نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: تفاوت فرهنگی و تحصیلاتی با همسرم

4177
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27714
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تفاوت فرهنگی و تحصیلاتی با همسرم

سلام
    دو ماهه عقد کردم، و من و همسرم ساکن یک شهر نیستیم
    در محل کار با هم آشنا شدیم و با تمام مخالفتهای خانواده عقد کردیم، تفاوت فرهنگی و تحصیلات زیادی داریم، من خانواده سنتی دارم اما خودم عقاید سنتی ندارم و از این بابت من با همسرمشکلی نداریم، اما چون عروسی نکردیم خانواده ی من دوست ندارن من پیش همسرم بروم و همسرم از این بابت خیلی ناراحت است و اختلافات شدیدی با پدرم دارد. تفاوت تحصیلات داریم من فوق لیسانس و همسرم دیپلم دارد. ملاک اصلی انتخاب من اخلاق بود، بر خلاف خواسته خانواده مدتی رفتم پیش همسرم که به دلیل اختلاف با پدرم اجازه نداد برگردم 40 روز آنجا بودم و چون زمان طولانی شد مادرش مرا تحت فشار قرار میداد، میخواستم برگردم اما هر بار بهانه می آورد و اجازه نمیداد، تا اینکه یک روز بی دلیل دست بلند کرد و سیلی زد، صبح که میخواستم از خانه بیرون بروم اجازه نمیداد، احساس کردم ممکن است مرا حبس کند و از آنجا فرار کردم و برگشتم شهر خودم. از آن زمان به بهد 10 روز است با من صحبت نمیکند.
    در دوست داشتنش شک کردم. پسریست که از سمت خانواده اش کمبود محبت دارد، وضعیت مالی خوبی ندارد نمی تواند عروسی بگیرد وضعیت مالی خانواده اش هم خوب نیست ، بعد از عقد فهمیدم خیلی موارد را دروغ گفته، مثلا اینکه خانه دارند با اینکه مستاجر هستند، چند ماشین دارند با اینکه پدرش یک پراید دارد. فلان قدر پول دارد با اینکه حسابش صفر است و ... نمیدانم چرا دروغ گفت، میخواست مرا از دست ندهد یا از خانواده من که وضعیت مالی متعادلی داریم پدرم استاد دانشگاه است خانه دارم سو استفاده کند.
    لطفا کمکم کنید، من به او توجه میکنم محبت میکنم کمکش میکنم تا به چیزی در زندگی برسیم و کمبودهایش جبران شود اما او قهر میکند و جواب نمیدهد و ...
    در این مدت دست بزن داشت و ناسزا هم میگفت
    وقتی عصبانیتش فروکش میکرد عذرخواهی و ابراز علاقه زیادی میکرد
    چه کنم؟
    ویرایش توسط آریودخت : 04-22-2016 در ساعت 08:06 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکلم با همسرم قابل حل است یا بهتر است جدا شوم؟

خانم چند سال هستید؟

محیط کاری چجور بود و سمت شما وایشون چی بود؟

سنتی نیستید یعنی چی ،اصلا به اصول اعتقاد ندارید یا چی؟

منظور شما از عقد چیه !! منظور محرمیت برای نامزدی بوده؟ رابطه هم داشته باشید باید بیشتر فکر کنید.

3. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27714
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    خانم چند سال هستید؟ 29 و همسرم 31

محیط کاری چجور بود و سمت شما وایشون چی بود؟ من بصورت موقت تو شرکت بودم انم پروژه ای . هر دو کار ملی ادنجا رو انجام میدادیم

سنتی نیستید یعنی چی ،اصلا به اصول اعتقاد ندارید یا چی؟ نه اونام پایبند خیلی چیزها هستن. ولی مثلا خانواده من مانتو بیرونی رنگی دوس ندارن بپوشم من و شوهرم تیره دوست نداریم . خونوادمدوس ندارن ارایش کنم من و شوهرم دوس داریم

منظور شما از عقد چیه !! منظور محرمیت برای نامزدی بوده؟ رابطه هم داشته باشید باید بیشتر فکر کنید.
    عقد محضری هستیم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27714
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خصوصیات خوب هم داره ، هر چی داشته باشه حتی کم واسم دریغ نمیکنه

همیشه جلو خونوادش ازم دفاع میکرد ، اگه کسی بهم چیزی میگفت خودش جواب میداد و باهاشون دعوا میکرد

یه مقدار خصوصیات بچه گانه داره. احساس میکنم زیاد بکر کار و تلاش نیست بفکر اینده نیست، بازی کامپیوتری میکنه وقت تلف میکنه شاید من حساسم و نگران

گاهی احساس میکنم بعضی رفتاراش واسه اینه نگرانه منو از دست بده چون تا زمانی کنارشم قهر نمینه همین که ازش فاصله بیرم قهر میکنه

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

خانوم شما از یک مشاور خوب کمک بگرید خیلی خوبه.

هر انسانی خوبی وبدی داره ولی اینکه شما این 40 روزه به فکر طلاق افتادی اتفاق خوبی نیست .

دست بزن داشتند خوب نشه بعدا مشکل ساز ،چند ماه از زندگی مشترکتون رد بشه ممکنه خیلی چیزا عوض بشه...

حتما با مشاور خوب مشورت کنید.

7. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27714
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    خانوم شما از یک مشاور خوب کمک بگرید خیلی خوبه.

هر انسانی خوبی وبدی داره ولی اینکه شما این 40 روزه به فکر طلاق افتادی اتفاق خوبی نیست .

دست بزن داشتند خوب نشه بعدا مشکل ساز ،چند ماه از زندگی مشترکتون رد بشه ممکنه خیلی چیزا عوض بشه...

حتما با مشاور خوب مشورت کنید.

چون خونوادم مخالفشن اونام زمزمه هایی واسه طلاق میکنن
    اما اجبارم نمیکننو انتخابو گذاشتن واسه خودم
    ولی مقایسش میکنم با بقیه پسرای همسنش، با بیه خاسگارایی که داشتم با زندگی دوستام
    خیلی ناراحت میشم
    خونواده ی ما اصلا اهل ناسزا و ... نیستن رسمی هستیم . اونا اینجوری نیستن

دوست عزیز اینجا مشاور خوب نداره؟

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آریودخت نمایش پست ها
    چون خونوادم مخالفشن اونام زمزمه هایی واسه طلاق میکنن
    اما اجبارم نمیکننو انتخابو گذاشتن واسه خودم
    ولی مقایسش میکنم با بقیه پسرای همسنش، با بیه خاسگارایی که داشتم با زندگی دوستام
    خیلی ناراحت میشم
    خونواده ی ما اصلا اهل ناسزا و ... نیستن رسمی هستیم . اونا اینجوری نیستن

دوست عزیز اینجا مشاور خوب نداره؟
    ان شاءالله هر چی صلاح باشه همون میشه.

از ستیلا خانوم می تونید شماره هاشون بگرید.

موفق باشید.

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تفاوت فرهنگی و تحصیلاتی با همسرم

نقل قول نوشته اصلی توسط آریودخت نمایش پست ها
    سلام
    دو ماهه عقد کردم، و من و همسرم ساکن یک شهر نیستیم
    در محل کار با هم آشنا شدیم و با تمام مخالفتهای خانواده عقد کردیم، تفاوت فرهنگی و تحصیلات زیادی داریم، من خانواده سنتی دارم اما خودم عقاید سنتی ندارم و از این بابت من با همسرمشکلی نداریم، اما چون عروسی نکردیم خانواده ی من دوست ندارن من پیش همسرم بروم و همسرم از این بابت خیلی ناراحت است و اختلافات شدیدی با پدرم دارد. تفاوت تحصیلات داریم من فوق لیسانس و همسرم دیپلم دارد. ملاک اصلی انتخاب من اخلاق بود، بر خلاف خواسته خانواده مدتی رفتم پیش همسرم که به دلیل اختلاف با پدرم اجازه نداد برگردم 40 روز آنجا بودم و چون زمان طولانی شد مادرش مرا تحت فشار قرار میداد، میخواستم برگردم اما هر بار بهانه می آورد و اجازه نمیداد، تا اینکه یک روز بی دلیل دست بلند کرد و سیلی زد، صبح که میخواستم از خانه بیرون بروم اجازه نمیداد، احساس کردم ممکن است مرا حبس کند و از آنجا فرار کردم و برگشتم شهر خودم. از آن زمان به بهد 10 روز است با من صحبت نمیکند.
    در دوست داشتنش شک کردم. پسریست که از سمت خانواده اش کمبود محبت دارد، وضعیت مالی خوبی ندارد نمی تواند عروسی بگیرد وضعیت مالی خانواده اش هم خوب نیست ، بعد از عقد فهمیدم خیلی موارد را دروغ گفته، مثلا اینکه خانه دارند با اینکه مستاجر هستند، چند ماشین دارند با اینکه پدرش یک پراید دارد. فلان قدر پول دارد با اینکه حسابش صفر است و ... نمیدانم چرا دروغ گفت، میخواست مرا از دست ندهد یا از خانواده من که وضعیت مالی متعادلی داریم پدرم استاد دانشگاه است خانه دارم سو استفاده کند.
    لطفا کمکم کنید، من به او توجه میکنم محبت میکنم کمکش میکنم تا به چیزی در زندگی برسیم و کمبودهایش جبران شود اما او قهر میکند و جواب نمیدهد و ...
    در این مدت دست بزن داشت و ناسزا هم میگفت
    وقتی عصبانیتش فروکش میکرد عذرخواهی و ابراز علاقه زیادی میکرد
    چه کنم؟

کس جز شما نمیدونه این زندگی دوام خواهد داشت یا خیر ؟

خود شما بهتر از هر کسی میدونید با چه اختلافاتی شروع کردید و در آینده هم تکرار خواهند شد ...

در مورد دروغ گفتن توجیه خوبی برای بدست آوردن نیست چون میتونه در مسیرهای دیگه ای تکرار بشه

به هر حال نیاز دارید مشورت کنید و دقیق فکر کنید اگر به ارامش در زندگی اعتقاد دارید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27714
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    کس جز شما نمیدونه این زندگی دوام خواهد داشت یا خیر ؟

خود شما بهتر از هر کسی میدونید با چه اختلافاتی شروع کردید و در آینده هم تکرار خواهند شد ...

در مورد دروغ گفتن توجیه خوبی برای بدست آوردن نیست چون میتونه در مسیرهای دیگه ای تکرار بشه

به هر حال نیاز دارید مشورت کنید و دقیق فکر کنید اگر به ارامش در زندگی اعتقاد دارید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

ممنونم .

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

دروغ های غیر قابل توجیهی بهتون گفتند ممکنه دروغ های بیشتری هم گفته باشند و د. آینده هم دروغ حرف بزنند دست بزن دارند توانایی مالی هم ندارند تحصیلات هم ندارند مثل شما
    حالا شما فکر کنید در آینده حسرت چیزهایی که میتونستی داشته باشی و ازش لذت ببرید اما نتونستید و نشد اگر هنوز هم میگید اخلاق مهمه و عاشق هستید ادامه بدید اما اگر میدونی که این عشق بعدها کمت. میشه ومشکلات دیگه نمایان میشه ه. چه سریعتر تمام کنید رابطه رو
    خیلی فاکتورها برای زندگی هست که باید اهمیت بدید فقط عشق کافی نیست

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام متاسفم عزیز از آنچه که خواندم ولی تمام این مشکلات گلم ناشی از کمدانی و نادانی خود شماست!!؟؟ اخه دختر گل ازدواج بین دو انسان یکسان و مکمل انجام میگره و در ایران تقریبا دو خانواده همسان, نفرمودید چند سالتونه و ایشون چند سالشونه ولی شما خیلی خیلی بد عمل کردید. نمیدانم چند وقت با هم آشنا بودید و رابطه داشتید که تن به این عقد داده اید با وجود مخالفتهای خانواده محترم که نمیدانم دلایلشان درست و منطقی بوده ولی میتوان حدس زد از شما خیلی واقع بینانه تر بوده ولی اصلا شما هیچ گونه شناختی از ایشون نداشته اید و یکی از مهمترین تصمیمهای زندگی خود را گرفته اید!؟ حالا که گذشته و من نمیتوانم بگم در این ازدواج بمانید و یا.......!!!؟ ولی خوب این را میتوانم هشدار دهم که در آینده اگر تمایل به داشتن فرزند داشته باشید قراره که عزیزترین کس خود را(فرزند یا فرزندان) خود را با ایشون شریک, باشید و این بسی دردناک خواهد بود که زوج و یا زوجه باعث نابودی آنها شود بدون آنکه !!طرف مقابل بتواند کاری کند بجز سوختن و ساختن کوتاه سخن: به هیچ وجه فعلا بچه دار نشوید(بچه حلال هیچ مشکلی نیست) به یکی از همکاران مشاور(خانم باشن بهتره) حضوری رجوع کنید و سپس تصمیم بگیرید در این زندگی بمانید و یا خیر ولی من متاسفانه آینده خوبی برای شما در این رابطه نمیبینم گلم.!؟ موفق باشید سپاس دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)