نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: ازدواج با فرد مطلقه

2910
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28247
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question ازدواج با فرد مطلقه

سلام
    با دختری که حدود 5 سال از من کوچکتره آشنا شدم (الان 19 سالشه) ازش خوشم اومد و شروع کردم در موردش تحقیق کردن (در این بین و قبل از اینکه چیزی به اون دختر بگم عاشق من شده بود و از من خوشش اومده بود و خیلی دوستم داشت )چند وقتی با هم تلفنی صحبت می کردیم و از من می خواست باهاش بیرون بروم خیلی به من وابسته شده بود با اینکه خیلی باهاش بیرون نمی رفتم و حتی بهش زنگ نمیزم، بیشتر اون بهم زنگ میزد و پیامک میداد و حتی همیشه میگفت چرا تو زنگ نمیزنی البنه لازم به ذکر است آشنایی ما از محیط کار شروع شد و زمانی که ایشون کارآموز مجموعه ای شد که سرپرست اون واحد من بودم منم تو کار همیشه جدی بودم تا اینکه با هم تلفنی صحبت می کردیم چندین مرتبه بیرون میرفتیم، من خیلی مغرور بودم با رفتارش کاری کرد که من مغروریتم را براش کنار گذاشتم و شدم فردی با احساس برای ایشون - البته بگممم من هنوز مغرور و بی احساسم برای بقیه- پرسجو گردم گفتن خانواده خوبی داره، در مورد عموهاش و خانوادش پرسیدم گفتن آدمای خوبین همین که داشتم تحقیق می کردم در موردش شب ها با هم چت میکردیم همش میگفت اگه آدم یه اشتباهی بکه تو چیکار میکنی و هر چی بهش میگفتم چی شده میگفت هیچی تا اینکه یه روز یه اتفاقی افتاد و متوجه شدم یه یه بار عقد کرده و یک سال بعدش جدا شده (تو سن 15 سالگی) می خواستم به رابطمون ادامه ندم ولی نتونستم شروع کردم ازش در مورد دلیل عقد و طلاق پرسیدن بهم گفت
    من آدم پول دوستی بودم اولین نفری که اومد خواستگاریم هم پولداشت - هم ماشین هم خونه بهش بله گفتم عقد کردیم ولی رفتارش عوض شد، هر جا باهاش میرفتن فک میکردن من دخترشم (اختلاف سنیشون اینجوری که به من گفت 15 سال بود) تا طلاق گرفتیم، گفت شانسی که داشتم حق طلاق با من بود ازشم مهریه نگرفتم.
    در این رابطه با خواهر و برادرم صحبت کردم بهم گفتن رو موضوع طلاقش بیشتر دقت کن حتی اگه شده نامزدش را پیدا کن
    دوباره از خود دختر شروع کردم به پرسیدن
    کسی بود که چون عاشقم بود و خیلی دوستم داشت به من دروغ نمیگفت
    ازش پزسیدم
    گفت فامیل نبوده
    گفت بابام نمیزاش خیلی کسی بیاد خونمون وتسه خواستگاریم دلیلشم این بود که بابام میگه اینا پسرای خوبی نبودن

تو اوج ازدواج بودم اکثر دخترای فایل ازدواج کرده بودن
    منم دلم خواست و هیچ مشکلی نداشتیم فقط دوستش نداشتم گفتم اونم به مرور حل میشه ولی نشد هر چی روزها میرفت بدتر میشدم و بعد از عقدم اخلاقش عوض شد خیلی نسبت به قبل تغییر کرد. طرز صحبت - زود عصبی میشد - قهر میکرد - و از این موردا

این چیزایی بود که همش به من میگقت
    ازش پرسیدم پدر و مادر چی؟ گفت اونا مخالف ازدواج بودن ولی من خودم خواستم حتی عموهام تو عقدم شرکت نکردن

ولی نمیدونم چرا حس میکنم در رابطه عقدش به من دروغ میگه و هر حتی دروغکی بهش گفتم با یه مشاور صحبت کردم گفته حرفاش صحت نداره ولی به من گفت پس برو با همون مشاور صحبت کن
    واسه خواهرم مطالبی که در مورد عقد کردنش گفته بود فرستادم اونم گفت فک نکنم راست بگه و بیخیالش شو، بهش گفتم یه بار بهش زنگ بزن ببین چی میگه، ولی خواهرم میگه منم زنگ بزنم همین چیزارا میگه
    به نظر شما چیکارکنم؟ هر دوتامون همدیگه را خیلی دوست داریم ولی حالا بین این اتفاق گیر کردم
    در ضمن به گفته خودش اگه ازدواج کنه چون رابطه جنسی نداشته اسم نامزدش از تو شناسنامش حذف میشه
    ویرایش توسط alishah : 05-20-2016 در ساعت 05:57 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشاوره در مورد دختری که یک بار طلاق گرفته

اين كه نامزدش رو پيدا كنيد و از اون درباره ي اين خانم بپرسيد كار كاملا اشتباهيه چون ممكنه بهتون دروغ بگند و عيب بذارند رو ايشون
    اين كه تمام ماجرا رو به خواهرتون گفتيد هم اشتباه بود
    ايشون يه عقد ناموفق داشتندبزرگش نكنيد،منطقي باهاشون حرف بزنيد و ازشون دليل جداييش رو بپرسيد

3. 4 کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28247
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط من خاص نمایش پست ها
    اين كه نامزدش رو پيدا كنيد و از اون درباره ي اين خانم بپرسيد كار كاملا اشتباهيه چون ممكنه بهتون دروغ بگند و عيب بذارند رو ايشون
    اين كه تمام ماجرا رو به خواهرتون گفتيد هم اشتباه بود
    ايشون يه عقد ناموفق داشتندبزرگش نكنيد،منطقي باهاشون حرف بزنيد و ازشون دليل جداييش رو بپرسيد
    من هم به این موضوع فک کردم که ممکنه نامزدش عیب رو این دختر خانم بزاره ترجیح دادم دوباره با خود دختر صحبت کنم ولی نمیدونم چرا فک میکنم تو حرفاش صداقت نداره.
    البته اینم بگمم که من به این دختر شک ندارم و حتی دوست داشتنشم دیدم ولی می خوام یجوری خانوادم را قانع کنم نمی خوام اجبار بزار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

شما نبايد سريع به خانوادتون ميگفتيد،از اقوامشون بپرسيد،ولي به صورت ناشناس

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28247
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط من خاص نمایش پست ها
    شما نبايد سريع به خانوادتون ميگفتيد،از اقوامشون بپرسيد،ولي به صورت ناشناس
    من هشت ماهه با طرف هستم و دارم در موردش تحقیق میکنم
    چون احتمال میدادم در رابطه با این قضیه با خانوادم به مشکل بخورم خواستم از خواهر و برادر بزرگترم کمک بگیرم و هنوز به پدر و مادرم هیچی نگفتم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

ببینید من یه مطلبی داشتم چندروز پیش میخوندم نمیدونم تا چه حد درسته !!

تا الان وقتی یه نفر که مطلقست میخواسته ازدواج کنه همه بهش میگفتن برو از همسر سابقش راجب خلق و خو یا دلیل طلاقشون تحقیق کن .

ولی این مطلبی که خوندم گفته بود اینکار کاملا غلطه

چون مثلا این دختر هررفتاری که تو زندگیه قبلی داشته مطابق با اخلاق شوهرش بوده ، شوهرش شاید اذیتش میکرده که دختره هم به تلافی جواب بدی رو با بدی میداده

این مطلب گفته بود برای ازدواج با یه فرد مطلقه بهترین کار مشاوره ی قبل ازدواجه ( که البته برای همه ی ازدواجها نیاز به مشاوره قبل ازدواج هست )

نوشته بود چون مشاوره اخلاق این دو نفر رو با هم میسنجه و تطابق میده

مثلا الان اگه برید مشاوره مشاوره اخلاق و خصوصیات شخصیتیه شما و دختر رو با هم چک میکنه و کاری به اخلاق دختر تو زندگیه قبلش نداره

( از صحت و سقم درستی و غلطیه این مطلب اطلاع کاملی ندارم و نمیدونم تا چه حد درسته )

ولی خیلی هم قابل اعتماد نیست صحبت کردن با همسر سابق کسایی که طلاق گرفتن ، چون هیچ زن و شوهری در عین خوبی و خوشی طلاق نمیگیرن و قطعا از هم کینه هایی به دل گرفتن .

حالا اینکه میگید نمیدونم دروغی تو حرفاش هست یا نه ، به نظر من هیچ چیز بهتر از رک گویی و منطقی صحبت کردن نیست .

ازش بخواه یکبار دیگه از اول همه چیز رو برای شما تعریف کنه بدون کمو کاست و خدای نکرده اشتباه گفتن !!

بهش بگید هرچی هست بگو از هیچی ناراحت نمیشم ، بهش بگید بحث یه عمر زندگیه ، هیچوقت هم ماه پشت ابر نمیمونه ، اگر خدای نکرده تو زندگی متوجه ناگفته ها یا اشتباه گفتنا ( دروغ گفتنا ) بشید اوضاع خیلی بدتره و اونوقت نمیتونید ببخشیدش و امکان داره اگه دروغ جبران ناپذیری باشه قید زندگی رو بزنید

امکان داره الان ترس از دست دادنتون رو داره که واقعیتارو نمیگه ( طبق گفته ی شما ) اینجوری متوجه میشه بعد ازدواجتون اگه بفهمید بیشتر عصبانی میشید پس الان همه چیزو بگه بهتره .

در هر صورت شما باید بدون رو دروایسی همه چیزو از الان قبل اینکه زندگی رو شروع کنید بهش بگید تا خدای نکرده بعد ازدواج ضربه نخورید .

ان شالله که دروغی نگفته باشه اگه هم گفته جبران ناپذیر نباشه .
    ویرایش توسط love : 05-20-2016 در ساعت 10:32 PM

8. 4 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

چطور متوجه شدی که قبلا عقد کرده بوده؟ اگه خودش بهت گفته بذار بحساب صداقتش و اگه دوسش داری برو جلو اما اگه سعی در پنهان کاری داشته و خودت از جایی متوجه شدی اینکارش درست نبوده حتی اگه بخاطر علاقه به شما و از دست ندادن شما این کارو کرده باشه، به هرحال ببین اگه دوستش داری و میتونی با گذشتش کنار بیای باش در مورد عقاید و خواسته های هر دوتون شفاف صحبت کن و مطمین شو نسبت به صداقتش بعد اقدام کن مخصوصا در مورد پول دوستیش که خودش گفته بنظرم نشونه مثبتی نیست یعنی حاضر شده بخاطر پول و بدون علاقه و با وجود مخالفت خانواده با اون مرد عقد کنه، مهمه که بعد از تو یه آدم پول دار دید نظرش عوض نشه، جایگاه و شخصیت خانواده طرف خیلی توی شناخت مهمه و فاکتورهای مهمی را در اختیارت میذاره، وقت بیشتری برای شناخت بگذار و عجله نکن.
    ویرایش توسط Mohammad313 : 05-20-2016 در ساعت 10:42 PM

10. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28247
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad313 نمایش پست ها
    چطور متوجه شدی که قبلا عقد کرده بوده؟ اگه خودش بهت گفته بذار بحساب صداقتش و اگه دوسش داری برو جلو اما اگه سعی در پنهان کاری داشته و خودت از جایی متوجه شدی اینکارش درست نبوده حتی اگه بخاطر علاقه به شما و از دست ندادن شما این کارو کرده باشه، به هرحال ببین اگه دوستش داری و میتونی با گذشتش کنار بیای باش در مورد عقاید و خواسته های هر دوتون شفاف صحبت کن و مطمین شو نسبت به صداقتش بعد اقدام کن مخصوصا در مورد پول دوستیش که خودش گفته بنظرم نشونه مثبتی نیست یعنی حاضر شده بخاطر پول و بدون علاقه و با وجود مخالفت خانواده با اون مرد عقد کنه، مهمه که بعد از تو یه آدم پول دار دید نظرش عوض نشه، جایگاه و شخصیت خانواده طرف خیلی توی شناخت مهمه و فاکتورهای مهمی را در اختیارت میذاره، وقت بیشتری برای شناخت بگذار و عجله نکن.
    تو حرفاش و چت کردن باهاش متوجه شدم هر سری می خواد یه چیزی بهم بگه ولی هیچی نمیگه
    و وقتی ریز میشدم میگفت بعدا بهت میگم تا اینکه اتفاقی لپ تاپش ویندوز پریده بود و عکس و فیلم های داخل لپ تاپش پاک شده بود، پیش من اومد تا اطلاعاتش را بگردونم حین برگشت اطلاعات متوجه این قضیه شدم ولی بهش نگفتم و گفتم در موردت تحقیق کردم و فهمیدم این اتفاق افتاده حتی بهش گفتم کدوم محضر رفته بودی اونم به نظر باور کرد
    و چیزی که به من گفت بهتر شد فهمیدی آخرش که مجبور میشدم بهت بگمم
    در رابطه پول دوستی باهاش صبحت کردم ولی واقعا من را دوست داره شاید بعضی وقت ها چیزی گفته باشه ولی چیزی که هست خودش میگه من یه بار اشتباه کردم ولی دیگه نمی خوام این اتفاق تو زندگیم تکرار بشه
    حتی به من میگه اگه به هم نرسیم مهم واسم اینکه تو این مدت با کسی باشمم که دوستش دارم و عاشقشممم و نمی خوام یاد اون روزها بی افتم و دوست ندارم در موردش صحبت کنم

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

بدبین نباش ولی با احتیاط بیشتری قدم بردار یه کم بیشتر برای شناخت وقت بگذار و مطمین شو حرفش با عملش یکیه.

13. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28247
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad313 نمایش پست ها
    بدبین نباش ولی با احتیاط بیشتری قدم بردار یه کم بیشتر برای شناخت وقت بگذار و مطمین شو حرفش با عملش یکیه.
    اتفاقا بهم گفته چرا نمیای خواستگاریم نمی تونم بهش گفتم به خاطر این اتفاق باید بیشتر تحقیق کنم و رو شناختت وقت بزارم.
    حتی شده بعضی وقت ها باهاش در مورد بی پولی صحبت کردم و خودش گفته من الان اگه پولی بیاد دستم میرم طلا میگیریمواسه همچین وقت هایی
    حتی بهم گفت وضع ما هم خیلس خوب نبود ولی مامانت با بی پولی هایبابام ساخت، البته الان خداروشکر به نظر وضعیت مالیشون بد نیست
    این را هم بگم دانشگاه نمی خواست بره ولی به خاطر من دانشگاه ثبت نام کرد
    تو یه شهر دیگه قبول شد و گفت میرم که از خانوادم دور باشم ولی من بهش گفتم نرووو نرفت
    تو شهر خودمون رفت دانشگاه آزاد ثبت نام کرد
    شاید خیلی وقت ها من بیشتر از خانوادش در مورد اتفاقاتی که واسش می افته و یا کاری بخواد انجام بده خبر دارم.
    فقط به خاطر یه اتفاقی که بین من و داداشش افتاد مجبور شدم یه بار با باباش زنگ بزنم و با پدرش صجبت کنم که این کارم باعث ایجاد محدودیت ارتباط بین من و دختر شد

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ازدواج با فرد مطلقه

نقل قول نوشته اصلی توسط alishah نمایش پست ها

ا
    واسه خواهرم مطالبی که در مورد عقد کردنش گفته بود فرستادم اونم گفت فک نکنم راست بگه و بیخیالش شو، بهش گفتم یه بار بهش زنگ بزن ببین چی میگه، ولی خواهرم میگه منم زنگ بزنم همین چیزارا میگه
    به نظر شما چیکارکنم؟ هر دوتامون همدیگه را خیلی دوست داریم ولی حالا بین این اتفاق گیر کردم
    در ضمن به گفته خودش اگه ازدواج کنه چون رابطه جنسی نداشته اسم نامزدش از تو شناسنامش حذف میشه

هر احتمالی رو میشه داد ولی شما و خصوصا " خواهرتون تا حدودی در این مورد نظر بدید چون شما با ایشون همکار بودید و خواهرتون به عنوان یک زن

بهتره مشاوره ای حضوری در این مورد داشته باشید تا بتونید بیشتر در این مورد از هم شناخت پیدا کنید

فقط امیدوارم تا زمانی باشه که خودتون رو گرفتار وابستگی نکرده باشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

16. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28247
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج با فرد مطلقه

ما چه بخواهیم چه نخواهیم بعد از هشت ماه درگیر وابستگی میشیم و تا حدی شدیم با اینکه خیلی سعی کردم این اتفاق نیوفته
    دختر خانم که میگه حتی اگه قراره ما به هم نرسیم من می خوام با تو دوست باشم چون دوست داشتن و عاشقی را در تو دیدم
    در حدی شده که بیشتر حرفای من را گوش میکنه تا خانوادش و یا من بیشتر از خانوادش در مورد مسایلش می دونم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد