نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: رفتار بد مادر شوهر

902
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29732
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رفتار بد مادر شوهر

سلام من یه دختر بیست سالم که نه ماهه عقد کردم من با شوهرم در حین تحصیلم در شهرشون اشنا شدم سه ماهی برای اشنایی دوست شدیم در واقع میشه گف
    عاشق هم شدیم و بعد اشنایی تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم ب طور رسمی اومدن شهر ما خواستگاری و ما بالاخره بعد تحقیق ازدواج کردیم من از یه خانواده
    فرهنگی هسم ولی خانواده همسرم پایین تر از سطح ماشوهرم خیلی مرد خوبیه سالم منطقی کاری و با این سن کمش هم خونه داره هم ماشین
    اما مادر شوهرم یه بی سواد و قدیمی ونفهمه حرف تو کلش نمیره از هموناول سر ناسازگاری گذاشت دخالت های بیجا شما حق ندارید تو یه اتاق
    باهم تنها بشینید نباید بیرون برید نباید فلان چیز بخرید منم ب احترامش هیچی نگفتم انجام دادم بعدش شروع کرد تو وظیفت فلانه تو وظیفت بسمانه
    بعدش اینکه همسرم برای دیدن من نباید بیاد شهرمون چون اگه توراه اتفاقی براش بیفته من و زنده نمیزاره گذشت که شب قدر سر چیز الکی
    که من صب شمارو صدا کردم شما عمدا ج نداید دعوا راه انداخت منو مقصر دونست من رفتم گریه کردم شوهرم طاقت نیاورد رف ب مادرش گف که زشته اینجور نکن
    اونم در ج گف زنت جادو جنبلت کرده یادت داده اهریمنه عفریته اس فرداش باز دعوا بزرگ تر شد ب من و خانوادم توهین کرد شوهرمم قهر کرد رفتیم بیرون
    برداشته بود زنگ زده بود خونه ما هر چی از دهنش دراومده گفتعه بود حالا یه ماهه قهریم البته پدر من خیلی سخت گیری میکنه شما اجازه ندارید تنها باشید
    الان یه ماه مونده ب عروسی همه چی بهم خورده پدرم الکی معطل میکنه میگه بری مشکلات ب وجود میاد میترسم منو شوهرم تحمل نداریم
    میخوایم مستقل شیم ب ارامش برسیم البته میگن بیرون نرید جای نامزد بازی نیس خونه هم همینطور خسته شدیم میخوایم بدون جهاز بریم زندگی شروع کنیم
    حتی خانواده خوددم منو مقصر میدونن موندم حرف پدرمو گوش بدم یا شوهرم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29732
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مادرشوهر

اول دوست شدیم بعد اشنا شدیم خودم رفتم ب حوالی س************تش تحقیق کردم تعریف کردنازشون بعد یه مدت دوستی عاشق هم شدیم عشق گذرا ن عشق واقعی جوری که عشق ما زبانزد دوستام شده بود اون عاشق منطقی بودنم بود عاشق وقار ومتانتن منم همین طور

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

مادر شوهرتون چند سالشه؟؟
    مذهبیه؟؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط sheyda.. نمایش پست ها
    سلام من یه دختر بیست سالم که نه ماهه عقد کردم من با شوهرم در حین تحصیلم در شهرشون اشنا شدم سه ماهی برای اشنایی دوست شدیم در واقع میشه گف
    عاشق هم شدیم و بعد اشنایی تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم ب طور رسمی اومدن شهر ما خواستگاری و ما بالاخره بعد تحقیق ازدواج کردیم من از یه خانواده
    فرهنگی هسم ولی خانواده همسرم پایین تر از سطح ماشوهرم خیلی مرد خوبیه سالم منطقی کاری و با این سن کمش هم خونه داره هم ماشین
    اما مادر شوهرم یه بی سواد و قدیمی ونفهمه حرف تو کلش نمیره از هموناول سر ناسازگاری گذاشت دخالت های بیجا شما حق ندارید تو یه اتاق
    باهم تنها بشینید نباید بیرون برید نباید فلان چیز بخرید منم ب احترامش هیچی نگفتم انجام دادم بعدش شروع کرد تو وظیفت فلانه تو وظیفت بسمانه
    بعدش اینکه همسرم برای دیدن من نباید بیاد شهرمون چون اگه توراه اتفاقی براش بیفته من و زنده نمیزاره گذشت که شب قدر سر چیز الکی
    که من صب شمارو صدا کردم شما عمدا ج نداید دعوا راه انداخت منو مقصر دونست من رفتم گریه کردم شوهرم طاقت نیاورد رف ب مادرش گف که زشته اینجور نکن
    اونم در ج گف زنت جادو جنبلت کرده یادت داده اهریمنه عفریته اس فرداش باز دعوا بزرگ تر شد ب من و خانوادم توهین کرد شوهرمم قهر کرد رفتیم بیرون
    برداشته بود زنگ زده بود خونه ما هر چی از دهنش دراومده گفتعه بود حالا یه ماهه قهریم البته پدر من خیلی سخت گیری میکنه شما اجازه ندارید تنها باشید
    الان یه ماه مونده ب عروسی همه چی بهم خورده پدرم الکی معطل میکنه میگه بری مشکلات ب وجود میاد میترسم منو شوهرم تحمل نداریم
    میخوایم مستقل شیم ب ارامش برسیم البته میگن بیرون نرید جای نامزد بازی نیس خونه هم همینطور خسته شدیم میخوایم بدون جهاز بریم زندگی شروع کنیم
    حتی خانواده خوددم منو مقصر میدونن موندم حرف پدرمو گوش بدم یا شوهرم
    خب دوره نامزدی دوره طلایی شناخته ولی اکثر خانواده ها به خاطر ترس از روابط بین دختر و پسر با این دوره مخالفت میکنن

و اگر زندگی مستقل خودتون رو زودتر شروع کنید از این دخالتها رها خواهد شد

ولی سعی کنید شتابزده و احساسی برخورد نکنید ... گاهی اتفاقا به شما نشانه هایی از اینده نشون میده که باید توجه کنید

حفظ حریم
    حریم‌ها را حفظ کنید. برای این کار بهتر است میزان رفت و آمد به خانه پدری همسرتان و میزان ارتباطات کلامی را که باید داشته باشید، مشخص کنید. این گونه به نظر می‌رسد که زندگی شما در کنار مادر شوهرتان مانند یک آکواریوم تمام شیشه‌ای است؛ به گونه‌ای که وی می‌تواند هر حرفی بین شما و همسرتان را بشنود و هر گونه می‌خواهد ایراد بگیرد؛ در نتیجه بهتر است در کمال احترام و رعایت حرمت‌ها، میزان و سطح رفت و آمد خود را کنترل کنید. برای مثال شرایطی ایجاد نکنید که مادر همسرتان بتواند در خلوت و دور از چشم همسرتان، حرف‌هایی به شما بزند که موجب ناراحتیتان شود.

جایگزین بیان حرف‌های مادرشوهر به همسر
    به جای مطرح کردن حرف‌های مادرشوهرتان به همسرتان، پیشنهاد می‌کنم که خودتان بیاموزید چگونه مودبانه و در کمال احترام پاسخ وی را بدهید تا موارد اختلاف به همسرتان منتقل نشود. در واقع باید همسرتان را در این موضوع دخالت ندهید تا بازی جدیدی در زندگی شما شروع نشود.
    ما در ارتباط با اطرافیان به سه سبک رفتاری برخورد می‌کنیم:
    ۱. سبک پرخاشگرانه:
    در این سبک همواره به دنبال مقصر هستیم و انگشت اشاره ما به سمت اطراف است تا یک مقصر بیابیم. با احساسات خود آشنا نیستیم و مدام در کلمات خود از متلک استفاده می‌کنیم و لحنمان تند است: «تو این کار را کردی»، «این طوری گفتی» و...
    ۲. سبک منفعلانه:
    فرد منفعل در مقابل دیگران بیشترین پاسخش سکوت، لبخند یا تایید است؛ اما بعد ناراحت می‌شود، بدگویی می‌کند و از دیگران می‌خواهد که از او حمایت کنند. نگاه چشمی ندارد، همیشه عصبانیت‌های پنهانی دارد که با مدل‌های بیمار گونه نشان می‌دهد.
    ۳. سبک قاطعانه:
    چنین فردی کاملاً به حس‌های خود آگاه است. در عین این‌که به دیگران و خودش بی‌احترامی نمی‌کند و خودش هم با کلام و رفتارش وارد حریم کسی نمی‌شود اما می‌تواند ناراحتی‌های خود را مطرح کند و به راحتی نه بگوید.

از شما می‌خواهم با یک مشاور صحبت کنید و برای آموختن رفتار قاطعانه بیشتر تلاش کنید تا وقتی مادرشوهرتان با حرف‌هایش باعث ناراحتی شما می‌شود یا به حریم خصوصیتان ورود می‌کند، به جای اینکه پشت همسرتان پنهان شوید و بخواهید او از شما دفاع کند، خودتان با رعایت احترام و جایگاه وی بهترین پاسخ را بدهید و اگر به همسرتان می‌گویید نیز حالت شکایت نداشته باشد و از او رفتار دفاعی نخواهید، چراکه هر گونه دفاع همسرتان از شما در مقابل مادر خود، رابطه‌تان را خراب‌تر می‌کند
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 4 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30269
    تشکـر
    13
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رفتار بد مادر شوهر

دوست عزیزم من تجربه مشابه شما رو دارم

عجله نکن دست نگه دار ازدواج می کنی این عشق سرد می شه با مامانش آشتی می کنه دمار از روزگارت در میارن. با پدرتون موافقم . بذار سخت گیری کنن اشتباه منو نکن . من همسرمو دوست دارم و داشتم اما برگردم عقب با این خونواده وصلت نمی کردم توام الان سنی نداری بعدا شاید پشیمون شی مثل من .

امیدوارم این دوره رو پشت سر بگذاری خیلی بده

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30811
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام . من یه محقق اجتماعی (دانشجوی دکتری جامعه شناسی)هستم خودم خیلی با مادرشوهرم مشکل داشته و دارم و به همین خاطر برای کمک به خودم و افرادیکه مثل من اند، دارم در رابطه با روابط مادر شوهر عروس کار میکنم. برای انجام تحقیقم به کمک شما نیاز دارم اگه لطف کنید آدرس ایمیلتان را برایم ایمیل کنید تا یک پرسشنامه در این رابطه برای پرکردن برایتان بفرستم . من هم بعدا نتیجه تحقیقم را برایتان ایمیل می کنم در پرسشنامه هم اصلا نیازی نیست شما خودتان را معرفی کنید. بامید روزهای خوش. این آدرس ایمیلم است h1390@yahoo.com

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30811
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام . من یه محقق اجتماعی (دانشجوی دکتری جامعه شناسی)هستم خودم خیلی با مادرشوهرم مشکل داشته و دارم و به همین خاطر برای کمک به خودم و افرادیکه مثل من اند، دارم در رابطه با روابط مادر شوهر عروس کار میکنم. برای انجام تحقیقم به کمک شما نیاز دارم اگه لطف کنید آدرس ایمیلتان را برایم ایمیل کنید تا یک پرسشنامه در این رابطه برای پرکردن برایتان بفرستم . من هم بعدا نتیجه تحقیقم را برایتان ایمیل می کنم در پرسشنامه هم اصلا نیازی نیست شما خودتان را معرفی کنید. بامید روزهای خوش. این آدرس ایمیلم است h1390@yahoo.com

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد