نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: بی اعتقادی همسر

1294
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29375
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy بی اعتقادی همسر

سلام من 23سالمه و دوسال پیش با پسری نامزد کردم و سه هفته پیش هم عقد کردیم... مشکلی که من با ایشون دارم عقایدشون هست... روزی که به خواستگاری اومدن من از ایشون پرسیدم که چقدر به دینت اهمیت میدی مثلا نماز میخونی؟ گفت تا پارسال میخوندم الان یه سالی هست نمیخونم ولی دوباره شروع میکنم... در هر صورت من به ایشون جواب مثبت دادم ولی نماز که نخوند هیچ کم کم هم متوجه شدم که اصلا به قرآن و خدا هم اعتقادی نداره و حتی گاهی به پیامبرا و اماما هم فحش میده...و من خیلی ناراحتم از این موضوع... به خاطر فحشایی که میده دوست ندارم باهاش زندگی کنم از طرفی هم دلم نمیخواد مهر طلاق تو شناسنامم خورده بشه...
    لطفا کمکم کنید....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بی اعتقادی همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط masoomeh7267n نمایش پست ها
    سلام من 23سالمه و دوسال پیش با پسری نامزد کردم و سه هفته پیش هم عقد کردیم... مشکلی که من با ایشون دارم عقایدشون هست... روزی که به خواستگاری اومدن من از ایشون پرسیدم که چقدر به دینت اهمیت میدی مثلا نماز میخونی؟ گفت تا پارسال میخوندم الان یه سالی هست نمیخونم ولی دوباره شروع میکنم... در هر صورت من به ایشون جواب مثبت دادم ولی نماز که نخوند هیچ کم کم هم متوجه شدم که اصلا به قرآن و خدا هم اعتقادی نداره و حتی گاهی به پیامبرا و اماما هم فحش میده...و من خیلی ناراحتم از این موضوع... به خاطر فحشایی که میده دوست ندارم باهاش زندگی کنم از طرفی هم دلم نمیخواد مهر طلاق تو شناسنامم خورده بشه...
    لطفا کمکم کنید....

اینکه ایشون چه اعتقادی داره به خودش مربوطه ولی شما دو سال با ایشون نامزد بودید پس نمیتونید ادعا کنید از این وضع بی اطلاع بودید

اینکه امروز کمک برای این موضوع میخوایت کمی دور از عقله چون تا ایشون تمایلی به تغییر نداشته باشه نمیتونید امید به تغییر این اوضاع داشت

شما معیارهایی داشتید و براساس اون وارد این رابطه شدید که قطعا" مذهبی نبوده پس اعتراض امروز شما بی جاست دوست عزیز

نماز نخواندن افراد به دو صورت متصور است:
    گاهی وجوب نماز را منكر است و یا اینكه می داند نماز از ضروریات دین است. منكر ضروری دین كافر است و مشرك. چنین فردی شایستگی همسری ندارد.
    اما اگر كسی با اینكه معترف به وجوب نماز است، سستی و كاهلی می كند و نماز نمی خواند یا گاهی می خواند و گاهی نمی خواند، این فرد مشرك نیست. زندگی با او نیز مشكل ندارد اما باید با تدابیری مشكل ضعف ایمان و سستی در نماز او را حل كرد.

راهكارهای عملی قابل ارائه به طور كلی به قرار زیر است:
    ۱. برای ترغیب و تشویق به نماز، در آغاز بایستی زیر بناهای فكری همسرتان را مورد بررسی قرار داده و در اصلاح آن بكوشید. دیدگاه فرد در مورد خداوند، جهان هستی، انسان، معاد و ... اموری است كه دارای نتیجه مستقیم بر عملكرد فرد است. پس باید به تقویت و اصلاح این مبانی كوشید.

۲. نماز، عملی است كه در مجموعه عقیده توحیدی، دارای معنا و فلسفه است. انسان‌ طبق‌ فطرتش‌ همواره‌ به‌ چیزی ‌كه ‌برایش ‌اهمیت‌ دارد، توجه ‌و اهتمام ‌می‌ورزد. یكی ‌از دلائل ‌مهم ‌اهمال‌ در به‌ جا آوردن‌ نماز، عدم‌ شناخت ‌فلسفه ‌نماز است‌. امام‌ علی‌ (ع) می‌فرماید: "الناس‌أعداء ما جهلوا» (۱) انسان ها ‌دشمن‌ چیزی ‌هستند كه ‌به ‌آن‌ جهل ‌دارند". از این‌ رو لازم‌ است‌ با استفاده‌ از آیات‌ و روایات، ‌ایشان ‌را به ‌فلسفه ‌نماز آشنا سازید كه ‌عبارتند از:
    ۱. یاد خدا.
    ۲. مغفرت‌.
    ۳. باز دارنده ‌از گناه.
    ۴. پرورش‌ فضائل‌.
    ۵.شكر و سپاس ‌از نعمت‌ها
    ۶. تقویت ‌اراده‌.

۳. در هیچ یك از مراحل ارشاد و راهنمایی از برخورد نیك و ملاطفت آمیز و احترام نهادن دور نشوید. با فشار و اجبار نمی توان كسی را هدایت نمود. چه بسا تأثیر منفی آن بیش تر از هدایت گردد.

۴. تبلیغ عملی داشته باشید. یعنی باید آثار خواندن نماز، مانند دوری از گناهان، داشتن اخلاق نیكو، كمك به دوستان و وفاداری و فداكاری، پاكیزه بودن در ظاهر و باطن، اعمال نیك و شایسته و برخورد خوب و...، در رفتار و كردار و گفتارتان نمایان باشد. تبلیغ عملی موثرتر از تبلیغ زبانی است. به نماز اول وقت خود اهمیت دهید و مقید باشید در اول وقت نمازتان را بخوانید.

از نظر شرعی وظیفه دارید كه با اخلاق نیك و زبان ملایم او را نصیحت كنید. امر به معروف و نهی از منكر كنید. كار را به دعوی و مجادله نرسانید. فقط به تذكر و نصیحت با اخلاق نیك و بدون خشونت اكتفا كنید. روشن است كه امر به معروف برای تبدیل به وضعیت بهتر و نیكوتر است. پس اگر تا به حال چند بار تذكر داده اید، و گفتن شما تاثیری نداشت، تكلیفی دیگر ندارید. بهتر است مدتی در این باره با ایشان گفتگو نكنید. چون اگر با تندی روی این مسئله پا فشاری كنید، ممكن است لج بازی كند و دیگر به حرف های شما توجه نكند. همیشه با زبان نمی توان افراد را اصلاح كرد.

سعی كنید از این به بعد از توصیه و نصیحت- كه نوعی نگاه از بالا به پایین می‌باشد - در مورد نماز و مسایل دیگر به همسرتان كه باعث موضع‌گیری منفی وی می‌شود، بپرهیزید، زیرا اثر معكوس خواهد داشت و شما را از انجام اقدامات بعدی محروم می‌سازد.

تلاش نمایید از زیر نظر گرفتن و كنترل رفتارهای او برای مدتی بپرهیزید. وانمود كنید دیگر حساسیت سابق را نسبت به رفتار او ندارید و به یك نحوی اعتماد سابق را به او پیدا كرده‌اید. اما خوش رفتاری و نیكی و احسان نسبت به او را بیش تر كنید. به گونه ای با همسر خود رفتار كنید كه جذب اخلاق شما گردد.

سستی مسلمان در نماز می تواند علتهای مختلفی داشته باشد. بدون آنكه همسر تان متوجه شود، علت یابی كنید، زیرا نماز عملی است كه در مجموعه عقیده توحیدی، دارای معنا و فلسفه خاصی است. انسان‌ طبق ‌فطرتش ‌همواره ‌به ‌چیزی ‌كه ‌برایش ‌اهمیت‌ دارد، توجه ‌و اهتمام‌ می‌ورزد. یكی از علل ترك نماز یا سستی در انجام آن عدم آشنایى با فلسفه نماز است. اگر انسان بداند چرا نماز می خواند و نماز چه آثاری و بركاتی در زندگی دنیا و آخرت او دارد و ترك نماز چه عواقب و نتایجی خواهد داشت، قطعا نماز را ترك نخواهد كرد.

۵. هر شخصی یك نقطه پذیرش و به قول معروف «رگ خوابی» دارد.
    سعی كنید این رگ خواب و نقطه پذیرش را به دست آورید. از این كانال وارد شوید و هدف خود را تعقیب كنید. به صرف این كه باید شخصی را هدایت كرد، بسنده نكنید، بلكه با مطالعه روی خصوصیات وی، راه نفوذ در او و جلب نظر او را به دست آورید و اقدام كنید.

زن و شوهر می‌توانند نقش‌آفرینی حیاتی گسترده‌ای بر یكدیگر داشته باشند. البته كیفیت و میزان اثرگذاری و اثر پذیری‌ها بسیار متفاوت است. آنچه در این جا با اهمیت می‌باشد، داشتن درك روان‌شناختی ژرف و درستی از طرف مقابل است.

دقیقاً باید راه‌های نفوذ و تأثیرگذاری بر همسر خود را بشناسید. متناسب با آن برنامه‌ریزی كنید. بدون داشتن چنین دركی چه بسا بسیاری از زحمات شما بی‌نتیجه یا كم ثمر خواهد بود. بنا بر این اگر شوهر شما خودگرا و منطق‌پذیراست، باید با زبانی بسیار منطقی و مستدل او را قانع سازید. اگر فردی نصیحت و انذارپذیر است، باید بیش تر بر جنبه‌های عقوبتی ترك نماز و روایات و حكایات وارده در این مورد با او سخن گویید. اگر احساس می‌كنید با محبت بیش تر می‌توانید او را به سوی خدا بكشانید، باید از همین طریق وارد شوید. اگر راه‌های دیگری بر او مؤثر است تا جایی كه با احكام شرع انطباق دارد، از آن راه‌ها استفاده كنید.

۶. بیان تأثیرات منفی ترك نماز و روزه و استفاده از روایات بیان شده توسط اهل بیت (ع) در این زمینه بسیار موثر است. به خصوص اگر به روش غیرمستقیم ارائه گردد و موجب تنبه و موعظه كردن را فراهم سازد. یعنی غیر از ارائه شناخت باید در صدد موعظه گری و تنبه قلبی وی نیز برآیید. با ترس و بیم دادن از عذاب اخروی و پیامدهای منفی ترك نماز و روزه دل او را از غفلت آزاد سازید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

سلام

دو سال نامزد بودید ، 2 سال زمان کمی نیست برای شناخت که این تایم رو از دست دادید .

به نظر من باهاشون صحبت کنید . ازش بخواید به وظایف دینیش عمل کنه . تمام اینا با زبون خوش باشه .

حتی اگر قبول کرد مشاور مذهبی ببریدش تا شاید حرفای اون روش اثر داشته باشه .

اگر قبول نکرد ازش بخواید حداقل فوحش نده . بهش بگید وقتی فوحش نمیدی برای من خواستنی تر هستی .

اگر ملاکهای دیگتون به هم میخوره و از نظر اخلاق و رفتار مشکلی نداره ، فکر نمیکنم طلاق درست باشه ، میتونید با صحبت کردن حلش کنید .

اگر هم قبول نکرد نماز بخونه یا اشتباهات دیگش پای خودش نوشته میشه .

5. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

خب من کاری ندارم به اینکه ایشون به چه چیزی اعتقاد داره یا نداره
    اما خیلی راحت می تونید بهش بگید که اگه هم به چیزی اعتقاد نداری ولی اون چیز مورد اعتقاد عده ای هست پس نباید بهش بی احترامی کنی . این فقط به دین اسلام نیست . تو همه ادیان
    مثلا ما یه بودیسم رو می بینیم که بودا رو می پرسته خب ما نباید به بودا به بت یا به هر چیزی که مورد اعتقاد هر کسی هست بی احترامی کنیم ، می تونیم با مناظره و بحث طرف رو مجاب کنیم که دینی که داره اشتباهه اما بی احترامی خیلی کار زشتیه.
    اینو براش توضیح بدید و ازش بخواید که حتی اگر اعتقادی هم نداره باز به احترام انسانهایی که دین اسلام رو برای خودشون برگزیدن سکوت کنه.
    در ثانی اعتقادات مذهبی به نظر من خیلی اعتقادات ریشه ایی هستند و جز مواردی محسوب می شن که جای هیچ بحث و کوتاه اومدنی نیست توش . مثلا شما می تونید با سیگار کشیدن همسرتون کنار بیاید ولی نمی تونید بی دینی ایشون رو تحمل کنید.
    به نظر من باید بیشتر دقت می کردین تو انتخابتون. چون مطمئنا این مساله زمینه ساز خیلی از اختلافاتتون تو آینده است.

7. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29375
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

من نمیتونم فحشاشو تحمل کنم با زبون و چیزایی هم که گفتید متقاعد نمیشه،، چیکار کنم خدااااااااااااااااا؟

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط masoomeh7267n نمایش پست ها
    من نمیتونم فحشاشو تحمل کنم با زبون و چیزایی هم که گفتید متقاعد نمیشه،، چیکار کنم خدااااااااااااااااا؟

تاکسی نخواد نمیتونید برای تغییرش امیدوار باشید ، پس انتظار معجزه نداشته باشید

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18720
    تشکـر
    117
    تشکر شده 142 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    سوال من این بود که شما با ایشون ازدواج کردید یا نه فقط نامزدید
    ایشون که به خدا و پیامبر و قرآن اعتقاد ندارند و فحش میدند پس مسلمان نیستند. آیا شما با یک غیر مسلمان میخوای زندگی کنی.
    به نظرم اگه شناسنامه ات همش مهر طلاق باشه با ایشون زندگی نکن.
    کسی که احترام خدا و پیامبر نگه نداره دیگه براش حرمتی باقی نمیمونه که هیچ . به جرم فحاشی به اسلام باید برخورد بشه.

12. کاربران زیر از absh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

دوست عزیز از مهر طلاق نترس از عاقبت این زندگی مشترک بترس... یه موردی رو هم با اجازه براتون خصوصی میذارم...
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)