نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: بی احترامی زوجین

1204
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27884
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بی احترامی زوجین

سلام
    من مدت یک سال هست که در دوران عقد به سر میبریم تواین مدت پیش اومده که با همسرم بحث داشتیم و هر وقت که بحث بینمون پیش میاد و همسرم عصبانی میشه به من حرف های بدی میزنه مثلا بهم میگه خفه شو یا دهنتو ببند
    من اون لحظه عکس العمل تندی نشون ندادم جوری برخورد کردم که اصلا این حرفو نشنیدم ولی بعد از چمپند بار که تکرار شد خیلی آروم ازش خواستم که وقتی داریم با هم بحث میکنیم به من بی احترامی نکنه و مواظب باشه چه حرفایی بهم میزنه ولی هر سری دوباره وقتی دید من حساس شدم این کارشو بدتر کرد
    این در حالیه که من هیچچچ وقت با اینکه بهم توهین میکنه بر نمیگردم جوابشو بدم یا مثل خودش حرفای بدی بزنم همیشه سعی میکنم با احترام باهاش برخورد کنم تا اونم به خودش اجازه نده بهم بی احترامی کنه
    ولی هر روز داره بدتر میشه و میگه تو منو عصبانی میکنی که این حرفارو میزنم در حالی که ممکنه منم خیییلی بیشتر از اون عصبانی بشم ولی سعی میکنم روی حرفام کنترل داشته باشم و حرف بدی نزنم
    به نظرتون چیکار باید بکنم ؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : بی احترامی زوجین

قطعا همین راه را ادامه بدید برخورد مودبانه شما بالاخره یک روز اونو از رفتار خودش شرمنده میکنه، در عین حال بیشتر با هم صحبت کنید و از انتظاراتتون و دوست داشتنتون بیشتر صحبت کنین و نگذارین بینتون فاصله بیفته حتی در بدترین شرایط

3. 4 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26895
    تشکـر
    55
    تشکر شده 91 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط facetoface577 نمایش پست ها
    سلام
    من مدت یک سال هست که در دوران عقد به سر میبریم تواین مدت پیش اومده که با همسرم بحث داشتیم و هر وقت که بحث بینمون پیش میاد و همسرم عصبانی میشه به من حرف های بدی میزنه مثلا بهم میگه خفه شو یا دهنتو ببند
    من اون لحظه عکس العمل تندی نشون ندادم جوری برخورد کردم که اصلا این حرفو نشنیدم ولی بعد از چمپند بار که تکرار شد خیلی آروم ازش خواستم که وقتی داریم با هم بحث میکنیم به من بی احترامی نکنه و مواظب باشه چه حرفایی بهم میزنه ولی هر سری دوباره وقتی دید من حساس شدم این کارشو بدتر کرد
    این در حالیه که من هیچچچ وقت با اینکه بهم توهین میکنه بر نمیگردم جوابشو بدم یا مثل خودش حرفای بدی بزنم همیشه سعی میکنم با احترام باهاش برخورد کنم تا اونم به خودش اجازه نده بهم بی احترامی کنه
    ولی هر روز داره بدتر میشه و میگه تو منو عصبانی میکنی که این حرفارو میزنم در حالی که ممکنه منم خیییلی بیشتر از اون عصبانی بشم ولی سعی میکنم روی حرفام کنترل داشته باشم و حرف بدی نزنم
    به نظرتون چیکار باید بکنم ؟؟؟
    سلام به شما دوست خوبم.
    اول باید بگم که این خیلی خوبه که شما احترام رو نگه میدارید و مثل خودش رفتار نمیکنید. چون اگر مثل همسرتون حرف میزدید مسلما وضع خیلی بد میشد و حرمت ها کاملا شکسته میشد.
    احتمالا همسرتون ی خورده عصبی هست و وقتی عصبی میشه کنترلی روی خودش نداره البته خیلی ها اینجورین ولی کم و زیاد داره.
    بنظرم وقتی سر ی چیزی بحث دارید و میبینید که اون عصبانی هست تنهاش بذارید و اجازه بدید که اروم شه این واسه خودتون هم بهتره و میتونید ریلکس کنید و سعی کنید توی این مدت که تنهاش گذاشتید به حرف هایی که قراره بهش بزنید فکر کنید و نرم ترین واژه ها رو انتخاب کنید.هیچ وقت موقع عصبانیت با هم بحث نکنید.
    مطمئنا اون هم دوست نداره با شما اینجوری رفتار کنه.
    وقتی ازش خواستید که اینطوری با شما حرف نزنه چی جواب داده؟
    ازش بپرسید که از شدت عصبانیت و نداشتن کنترل این حرفا رو میزنه؟؟؟یا خودتون فکر میکنید این حرفا توی فرهنگ لغاتش هست و تربیتش اینطوری بوده؟(البته قصد جسارت ندارم خیلی عذر میخوام)
    ولی مطمئن باشید میتونید این مسئله رو حل کنید .فقط باید خیلی نرم جلو برید .اگه لازم میدونید با ی مشاور صحبت کنید.ایشالا که همیشه دلتون شاد باشه

5. 5 کاربران زیر از رها75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

دوست عزیز همینکه باهاش صحبت میکنید راجب خواستتون خیلی خوبه . مطمئن باشید زمان میبره تا متوجه تفاوت رفتار دوتاتون تو دعوا بشه .

ولی بالاخره خودشو که نمیتونه گول بزنه رفتار خودش و شمارو تو دعوا مقایسه میکنه و متوجه زشتیه کارش میشه و تلاششو میکنه کنترل بیشتری داشته باشه رو حرفاش .

ولی شما تغییر رویه نده که مثل خودش بشی ( به هوای اینکه ببینه رفتار خودشو ) چون در اینصورت حریمها بیشتر شکسته و روها تو رو هم باز میشه و وضع ازین که هست بدتر میشه .

7. 4 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

حرف، ظرف می‌خواهد. آماده نبود، نزنید.

وقتی دارید بحث می کنید حتی اگر حق با شما بود از ادامه بحث جلوگیری کتید و بگین الان هر دو مون عصبانیم بهتره ادامه ندیم

چون بیشتر به هم بی احترامی می کنیم .

کار خوبی می کنید که موقعی با ایشون صحبت می کنید که در ارامشه .

خواسته هاتون وانتقادات احتمالی از ایشون رو در زمان ارامش گوشزد کنید

این که پاسخ نمیدین وبا ایشون با احترام برخورد می کنید .نهایت ادب شما رو میرسونه .

بدونید زیبایی کلام اکتسابیه پس اگر شما با احترام با ایشون صحبت کنید ایشون هم یاد میگیره
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

9. 4 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27884
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از همتون
    من اولین باره دارم از مشاوره استفاده میکنم
    خیلی خوبه که اینجا نظرهاتونو بهم میگید و من بهش فکر میکنم و میتونم مسیر درست رو بهتر پیدا میکنم
    از همتون واقعااا ممنونم دوستان

11. 5 کاربران زیر از facetoface577 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

وقتی یکی از زوجین بد دهنی میکنه، اگه شما جوابشو با همون لحن بدی، اشتباهی بدتر از اون انجام دادین ... این مواقع بهتره با ارامش بهش این نکته رو گوشزد کنید که این طرز حرف زدن شایسته ی زندگی شما نیست و در صورت عصبانیت زبان خودشو کنترل کنه. باور بفرمایید وقتی برخورد عاقلانه و نرم شمارو ببینه خودش خجالت زده میشه ، بمرور زمان روی رفتارش اثر مثبت میزاره..

اگه جواب نداد، بازم شما مثل اون رفتار نکنید و بجاش از ی قهر مسالمت امیز کوتاه مدت استفاده کنید

13. 3 کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

بد دهنی در زمان عصبانیت رو آموختند ؛حالا از کی ؟خدا داند !!!

عفت کلام رو هم می آموزند ؛از کی ؟از همین حالا با شما ! تا کی؟خدا داند !!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)