نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: تحليل اختلاف مالی

1078
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    تشکر شده 249 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    9

تحليل اختلاف مالی

با درود فراوان
    بعد مدتها اومدم يه سوال بپرسم راجب يك گزينه واسه ازدواج،
    يك مورد از فاميل پيشنهاد شده ٢-٣ سال بزرگتره خانواده خيلى خوبى داره و نوه خاله مادرم ميشه، قد هيكل قيافه تحصيلات اكى هست ولى...باباى خيلى پولدارى داره، چنتا باغ ميوه چنتا خونه چنتا مغازه...
    وضع مالى ما متوسط به بالا هست ولى اونا خب وضعشون خيلى خوبه.
    به من گفتن چون بچه خوبى هستى و اونا هم خانواده خوبى هستن نظرت راجب دختره چيه...منم شناختى راجبش ندارم در حد ديد و بازديد سالى يكبار و نظرم منفى بود بخاطر وضع مالى باباش گفتم يك درصد اگه قبولم كنه كه نميكنه شايد اگر در آينده به مشكلى بخوريم تحملش رو نداشته باشه چون هميشه پول داشته..بهم گفتن اونى كه داشته چشم و دلش سيره و اگه فيس كنه آدم زورش نمياد ولى يكى كه نداشته بيشتر دنبال پول و مال هست..
    اينجور تحليل كردن بنظرتون درسته يا اشتباه؟ همچين كيسى ميتونه واسه من مناسب باشه؟!
    نظرتون رو بگيد ممنون ميشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : تحليل در يك انتخاب، درست يا غلط؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiyant نمایش پست ها
    با درود فراوان
    بعد مدتها اومدم يه سوال بپرسم راجب يك گزينه واسه ازدواج،
    يك مورد از فاميل پيشنهاد شده ٢-٣ سال بزرگتره خانواده خيلى خوبى داره و نوه خاله مادرم ميشه، قد هيكل قيافه تحصيلات اكى هست ولى...باباى خيلى پولدارى داره، چنتا باغ ميوه چنتا خونه چنتا مغازه...
    وضع مالى ما متوسط به بالا هست ولى اونا خب وضعشون خيلى خوبه.
    به من گفتن چون بچه خوبى هستى و اونا هم خانواده خوبى هستن نظرت راجب دختره چيه...منم شناختى راجبش ندارم در حد ديد و بازديد سالى يكبار و نظرم منفى بود بخاطر وضع مالى باباش گفتم يك درصد اگه قبولم كنه كه نميكنه شايد اگر در آينده به مشكلى بخوريم تحملش رو نداشته باشه چون هميشه پول داشته..بهم گفتن اونى كه داشته چشم و دلش سيره و اگه فيس كنه آدم زورش نمياد ولى يكى كه نداشته بيشتر دنبال پول و مال هست..
    اينجور تحليل كردن بنظرتون درسته يا اشتباه؟ همچين كيسى ميتونه واسه من مناسب باشه؟!
    نظرتون رو بگيد ممنون ميشم
    هم کفو بودن توی ازدواج خیلی مهمه هم بلحاظ اقتصادی هم بلحاظ فرهنگی و عقیدتی و سن و تحصیلات. من نظر شخصیم اینه که یا برابر باشن پسر و دختر از هر نظر یا پسر یک درجه بالاتر باشه. مثلا همین سن از نظر من مهمه، ببین دختر ذاتا دنبال حمایت شدن هست و از نظر روانی دختری که سنش بیشتر هست شاید احساس وارونه داشته باشه و شما را نتونه در حد یک حامی بپذیره، از نظر اقتصادی هم اگر خیلی وضعشون بهتر از شما باشه بهر حال توی زندگی مشترک توقعاتش در همون سطحه و حتی اگه خانوادش هم شما را ساپورت کنن ممکنه به شما به چشم داماد سرخونه نگاه کنن، البته این بر میگرده به سطح فرهنگیشون که شما بهتر میدونید اگه با اصالت باشن و اهل منت نباشن مشکلی نیست.

3. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : تحليل در يك انتخاب، درست يا غلط؟

سلام
    درسته که چشم ودلش سیره
    ولی آیا میتونید توقعات ایشون رو تو زندگی بر آورده کنید .
    به عنوان مثال شاید شما بخواهید با قطار یا نهایتا اتومبیل شخصی مسافرت کنید ولی ایشون با توجه به وضع مالی پدرش سفرهاش رو با هواپیما انجام داده .
    طبیعتا هر قدر هم وضع مالیتون خوب باشه براتون امکان نداره .
    این فقط یک نمونه کوچکه .
    به قول آقا محمد باید ببینید تو همه زمینه ها هم کفو هستید .
    بعد از اون از نظر اقتصادی این کفویت رو بررسی کنید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

5. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تحليل اختلاف مالی

تناسب مالی
    ارزش هر انسانی به تقوا و انسانیت اوست. به همین دلیل، نه پولدار بودن دلیل بر شخصیت انسان است و نه بی پولی دلیل بی شخصیتی! چه بسیار انسان های پولداری که بویی از انسانیت و اخلاق نبرده اند و چه بسیار انسان های متوسظ و بی پولی که در درجات عالی انسانیت و اخلاق هستند. اما در این میان واقعیت های دیگری هم وجود دارد که باید به آن ها توجه شود.

برخی از جوان­ ها در دنیای آمال و آرزوهای خود همسری را می ­بینند که تفاوت مالی فاحشی با او دارد و از ثروت سرشاری برخوردار است. اما غافل از این که رفتن به چنین خانه­ هایی همان و آغاز مشکلات و تحقیرها همان. مهمتر از پول برای هر انسانی عزت و شخصیت است. شما فرض کنید که زن و شوهر از جهت مالی اختلاف شدید مالی دارند. تصور کنید در یک مهمانی بناست که خانواده­ ی طرفین شرکت داشته باشند. پدر و مادر و فامیل یکی با ماشین های بالای صد میلیون تومان باییند و خانواده ­ی دیگری با پیکان و پراید! خوب معلوم است که نتیجه­ ی چنین ازدواجی چیست؟ نتیجه این است که مثلا دختر خانم خجالت می­ کشد پدر و مادرش ـ که اصل و نصب او هستند ـ با آن ها رفت و آمد داشته باشد.

در واقع با این کار از همه­ ی فامیل خود جدا می ­شود و در تنهایی زندگی می­ کند. اگر هم دختر با این مسأله کنار بیاید فامیل­های او حاضر نیستند با او رفت و آمد کنند. مطلب بعد این که ممکن است فامیل شوهر با نگاه تحقیر آمیز به او بنگرند و با عناوین تحقیر آمیزی چون: بچه­ گدا و غیره خطابش کنند!

توجه فرمایید که منظور از کفویت مالی این نیست که خدای ناکرده کسی که از نظر مالی بالاتر است دچار خود برتر بینی شود و کسی که از نظر مالی ضعیف است دچار خود کم بینی شود؛ بلکه منظور توجه به واقعیتی عینی در جامعه و روحیات آن هاست که ممکن است در آینده شما را دچار مشکل نماید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

از نظر مالی هم کفو نیستید هرچی هم دختره و خانوادش خوب باشن آخرش یه جایی تو سرت میزنن چه خواسته چه ناخواسته

بعد از بچه دار شدن هم بچت مقایسه گر میشه بین زندگی پدر بزرگ پدری و مادری و صد البته پدربزرگ مادری اونا با پول هم که شده به سمت خودشون میکشن و خانوادت میشن کشک در نظرش

9. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

همچین اسم تاپیکتو زدی تحلییییییییل اختلااااااااااااف ماااااااااالی
    فکر کردم تاپیکت در مورد بورسه

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    تشکر شده 249 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شاد نمایش پست ها
    همچین اسم تاپیکتو زدی تحلییییییییل اختلااااااااااااف ماااااااااالی
    فکر کردم تاپیکت در مورد بورسه
    ))
    من اين اسمو نزاشتم فرخ خان عوضش كرده 😂😂

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد