نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: پیدا کردن شغل مناسب

1253
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28608
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    8

پیدا کردن شغل مناسب

سلام دوستان.. مدرک فوق لیسانس زمین شناسی از دانشگاه اصفهان دارم .. تلاش زیادی برای درسم کردم ... چندبن بار تدریس کردم ولی به سختی کار پیدا میکنم ... خیلی نا امید شدم ... به نظرتون با وجود بد بودن بازار کار من رشته تحصیلیم و تغییر بدم؟؟اگه نه به نظرتون میتوانم چه کاری انجام بدهم ؟؟؟
    ویرایش توسط setare shab : 07-07-2016 در ساعت 02:07 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : پیدا کردن شغل مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط setare shab نمایش پست ها
    سلام دوستان.. من دختری27 ساله هستم دارای مدرک فوق لیسانس زمین شناسی از دانشگاه اصفهان .. تلاش زیادی برای درسم کردم ... چندبن بار تدریس کردم ولی به سختی کار پیدا میکنم ... خیلی نا امید شدم ... به نظرتون با وجود بد بودن بازار کار من رشته تحصیلیم و تغییر بدم؟؟اگه نه به نظرتون میتوانم چه کاری انجام بدهم ؟؟؟

اگر در دوران پس از فارغ التحصیلی هستید و یا به دنبال فرصت هایی می گردید که شغل خود را عوض کنید، مانند بسیاری دیگر با مشکلات موجود در اقتصاد و مشکل بیکاری روبرو هستید، و حالا وقت آن رسیده که انتخابی منطقی و عاقلانه انجام دهید. دلایل شما هر چه باشند، شغل مناسب شخصیت تان را می توانید بیابید. باید گزینه های جستجوی خود را تصحیح کنید و از نقاط ضعف و قوت خود مطلع باشید و مهارت های جدیدی کسب کنید. همچنین باید جسارت رویایی با تغییر را داشته باشید تا بتوانید شغل مناسب خود را بیابید.

پیدا کردن شغلی معنادار در دنیا امروز
    شاید در دام فکر کردن به این موضوع افتاده باشید که هدف از کار کردن آوردن پول کافی به خانه برای داشتن زندگی مرفه تر و بهتر است. با آنکه دستمزد خوبی و مکفی برای هر شغلی حیاتی است، ولی کل ماجرا این نیست. اگر از کاری که هر روز انجام می دهید راضی نیستید، فشاری روی سلامت روحی و جسمی شما وارد می شود. شاید احساس دلزدگی، خستگی، اضطراب، افسردگی و یا لذت نبردن از زندگی حتی در خانه کنید و ناراحت باشید از اینکه روز بعد باید صبح بلند شوید و سر کاری بروید که دوستش ندارید. اگر شغل معناداری پیدا نکنید که پاداش خوبی داشته باشد، پیش رفتن با شتاب کاری برایتان سخت می شود. شما در کاری موفق خواهید بود که نسبت به آن علاقه و شور و شوق داشته باشید.

اگر برای اولین بار است که می خواهید شاغل شوید یا به تغییر شغل می اندیشید، اولین گام این است که شغل رضایتبخشی پیدا کنید تا بتوانید در آن فعالیت هایی انجام دهید که شما را به هیجان می آورند و خوشحالتان می کنند.

کشف امکانات جدید
    اولین گام در نظر گرفتن تغییر شغلی این است که با دقت درباره آنچه واقعاً شما را به هیجان می آورد فکر کنید. شاید برایتان سخت باشد که فکر کردن به دستمزد بیشتر یا امنیت بالاتر را کنار بگذارید. با این حال، مهم است که اول علایق اصلی خود را بیابید. این باعث می شود که درهایی به رویتان باز شود که قبلاً آنها را در نظر نگرفته بودید. وقتی مبنا و پایه را ساختید، می توانید جستجوی خود را روی شغل مناسب بگذارید. بعداً از اینکه چقدر علایق می توانند با شغل جدید منطبق شوند تعجب خواهید کرد.

بررسی فرصت های کاری
    • روی چیزهای تمرکز کنید که دوست دارید انجام دهید.
    در گذشته رویاهای داشتن چه شغل هایی را داشتید؟ معمولاً از انجام چه کارهایی شاد و راضی می شوید؟ آنچه به ذهنتان می آید یادداشت کنید، مهم نیست چقدر غیرمحتمل به نظر می رسند.

• در هر جایی به دنبال سرنخ باشید.
    موضوعات و پروژه هایی که مورد علاقه شما هستند و تخیل شما را تحریک می کنند یادداشت کنید. به ماجراهای افرادی که تحسین شان می کنید فکر کنید. از خودتان بپرسید چرا بعضی از فعالیت ها و کارها شما را خوشحال می کنند و به زمان هایی بیندیشید که واقعاً از کارتان لذت برده اید.

• صبور باشید.
    یادتان باشد که جستجوی شما زمان می برد و ممکن است قبل از پیدا کردن شغل مناسب برای خودتان، به چند مسیر مختلف و بی ربط بروید. زمان گذاشتن و درون نگری است که می تواند به شما کمک کند فعالیت هایی را شناسایی کنید که بیش از همه به آنها علاقه دارید و بیشتر میزان رضایت شغلی را برایتان می آورند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28608
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    اگر در دوران پس از فارغ التحصیلی هستید و یا به دنبال فرصت هایی می گردید که شغل خود را عوض کنید، مانند بسیاری دیگر با مشکلات موجود در اقتصاد و مشکل بیکاری روبرو هستید، و حالا وقت آن رسیده که انتخابی منطقی و عاقلانه انجام دهید. دلایل شما هر چه باشند، شغل مناسب شخصیت تان را می توانید بیابید. باید گزینه های جستجوی خود را تصحیح کنید و از نقاط ضعف و قوت خود مطلع باشید و مهارت های جدیدی کسب کنید. همچنین باید جسارت رویایی با تغییر را داشته باشید تا بتوانید شغل مناسب خود را بیابید.

پیدا کردن شغلی معنادار در دنیا امروز
    شاید در دام فکر کردن به این موضوع افتاده باشید که هدف از کار کردن آوردن پول کافی به خانه برای داشتن زندگی مرفه تر و بهتر است. با آنکه دستمزد خوبی و مکفی برای هر شغلی حیاتی است، ولی کل ماجرا این نیست. اگر از کاری که هر روز انجام می دهید راضی نیستید، فشاری روی سلامت روحی و جسمی شما وارد می شود. شاید احساس دلزدگی، خستگی، اضطراب، افسردگی و یا لذت نبردن از زندگی حتی در خانه کنید و ناراحت باشید از اینکه روز بعد باید صبح بلند شوید و سر کاری بروید که دوستش ندارید. اگر شغل معناداری پیدا نکنید که پاداش خوبی داشته باشد، پیش رفتن با شتاب کاری برایتان سخت می شود. شما در کاری موفق خواهید بود که نسبت به آن علاقه و شور و شوق داشته باشید.

اگر برای اولین بار است که می خواهید شاغل شوید یا به تغییر شغل می اندیشید، اولین گام این است که شغل رضایتبخشی پیدا کنید تا بتوانید در آن فعالیت هایی انجام دهید که شما را به هیجان می آورند و خوشحالتان می کنند.

کشف امکانات جدید
    اولین گام در نظر گرفتن تغییر شغلی این است که با دقت درباره آنچه واقعاً شما را به هیجان می آورد فکر کنید. شاید برایتان سخت باشد که فکر کردن به دستمزد بیشتر یا امنیت بالاتر را کنار بگذارید. با این حال، مهم است که اول علایق اصلی خود را بیابید. این باعث می شود که درهایی به رویتان باز شود که قبلاً آنها را در نظر نگرفته بودید. وقتی مبنا و پایه را ساختید، می توانید جستجوی خود را روی شغل مناسب بگذارید. بعداً از اینکه چقدر علایق می توانند با شغل جدید منطبق شوند تعجب خواهید کرد.

بررسی فرصت های کاری
    • روی چیزهای تمرکز کنید که دوست دارید انجام دهید.
    در گذشته رویاهای داشتن چه شغل هایی را داشتید؟ معمولاً از انجام چه کارهایی شاد و راضی می شوید؟ آنچه به ذهنتان می آید یادداشت کنید، مهم نیست چقدر غیرمحتمل به نظر می رسند.

• در هر جایی به دنبال سرنخ باشید.
    موضوعات و پروژه هایی که مورد علاقه شما هستند و تخیل شما را تحریک می کنند یادداشت کنید. به ماجراهای افرادی که تحسین شان می کنید فکر کنید. از خودتان بپرسید چرا بعضی از فعالیت ها و کارها شما را خوشحال می کنند و به زمان هایی بیندیشید که واقعاً از کارتان لذت برده اید.

• صبور باشید.
    یادتان باشد که جستجوی شما زمان می برد و ممکن است قبل از پیدا کردن شغل مناسب برای خودتان، به چند مسیر مختلف و بی ربط بروید. زمان گذاشتن و درون نگری است که می تواند به شما کمک کند فعالیت هایی را شناسایی کنید که بیش از همه به آنها علاقه دارید و بیشتر میزان رضایت شغلی را برایتان می آورند.
    ممنونم از پاسخ کاملتون

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14313
    تشکـر
    18
    تشکر شده 70 بار در 55 پست
    میزان امتیاز
    10

برو یه چیزی بیاموز بهدردت بخوره
    زمینشناسا فقط بلدنزمینو سولاخ سولاخ کنن

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24453
    تشکـر
    56
    تشکر شده 22 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط panatel نمایش پست ها
    برو یه چیزی بیاموز بهدردت بخوره
    زمینشناسا فقط بلدنزمینو سولاخ سولاخ کنن

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29533
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام لطفا راهنمایی کنید مدرک من صنایع غذایی در زمینه صنایع غذایی ۲سال سابقه دارم مربوط به ۱۰ساله قبله کلا درامد خوبی ندارم ۱۰ساله که کار رسانه و شبکه می کنم(کارمندم) دنبال شغل دوم هستم البته مدتی کارشناس علمی فروش بودم اما درآمدی نداشت٫ فروشگاه اینترنتی هم که یجوری وقت تلف کردنه بدون درآمد خوب (من داشتم) لطفا بفرمایید به بنده پیشنهادتون رو برای شغل دوم-ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)