نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درگیری های شدید در دوران عقد

919
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28055
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

درگیری های شدید در دوران عقد

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز .
    من 26 سال سنمه و همسرم هم 1 سال از من کوچیکتره و ملاک های زیادی رو داشتم تا انتخابش کردم و اول ازدواج واقعا عاشقش بودم و یکم تفاوت فرهنگی هم داریم که زیاد نیست و تقریبا در یک سطح زندگی میکنیم و هر دو لسیانسیم و واقعا دوستش داشتم و دارم اما از دو یا سه ماه بعد از ازدواجمون یکم درگیری پیدا کردیم بین خانواده هامون البته طبیعی هستش اما مدام بیشتر شد ، مثلا بعضی رفتار های از طرف مادر من و خواهرام باعث ایجاد سو تفاهم و دلخوری هایی پیش میاد که به خاطر همین تفاوت فرهنگ هاست و من توضیح کامل میدم که در فرهنگ ما اینطوری رواج داره اما همسرم قبول نمیکنه و مدام میگه من توجیه میکنم و طرف خانوادم و میگیرم و دفاع میکنم ازشون متاسفانه هرچی بیشتر من توضیح میدم همسرم رفتارش بیشتر اعصاب خورد کنی میشه و به طوری که دو سه دفعه دعواهای بدی کردیم با هم ، البته رفتارهای مادر و خواهرای همسرم هم هستش که باعث ناراحتی های من میشه اما من خودم به شخصه چون اصلا ارزش این رو نمیبینم که بیام مطرحش کنم و مثل همسرم بخوام بزرگش کنم و همیشه و همه جا بگم این کار رو نمیکنم و راحت ازش میگذرم و ناراحتیم فقط برای چند دقیقه هستش بعدش فراموش میکنم کامل و تا همین الان که یک سال ما تو عقد هستیم تا حالا موردی نبوده که من بهش بگم خانواده شما اینکارو کرده و بخوایم بحث کنیم باهم مگه اینکه خودش فهمیده باشه ، اما در کل خانم من خیلی رو این قضایا حساسه و گاها تفاوت فرهنگی(رسم و رسوم و رفتارات) باعث به وجود اومدن اختلافات و دعواهای ما شده که سو تفاهم هستش بیشترش به طور مثال چند باری هم شده مثلا تو تعارف های میوه و خوراکی ها مادر و خواهرام به همسرم تعارف نکردن و منم همون جا بودم و به منم تعارفی نکردن حالا نمیدونم عمدا یا سهوی بوده اما گفتم به همسرم که چیزی تو دلشون نیست و اگه عمدی بوده که نیست عذر خواهی هم کردم اما بارها گفته تو طرف خانوادت رو میگیری و همش به فکر خودتی و من مهم نیستم برات و از این جور صحبت ها و بعدشم که خیلی بحث میکنیم باهم و دعواهای بدی هم که میگم فقط منظورم دعوای لفظی هستش و یکی دو روز قهر ، داستان براتون تعریف نکنم خلاصه اینکه الان طوری شده که امروز من بعد یک هفته میخوام برم خونه خاله خودم که مادرم هم اونجاست و یک هفته هستش مادرم رو ندیدم دلم تنگ شده (مادرم و خانوادم شهرستان هستن و من به خاطر کارم شهر همسرم زندگی میکنم ) برم ببینم و به همسرم گفتم بیا با هم بریم اونجا مادرم امشب میخواد بره یکم خونه خاله باشیم اما همسرم میگه بیا فقط 1 ساعت اونجا باشیم دلیلش هم میگفت دوست ندارم اونجا باشم اما وقتی بیشتر اسرار کردم و گفتم بیا به خاطر من بریم و ... فهمیدم دلیلش اینه که اگه بیشتر بمونه بهش بی احترامی میکنن و نمیخواد بیاد و کلی بحث کردیم باهم و خلاصه الان قهریم و منم از شدت عصبانیت نرفتم خونه خاله و موندم سر کارم . از این قبیل مسائل خیلی برای من پیش اومده و مطمئنم هرچی بیشتر باهم باشیم بیشتر اضافه میشن و اعصاب جفتمون بدجوری خورد میشه سر این مسائل . به هر حال ببخشید که خیلی توضیح دادم گفتم تا مسئله ها کاملا باز باشه ممنون میشم راهنمایی کنید در باره این موضوعات . ممنون از همه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23197
    تشکـر
    263
    تشکر شده 231 بار در 103 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : درگیری های شدید در دوران عقد

خیلی دوستانه بهت میگم اگه میخوای زندگی کنی و دچار مشکل نشی سعی کن تو زندگیت فقط خودت و همسرت تصمیم گیرنده باشین البته این به معنای بی احترامی و بی تفاوتی در قبال نظرات اطرافیانتان نیست
    بلکه منظورم اینه که ضمن احترام به سلایق و نظرات دیگر نزدیکان، نهایتا مثل دوتا آدم بالغ تصمیم گیرنده نهایی زندگی خودتون باشین.
    یه چیزم فراموش نکن سعی کن این اختلافات کوچک را با صبر و گذشت متقابل ازبین ببرید بطور جد بهت میگم اگه بهش بی توجهی کنی و خدائی نکرده این اختلافات کوچک تشدید بشه یقینا پایه های زندگیتون را متزلزل خواهد کرد.
    ویرایش توسط Ariyaei : 05-11-2016 در ساعت 07:46 PM
    امضای ایشان
    بیادتان مى آورم تا همیشه بدانید که زیباترین منش آدمى ، محبت اوست
    پس ؛محبت کنید چه به دوست ، چه به دشمن! که دوست را بزرگ کند و دشمن را دوست.
     (کوروش کبیر)

3. 4 کاربران زیر از Ariyaei بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

پاسخ : درگیری های شدید در دوران عقد

علاوه بر نکته هایی که آریایی گفتن این رو هم بگم ( البته اصلا نمیخوایم بگیم مقصر کی هست کی نیست چون قطعا دو نفر نقش دارن تو این درگیریای لفظی ) اگر همسرتون از خانوادتون گله ای کرد ، حتی اگه حق با خانوادتون بود جلوی همسرتون از اونا طرفداری نکنید ، هیچی نگید سکوت کنید و به حرفاش گوش کنید فقط .

چون اونموقع خانمتون حالا به هر دلیلی ناراحته و میاد از ناراحتیش برای شما میگه شما هم بخواید طرفداری کنید بدتر این آتیش رو شعله ورتر میکنید .

این رو هم بدونید خانما اگه از طرف خانواده ی همسرشون نیش و کنایه یا متلکی بشنون مثل آقایون نیستن که زود فراموش کنن ، تا مدتها اون حرفا رو تو سرشون بالا پایین میکنن و عذاب میکشن و بعضیا هم تصمیم میگیرن که رابطه رو محدود کنن برای کم شدن این حرفا ... به قولی اجازه نمیدن روشون تو رو هم باز بشه .

من نمیدونم خانمتون از چه حرفایی ناراحته و آیا برحق هست یا نه ولی اگه میتونید درکمال احترام طوری که مادرتون یا خواهرتون ناراحت نشن بهشون بگید که هر حرفی رو به خانمتون نزنن امکان داره کدورتی ناخواسته پیش بیاد .

اینجوری خانمت هم وقتی تغییر رفتارارو ببینه ارتباطشو بیشتر میکنه .

5. 4 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد