نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: درگیری فیزیکی داماد با برادر عروس در دوران نامزدی

1324
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29459
    تشکـر
    5
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

درگیری فیزیکی داماد با برادر عروس در دوران نامزدی

سلام خسته نباشید من بیستو سه سالمه و چهار ماهه ک عقد کردم قبل عقد به مدت یه ماه و نیم با نامزدم با تلگرام و ...اشنایی پیدا کردم ک تو جلسه خواستگاری مادرم با انگشت به داماد گفتن ک شرط ازدواج ما ادامه. تحصیلشه
    ایشونم قبول کردن خلاصه عقد کردیم بعد یکی دوماه از عقد بهانه گیری های نامزدم شروع شد ک تا ب حال کسی با انگشت به من خط ونشون نکشیده بود و مادرت به دامادش ارزش قایل نیس
    وقتی با من صحبت میکنه حواسش ب من نیست وچرا وقتی خانه ی مادربزرگت مهمون بودیم مادرت به من خوش امدگویی نکرد و.....خلاصه از هر چیز یه حرفی
    درست میکنه و اعصاب منو به هم میریزه وقتی هم میگم مادرم منظوری نداره به من میگه تو تعصب بیجا نصبت ب خانوادت داری و.....سر همین موضوع اختلاف پیدا کردیم
    وشروع کرد به بد و بیراه گفتن به خانوادم هرچی از دهنش درمیومد به خانوادم گفت درحالی ک خانوادم اصلا جز خوبی کاره دیگه ای باهاش نکردن منم قهر کردم و جواب تلفن هاشو ندادم
    موضوع به خانواده ها کشید و خانواده نامزدم برای اشتی دادن ما اومدن خونمون بدون توجه به حضور بزرگترها شروع کرد به گلایه از من و بعضی حرفا رو از زبان من نقل قول میکرد
    که خودم شاخ دراوردم و منم پیش همه گفتم ک من این حرفارو نزدم و برادرم از من دفاع کرد ک خواهرم هیچوقت این حرفارو نمیزنه ک مادر و پدرم بلافاصله به برادرم گفتن ک
    دخالت نکنه و نامزدم با دیدن این به داداشم گفت بچه برو تو اتاقت و صداشو بلند کرد( باهم همسن هستن)برادر من بهش با صدای بلند گفت صداتو بیار پایین ک نامزدم از کوره در رفت
    و به داداشم حمله کرد قبلا هم شنیدم ک نامزدم تو پمپ بنزین با یکی دعوا کرده و حتی بهش دیه هم دادن بعد اون روز خانوادم میگن نامزدم نمیتونه خودشو کنترل کنه
    و صلاح نیس ک باهاش ادامه بدم میگن احتمال داره بعد عروسی منو کتک بزنه یا با حرفاش زندگیمو جهنم کنه تو خانواده ما ادب و اخلاق حرف اولو میزنه وتا به حال همچین چیزی سابقه نداشته ک یه اقا بخواد پشت خانواده همسرش حرف دربیاره
    .ممنون میشم اگه راهنماییم کنید با تشکر

2. کاربران زیر از kimisampadi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : درگیری فیزیکی داماد با برادر عروس در دوران نامزدی

سلام.
    پستتون رو کامل خوندم، شرایط خوبی نیست، اما متوجه نشدم در چه زمینه ای راهنمایی می خواین. فقط اتفاقات رو تعریف کردین نگفتین هدفتون از تاپیک چیه. برای ادامه دادن یا تموم کردن رابطه راهنمایی می خواین؟
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29459
    تشکـر
    5
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بله،می خواستم کمکم کنید ک این رابطه ارزش ادامه دادن داره یا نه؟ممکنه تو زندگیه مشترکمون درگیری فیزیکی داشته باشیم؟اگرم ارزش ادامه دادن داره،چجور داداشمو با نامزدم اشتی بدم مطمنا یه کینه ای ته دلشون میمونه،اگه ادامه بدم چجور جلوی حرف دراوردنشو میشه گرفت؟ ممنون از راهنماییتون

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام دوست عزیز

من با نظر خانوادتون موافقم ولی بازم نظر خودتون مهم

کاملا حرمت ها خانواده ها از بین رفته حتی به برخورد فیزیکی رسیده!

تا کی میتونید بی احترامی هاش به خانوادتون تحمل کنید؟ خود به خود به مرور زمان دل ادمو میزنه!

ایشون کاملا مشخص که از خانواده شما هیچ خوشش نمیاد فکر این باشید فردا ازدواج کردید اجازه میده که با خانوادتون رفت و امد داشته باشید ؟؟

این اقا وقتی عصبانی میشه کنترل خودشو از دست میده و دست به زن داره وقتی به راحتی برادر شما رو میزنه ازش هیچ بعید نیست دست رو شما هم بلند کنه

و یه چیز دیگه شما یه قول و قرار هایی قبل عقد گذاشتید و حالا میخواد به بهونه خانوادتون زیرش بزنه !!!!

یکی از مهمترین شرط رابطه احترام دوطرف. و قبول کردن شرط هواست وقتی عقد کردید هیچی نمیتونه زیرش بزنه ..

پس بد قول و بهونه گیر و عصبانی و نداشتن کنترل خود. بی ادب و دست به زن هم داره

به خیال این نباشید که ازدواج کنید خوب میشه چون این فکر کاملا اشتباست! شما دارید با فردی ازدواج میکنید که الان با همین خصوصیات اخلاقی میبینید و ممکن بدتر هم بشه! احتمالش کلمه که خوب بشه

تو هیچ تصمیمی عجله نکن الان تصمیمت و بگیر و عاقلانه فکر کن که یه وقت فردا با دوتا بچه نخوای جدا شی

فقط اینو بگم اگر کسی امد گفت ازدواج کنید خوب میشه بعد ازدواج گفتن بچه دار بشید خوب میشه به هیچی وج توجه نکنید که تو این انجمن پر از اینکه این حرف هارو شنیدن و به خیال خوب میشه دوتا بچه هم بدبخت کردن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    به نظر من روی های شما دو خانواده توی روی هم باز شده و این رابطه دیگه ارزش ادامه دادن رو نداره
    این اقا اگه به برادر شما در جمع خانواده حمله کرده انتظاری ازش نیست که فردا بعد از عروسی به شما هم حمله کنه و درگیری فیزیکی داشته باشه ....

8. 2 کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

کاملا با نظر خانوادتون موافقم

ما مردا اغلب سعی میکنیم تو دوران نامزدی چندین برابر بهتر از اون چیزی که واقعا هستیم باشیم

حالا حساب این آقا الان اینطوریه بعد ازدواج که دیگه سرد شد و زندگی عادیش شروع شد قراره چجوری باشه

10. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

ببینید، دوران نامزادی همه به دلیل شور و اشتیاقی که دارن و توی شرایط جدید قرار گرفتن، سعی می کنن بهترین حالت خودشون رو نشون بدن. چون اوج هیجانات و عواطف هست و بعد از مدتی کمتر میشه، به همین دلیله که باید تصمیم ازدواج عقلانی باشه نه احساسی، حالا رفتار این آقا رو در نظر بگیرین توی دوران نامزدی شما اینطورن، فرضا اگه بعد ازدواج بدتر نشن، شما می تونید با این اخلاق کنار بیاید؟
    به خودتون رجوع کنید ببینید ایشون معیارهای اولیه و اصلی شما رو دارن یا خیر. اگه ندارن نه با خودتون تعارف داشته باشین و نه کسی دیگه. این رو هم بدونین قول های قبل از ازدواج با مضمون عوض میشم و اخلاقم رو عوض می کنم کاملا بی اساسه و اتفاق نمیفته. در مورد اون فردی کع دیدین باید تصمیم گیری کنین.
    اینکه گفتین از زبان شما حرف هایی رو گفتن، در این مورد دیگه نیاز به هیچ توضیح و صحبتی نیست....! و دعوای جلوی پدر و مادر شما و اینکه جلوی شما از خانوادتون بد میگن، یادتون باشه شما هنوز ازدواج نکردین و زن و شوهر نیستین، پس روابطتون چندان تفاوتی با سایر افراد غریبه نداره، ایشون بعد از ازدواج حق توهین ندارن چه برسه به الان.
    اینکه ارزش آدامه داره یا نه رو باید خودتون تعیین کنین، و یادتون باشه تصمیمتون در این مورد باید عقلانی و منطقی باشه، تصمیم گیری بر اساس احساس منجر به شکست میشه چرا که بعد از مدتی احساس کم رنگ تر میشه.... حالا در نظر بگیرید با این شرایط و اتفاقات می خواین ادامه بدین یا خیر
    ویرایش توسط desboy : 07-15-2016 در ساعت 12:48 PM
    امضای ایشان

1

12. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط desboy نمایش پست ها
    ببینید، دوران نامزادی همه به دلیل شور و اشتیاقی که دارن و توی شرایط جدید قرار گرفتن، سعی می کنن بهترین حالت خودشون رو نشون بدن. چون اوج هیجانات و عواطف هست و بعد از مدتی کمتر میشه، به همین دلیله که باید تصمیم ازدواج عقلانی باشه نه احساسی، حالا رفتار این آقا رو در نظر بگیرین توی دوران نامزدی شما اینطورن، فرضا اگه بعد ازدواج بدتر نشن، شما می تونید با این اخلاق کنار بیاید؟
    به خودتون رجوع کنید ببینید ایشون معیارهای اولیه و اصلی شما رو دارن یا خیر. اگه ندارن نه با خودتون تعارف داشته باشین و نه کسی دیگه. این رو هم بدونین قول های قبل از ازدواج با مضمون عوض میشم و اخلاقم رو عوض می کنم کاملا بی اساسه و اتفاق نمیفته. در مورد اون فردی کع دیدین باید تصمیم گیری کنین.
    اینکه گفتین از زبان شما حرف هایی رو گفتن، در این مورد دیگه نیاز به هیچ توضیح و صحبتی نیست....! و دعوای جلوی پدر و مادر شما و اینکه جلوی شما از خانوادتون بد میگن، یادتون باشه شما هنوز ازدواج نکردین و زن و شوهر نیستین، پس روابطتون چندان تفاوتی با سایر افراد غریبه نداره، ایشون بعد از ازدواج حق توهین ندارن چه برسه به الان.
    اینکه ارزش آدامه داره یا نه رو باید خودتون تعیین کنین، و یادتون باشه تصمیمتون در این مورد باید عقلانی و منطقی باشه، تصمیم گیری بر اساس احساس منجر به شکست میشه چرا که بعد از مدتی احساس کم رنگ تر میشه.... حالا در نظر بگیرید با این شرایط و اتفاقات می خواین ادامه بدین یا خیر
    ایشون عقد هستن قانونی و شرعی زن و شوهر هستند ...
    ولی زیر یه سقف نرفتن

متاسفانه اگر نامزد بودن 6ماهی بهترمیشد تصمیم گرفت
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    ایشون عقد هستن قانونی و شرعی زن و شوهر هستند ...
    ولی زیر یه سقف نرفتن

متاسفانه اگر نامزد بودن 6ماهی بهترمیشد تصمیم گرفت
    درسته پست اول رو فراموش کردم.
    شاید یه کم تصمیم گیری سخت تر به نظر برسه... ولی بازم به نظرم این شرایط ارزش ادامه دادن نداره. البته تصمیم گیری به عهده خودشونه، ولی ترس از جدایی و حرف دیگران که متاسفانه توی جامعه ما رواج داره تصمیم گیری درست رو توی همچین مواقعی سخت می کنه و چندان به عمق رابطه ربط نداره. این ویژگی هایی که ایشون گفتن تو هر شرایطی میشه تصمیم به جدایی یا ادامه گرفت، الان که زیر یه سقف نرفتن تصمیم گیری خیلی راحت تر از آیندست...
    فقط متوجه نشدم آشناییشون از طریق تلگرام بوده، یا اول آشنا شدن و بعد از طریق تلگرام بیشتر هم رو شناختن. اگه کل آشنایی از طریق تلگرام و مجازی بوده که انتخاب و تصمیم گیری با ریسک خیلی بالایی بوده از همون اول
    امضای ایشان

1

16. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظر من برخورد این اقا درست نبوده اما حرفهاشون چی؟
    خط و نشون کشیدن مادرتون در جلسه خواستگاری
    کم محلی به دامادشون در مهمونی

بهتره صد در صد این اقا رو مقصر قلمداد نکنین. اگه مادرایشون برخوردهای نامناسبی داشتن، باید بپذیرن و سعی کنن دامادشون رو هم به عنوان عضوی از خانواده بپذیرن.
    در ثانی برخورد برادرتون هم اصلا جالب نبوده. شاید با دامادتون همسن باشن ولی در دعوای زن و شوهر حق مداخله نداشتن.
    یکبار دیگه روابط تون رو تو این مدت بررسی کنین. اگه واقعا قصوری از طرف خانواده خودتون بوده، باهاشون حرف بزنین و بخواین روابط شون رو با داماد جدید اصلاح کنن. اگه همسرتون میگه تعصبی درباره خانواده تون برخورد میکنین لابد جایی حس کرده در حقش اجحاف شده. شما باید تلاش کنین کدورتها رو از بین ببرین و احترام متقابل ایجاد کنین. در حد ممکن از همسرتون حمایت کنین و اگه بدرفتاری کرد با ملایمت بهش تذکر بدین نه اینکه مقابلش جبهه بگیرین و به خانواده تون اجازه دخالت و بی حرمتی بدین.

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)