نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ۷ راه برای افزایش سوخت و ساز بدن

1737
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

۷ راه برای افزایش سوخت و ساز بدن

شاید به خاطر عادات غذایی اشتباه و سبک نادرست زندگی بدن شما به‌اندازه‌ی کافی کالری نمی‌سوزاند. خوشبختانه شما می‌توانید با چند راهکار ساده سوخت‌وساز بدن خود را کنترل کنید..

مقدار خواب شما تأثیر زیادی روی اندازه‌ی دور کمرتان دارد. تحقیقات نشان داده‌اند کمبود خواب می‌تواند هورمون‌های گرسنگی را اشتباهاً ارسال کند. این یعنی مشکل شما با سلول‌های چربی دو برابر می‌شود: شما بیشتر از حد نیاز می‌خورید و اضافه‌وزن در اندام شما نمودار می‌گردد.

زودتر بیدار شوید
    کمی زودتر بیدار شده و در ابتدا صبحانه بخورید، قهوه در صبحانه‌ی شما جایی ندارد. با نخوردن صبحانه شما اولین شانس روز خود برای افزایش سوخت‌وساز را ازدست‌داده‌اید. سپس ورزش کنید. حتی یک پیاده‌روی ۲۰ دقیقه‌ای تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد.

فعال باشید

شاید ورزش روزانه برای شما غیرممکن به نظر برسد، اما شما می‌توانید و باید این کار را بکنید. ورزش‌های قلبی عروقی ( پیاده‌روی، شنا، ایروبیک، دو ) محرک سوخت‌وساز بدن هستند، به سوزاندن کالری کمک می‌کنند و حتی موقتاً اشتهای شما را کاهش می‌دهند. وزنه‌برداری نیز برای شما ضروری است. زیرا حجم بافت‌های بدن و ماهیچه‌ها را بالا می‌برد و نتیجه‌ی آن سوزاندن کالری بیشتر است. هرچه بافت ماهیچه‌ای شما بیشتر باشد کالری بیشتری می‌سوزانید.

تمام روز بخورید
    سه وعده‌ی بزرگ غذایی در روز را فراموش کنید. به‌جای آن سراغ وعده‌های غذایی کوچک‌تر یا میان وعده‌های سالم باشید. روزانه ۵ تا ۶ وعده‌غذای کوچک بخورید تا انرژی بدن شما حفظ شود. با این کار سوخت‌وساز بدن افزایش‌یافته و قدرت مغز بالا می‌رود. نخوردن غذا باعث می‌شود سوخت‌وساز بدن کند شده و به علت کمبود غذا کالری ذخیره شود.

آب بخورید
    اگر بدن آب کافی نداشته باشد عددی که ترازو نشان می‌دهد درست نیست. با دریافت نکردن آب کافی شما در خطر افزایش وزن قرار می‌گیرید. کم‌آبی می‌تواند باعث شود مغز فکر کند شما گرسنه‌اید، بنابراین بجای دریافت آب کافی به دنبال هر خوراکی‌ای که نزدیک شماست می‌روید.
    غذاهای تند بخورید
    افزایش میزان تندی هر وعده‌ی غذایی چیزی فراتر از افزودن طعم است. غذاهای تند مانند فلفل تند و ادویه‌ها دمای بدن را بالا می‌برند. دمای بدن و سوخت‌وساز با هم ارتباط مستقیم دارند: همزمان با سوزاندن انرژی در بدن، گرما آزاد می‌شود.

کلسیم مصرف کنید
    تحقیقات نشان می‌دهند کلسیم، یک ماده‌ی معدنی ضروری، می‌تواند میزان درصد سوخت‌وساز بدن را افزایش دهد که این یعنی زیادشدن کاهش وزن. یک رژیم غذایی با کلسیم زیاد و کالری کم سوخت چربی در بدن را افزایش می‌دهد. دوستداران لبنیات کمتر مبتلا به سندروم سوخت‌وساز می‌شوند، سندرومی که با بالا رفتن فشارخون، کلسترول و تری گلیسیرید، عدم کنترل بدن بر قند خون و چاقی شکم همراه است – همه‌ی این فاکتورها خطر بیماری‌های قلبی و دیابت را بالا می‌برند.

2. 4 کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ۷ راه برای افزایش سوخت و ساز بدن

بچه ها این که میگن قهوه سبز باعث افزایش سوخت و ساز و لاغری میشه به نظرتون درسته؟

تا حالا کسی استفاده کرده؟

لطفا اگه کسی استفاده و تجربشو داشته بگه٬ چون بدجووووور وسوسه شدم که برم بخرم واسه لاغری

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    بچه ها این که میگن قهوه سبز باعث افزایش سوخت و ساز و لاغری میشه به نظرتون درسته؟

تا حالا کسی استفاده کرده؟

لطفا اگه کسی استفاده و تجربشو داشته بگه٬ چون بدجووووور وسوسه شدم که برم بخرم واسه لاغری

من که استفاده نکردم ولی یکی از اقوام گرفته بودن میگفتن تاثیرشو حس میکنن ، وقتی میخورن نیم ساعت یکساعت بعدش دلشون ضعف میره ( البته گرسنت شد نباید چیزی بخوری ) شاید بخاطر اینه که چربی میسوزونه .

ولی درکل اگه بخوای اثری داشته باشه نباید وقتی دلت ضعف رفت چیزی بخوری ، که خودش یه رژیمه و خواه نا خواه باعث لاغری میشه همین نخوردن .

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    من که استفاده نکردم ولی یکی از اقوام گرفته بودن میگفتن تاثیرشو حس میکنن ، وقتی میخورن نیم ساعت یکساعت بعدش دلشون ضعف میره ( البته گرسنت شد نباید چیزی بخوری ) شاید بخاطر اینه که چربی میسوزونه .

ولی درکل اگه بخوای اثری داشته باشه نباید وقتی دلت ضعف رفت چیزی بخوری ، که خودش یه رژیمه و خواه نا خواه باعث لاغری میشه همین نخوردن .
    ممنون از پاسخت بانو.

مشکل من اینه که میخوام بدونم عوارضی نداره؟

مثلا اینکه آب بدنو کم کنه یا باعث تحلیل عضلات مثلا. اگرچه میگن کاملا گیاهیه و عوارض نداره.

نمیدونم٬ من اصن تا حالا از این محصولات استفاده نکردم میترسم یه کم.

6. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    ممنون از پاسخت بانو.

مشکل من اینه که میخوام بدونم عوارضی نداره؟

مثلا اینکه آب بدنو کم کنه یا باعث تحلیل عضلات مثلا. اگرچه میگن کاملا گیاهیه و عوارض نداره.

نمیدونم٬ من اصن تا حالا از این محصولات استفاده نکردم میترسم یه کم.

عوارضش تو دراز مدت نمیدونم چیاست ، داره یا نداره ولی زیاده روی در مصرفش عوارض داره .

تو نت سرچ کنی خیلی راجبش نوشته ، درمورد نحوه ی چربی سوزیش و فواید و عوارض مصرف بی رویه ش که روی قلب اثر میزاره و باعث مشکلاتی میشه .

ولی در حد تعادل و تفریحیش فکر نمیکنم ضرر خاصی داشته باشه .

8. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

لاو عزیزم در موردش خیلی سرچ زدم٬ در مورد خواص خوبش زیاد نوشتن اما میگن به خاطر کافئینش باعث دفع کلسیم میشه

نظرات کساییم که استفاده کردن خیلی متناقضه

من قبلا که نوجوون بودم با رژیم خیلی وزن کم کردم بعد دو سال برگشتم به وزن قبلیم. بعد اونم با رژیم و ورزش همش در حد پنج شیش کیلو نوسان داشتم بین چاقی و لاغری

به خاطر استخون بندی درشتم اضافه وزنم اصلا معلوم نیست و همه جام به یه اندازه توپوله٬ خیلیا میگن همینطوری خوشگلی و لاغر شی زشت میشی و از این چرت و پرتا!

حتی همسرمم میگه همینجوری بیشتر دوس داره و نمیخواد من لاغر شم !!!!

من نمیدونم یه مشت چربی اضافی که از آدم آویزونن کجاش قشنگه

ولی خودم میدونم که مشکل چاقی دارم و بااااااییییید لاغر شم

خسته شدم از این چربیای لعنتیییییییی!!!! اه
    ویرایش توسط رامونا : 10-31-2017 در ساعت 08:08 PM

10. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)