نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مهریه و مقدار آن

7354
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29751
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مهریه و مقدار آن

.....
    ویرایش توسط بهار ف : 07-26-2016 در ساعت 03:24 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29752
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مهریه و مقدار آن

با عرض سلام خدمت شما خواهر گلم [replacer_a]

من 23 سال دارم با مدرک کاردانی بس کوچکتر از این هستم که شما رو نصیحت کنم امّا واجب دیدم نظرم رو خدمت شما اعلام کنم

اول: آیا ایشون کار ثابتی دارن با این سن

دوم: اینکه ایشون به شما علاقه کامل عقلی دارن و یا فقط عینی است و بیشتر بخاطر بالا رفتن سن شتاب میکنن

و سوم: اینکه اگر واقعاً شما رو دوست داشته باشند مهریه حق شماست و موجب آرامش خاطر و جلب رضایت شما در زندگیتان میشود

و با مقداری که شما گفتید ( حق و الانصاف ) در این دورو زمانه انصاف را رعایت کرده اید.

و اینکه خواهرم شما فهمیده تر از من هستید و بهتر میدانید شرایط روحی و خانوادگی آقا نیز بسیار مهم است

در طی زمان یشناسید و بیگدار به آب نزنید چرا که شما تحصیلات عالیه دارید با ادراک بالا و خدا حامی شماست.

و در انتها به انجمن ( عشق یکطرفه من ) سری بزنید و به سؤال من هم نظری دهید .

در پناه ایزد منان.
    ویرایش توسط mehran0098 : 07-26-2016 در ساعت 03:10 AM

3. 2 کاربران زیر از mehran0098 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار ف نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    دختر خانمی هستم 29 ساله دارای مدرک دکتری تخصصی ریاضی، مدرس حق التدریس دانشگاه. به طور کاملا اتفاقی با یکی از همکاران در دفتر فرهنگ دانشگاه ملاقات کوتاهی داشتم. اقایی 36 ساله دکتری تخصصی تاریخ اما کاملا مسلط و آشنا به علوم حوزوی به طوری که بیشترین زمینه فعالیت خود را معطوف به مباحث دینی و اعتقادی می نماید.
    زمانی که ایشون درخواست اشنایی را از طرف همکار دفتر فرهنگ مطرح کردن بنده گفتم اشنایی فقط از طریق خانواده ها و در حضور خانواده ها و با اجازه آنها. ایشون هم فرمودند چه عالی و قبول کردن. بعد چند جلسه ملاقات در منزل و صحبت هایی در زمینه های مختلف بنده متوجه شدم اقا کاملا مذهبی، مقید، در بعضی مسایل عقیدتی سخت گیر هستند، کار ثابت هم فعلا ندارند و از لحاظ مالی فعلا صفر و نیاز به یه مقدار زمان دارند. منتها بنا به شرایط کاری و سنی نیازمند ازدواج هستند.با دین و مذهب و عقاید و حتی شرایط مالی مشکلی نداشتیم من کلا دختر قانعی هستم و خداروشکر اهل دین و معتقد. منتها چند روز پیش از من پرسیدند مهریه و من گفتم 110 تا ایشون مسر هستند به 14 تا چون می گن سنت پیغمبر هست و باید کم باشه و ازدواج آسون گرفته بشه؟ ایا مهریه 14 تا در عرف جامعه در حالت کلی درسته؟ من با حرفشون که می گن مهریه کم سنت پیغمبره مشکلی ندارم اما تا جایی که من می دونم تو قران گفته نشده چقدر مناسبه. من وقتی گفتم 110 تا این مبلغ را حد وسع خودم و اون اقا دیدم که گفتم، اما الان 14 تا هر طور فکر می کنم اضطرابم را خیلی زیاد می کنه، اعتمادم از طرف مقابل را کم می کنه. هزار تا فکر و خیال تو ذهنم ایجاد می کنه که تا قبل از این هیچ کدوم نبود.
    من به عدد و رقم و مبلغ مهریه کار ندارم چون معتقدم اگر خدای نکرده کار به جدایی و اختلاف برسه هیچ مبلغی نمی تونه خسارت روحی طرفین را جبران کنه، و اینکه ادم بیفته دنبال گرفتن فقط این تنشها و خسارات را بیشتر می کنه. اگر هم که صلح باشه این رقم فکر نمی کنم هرگز دیده بشه. من منظورم رقم و مبلغ نیست، فقط یه آرامش و اطمینان و اعتماد می خوام. یه چیزی که ترس و اضطرابم را بیشتر نکنه. توقع من از ایشون این بود وقتی من می گم 110 و ایشون 14 . برگردن بگن 114 که هم 100 شما توش باشه هم 14 هم توکل به 114 سوره قران به یمن اینکه قران بدرقه راه زندگی مون باشه 114 تا. نه اینکه بگه من حرفم را گفتم، اعتقادمه، بیشتر نمی تونم.
    به نظر شما من حرف اشتباهی می گم؟ واقعا سر در گم شدم!! از هر کسی پرسیدم میگه درسته گفتی. اما نمی خوام ایشون راجع به من برداشت غلطی داشته باشن.
    از مهریه خواهر و زن داداششون که پرسیدم اول گفتن مقایسه نکن بعد من گفتم منظورم مقایسه نیست. اول من گفتم 110 بعد دوباره سوالم را پرسیدم ایشون گفتن خواهرشون بالای 200 و برادرشون 110.
    به نظر شما چه اتفاقی میفته؟ این اقا خیلی ب 14 تا مسر هستند. من واقعا نمی دونم چی میشه؟ به نظرتون من حرف بدی زدم؟
    روزای اول پدرشون از پدرم پرسیده بوده پدرم گفته با هم کنار میایم اما هرگز نگفته بودن 14 تا
    عرف جامعه چی هست؟ نمی خوام غیر عاقلانه یا غیر منطقی برخورد کرده باشم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    این یک نظر کاملا شخصی هست و اصلا نمیگم درسته

سر مهریه کوتاه نیاید

چیز غیر معقولی نخواستید

بخصوص که خواهر و همسر برادرشون هم اینجور گفتید

بگید همون چیزی که مهریه خواهرتون هست

من به شخصه میگم مهریه تضمین زندگی نیست

اما کمش هم درست نیست

ولی یه جوری هم بگید که فک نکنن شما اهل مادیات هستید

بیشتر به خانوادتون بگید که این مسئله رو حل کنن

و به ایشون هم بگید خانوادم اینطور میگن

5. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29751
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان از راهنمایی شما متشکرم. گفتیم با خانواده مطرح کنند اما نمی دونم چرا ایشون از من پرسیدن. بازم ممنون

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

دوستان از راهنمایی شما متشکرم. گفتیم با خانواده مطرح کنند اما نمی دونم چرا ایشون از من پرسیدن. بازم ممنون

بهار جان حالا که ایشون انقد نشون میدن پیرو سنت هستن. ( با اینکه اصلا هم 14 سکه سنت پیامبر نیست این چیزیه که جا. انداختن .....)

بهشون بفرماید. در اسلام مهریه طبق شان خانواده دختر
    تعیین میشه: )
    شما هم که مهریه زیادی درنظر نگرفتید. که اقا اینجور میگن!!! ..

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

مهریه رو به عهده ی پدرتون بگذارید... همین 114 سکه مناسب هست پیشنهادش رو به پدرتون بدید
    امضای ایشان

10. کاربران زیر از zeinab7 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24768
    تشکـر
    2
    تشکر شده 29 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام، با مهریه کم موافقت کنید اما شروطی بذارید مثل گرفتن حق کار و طلاق

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

تایپیک قدیمی بالا نیارید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد