نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: نحوه برقراری ارتباط صحیح با فروشنده

1188
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26545
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نحوه برقراری ارتباط صحیح با فروشنده

دختر جوانی هستم که علی رغم علاقه خانم ها به خرید من اغلب اوقات از این کار اجتناب می کنم! احساس می کنم نحوه برقراری ارتباط صحیح با فروشنده ها رو بلد نیستم و اون ها یا با تعریف تمجیدهای بیجا منو تو رودربایستی قرار میدن یا خودم از روی شک و دودلی اونقدر اجناس رو بالا پایین میکنم که آخرش روم نمیشه خرید نکرده بیرون بیام ویابلعکس پیش اومده که از چیزی خوشم بیاد اما مادرم اون رو نپسندیده و منصرفم کرده، این اتفاقات بدجور رو اعتمادبه نفس من تاثیر میذارن طوری که تا مدتی بعدش اصلا نمیتونم خرید کنم!!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

پاسخ : معامله هراسی!!

سلام

درمورد اینکه میگی فروشنده ها با تعریف و تمجید درمورد جنسشون تو رودروایسی میزارنت و مجبور میشی علی رغم میل باطنیت بخریش باید بدونی این تویی که باید انتخاب کنی و هرچیزی که مدنظرت و پسندت هست رو بگیری .

اونا کارشون اینه که از جنسشون تعریف کنن پس تو اگه مطمئن بودی از انتخابت بخرش اگه هم مطمئن نبودی لازم نیست تو رودروایسی قرار بگیری ، چون قراره تو پولشو بدی نه اونا ... پس باید به دلت باشه .

یه چیز دیگه که من متوجهش شدمو خیلی از این کارشون بدم میاد اینه که بعضیاشون وقتی وارد مغازه میشی کلی تحویلت میگیرن و کلی جنساشونو میارن واست و بازشون میکنن کلی چرب زبونی میکنن کافیه بگی مرسی پسندم نیست ممنون .... دیگه جوابتم نمیدنو روشون میشه برج زهرمار

بعضیا مثل شما فکر کنم نگران این اخلاقشون هستی و روت نمیشه بگی نه نمیخوام و مجبور میشی یه چیزی بگیری ازشون ولی من چون از این اخلاقشون بدم میاد از طرفی هم میگم پول میخوام بدم بابت چیزی که میگیذم پس باید پسندم باشه با اعتماد به نفس بالا بهش میگم مرسی آقا پسندم نیستن ، تشکر

اگه طرف هم با سردی جوابمو داد تو دلم میگم همون بهتر که چیزی ازت نخریدم

ولی شما نگران نباش این حقه توه که هرچیزی که دوست داری و پسندت هست بخری اونا هم که کارشون اینه که جنساشونو بیارنو نشون بدن پس تو رودروایسی قرار نگیر .
    ویرایش توسط love : 06-24-2016 در ساعت 11:52 PM

3. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : نحوه برقراری ارتباط صحیح با فروشنده

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

بیشتر اوقات عادت کرده ایم که خودمان را از دریچه نگاه دیگران بشناسیم و اگر در این راه افراد نگاه خوبی به ما نداشته باشند اعتماد به نفس مان تا اندازه زیادی پایین می آید و اگر شانس با ما باشد و کسی از ما خوشش بیاید، تقریبا در آسمان ها سیر می کنیم اما یادتان باشد که درک ما از خودمان تاثیر زیادی روی نوع نگرش دیگران دارد زیرا آدم ها همان طوری راجع به ما فکر می کنند که ما در مورد خودمان فکر می کنیم. در این بین عوامل زیادی وجود دارند که تحت کنترل ما هستند و می توانیم با رعایت آن اعتماد به نفس مان را بالا ببریم. این ۷روشی که برای تان شرح داده ایم، می تواند در زندگی شما تفاوت بزرگی را به وجود بیاورد. امتحانش ضرری ندارد!

1 - لباس مناسب به تن کنید

وقتی که شما خوب به نظر برسید دیگران دید متفاوتی نسبت به شما پیدا می کنند. با حمام و مرتب کردن سر و صورت و پوشیدن لباس تمیز می توانید اعتماد به نفس لازم را کسب کنید اما آراستگی به این معنا نیست که پول زیادی خرج کنید.می توانید به جای تهیه انبوهی لباس ارزان قیمت، چند تکه لباس با کیفیت مناسب خریداری کنید و با این کار ظاهر خود را آراسته تر کنید.

2 - به نحوه ایستادن خود توجه کنید

اگر با سستی و بی حالی و شانه های افتاده صحبت می کنید، وقتی نسبت به آنچه انجام می دهید علاقه نشان نمی دهید و به خودتان عشق نمی ورزید این به این معناست که شما اعتماد به نفس کافی ندارید. در هنگام صحبت کردن صاف بایستید، سرتان را بالا بگیرید و تماس چشمی داشته باشید. با تمرین این موارد نه تنها احساس مثبتی در دیگران نسبت به خود ایجاد می کنید بلکه احساس قدرت بیشتری نیز می کنید.

3 - در ردیف و صف جلو قرار گیرید

اکثر مردم در مدرسه، اداره و جلسات ترجیح می دهند در ردیف عقب قرار گیرند چون از مورد توجه قرار گرفتن وحشت دارند و در واقع اعتماد به نفس ندارند. تصمیم بگیرید برای رفع آن در ردیف جلو بنشینید و بر ترس خود غلبه کنید. نکته دیگر آنکه افراد با اعتماد به نفس بالا سریع راه می روند، آن ها همیشه جایی برای رفتن و دیدن دارند. حتی اگر عجله ندارید با انرژی حرکت کنیداین باعث می شود مهم به نظر برسید.

4 - با صدای بلند صحبت کنید

اگر جزو گروهی هستید که از صحبت کردن با صدای بلند در جمع وحشت دارید از همین حالا شروع کنید. سعی کنید حداقل یک بار در گروه با صدای رسا صحبت کنید؛ از این روش نه تنها اعتماد به نفس خود را بالا می برید بلکه در جمع دوستان تان محبوب تر نیز می شوید.

5 - سخنران خود باشید

۳۰ تا ۶۰ ثانیه از سخنرانی هایی که اهداف و آرزوهای شما را در بردارد بر روی کاغذ بنویسید و آن را در جلوی آینه با صدای بلند مانند یک سخنران بازگو کنید حتی می توانید در ذهن خود نیز آن را مرور کنید. شاید این کار برای تان قدری خنده دار به نظر برسد اما باور کنید که می تواند معجزه ای را در بالا بردن اعتماد به نفس تان ایجاد کند.

6 - سپاسگزار باشید

به جای آن که به نداشته ها و نقاط ضعف خود تاکید کنید لیستی از چیزهایی که دارید تهیه کنید و هر روز زمانی را به قدردانی و سپاسگزاری اختصاص دهید. موفقیت های گذشته، مهارت های منحصر به فرد و حرکت های مثبت خود را مرور کنید.

7 - از دیگران تعریف کنید

وقتی ما نسبت به خود احساس مثبت نداریم به توهین و غیبت دیگران می پردازیم. برای تغییر آن باید یاد بگیرید از دیگران تعریف و از شایعه پراکنی در مورد دیگران خودداری کنید. با یافتن بهترین ها در دیگران بهترین ها را در خود می یابید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26545
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

باتشکر از پاسخ های شما
    همون طور که farokh اشاره کرد برای افزایش درونی اعتماد به نفس باید شرایط بیرونی رو مهیا کرد در این زمینه باز مسئله ای که یادم اومد اینه که وقتی قراره با یک تا چند نفر غریبه یا آشنایان غیرصمیمی مونولوگ (صحبت یک طرفه) داشته باشم ناخودآگاه بعد از چند ثانیه صدام میلرزه و باعث عقب نشینی و ناتموم گذاشتن حرفم می شه، در این مورد چه توصیه ای دارید؟!

7. کاربران زیر از mehrivar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrivar نمایش پست ها
    باتشکر از پاسخ های شما
    همون طور که farokh اشاره کرد برای افزایش درونی اعتماد به نفس باید شرایط بیرونی رو مهیا کرد در این زمینه باز مسئله ای که یادم اومد اینه که وقتی قراره با یک تا چند نفر غریبه یا آشنایان غیرصمیمی مونولوگ (صحبت یک طرفه) داشته باشم ناخودآگاه بعد از چند ثانیه صدام میلرزه و باعث عقب نشینی و ناتموم گذاشتن حرفم می شه، در این مورد چه توصیه ای دارید؟!
    فکر میکنم شمرده صحبت کردن و بین جملات هر جا لازم شد، مکث کردن میتونه بهتون کمک کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)