نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: عدم تفاهم برای بجه دارشدن

1909
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27854
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم تفاهم برای بجه دارشدن

سلام.خسته نباشید. من تو زندگیم به یه مشکلی برخوردم که نمی دونم چه جوری حلش کنم که ختم به خیر بشه. من حدود 1 سال 8 ماه هست که ازدواج کردم و خداروشکر با هم تفاهم کامل داشتیم تاحالا و تقریبا هیچ وقت تا حالا دعوا یا اختلافی نداشتیم و زندگی آرومی داریم. من از ابتدای ازدواج دانشجو بودم و الان ترم اخرم و پایان نامه ام مونده. همسرم با توجه به اینکه یک ماهه دیگه من 29 سالم و اون 34 سالش میشه میگه بهتره بچه دار بشیم (البته چند ماه دیگه)و دلایل منطقی هم واسش داره ولی من اصلا الان اماده نیستم ولی اون میگه که اختلاف سنی زیاد با بچه خوب نیست هر چیزی بهاری داره مخصوصا که اگه دوتا بچه بخوایم ولی من اصلا از لحاظ ذهنی حداقل تا یکسال دیگه آمادگی ندارم نمی دونم چه جوری همسرم رو قانع کنم مخصوصا که میگه ممکنه اصلا مشکل داشته باشیم بچه دار نشیم. فکر و خیال داره دیوونم می کنه من چیکار کنم؟ چی باید بگم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : عدم تفاهم برای بجه دارشدن

نقل قول نوشته اصلی توسط tara67 نمایش پست ها
    سلام.خسته نباشید. من تو زندگیم به یه مشکلی برخوردم که نمی دونم چه جوری حلش کنم که ختم به خیر بشه. من حدود 1 سال 8 ماه هست که ازدواج کردم و خداروشکر با هم تفاهم کامل داشتیم تاحالا و تقریبا هیچ وقت تا حالا دعوا یا اختلافی نداشتیم و زندگی آرومی داریم. من از ابتدای ازدواج دانشجو بودم و الان ترم اخرم و پایان نامه ام مونده. همسرم با توجه به اینکه یک ماهه دیگه من 29 سالم و اون 34 سالش میشه میگه بهتره بچه دار بشیم (البته چند ماه دیگه)و دلایل منطقی هم واسش داره ولی من اصلا الان اماده نیستم ولی اون میگه که اختلاف سنی زیاد با بچه خوب نیست هر چیزی بهاری داره مخصوصا که اگه دوتا بچه بخوایم ولی من اصلا از لحاظ ذهنی حداقل تا یکسال دیگه آمادگی ندارم نمی دونم چه جوری همسرم رو قانع کنم مخصوصا که میگه ممکنه اصلا مشکل داشته باشیم بچه دار نشیم. فکر و خیال داره دیوونم می کنه من چیکار کنم؟ چی باید بگم؟

دوست عزیز همسر شما کاملا منطقی فکر کرده و چنین تصمیمی گرفته .
    ببین عزیزم یک موقعی میبینی دختری توی سن کم مثلا زیر 20 ازدواج میکنه ..این منطقیه که انتظار داشته باشه حداقل یه سه چهار سالی بعد ازدواج صبر کنه تا امادگی پیدا کنه هم از لحاظ سنی و هم روحی روانی کمی ازاد باشه و باهمسرش دوران بدون بچه طولانی تری داشته باشن .

ولی وقتی الان دختر ها بالای 25 ازدوان میکنند باید این رو هم در نظر داشته باشند که پس از اون طرف باید خیلی زود تشکیل خانواده یدن ...ینی با بچه دارشدن خانواده کامل رو بسازن .

چون هم از لحاظ سنی دیر میشه و هم از لحاظ روحی روانی تفاوت قابل ملاحظه ای رو برای درک شرایط کودک خواهند داشت .

پس شمام فقط به این فکر کن که حدتقل قبل از ازدواج این دوران راحتی رو داشتی و الان سن بچه دار شدن شماست حالا چه دو سال از ازدواجتون گذشته باشه چه 10 سال .

و همسرتون خم همین حالاش تفاوت سنیش با بچه زیاده .

شما الان تصمیم له بارداری بگیر انشالله تا درستون کاملا تموم بشه باردار بشید .

مطمین باشید الان بهترین زمان برای شماست .چون درستون تموم شه مثلا بخواین شاغل بشید یا هر چیز دیگه بعد ها میفهمین که ضررش بیشتر از منفعتش بوده .

هم بخاطر تاخیر سنی و هم روحی ...بچه تا سه سالگی از اب و گل در میاد و خیلی راحت میتونین در کنار بچه داری هم شاغل باشید و هم درس بخونید و هر کار دیگه ای .

تازه اون موقع دغدغه دیگه ای ندارید و با ارامش بیشتری به خودتون میپردازین .

موفق باشید .

3. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

خواهر من حالا فاصله ی چند ماه که مد نظر همسدتون هست با یکسال که خواسته ی شماست که تفاوت چشمگیری نداره. شما بحای اینکه بخوای همسرتو قانع کنی روی خودتون کار کنید تا هر چه زودتر امادگی روحی و ذهنی رو پیدا کنید.. من هرچه میخونم پیامتونو با همسرتون موافق تر هستم . انشالله خدا افتخار مادر شدن رو نصیبتون کنه

5. کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27854
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون.امیدوارم بتونم با خودم کنار بیام. به نظر من بچه دار شدن یعنی دعوت از یک انسان به این دنیا. من دوست دارم این دعوت نامه رو با جون و دل و با تمام وجودم برای فرزندم بفرستم و هیج وقت حتی یک لحظه این فکر که کاش یکم دیرتر این اتفاق میفتاد یا اینکه بیشتر همسرم میخواست تا من به ذهنم خطور نکنه. و اینم بگم اول اشنایی من این موضوع رو چون همیشه واسم مهم بود مطرح کرده بودم که حداقل 3-4 سال دوست دارم از زندگیمون بگذره. چون من تا امروز به خاطر درسم اون خیال راحتی که می بایست رو نداشتم یکم زمان می خوام که به خودم بیام.بازم ممنون

7. کاربران زیر از tara67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد