبلی تجربه کرده‌اند یا دیدی است که در آن زمان نسبت به خود داشته‌اند. بازگشت به روابط گذشته باعث می‌شود زنان احساس جوانی، سرزندگی و جذابیت کنند.

۵- رابطه یکنواخت
    اکثر زوج‌هایی که برای مدت طولانی با هم زندگی کرده‌اند کم کم احساس می کنند آن حرارت و عشق روزهای اول را ندارند. کارشناسی می‌گفت: «روزهای اول یک رابطه، زمانی هستند که احساس می‌کنید انتخاب شده‌اید و مورد توجه و علاقه هستید اما در مورد روابط طولانی قضیه کاملا متفاوت است چون دیگر هورمون هایی که در اوایل رابطه با دیدن طرف مقابل در بدنتان ترشح می شد کمتر شده اند.»
    آمارها نشان می‌دهد زوج‌هایی که همیشه رابطه‌ای آرام و بدون تنش دارند، بیشتر در معرض خطر خیانت و بی‌وفایی هستند.

۶- ترس از خیانت شوهر
    بسیاری از زنان خیانت و بی‌وفایی را جزیی جدایی‌ناپذیر از مردان می‌دانند و به همین دلیل، همیشه دچار استرس و ترس هستند. حتی اگر شوهرشان واقعا به آنها خیانت نکند. گاهی بی‌وفایی و شروع یک رابطه مخفیانه، راهی است برای کاهش این اضطراب!

۷- روابط زناشویی سرد
    زوج هایی که برای مدت طولانی در کنار هم زندگی کرده اند معمولا از یکنواختی و سردی روابط جنسی شکایت می کنند. طی یک تحقیق در سال 2010 در اروپا، ۸۱ درصد از زنان می گفتند: «روابط زناشویی شان سرد و قابل پیش بینی شده و دیگر جذابیتی ندارد.»

۸- نبود نقاط مشترک
    اگر زنی احساس کند که دیگر دغدغه یا علاقه مشترکی با شوهر خود ندارد، ممکن است به طرف دیگری جلب شود، که این دغدغه ها و علایق را دارد. اکثر زوج ها در روزهای اول آشنایی احساس می کنند کسی را پیدا کرده اند که مثل آنها فکر می کند و با آنها همدل و همفکر است اما در بسیاری از موارد بعد از چند سال این احساس از بین می رود. بعضی از زنان برای مبارزه با احساس تنهایی و خلأ، به بی وفایی روی می آورند.

۹- بیماری
    زنانی که به بیماری های خطرناک مانند سرطان سینه مبتلا می شوند ممکن است ناگهان دید جدید متفاوت به زندگی پیدا کنند. آنها همه قسمت های زندگی خود را از اول مرور می کنند و به مرگ و نیستی بیشتر فکر می کنند. کارشناسی می گفت: «بدتر اینکه این زنان ممکن است احساس کنند درست زمانی که بیش از همیشه به شوهرشان نیاز داشته اند، تنها مانده اند و حالا دیگر مورد توجه شوهرشان نیستند.»
    احساسات این زنان آسیب پذیر می شود و برای جبران این کمبودها و احساسات منفی به خیانت روی می آورند. این احتمال هم وجود دارد که احساس کنند زمان زیادی برایشان باقی نمانده و باید از زمانی که دارند بیشتر استفاده کنند.چرا زن ها خیانت می کنند؟

۱۰- جلب توجه و ماجراجویی
    کارشناسی عقیده داشت زنان ممکن است احساس کنند که کسی قدر آنها را نمی داند. آنها همه زمان خود را به کارهای خانه اختصاص می دهند. کارهای خانه را انجام می دهند؛ از بچه ها مراقبت می کنند و حتی بسیاری از آنها بیرون از خانه کار می کنند. آنها می خواهند مورد احترام قرار بگیرند و ارزش زحمت هایشان شناخته شود.
    از طرفی، زنان همچنین به دنبال کمی هیجان و سردرگمی در زندگی هستند. بسیاری از این زنان، تنها به کمی محبت و توجه نیاز دارند. زنی که در زندگی زناشویی خود از شادی و هیجان کافی برخوردار باشد و رابطه ای گرم و صمیمی با شوهر خود داشته باشد، هرگز خیانت نمی کند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27482
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مصداق فی قلوبهم مرض نشی. توکل کن و گوشی رو.رو کنار بزار و توبه نصوح

25. کاربران زیر از امیرعلی طه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17566
    تشکـر
    1,418
    تشکر شده 873 بار در 505 پست
    میزان امتیاز
    10

چجوری شوهرت تحمل کرده؟؟؟؟
    8 بار؟؟؟؟
    خدایی با ی بچه 8 بار خیانت کردی؟

این 8 بار,8 نفر متفاوت بودن؟؟؟
    یا هر 8 بار با یکی بوده؟

دل زن ممکنه تو اینجور موارد صاف شه
    بخاطر عاطفه ای ک داره
    بخاطر مهر و محبت
    بخاطر بچه
    دلش نرم شه
    ولی مرد نه
    همین ک 8 بار تحمل کرده
    خودش کلیه
    انتظار دیگه ازش داشته باشی نامردیه

ولی ب نظر من
    تو به کن
    گوشیتو بده به همسرت
    لپ تابو کلا بزار کنار

نشون بده ک واقعا تغییر کردی
    و واقعا هم تغییر کن
    بلکه ایشون دلش صاف شه با شما

موفق باشی
    امضای ایشان

باید یکبار به خاطر همه چیز گریه کرد
    آن قدر که اشک ها خشک شوند
    باید این تن اندوهگین را چلاند
    و
    بعد دفتر زندگی را ورق زد
    به چیز دیگری فکر کرد
    باید پاها را حرکت داد
    و
    همه چیز را از نو شروع کرد

27. کاربران زیر از شقایقم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27472
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    در جهان، معمولا تعداد مردانی که به همسر خود خیانت می کنند از تعداد زنانی که به همسر خود خیانت می کنند بیشتر است اما تحقیقات نشان داده که در سال های اخیر تعداد زنان خیانتکار نسبت به قبل بیشتر شده است، چرا؟
    دکتر پروانه صفایی مقدم در اینباره می‌گوید: «خیانت معمولا زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آنطور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی‌گیرد و همسرش قدر او را نمی‌داند.»
    در یک تحقیق انجام شده، ۲۰ درصد زنان به خیانت به همسر خود اعتراف کرده‌اند، اما چرا زنان به شوهر خود خیانت می‌کنند؟ این ۱۰ دلیل آیا توجیه‌کننده خیانت زنان است؟

۱- انتقام‌جویی
    گاهی بی‌وفایی یک زن از حس انتقام جویی او ناشی می‌شود. گاهی زنان برخلاف میل باطنی خود به شوهر خود خیانت می‌کنند تا به او بفهمانند حس مورد خیانت قرار گرفتن چقدر دردناک است و جالب اینکه در خیلی موارد این حربه پاسخ می دهد.
    محققی در این زمینه می گوید: «مردها به اندازه زنان احساساتی نیستند، بنابراین در اکثر موارد درد و رنج ناشی از خیانت همسر را درک نمی کنند، مگر اینکه خودشان طعم آن را چشیده باشند. زنان با این کار می خواهند شرایطی برابر با شوهر خود داشته باشند چون احساس می‌کنند آنچه تا به حال به آن پایبند بوده‌اند دیگر ارزش و اعتباری ندارد!»

۲- بی‌تفاوتی همسر
    گاهی بی وفایی زنان از احساس نادیده گرفته شدن یا بی تفاوتی همسر نسبت به مسائل و مشکلات ناشی می شود. یک کارشناسی در این زمینه می‌گوید: «اکثر زنان در ابتدا سعی می کنند به همسرانشان بفهمانند که مشکلی وجود دارد و چیزی آنها را ناراحت کرده است اما اگر شوهر متوجه اشارات غیرمستقیم نشود، به همسر خود بی اعتنایی کند یا گلایه های او را جدی نگیرد، زن به خیانت روی می آورد چون احساس می کند راه دیگری نمانده است.»

۳- احساس ناامنی و خلأ عاطفی
    زنان نیاز دارند که دوست داشته شوند و مورد تحسین قرار گیرند. کارشناسان خانواده در این زمینه می‌گویند: «خیانت معمولا زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آنطور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی گیرد و همسرش قدر او را نمی داند. معمولا زنان به سمت مردان دیگر جذب می شوند چون از زبان آنها تعریف ها و تحسین‌هایی می شنوند که از زبان شوهر خود نمی‌شنوند. زنان دوست دارند همیشه به چشم همسرشان خاص و فوق‌العاده باشند. این یک باور جدی است!»

۴- بازگشت به گذشته
    بازگشت به روابط قبلی راهی آسان برای یافتن کسی است که بتواند کمبودهای زندگی زنان را برای مدت کوتاهی جبران کند. البته این راه حل بسیار مقطعی است و نمی‌تواند تاثیر ماندگاری داشته باشد. آنچه زنان می‌خواهند شخص قبلی نیست بلکه احساساتی است که در رابطه قبلی تجربه کرده‌اند یا دیدی است که در آن زمان نسبت به خود داشته‌اند. بازگشت به روابط گذشته باعث می‌شود زنان احساس جوانی، سرزندگی و جذابیت کنند.

۵- رابطه یکنواخت
    اکثر زوج‌هایی که برای مدت طولانی با هم زندگی کرده‌اند کم کم احساس می کنند آن حرارت و عشق روزهای اول را ندارند. کارشناسی می‌گفت: «روزهای اول یک رابطه، زمانی هستند که احساس می‌کنید انتخاب شده‌اید و مورد توجه و علاقه هستید اما در مورد روابط طولانی قضیه کاملا متفاوت است چون دیگر هورمون هایی که در اوایل رابطه با دیدن طرف مقابل در بدنتان ترشح می شد کمتر شده اند.»
    آمارها نشان می‌دهد زوج‌هایی که همیشه رابطه‌ای آرام و بدون تنش دارند، بیشتر در معرض خطر خیانت و بی‌وفایی هستند.

۶- ترس از خیانت شوهر
    بسیاری از زنان خیانت و بی‌وفایی را جزیی جدایی‌ناپذیر از مردان می‌دانند و به همین دلیل، همیشه دچار استرس و ترس هستند. حتی اگر شوهرشان واقعا به آنها خیانت نکند. گاهی بی‌وفایی و شروع یک رابطه مخفیانه، راهی است برای کاهش این اضطراب!

۷- روابط زناشویی سرد
    زوج هایی که برای مدت طولانی در کنار هم زندگی کرده اند معمولا از یکنواختی و سردی روابط جنسی شکایت می کنند. طی یک تحقیق در سال 2010 در اروپا، ۸۱ درصد از زنان می گفتند: «روابط زناشویی شان سرد و قابل پیش بینی شده و دیگر جذابیتی ندارد.»

۸- نبود نقاط مشترک
    اگر زنی احساس کند که دیگر دغدغه یا علاقه مشترکی با شوهر خود ندارد، ممکن است به طرف دیگری جلب شود، که این دغدغه ها و علایق را دارد. اکثر زوج ها در روزهای اول آشنایی احساس می کنند کسی را پیدا کرده اند که مثل آنها فکر می کند و با آنها همدل و همفکر است اما در بسیاری از موارد بعد از چند سال این احساس از بین می رود. بعضی از زنان برای مبارزه با احساس تنهایی و خلأ، به بی وفایی روی می آورند.

۹- بیماری
    زنانی که به بیماری های خطرناک مانند سرطان سینه مبتلا می شوند ممکن است ناگهان دید جدید متفاوت به زندگی پیدا کنند. آنها همه قسمت های زندگی خود را از اول مرور می کنند و به مرگ و نیستی بیشتر فکر می کنند. کارشناسی می گفت: «بدتر اینکه این زنان ممکن است احساس کنند درست زمانی که بیش از همیشه به شوهرشان نیاز داشته اند، تنها مانده اند و حالا دیگر مورد توجه شوهرشان نیستند.»
    احساسات این زنان آسیب پذیر می شود و برای جبران این کمبودها و احساسات منفی به خیانت روی می آورند. این احتمال هم وجود دارد که احساس کنند زمان زیادی برایشان باقی نمانده و باید از زمانی که دارند بیشتر استفاده کنند.چرا زن ها خیانت می کنند؟

۱۰- جلب توجه و ماجراجویی
    کارشناسی عقیده داشت زنان ممکن است احساس کنند که کسی قدر آنها را نمی داند. آنها همه زمان خود را به کارهای خانه اختصاص می دهند. کارهای خانه را انجام می دهند؛ از بچه ها مراقبت می کنند و حتی بسیاری از آنها بیرون از خانه کار می کنند. آنها می خواهند مورد احترام قرار بگیرند و ارزش زحمت هایشان شناخته شود.
    از طرفی، زنان همچنین به دنبال کمی هیجان و سردرگمی در زندگی هستند. بسیاری از این زنان، تنها به کمی محبت و توجه نیاز دارند. زنی که در زندگی زناشویی خود از شادی و هیجان کافی برخوردار باشد و رابطه ای گرم و صمیمی با شوهر خود داشته باشد، هرگز خیانت نمی کند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    حتما مراجعه می کنم .ممنونم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد