نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: بدترین بنده

662
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

بدترین بنده

امام على عليه السلام ـ در بيان موعظه هاى لقمان عليه السلام به پسرش ـ

: اى پسرم! كسى كه يقينش كم شده و نيّتش در طلبِ روزى ضعيف گشته ، [بايد بداند كه] خداوند ـ تبارك و تعالى ـ به اراده خود، او را در سه حالتْ آفريده و به او روزى داده است ، كه در هيچ يك از آن [حالت]ها كارى از دست او بر نمى آمد. [بنابر اين، او بايد بداند كه ]خداوند ـ تبارك و تعالى ـ او را در حالت چهارم نيز روزى مى دهد .

حالت اوّل، اين است كه او در رحم مادرش بود و خداوند عز و جل او را در جايى استوار، روزى رساند ، به طورى كه گرما و سرما اذيّتش نكرد. سپس [در حالت دوم] او را از آن جا بيرون آورد و روزىِ او را از راه شير مادرش جارى ساخت و با اين وسيله، او را كفايت كرد و پرورش داد و بى آن كه او توان و نيرويى داشته باشد، او را بزرگ كرد. سپس [در حالت سوم] ، او را از شير گرفت و روزىِ او را در كسب و كار پدر و مادرش قرار داد، و چنان در دل هاى آنان براى او محّبت و رحمت نهاد كه گويى غير از آن، چيز ديگرى ندارند ؛ به طورى كه در بسيارى از حالات ، او را بر خودشان مقدّم مى داشتند. تا اين كه [به حالت چهارم رسيد و] بزرگ و عاقل شد و براى خودش مشغول كسب و كار گرديد . [در اين حال ،] عرصه بر او تنگ شد و به پروردگارش بد گمان گشت و همه حقوق خدا را در مالش انكار كرد، و از ترس تنگىِ روزى و بدگمانى به اين كه خداوند ـ تبارك و تعالى ـ اكنون و در آينده، روزىِ بازماندگانِ او را بدهد ، بر خود و خانوانده اش سخت گرفت .

اى پسرم! بدترين بنده، همين است .

2. 3 کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : بدترین بنده

با این حساب الان نصف جوونای ما جز بدترین بنده ها هستن

چون بزرگترین دلیلشون برای ازدواج نکردن اینکه ....خررررج داااارررره از کجا بیارم بدم؟؟؟

4. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    با این حساب الان نصف جوونای ما جز بدترین بنده ها هستن

چون بزرگترین دلیلشون برای ازدواج نکردن اینکه ....خررررج داااارررره از کجا بیارم بدم؟؟؟
    شخصا رزاق بودن خدارو و بزنگا رسیدن کمکشو در لحظه اخر لمس کردم...
    اگه یخورده به عمق مطلب دقت کنیم ، متوجه میشیم که ما خیلی مسایل رو سطحی نگاه میکنیم و این درده زندگیه امروز ماست... داشتن یه درامد معقول برای تشکیل زندگی لازمه ولی خوده ماها هسیم که توقعات بالا داریم و از ی جوان انتظار داریم 100ملیون حساب بانکیش باشه و بعد بیاد جلو

6. کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    شخصا رزاق بودن خدارو و بزنگا رسیدن کمکشو در لحظه اخر لمس کردم...
    اگه یخورده به عمق مطلب دقت کنیم ، متوجه میشیم که ما خیلی مسایل رو سطحی نگاه میکنیم و این درده زندگیه امروز ماست... داشتن یه درامد معقول برای تشکیل زندگی لازمه ولی خوده ماها هسیم که توقعات بالا داریم و از ی جوان انتظار داریم 100ملیون حساب بانکیش باشه و بعد بیاد جلو
    نمیدونم واقعا کی این تفکر رو جا انداخته که ما همچین انتظار و توقعی رو از جوون ها داریم

اصلا من خودم به شخصه تو اطرافیانم تا حالا ندیدم که از یه جوون 20سال تا حتی 30 سال همچین انتظاری داشته باشن

اونم تو این وضع و شرایط اقتصادی

خود جوون ها هستن که میخوان همه چیشون اوکی باشه که پز بدن جلو بقیه

و گرنه پدر و مادرها خیلی معقول تر از این هستن که از یه جوون همچین انتظاری نداشته باشن

البته خیلی ها هم این فقط بهونشونه که پول ندارم ازدواج کنم

بیشتر میخوان از دوران مجردی و تنوع طلبی و ... استفاده کنن اینجوری فقط توجیه میارن

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    نمیدونم واقعا کی این تفکر رو جا انداخته که ما همچین انتظار و توقعی رو از جوون ها داریم

اصلا من خودم به شخصه تو اطرافیانم تا حالا ندیدم که از یه جوون 20سال تا حتی 30 سال همچین انتظاری داشته باشن

اونم تو این وضع و شرایط اقتصادی

خود جوون ها هستن که میخوان همه چیشون اوکی باشه که پز بدن جلو بقیه

و گرنه پدر و مادرها خیلی معقول تر از این هستن که از یه جوون همچین انتظاری نداشته باشن

البته خیلی ها هم این فقط بهونشونه که پول ندارم ازدواج کنم

بیشتر میخوان از دوران مجردی و تنوع طلبی و ... استفاده کنن اینجوری فقط توجیه میارن
    با احترام به نطر شما، متاسفانه دخترخانمها و خانواده شان اغلب دست بالا میگیرن(درخصوص فراهم کردن امکانات و مادیات) مثل تهیه مسکن در بالاشهر،با فلان مشخصات، یا داشتن شغل ثابت هم دیگا براشون قانع کننده نیست و علاوه بر داشتن شعل ثابت" درامد بالای 2/3تومن میخوان ..

وارد جزییات نمیشم ولی متاسفانه خیلی از دخترخانپها و خانواده ها این طرز فکر رو دارن

البته هستن خانمهایی که واقع بین و منطقی هستن و درک بهتری از تشکیل زندگی دارن

9. کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد