نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: شوهر بد دهن

1466
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28451
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شوهر بد دهن

نزدیک به 6 ساله که ازدواج کردم اوایل با وجود مشکلات مالی زیادی که داشتیم زندگیمون خیلی خوب بود خیلی خوش بودیم شوهرم عاشقم بود یک سال بعد از ازدواج بچه دار شدیم شوهرم خیلی خوشحال بود اما ...اخلاقش عوض شد بد اخلاق شد سر موضوع خیلی کوچیک جارو جنجال راه مینداخت دوران بارداری خوبی نداشتم اضطراب و استرس به همراه مشکلات جسمی که داشتم لحظات رو برام سخت کرده بود .
    چیزی که این وسط خیلی ادیتم می کرد و میکنه بد دهنیه شوهرمه . شوهرم سر یه مساله ی کوچیکی که پیش میاد شروع میکنه به توهین و بددهنی نسبت به من انگار توی همه چیز مقصر منم ،حتی اگه با خانواده خودش بحثش بشه یا سر اینکه یه زمانی بچه مریض بشه هر حرف ناجوری که به دهنش بیاد حواله ی من میکنه.
    خیلی سعی میکنم نگذارم هیچ بحثی پیش بیاد ولی نمیدونم چرا موفق نمیشم . شوهرم بار ها خودش از حرفایی که میزنه عذر خواهی کرده خیلی از وقتا بلافاصله معذرت خواهی کرده و میگه بعضی وقتا نمیفهمه چی میگه ولی باز تکرار میکنه . جدیدا جلو بچه این حرفارو میزنه .حس میکنم علاقش نسبت به من کم شده .
    شوهرم وامهای زیادی گرفته که خیلی از قسطاش رو من دارم پرداخت میکنم هیچ منتی هم ندارم اما وقتی میبینم شوهرم قدرشناس نیست اعصابم خرد میشه تا حالا ذره ای از مشکلاتم رو برای کسی حتی خانواده خودم نگفتم چون دوست ندارم کسی وارد زندگی خصوصیم بشه . دیگران فکر میکنند زندگی خیلی خوبی دارم شوهرم جلو دیگران خودش رو خیلی خوب جلوه میده . شوهرم اگه اخلاقش خوب بشه بهترین مرد برای زندگیه خیلی دوسش دارم نمیخوام از دستش بدم ولی بعضی از وقتا به جدایی فکر میکنم شوهرم دیگه مثه اوایل زندگیمون ابراز علاقه نمیکنه خیلی کم بهم میگه دوستت دارم
    چیکار کنم اخلاقش درست بشه از بد دهنیاش خسته شدم . شوهرم نقاط ضعف مثل خودم زیاد داره ولی بعضی کارای خوبش اونا رو میپوشونه ولی با بد دهنیاش و حرفای زشتی که میزنه و توهینهایی که میکنه نمیتونم کنار بیام خیلی دلم شکسته .بهم بگید چیکار کنم؟

2. 2 کاربران زیر از ppnegar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

پاسخ : با بد دهنیه شوهرم چه کار کنم؟

سلام دوست عزیز

میتونید خوب حرف زدن رو یادش بدید ، زمانبر هست ولی شدنیه .

همیشه با قربون صدقه باهاش صحبت کن ، اگه میگی نسبت به گذشته کمتر ابراز علاقه میکنه شما یادش بده ، انقدر قربون صدقش برو و حرفای خوب خوب بزن تا یاد بگیره .

ببینه که بعد گذشت 6 سال هنوز میشه باهم عاشقانه گفت . هنوزم میشه قربون صدقه ی هم رفت ، مرتب بهش بگو دوستت دارم تا اونم یاد بگیره و کم کم رو غلتک بیفته .

درمورد بددهنیاشم ، میتونی بهش نشون بدی که تو اوج عصبانیت هم میشه بدون حرف بد یا توهین بحث کرد .

تو فرصت مناسب بهش بگو که تو عصبانیتش فوحش نده توهین نکنه . وقتی تو بحثاتون ببینه شما توهین نمیکنی متوجه اشتباه خودش میشه و به مرور سعی میکنه کمشون کنه .

نمیگم تغییرش راحته ولی به مرور بهتر میشه .

جلو بچه هم سعی کنید بحث نکنید و توهین نکنید که اونم همین رفتارارو یاد میگیره و الگو برداری میکنه .
    ویرایش توسط love : 05-30-2016 در ساعت 01:02 PM

4. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شوهر بد دهن

نقل قول نوشته اصلی توسط ppnegar نمایش پست ها
    نزدیک به 6 ساله که ازدواج کردم اوایل با وجود مشکلات مالی زیادی که داشتیم زندگیمون خیلی خوب بود خیلی خوش بودیم شوهرم عاشقم بود یک سال بعد از ازدواج بچه دار شدیم شوهرم خیلی خوشحال بود اما ...اخلاقش عوض شد بد اخلاق شد سر موضوع خیلی کوچیک جارو جنجال راه مینداخت دوران بارداری خوبی نداشتم اضطراب و استرس به همراه مشکلات جسمی که داشتم لحظات رو برام سخت کرده بود .
    چیزی که این وسط خیلی ادیتم می کرد و میکنه بد دهنیه شوهرمه . شوهرم سر یه مساله ی کوچیکی که پیش میاد شروع میکنه به توهین و بددهنی نسبت به من انگار توی همه چیز مقصر منم ،حتی اگه با خانواده خودش بحثش بشه یا سر اینکه یه زمانی بچه مریض بشه هر حرف ناجوری که به دهنش بیاد حواله ی من میکنه.
    خیلی سعی میکنم نگذارم هیچ بحثی پیش بیاد ولی نمیدونم چرا موفق نمیشم . شوهرم بار ها خودش از حرفایی که میزنه عذر خواهی کرده خیلی از وقتا بلافاصله معذرت خواهی کرده و میگه بعضی وقتا نمیفهمه چی میگه ولی باز تکرار میکنه . جدیدا جلو بچه این حرفارو میزنه .حس میکنم علاقش نسبت به من کم شده .
    شوهرم وامهای زیادی گرفته که خیلی از قسطاش رو من دارم پرداخت میکنم هیچ منتی هم ندارم اما وقتی میبینم شوهرم قدرشناس نیست اعصابم خرد میشه تا حالا ذره ای از مشکلاتم رو برای کسی حتی خانواده خودم نگفتم چون دوست ندارم کسی وارد زندگی خصوصیم بشه . دیگران فکر میکنند زندگی خیلی خوبی دارم شوهرم جلو دیگران خودش رو خیلی خوب جلوه میده . شوهرم اگه اخلاقش خوب بشه بهترین مرد برای زندگیه خیلی دوسش دارم نمیخوام از دستش بدم ولی بعضی از وقتا به جدایی فکر میکنم شوهرم دیگه مثه اوایل زندگیمون ابراز علاقه نمیکنه خیلی کم بهم میگه دوستت دارم
    چیکار کنم اخلاقش درست بشه از بد دهنیاش خسته شدم . شوهرم نقاط ضعف مثل خودم زیاد داره ولی بعضی کارای خوبش اونا رو میپوشونه ولی با بد دهنیاش و حرفای زشتی که میزنه و توهینهایی که میکنه نمیتونم کنار بیام خیلی دلم شکسته .بهم بگید چیکار کنم؟

اولین و مهم‌ترین اشتباهی که بیشتر افراد به آن دچار می‌شوند این است که وقتی می‌خواهند به همسرشان بفهمانند فلان عمل و یا رفتارش درست نیست، سعی می‌کنند وی را تغییر دهند؛ برای همین در این کار شکست می‌خورند. مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که دست از تلاش برای تغییر و اصلاح همسرتان بردارید؛ به عبارت دیگر بهتر است این واقعیت را بپذیرید که تنها یک چیز در دنیا تحت کنترل شماست و آن «خودتان» هستید؛ اینکه چگونه فکر می‌کنید، چگونه عمل می‌کنید و حتی چگونه احساس می‌کنید. همسر من در چه مواقعی عصبانی می‌شود و به احتمال زیاد بددهنی می‌کند؟

بهتر است بدانید که ما با هر کسی ازدواج کنیم، آن فرد قطعاً ویژگی‌هایی خواهد داشت که از دید ما دوست داشتنی نیست. تنها کاری که از دست ما برمی آید این است که آن ویژگی‌ها را بشناسیم و در صدد کنار آمدن با آن‌ها و مدیریت شرایط باشیم. یادتان باشد منظور از کنار آمدن، تایید آن رفتار نیست، بلکه منظور پذیرش آن رفتار و سعی در هماهنگ شدن با مسئله است؛ به نحوی که کمترین آسیب و بیشترین بهره نصیب همه اعضای خانواده شود. به طور مثال ممکن است وقتی همسرتان با بی‌پولی، ترافیک، مشکلات کاری و... روبه رو می‌شود، عصبانی شود؛ در چنین شرایطی بهتر است که عوامل ایجاد کننده عصبانیت را بشناسید و رفتار خودتان را طوری تنظیم کنید که اولا از عواملی که باعث بروز تنش می‌شود، پیشگیری شود و ثانیا در شرایط بروز تنش، زمینه کاهش آن را فراهم کنید.
    از خودتان بپرسید سهم من در به وجود آمدن شرایط عصبانیت و بددهنی همسرم چقدر است؟ درواقع چه چیزهایی را رعایت نمی‌کنید که موجب درگیری بیشتر می‌شود؟ مثلاً نابلدی در نحوه گفت‌و‌گو، ادامه دادن بحث در مواقع پرهیجان، انتقاد غیر منصفانه و...؟

در همه تعارض‌ها معمولاً هر دو نفر سهمی دارند. پس بهتر است سهم خود را در ایجاد تعارض بشناسید و در صدد کم کردن آن باشید.

این را بدانید که وقتی فردی مثل «دیگ زودپز» جوش می‌آورد و سوت می‌زند (بددهنی می‌کند) بهتر است فقط شعله را کاهش دهید؛ گاهی با سکوت، گاهی همدلی و یا حتی عذرخواهی؛ نه اینکه در صدد دفاع از خود برآیید، بحث را ادامه دهید و مدام ایراد بگیرید.

تشخیص دهید که ویژگی‌های مثبت واقعی همسرتان کدام است؟ چند بار این ویژگی‌ها را با همسرتان در میان گذاشته و از وی قدردانی کرده‌اید؟ «نگاه شکرگزارانه به زندگی، به انسان آرامش پایدار می‌دهد». همواره نعمت‌هایی در اطراف ما وجود دارد که به خاطر تکراری شدن، از دید ما پنهان می‌ماند. نگاه به موهبت‌ها به انسان سعه صدر می‌دهد و باعث می‌شود در مواقع عصبانیت، قدرت بیشتری برای مدیریت شرایط داشته باشید. این ویژگی‌ها را با همسر و فرزندانتان درمیان بگذارید تا فرهنگ قدردانی در خانواده شما گسترش یابد. همسرتان در شرایطی که عصبانی می‌شود، چه انتظاری از شما دارد؟ بهتراست خیلی شفاف از وی بپرسید که در این شرایط، دوست دارد شما چه کاری انجام دهید. در این گفت‌و‌گو سعی کنید که اطلاعات دقیقی به دست آورید؛ مثلا «منو عصبانی نکن» مبهم است و بهتر است به طور مثال بگوید که «وقتی از خانواده‌ات طرفداری می‌کنی، عصبی می‌شوم و اگر چیزی نگویی من هم ادامه نمی‌دهم».
    بهتر است در این گفت‌و‌گو فقط شنونده بوده و در صدد کسب اطلاعات بیشتر باشید. فرزندانتان از شما چه چیزهایی می‌آموزند؟ بگذارید فرزندان دلبندتان از شما مدیریت شرایط بحرانی، انعطاف پذیری و صبوری را یاد بگیرند. این ویژگی‌ها در آینده می‌تواند زندگی آن‌ها را نیز نجات دهد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28451
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از توضیحات جامع و کاملتون

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28451
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : با بد دهنیه شوهرم چه کار کنم؟

ممنون از شما دوست عزیز ولی این کارها رو خیلی از وقتها انجام دادم

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

متاسفم عزیز توضیحاتتون زیاد جامع نیست البته بد زبانی یک اختلال اکتسابیه
    یعنی ایشون این بدزبانی و فحاشی رو در محیط کوکی و نوجوانی فرا گرفته و حالا در مواقع خشم و اضطراب و حتی وحشت بر سر شما و یا دیگری خالی میکنه
    البته این نشانه اختلاله نه عدم علاقه به شما!؟
    از طرفی بعضی از آقایان(بخصوص اگر فرزند آخر خانواده باشند) ,همسرشان نقش مادری برایشان دارد(بخصوص اگر خانم فرزند اول باشد) پس زمانی که بچه دار میشوند و مادر قاعدتا درگیر کودک میشود
    و در نتیجه کمتر میتواند به شوهر برسد پس حس حسادت,خشم ,رقابت,عصبانیتی را در اینگونه از آقایان ایجاد میشود!!؟؟
    بهتر است که هر دو با هم به یکی از همکاران حاذق مشاور ما در شهر خودتان رجوع کنید.
    موفق باشید
    سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

10. 2 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

چیزی که این وسط خیلی ادیتم می کرد و میکنه بد دهنیه شوهر . شوهرم سر یه مساله ی کوچیکی که پیش میاد شروع میکنه به توهین و بددهنی نسبت به من انگار توی همه چیز مقصر منم ،حتی اگه با خانواده خودش بحثش بشه یا سر اینکه یه زمانی بچه مریض بشه هر حرف ناجوری که به دهنش بیاد حواله ی من میکنه.
    سلام
    ببینید مطمینا میدونید که گل بی عیب خداست !
    خوشحالم که در برابر نقاط صعف شوهرتون نقاط قوتش رو هم میبینید و بهش اشاره کردید .
    به هرحال خود شما یک سری نقاط صهف دارید که همسرتون باهاش میسازه !

اینکه زندگیتون رو دوست دارید و همسرتون فرد با مسیولیت و زندگی دارو خانواده دوستیه مهمه !خیلی هم مهمه !

باید بدونید که مردها اوایل زندگی بیشتر عشقشون زبانیه و به مرور راه های ابراز عشق رو عملا یاد میگیرن !
    این رو بدونید که " هرررچقدر تو زندگیتون راه برای ابراز عشق بیشتر وجود داشته باشه و همسرتون بیشتر بلد باشه عملا عشقش رو نشون بده همون قدر کمتر عشقش رو بر زبون میاره "

متوجه شدید ؟؟
    پس بدونید شاید خیلی رمانتیک باشه براتون مردی که مدام به همسرش ابراز عشق زبانی میکنه و اون رو غرق در دوستت دهرم هاش و فداشدن های زبانیش میکنه ؛
    ولی بدونید اون مرد خیلی خیلی کمتر از کسی که عملا جونشو داره برا خانوادش میده و مدام غرق در کارو زحمت برای رفاه خانوادشه عشق رو بلده !!!

انتخاب با شماست !
    طاهر زندگی دیگران رو با باطن زندگی خودتون مقایسه نکنید !

شوهرتون بد دهنی میکنه !فقط همین !زبونم لال هوو نیاورده سرتون که !نامردی نکرده که !؟
    سخته سکوت کنی ؟سخته بدو بیراهاشو نشنوی ؟یه گوش دررررر یه گوش دروازه باش !
    ببین چجوری مثل اب رو اتیش آروم میشه !
    راجع به بددهنیشم لازم نیست باهاش صحبت کنی !
    همینقدر که بی تفاوت باشی و نشنیده بگیری خودش باعث عدم تقویت میشه و به مرور کمتر میشه .

اصلش اینه که شرایط رو نگاه کنی ببینی چه چیزی باعث میشه بد دهنی کنه و چه چیزی بعد از بددهنی بدست میاره (چه امتیازی)اونها رو کمنترل کنی !

ولی در نهایت نهایتش اینه که سکوت کنی !همین !
    خشمگینش نکن و اگر هم شد سکوت کن !
    بعدشم خودت با ادب و احترام باهاش رفتار کن !

وقتی هم که خوش برخورد میشه و با احترام صحبت میکنه باهاتون عرق در عشق و محبتش کن تا خوشش بیاد !
    ورنداری بهش بگی :وای اینجوری چقدر خوبی ؛وقتی بد دهنی میکنی ازرده میشمو از این حرف ها !!

مردا از نصیحت خوششون نمیاد ...
    سهی کن زیر پوستی و غیر مستقیم بهش یاد بدی همین !

بهشم نگو تو دوسم نداری چون نمیگی دوست دارم !
    سعی کن چشماتو باز کنی و اعمال دوست داشتنشو ببینی !
    اول ازدواج بلد نبود الان بلده !
    شما برعکس متوجه شدی !

پس باور کنید با کمی صبرو سکوت و مثبت اندیشی روی خوش زندگی ؛همین زندگی؛رو میبینید !
    مهم اینه با چه دیدگاهی نگاش کنین !
    دلیل بد دهنی اکثر مردها هم گیر دادن های بی اندازه خانوم هاست حالا مادر خواهر یا همسر ...
    کار رو به جایی میرسونن که دیگه با زبون سر راست نمیتونن پاسخ بدن !
    بعصیهام ذاتن بد دهن هستن !
    بد دهنی اموختنی هم هست !پس عفت کلام هم یاد گرفتنی هست !

مطمین باشید نتیجه میرید ..قدر زندگی خوبتون رو بدونید !

12. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ های آقا فرخ و غزال خانوم حقیقتا مناسب برای رفع این گونه موارد هست... من خودم برای رفع این مورد از زندگیم این راه کارهارو انجام دادم و خداروشکر نتیجه گرفتم... بدون شک اگه کوتاهی نکنید نتیجه ی مطلوب میگیرید

شوهر شما بعد از 6سال این مدلی رفتار میکنن پس ریشه یابیش براتون آسون تر هست
    ویرایش توسط zeinab7 : 05-31-2016 در ساعت 12:08 PM
    امضای ایشان

14. کاربران زیر از zeinab7 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد