صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 51

موضوع: کسانی به خاطر یک سکه در زندان هستند

8485
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21977
    تشکـر
    3
    تشکر شده 26 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    9

کسانی به خاطر یک سکه در زندان هستند

شهروند در گزارشی نوشت:

آنها مردانی‌اند که به دلیل وعده‌های عملی‌نشده‌شان به زندان افتاده‌اند: «٢٠١٢ بدهکار مهریه در کشور وجود دارند.» مردانی که تصور این را هم نمی‌کردند که یک روز باید در مقابل قاضی دادگاه بایستند و به هر آنچه وعده داده و هر برگه‌ای که امضا کرده بودند، عمل کنند: «تنها ٩٢٠ بدهکار مهریه واجد شرایط برای دریافت تسهیلات از ستاد دیه کشور هستند.» این مردان گرفتارند؛ پشت میله‌های زندان، مثل خیلی از آنها که کسی را کشته یا دزدی کرده یا حتی در معامله‌ای کلاهبرداری کرده‌اند، گرفتار شده‌اند. نه راه پس دارند نه راه پیش، جز این‌که به قولی که داده‌اند، عمل کنند؛ همه‌اش را هم نقد.

«مرتضی» یکی از بدهکاران مهریه است که ١١ ماهی می‌شود شب و روزش را در زندان اوین می‌گذراند. او در پی تماس تلفنی از زندان اوین، درباره وضع خود و سایر هم‌بندی‌هایش توضیحاتی می‌دهد.

چند وقت است که در زندان هستی؟
    روی هم یک‌سال می‌شود از تیر ماه ‌سال ٩٤ زندانی شدم؛ یعنی درست یک ماه پس از اجرای مهریه همسرم.

مهریه همسرتان چقدر است؟
    ٧٠٠ سکه؛ البته براساس قانون باید ١١٠ سکه را پرداخت کنم، مشکلی که وجود دارد ٧٠ سکه اولش است که باید یکجا پرداخت شود. مابقی‌اش قسطی می‌شود، هر ماه یک سکه.

شما نتوانستید این پول را تهیه کنید؟
    هنوز نتوانستم؛ از همان زمان که همسرم مهریه‌اش را به اجرا گذاشت، یک ماه مهلت داشتم که اعسارم را اعلام کنم، یعنی ثابت کنم که توانایی مالی ندارم. من به خاطر این‌که اطلاعی نداشتم، این کار را نکردم، قاضی هم حکم صادر کرد و مرا به زندان انداختند. چند ماه زندان بودم که جواب اعسار آمد و گفتند که شامل حال من نمی‌شود.

واقعا توانایی ندارید؟
    واقعا ندارم. قبلا در جاهای خوبی کار می‌کردم اما نتوانستم پولی پس‌انداز کنم؛ همسرم اینها را به قاضی گفته، قاضی هم فکر کرده من دروغ می‌گویم که پول ندارم. البته برای صدور حکم اعسار از سازمان ثبت اسناد و بانک مرکزی استعلام می‌کنند. حالا هم من اعتراض دادم، قاضی گفته باید ٥، ٦ ماه زندان باشم تا دوباره این کار را انجام دهند، اما حضور من در زندان چه فایده‌ای دارد.

یعنی مشخص نیست تا کی باید در زندان بمانید؟
    من سر یک اختلاف با همسرم به زندان افتادم، معلوم هم نیست تا کی اینجا بمانم. پول ندارم ٧٠ سکه را یکجا بدهم، اما مشکلی که وجود دارد و من و سایر بدهکاران مهریه را آزار می‌دهد، شرایط نگهداری از ما است. ما را کنار سایر محکومان نگهداری می‌کنند. ما واقعا گلایه داریم. ما در بند هفت زندان اوین هستیم. در این بند کلاهبردارها و مجرمان مالی نگهداری می‌شوند، درحالی‌که ما خلافی مرتکب نشده‌ایم، زندان نگه‌داشتن‌مان که پول نمی‌شود. حداقل بگذارند ما برویم دنبال پول و بدهی‌مان را بدهیم.

درخواستی هم داده‌اید؟
    ببینید الان در قانون آمده که می‌توان از پابندهای الکترونیکی استفاده کرد. وقتی این خبر در زندان پیچید، خیلی از زندانیان را امیدوار کرد. خانواده آنها هم رفتند و درسایتی که برای این کار درنظر گرفته شده بود، ثبت‌نام کردند، این‌قدر سایت شلوغ شد که دیگر بالا نمی‌آید. کلا غلغله‌ای شده است.

شما هم ثبت‌نام کردید؟
    بله، اما هنوز خبری نشده، واقعا این تقاضای ما از قوه‌قضائیه است که این قانون را اجرا کنند تا ما برویم دنبال پول.

همسرتان بعد از چند ‌سال مهریه‌اش را به اجرا گذاشت؟
    بعد از ٧ سال.

دلیلش چه بود؟
    با هم اختلاف داشتیم.

فرزندی هم دارید؟
    بله، یک دختر ٦ساله. حالا هم پیش مادرم نگهداری می‌شود.

همسرتان هنوز طلاق نگرفته‌اند؟
    درخواست داده، اما من موافقت نکردم. الان هم تمام اموالم توقیف است. در بد وضعیتی گرفتار شده‌ام.

٧٠٠ سکه مهریه همسرتان به پیشنهاد چه کسی بود؟
    ما با هم به توافق رسیدیم اما واقعا فکر نمی‌کردم که یک روز بخواهد از آن علیه من استفاده کند.

«علی» زندانی دیگری است. او هم از‌سال ٨٨ پس از یک اختلاف با همسرش، گرفتار شده. همسرش مهریه ١٢٤تایی را به اجرا گذاشته است.

الان چند وقت می‌شود که در زندان هستی؟
    از‌سال ٩٤ زندان هستم. یک مدت سند گذاشتم و آزاد شدم، اما باز هم برگشتم.

چند ‌سال زندگی مشترک داشتید؟
    ما‌ سال ٨٥ ازدواج کردیم و‌ سال ٨٨ به اختلاف خوردیم. تقریبا ٣‌سال زندگی کردیم.

برای چند مهریه؟
    ١٢٤ مهریه، سری اول گفتند ٥٠ سکه را یک‌جا باید پرداخت کنم، بعد من اعتراض کردم، تبدیل شد به ٣٠ سکه، اما همسرم اصرار به گرفتن اقساطی سکه‌ها را داشت، چون می‌خواست یک درآمد ماهانه داشته باشد. درنهایت هم قرار شد ٣٠ سکه را یک‌جا بدهم و هرماه یک سکه پرداخت کنم.

گفتید یک مدت سند گذاشته بودید، بعد چه اتفاقی افتاد که به زندان برگشتی؟
    قرار شد بروم ١٠ سکه را به صورت پیش‌قسط جور کنم. نتوانستم در مدت مشخص‌شده این پول را فراهم کنم، برگشتم که وقت بیشتری بگیرم که من را به زندان انداختند. الان چهارماه است که زندانم.

یعنی بدون اطلاع؟
    بله، من شرکت سایپا کار می‌کردم، به خاطر غیبت اولیه‌ام اخراجم کرده بودند، چون بدون اطلاع سر کار حاضر نشده بودم. بعدش برگشتم و توضیح دادم، قبولم کردند. حالا دوباره بدون اطلاع به زندان افتادم. فکر کنم دیگر قبولم نکنند آن‌جا کارم را ادامه بدهم.

فرزندی هم دارید؟
    بله یک پسر کلاس سوم ابتدایی دارم. الان هم از همسرم جدا شدم.

حالا وضع مهریه همسر سابق‌تان چطور است؟
    باید ٣٠ سکه بدهم ماهی یک سکه. البته یک خودرو هم داشتم که آن را فروختند. ٣٠‌میلیون تومان می‌شد. پولش را به من ندادند.

آن موقع که مهریه همسرتان را تعیین می‌کردید، فکر می‌کردید چنین اتفاقی بیفتد؟
    هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم همسرم مهریه‌اش را اجرا بگذارد، موقع عقد قسم خورده بود، اما وقتی با هم به مشکل خوردیم، رفت و شکایت کرد.

برای پرداخت مهریه، از ستاد دیه کمکی نگرفتید؟
    چرا به آنها گفتم. به من گفتند ضامن می‌خواهیم.

بندی که هستید، افرادی مثل شما زیاد هستند؟
    بله، خیلی زیادند، ما حتی یک و دو سکه هم داریم که زندان افتاده باشند. واقعا مردم ندارند. برای بدهی مهریه کسی نباید زندان بیفتد. ما از کسی پول نگرفتیم که حالا باید پس بدهیم. من ماهی دو‌میلیون تومان درآمد داشتم، الان که زندانم، چطور می‌توانم ماهی یک‌میلیون تومان بدهم. از همه اینها گذشته ما را کنار بقیه مجرمان مالی و کلاهبرداران نگهداری می‌کنند، این برای ما آزاردهنده است. ما که مجرم نیستیم. کاش مسئولان فکری به حال ما کنند. تعدادمان خیلی زیاد است.

2. 3 کاربران زیر از captive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21977
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : کسانی به خاطر یک سکه در زندان هستند

هر پسری الان بیشتر از 14 تا مهر کنه حماقت محض کرده.حواستون خیلی باشه

4. کاربران زیر از captive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

این متن. سرتاپاش اشتباه و فقط برای حمایت زدن و دل سوزی کردن

لطفا اطلاعات. غلط ندید این قسمت

٧٠٠ سکه؛ البته براساس قانون باید ١١٠ سکه را پرداخت کنم، مشکلی که وجود دارد ٧٠ سکه اولش است که باید یکجا پرداخت شود. مابقی‌اش قسطی می‌شود، هر ماه یک سکه.

کی گفته 110تاش بیشتر پرداخت نمیشه مهریه. هرچقدر باشه باید پرداخت کنه! 110تاش میده و بقیش. قسط بندی میکنن! !

صرفا هردختری طبق شان. خانواده خودش باید مهریه تعین کنه نه بیشتر نه کمتر

خیلی مسخرست تو این متن که مرد ها گفتن فکر نمیکردیم اجرا بذاره!!!!

چه اجرا بذاره چه نذاره باید این مهریه پرداخت بشه واگرنه حق الناس هست!

و اینکه هرپسری بره طرف دختر هم کف خودش !!!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

اگه همه پسرای ایران یه کمپینی تشکیل میدادن و مخالفت میکردن با این مهریه های الکی به راحتی جلوی این قاچاقچی های مهریه گرفته میشد و تو دهنی میخورد به دخترا و خانواده هاشون که از یه حقوق یک میلیونی توقع مهریه 700 .400 .100 میلیونی دارند.آقایون یادتون باشه پسر قرار نیست تو این مملکت برچسب ترشیدگی بهش بخوره پس بزارید اون ننه باباهایی که وقتی یه خواستگار واسه دخترشون میاد تمام نداشته های خودشون را از اون پسر مادر مرده میخان بشینن با دخترشون کارخونه ترشی سازی افتتاح کنن

از اونور هم جلوی قاچاقچی های جهیزیه هم باید گرفته بشه که از حقوق 2 میلیونی پدر عروس توقع جهیزیه .100.50.60 میلیونی یا بالاتر دارند .بنده خدا گناه نکرده که دختر دم بخت داره که حالا زن و دخترش به خاطر اون غل چماقی که قراره بیاد به عنوان داماد خون پدر دخترو شیشه میکنن که نه اگه جهیزیه کم باشه دوماد و خانوادش بدشون میاد میگن عروس جهیزیه نداشته .بعدم پدر دختر هی استرس هی کار واسه تهیه جهیزیه دخترش بعد عروسی هم سکته و خداحافظ
    ویرایش توسط sam127 : 07-26-2016 در ساعت 11:04 AM

7. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اگه همه پسرای ایران یه کمپینی تشکیل میدادن و مخالفت میکردن با این مهریه های الکی به راحتی جلوی این قاچاقچی های مهریه گرفته میشد و تو دهنی میخورد به دخترا و خانواده هاشون که از یه حقوق یک میلیونی توقع مهریه 700 .400 .100 میلیونی دارند.آقایون یادتون باشه پسر قرار نیست تو این مملکت برچسب ترشیدگی بهش بخوره پس بزارید اون ننه باباهایی که وقتی یه خواستگار واسه دخترشون میاد تمام نداشته های خودشون را از اون پسر مادر مرده میخان بشینن با دخترشون کارخونه ترشی سازی افتتاح کنن

از اونور هم جلوی قاچاقچی های جهیزیه هم باید گرفته بشه که از حقوق 2 میلیونی پدر عروس توقع جهیزیه 50.60 میلیونی دارند .بنده خدا گناه نکرده که دختر دم بخت داره که حالا زن و دخترش به خاطر اون غل چماقی که قراره بیاد به عنوان داماد خون پدر دخترو شیشه میکنن که نه اگه جهیزیه کم باشه دوماد و خانوادش بدشون میاد میگن عروس جهیزیه نداشته
    اقا پسری که حقوق یک میلیونی داره نره برا دختری که مهریه 400تا. 100 تا میخواد

واقعا این تعداد سکه فکر میکنید زیاد ؟؟؟؟ 100تا 400تا ؟؟؟؟!! سام تو دیگه چرا

بره دختر بگیره که مهریه 50تا راضی ...

بازم میگم هرکی هم کف خودش بگیره ! انقدم ناله نباشه !

اینو پسرا هم درنظر بگیرن دختری جهیزیه میده داره لطف میکنه و اگرنه اصلااا وظیفش نیست !
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

9. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    اقا پسری که حقوق یک میلیونی داره نره برا دختری که مهریه 400تا. 100 تا میخواد

واقعا این تعداد سکه فکر میکنید زیاد ؟؟؟؟ 100تا 400تا ؟؟؟؟!! سام تو دیگه چرا

بره دختر بگیره که مهریه 50تا راضی ...

بازم میگم هرکی هم کف خودش بگیره ! انقدم ناله نباشه !

اینو پسرا هم درنظر بگیرن دختری جهیزیه میده داره لطف میکنه و اگرنه اصلااا وظیفش نیست !

کی تاحالا کفویت را میزان مهریه معین میکنه؟؟؟

اینو کی گفته که جهیزیه لطف هستش؟؟؟

وقتی 100 میلیون مهریه واسه پسر مردم درست میکنن وظیفشونه جهیزیه خوبم بدن

چرا باید دختری که تاحالا 100 میلیون پول یه جا ندیده مهریه 114 میلیون باشه؟؟؟؟

و چرا تو خانواده های متوسط جامعه این مهریه خیلی بالا هستش

11. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

کی تاحالا کفویت را میزان مهریه معین میکنه؟؟؟

اینو کی گفته که جهیزیه لطف هستش؟؟؟

وقتی 100 میلیون مهریه واسه پسر مردم درست میکنن وظیفشونه جهیزیه خوبم بدن

چرا باید دختری که تاحالا 100 میلیون پول یه جا ندیده مهریه 114 میلیون باشه؟؟؟؟

و چرا تو خانواده های متوسط جامعه این مهریه خیلی بالا هستش
    یه سرچ ساده تو نت بزنی کلا. جواب سوالاتت و میدن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

اینترنت را بیخیال

یه مش فمنیست مطلب زدن در مورد مردا

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

اینجا مقصر نه جامعه اس نه خانم ها و خانواده شان
    بلکه پسرا خودشون مقصرن ک زیر بار میرن
    وقتی ک اسم هوس را عشق میزارن و پا روی عقل و خانواده و همچی میزارن تا به هوسی ک عشق میبینن برسن و همچی را قبول میکنن حالا هم برن پرداخت کنن
    هرکی خربزه خورده پای لرزش میشینه
    دخترای هفت قلم آرایش و لباس تنگ و کوتاه میپوشه و ی مدت به صورت غیرشرعی باهاش ارتباط دارن بعد میرن سراغ ازدواج و مهریه سرسام آور پ حقشونه
    الان اگه به ی پسری بگی ی دختر خوب میشناسم باهاش ازدواج کنی خوشبخت میشی و دختر خوب و نجیبی هست براش ارزش نداره فقط میگه ی مدت باهم باشیم بعد
    پ لیاقتشون اینه ک گوشه زندان جوانیشون تباه بشه.

15. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    تشکر شده 104 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

در تعیین مهریه دو مورد در نظر گرفته میشه:
    در شان و منزلت دختر خانوم و خانوادشون تعیین میشه
    و در حد توان آقا پسر

پس بهترین و مناسب ترین حالتش این هست که: آقا پسر ها هم کفوی خود و خانوادشون و انتخاب کنن و پیش قدم بشن

و مورد بعد این هست که: در شرع مقدس اسلام دختر خانوم در منزل پدر بزرگوارشون در هر سطحی که هستن آقا پسر باید زندگی و رفاهی بالاتر از اون برای ایشون محیا کنن... پس اگر در منزل پدر 100 میلیون پول رو یکجا ندیدند دلیل نمیشه در منزل شوهر هم نبینن

جهازیه اصلا وظیفه ی خانواده ی دخترخانوم نیست% هر چیزی هم که داده میشه کادو و لطف هستش
    ینی در شرع مقدس آقا پسر باید همون ابتدا مهریه ی رو تقدیم کنن تا خانواده ی عروس جهازیه آماده کنن و ...

حالا در عرف مهریه رو همون ابتدا نمیگیرن لطف کردن در حق آقایون و لطف بزرگترشون جهازیه دادن هست

مطلب خیلی مهمی که هست اینه که: تا زمانی که شوهر مهریه ی همسرش رو پرداخت نکرده حق الناس همسر در اموال ایشون هست و برای انجام خیلی کارها باید رضایت زن جلب بشه تا زیارت و برخی اعمال دیگر مرد حلال و قابل قبول باشه...
    و اگر مرد حتی فکر این را بکند که" کی داده کی گرفته... من که مهریه بده نیستم و چه قرضی چه حقی..." این حربه ی شیطان هست برای باطل کردن خطبه ی عقدشان هر زمانی چنین فکری به ذهن مرد خطور کند خطبه ی عقد از لحاظ معنوی و خدایی باطل گشته فقط صورت عرفی ازش باقی میمونه...
    امضای ایشان

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    10

من درک نمیکنم که مهریه در شان و منزلت خانواده عروس یعنی چی !
    یعنی طبقه اجتماعی و اقتصادی افراد شان منزلتشون رو تعیین میکنه ؟!
    اگر برای یه دختری که تو خانواده ثروتمندی بزرگ شده ؛ 14 سکه تعیین بشه شان و منزلتش زیر سوال میره ؟!
    اول اینکه امیدوارم این بساط "دختر فروشی" هر چه زودتر جمع بشه
    دوم اینکه اون زندگی ای که بخواد با مهریه چفت و بست بمونه اندازه ******* ارزش نداره !!

18. کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

این خانمایی که هی شان شان میکنن و مهریه را باعث شان میدونن فقط دارن نشون میدن پولکی هستن و بس

درضمن فاطمه خانوم 68 اگه ازدیاد مهریه فقط تو خانواده های ساپورتی کلان کافر بود دلم نمیسوخت چند تا مذهبی مسجدی نشونت بدم به بهونه 14 معصوم 14 کیلو طلا مهر دختراشون کردن؟؟؟؟؟ اونا نه دختراشون با پسری بودن ازدواجشون بر پایه دوستی بوده سنتیه سنتی

در شرع مقدس اسلام خانوم زینب کجاش گفته 200 میلیون ؟؟ بدبختی اینه دست بردن دخترا تو آیات قرآن و معنی کردن اسلام از نظر دخترا دقیقا مثل معنی کردن اسلام از نظر طرفداران صیغه هستش ..هردو گروه آیات و روایات را جوری معنی میکنن که به هدفشون برسن و کارشون را شرعی و اسلامی جلوه بدن

پس اینطوری که شما دخترا میگید خانواده هایی که میان مهریه 5 تن و 13 معصوم میکنن احمقن و خانواده هایی که مهریه سال تولد میکنن خدای تفکر نه؟

20. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

این خانمایی که هی شان شان میکنن و مهریه را باعث شان میدونن فقط دارن نشون میدن پولکی هستن و بس

درضمن فاطمه خانوم 68 اگه ازدیاد مهریه فقط تو خانواده های ساپورتی کلان کافر بود دلم نمیسوخت چند تا مذهبی مسجدی نشونت بدم به بهونه 14 معصوم 14 کیلو طلا مهر دختراشون کردن؟؟؟؟؟ اونا نه دختراشون با پسری بودن ازدواجشون بر پایه دوستی بوده سنتیه سنتی

در شرع مقدس اسلام خانوم زینب کجاش گفته 200 میلیون ؟؟ بدبختی اینه دست بردن دخترا تو آیات قرآن و معنی کردن اسلام از نظر دخترا دقیقا مثل معنی کردن اسلام از نظر طرفداران صیغه هستش ..هردو گروه آیات و روایات را جوری معنی میکنن که به هدفشون برسن و کارشون را شرعی و اسلامی جلوه بدن

پس اینطوری که شما دخترا میگید خانواده هایی که میان مهریه 5 تن و 13 معصوم میکنن احمقن و خانواده هایی که مهریه سال تولد میکنن خدای تفکر نه؟
    وای چرا جو میدی

شان خانواده دختر یعنی پسر نباید کمتر از خود خانواده دختر برای دختر کم بذاره!!!!! اگر دختری تو خونه پدری ماشین مثلا پرادو زیر پاش بود پسر خواست مهریه ماشین بده درست نیست کمتر ماشین پرادو بده !!!!
    یا هم سطح یا بیشتر

این یعنی شان هر دختری طبق خانوادش نه اون چیزی که شماها فکر میکنید اگر یکی مهریش 1000تا بود شانش بالان اگر 14 تا سکه بود شانش پاین بود خیر اصلا اینجور نیست مهریه باید طبق زندگی خانواده دختر تایین بشه

چه پسر میلیاردی باشه بره برا دختر که سطح مالیششون پاین چه پسری که فقیر باشه بره برا دختر سطح مالی بالاتر. باید طبق خانواده دختر مهر کنن

اوکی ؟؟ دیگه نمیدونم چجور توضیح بدم هرکی ذهنیتی که دوس داره برداره
    ویرایش توسط پریماه. : 07-26-2016 در ساعت 03:37 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

22. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21977
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    9

من کاری به شرع و مسائل مالی و رسم و رسومات و شان دختر و... ندارم.اقا جون دختر امام رو هم بهت معرفی کردن بیشتر از 14 تا مهر نکن.اصلا دختر مریم مقدس باشه.تو زندگی یکسری اشتباهات هست که نابودت میکنه یکی همین مهریه بالاست وکسی که اهل زندگی باشه این چیزها براش مهم نیست.من اصلا نمیگم دختری که مهریش بالاست دختره بدیه یا پول پرست و....اما سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندند.
    ویرایش توسط captive : 07-26-2016 در ساعت 03:39 PM

24. کاربران زیر از captive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21977
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    9

من هر دختری بهم معرفی بشه بیشتر از 14 تا قبول نمیکنم.خواستن قبول کنند نخواستن هم نکنند.هیچ کدام از این مردا فکر نمیکردن روزی زنشون بندازشون زندان و بدبختشون کنه...همه فکر میکردن بهترین زنها رو دارن

26. کاربران زیر از captive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط captive نمایش پست ها
    من کاری به شرع و مسائل مالی و رسم و رسومات و شان دختر و... ندارم.اقا جون دختر امام رو هم بهت معرفی بیشتر از 14 تا مهر نکن.اصلا دختر مریم مقدس باشه.تو زندگی یکسری اشتباهات هست که نابودت میکنه یکی همین مهریه بالاست وکسی که اهل زندگی باشه این چیزها براش مهم نیست.من اصلا نمیگم دختری که مهریش بالاست دختره بدیه یا پول پرست و....اما سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندند.
    مهریه زیاد حالب نیست باید جوری باشه که هم طبق خانواده دختر و پرداخت پسر باشه

خب مهریه کم هم دختر نمیتونه قبول کنه

تو همین سایت اقایی گفت مهریه خانمم 50 تا سکه هست الان میخوام طاقش بدم دیگه نمیخوامش. پول مهریشم دارم بدمش !!!!!!!!!!! اگر شما اون جنبه نگاه میکنید ماهم اینور نگاه میکنیم

منم تا صدسال همچین مهریه ای قبول نمیکنم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

28. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21977
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    9

مهریه زیاد حالب نیست باید جوری باشه که هم طبق خانواده دختر و پرداخت پسر باشه

خب مهریه کم هم دختر نمیتونه قبول کنه

تو همین سایت اقایی گفت مهریه خانمم 50 تا سکه هست الان میخوام طاقش بدم دیگه نمیخوامش. پول مهریشم دارم بدمش !!!!!!!!!!! اگر شما اون جنبه نگاه میکنید ماهم اینور نگاه میکنیم

منم تا صدسال همچین مهریه ای قبول نمیکنم
    حرفتون درسته هر کس نظری داره دیگه.منم زیر بار بیشتر از 14 تا نمیرم.همین یک ماه پیش یکی از دوستام عروسی کرد با 14 تا سکه.فوقالعاده زنه خوبی هم گیرش اومده.کار نشد نداره

30. 2 کاربران زیر از captive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط positive نمایش پست ها
    من درک نمیکنم که مهریه در شان و منزلت خانواده عروس یعنی چی !
    یعنی طبقه اجتماعی و اقتصادی افراد شان منزلتشون رو تعیین میکنه ؟!
    اگر برای یه دختری که تو خانواده ثروتمندی بزرگ شده ؛ 14 سکه تعیین بشه شان و منزلتش زیر سوال میره ؟!
    اول اینکه امیدوارم این بساط "دختر فروشی" هر چه زودتر جمع بشه
    دوم اینکه اون زندگی ای که بخواد با مهریه چفت و بست بمونه اندازه ******* ارزش نداره !!
    نه عزیز اشتباه برداشت نکنید...کسی نگفت 14سکه شان کسی رو میاره پایین...
    ویرایش توسط zeinab7 : 07-27-2016 در ساعت 01:19 PM
    امضای ایشان

32. کاربران زیر از zeinab7 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    8

حرفتون درسته هر کس نظری داره دیگه.منم زیر بار بیشتر از 14 تا نمیرم.همین یک ماه پیش یکی از دوستام عروسی کرد با 14 تا سکه.فوقالعاده زنه خوبی هم گیرش اومده.کار نشد نداره
    توکل برخدا انشالله به خواستتون میرسید همانند دوستتون
    امضای ایشان

34. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    8

کسی مهریه زیاد رو شان ندونست شما اشتباه برداشت کردی...
    زینب خانوم که بنده باشم کجا عرض کردم شرع گفته 200میلیون؟ نظرات همه رو خوب بخونید درست متوجه بشید لطفا... هرچند بنده اصلا نظر شخصی نگفتم ...حالا کسی میخواد با فرموده های ائمه و دینمون مخالفت کنه خودش میدونه اما لطفا توهین نکنید که "هرطور خودمون میخوایم دین و فرمایشات مذهبی رو تفسیر میکنیم" این توهین خیلی زشتی هس... خواهشا مراعات کنید

فرمایشات دین و مذهب ما درباره ی "مهریه" انقدر واضح و روشن هست که تغییر اونها به سمت دلخواه خودمون امکان پذیر نیست
    امضای ایشان

35. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

====

خودتون تو پستتون گفتید

36. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

====

خودتون تو پستتون گفتید
    میدونی معنی همین شان و منزلت دختر تعیین میشه یعنی چی ؟؟؟
    مگه گفتن هرکی مهریه زیاد شانش بالان هرکی کم شانش پاین ؟؟؟ اصلا منظور این نیست این برداشتی که اکثرن از این حرف میکنن

یعنی طبق خانواده دختر تعیین میشه نباید کمتر خونه پدرش براش بشه!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

37. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

و این بزرگترین اشتباهه
    چون پدر دختر 50 سال زحمت کشیده تازه زندگیش شده اینی که الان هست

و مقایسه مسخره ای هستش که از یه جوون توقع زندگی 50 ساله پدر را داشت

38. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    10

مهریه هدیه ای از طرف مرد به زن هست .
    اگر هدیه هست ؛ پس شخصی که هدیه میده میزانش رو تعیین میکنه نه هدیه گیرنده !
    حالا تو این یک مورد خاص ؛ این موضوع یک چیز توافقی هست و 2 نفر باید توافق کنند
    ولی اونی که شما تشریف میبری خواستگاری و خانوادشون روی دخترشون قیمت میزارن و میگن ما به زیر اینقدر راضی نمیشیم ؛ مصداق بارز دختر فروشیه !!
    در ضمن مردی که درآمدش 1 میلیونه و پدر دختری هم که درآمدش 1 میلیونه ؛ چطوری حق تعیین 500 سکه به بالا رو به خودشون میدن ؟!
    واقعا بالای 80 درصدی افراد جامعه که مهریشون بالای 500 تا سکه بوده ؛ رنگ 500 میلیون رو تو حسابشون ندیدن و نخواهند دید !

39. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

هرکی ریش بلند کرد و تسبیح دستش گرفت نشونه مسلمان بودن نیست
    میگم اون خانواده گفت هرچقدر
    آیا تیغ زیر گلو پسر و خانواده اش گذاشتن ک قبول کن
    نه خودشون بودن ک قبول کردن میتونستن بگن نه
    پس همچنان مقصر خوده پسرا هستن و بسسسس

40. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan2 نمایش پست ها
    خخخخخخ شما هوس و عشق رو تشخیص میدی؟
    مطمئنم بیشتر از جنابعالی تشخیص میدم هه

41. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    هرکی ریش بلند کرد و تسبیح دستش گرفت نشونه مسلمان بودن نیست
    میگم اون خانواده گفت هرچقدر
    آیا تیغ زیر گلو پسر و خانواده اش گذاشتن ک قبول کن
    نه خودشون بودن ک قبول کردن میتونستن بگن نه
    پس همچنان مقصر خوده پسرا هستن و بسسسس

قضیه مهریه مثل مغازه داری میشه که جنسشو خیلی گرونتر داره میفروشه وقتی بهش میگن آقا چرا جنستو این قیمت میفروشی میگه خب مردم نخرن پس وجدان مغازه دار کجا میره ؟؟؟

وجدان خانواده و خود دختر کجا میره؟؟؟

43. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab7 نمایش پست ها
    در تعیین مهریه دو مورد در نظر گرفته میشه:
    و در حد توان آقا پسر

پس بهترین و مناسب ترین حالتش این هست که: آقا پسر ها هم کفوی خود و خانوادشون و انتخاب کنن و پیش قدم بشن

و مورد بعد این هست که: در شرع مقدس اسلام دختر خانوم در منزل پدر بزرگوارشون در هر سطحی که هستن آقا پسر باید زندگی و رفاهی بالاتر از اون برای ایشون محیا کنن... پس اگر در منزل پدر 100 میلیون پول رو یکجا ندیدند دلیل نمیشه در منزل شوهر هم نبینن

جهازیه اصلا وظیفه ی خانواده ی دخترخانوم نیست% هر چیزی هم که داده میشه کادو و لطف هستش
    ینی در شرع مقدس آقا پسر باید همون ابتدا مهریه ی رو تقدیم کنن تا خانواده ی عروس جهازیه آماده کنن و ...

حالا در عرف مهریه رو همون ابتدا نمیگیرن لطف کردن در حق آقایون و لطف بزرگترشون جهازیه دادن هست

مطلب خیلی مهمی که هست اینه که: تا زمانی که شوهر مهریه ی همسرش رو پرداخت نکرده حق الناس همسر در اموال ایشون هست و برای انجام خیلی کارها باید رضایت زن جلب بشه تا زیارت و برخی اعمال دیگر مرد حلال و قابل قبول باشه...
    و اگر مرد حتی فکر این را بکند که" کی داده کی گرفته... من که مهریه بده نیستم و چه قرضی چه حقی..." این حربه ی شیطان هست برای باطل کردن خطبه ی عقدشان هر زمانی چنین فکری به ذهن مرد خطور کند خطبه ی عقد از لحاظ معنوی و خدایی باطل گشته فقط صورت عرفی ازش باقی میمونه...
    یعنی مهریه دختر 14 باشه شان اون کم میشه؟

جهزیه کادو و هدیه هستش پس مهریه چیه اونوقت ؟؟

44. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    یعنی مهریه دختر 14 باشه شان اون کم میشه؟

جهزیه کادو و هدیه هستش پس مهریه چیه اونوقت ؟؟
    بقیه حرف های ایشون رو بخونید متوجه میشید گفتند. 14 تا سکه دلیل بر این نیست شان دختر کم میشه

یکم حرف و درک کنید معنی شان اون چیزی که فکر میکنید نیست

منظور این از خانواده دختر نباید کمتر باشه حالا سطحشون هرچقدر میخواد باشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

45. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

تقصیر خود ما پسرا هستش !! باید 14 سکه باب کنیم و دختر حرف از مهریه بالا زد بگه باشه بشین تا بیام ، دخترا هم 3 و4 تا خواستگار اینجوری پا پس بکشه کوتاه میاد.

بعضی دخترا به وقتش کل دین و اسلام قبول نداره به قانون انسانیت و .. اعتق5اد پیدا می کنه محرم و نامحرم و گناه و... براش مهم نیست ولی بعد موقع ازدواج مهریه میشه جز جدا ناپذیر دین که کم نباید باشه.

46. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

قضیه مهریه مثل مغازه داری میشه که جنسشو خیلی گرونتر داره میفروشه وقتی بهش میگن آقا چرا جنستو این قیمت میفروشی میگه خب مردم نخرن پس وجدان مغازه دار کجا میره ؟؟؟

وجدان خانواده و خود دختر کجا میره؟؟؟
    تا وقتی کسی باشه ک بخره همین اش و هنین کاسه
    اما وقتی دوتا خواستگار بیاد و اینحوری رد بشه طرف دیگه کوتاه میاد

47. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

بقیه حرف های ایشون رو بخونید متوجه میشید گفتند. 14 تا سکه دلیل بر این نیست شان دختر کم میشه

یکم حرف و درک کنید معنی شان اون چیزی که فکر میکنید نیست

منظور این از خانواده دختر نباید کمتر باشه حالا سطحشون هرچقدر میخواد باشه
    اصلا دختره میلیادر باشه چه ربطی داره !! الان 14 سکه بهش بدهیم کسر شان اون میشه ؟ پسره میگه من اینقدر دارم و می تونم بدهم الان دختره که چی ؟ به شان دختره بر می خوره ؟

48. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اصلا دختره میلیادر باشه چه ربطی داره !! الان 14 سکه بهش بدهیم کسر شان اون میشه ؟ پسره میگه من اینقدر دارم و می تونم بدهم الان دختره که چی ؟ به شان دختره بر می خوره ؟
    نباید کمتر خانواده خودش براش بشه

بعدشم پسری که 14 سکه مد نظرش نمیره برا دختر میلیاردر میره هم طبق و هم سطح خودش میگیره

و پسری هم که میلیاردر باشه هیچ وقت نمیاد 14 سکه کنه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

49. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

بعدشم پسری که 14 سکه مد نظرش نمیره برا دختر میلیاردر میره هم طبق و هم سطح خودش میگیره

بی خیال می دونم عشق و دوست داشتن این چیزا برای اکثر دخترا کشک

50. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

چه اشکالی داره پسر میلیاردر 14 تا سکه بکنه؟؟؟ + نصف داراییش که بعد ازدواج با همسرش شریک میشه؟

51. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

چه اشکالی داره پسر میلیاردر 14 تا سکه بکنه؟؟؟ + نصف داراییش که بعد ازدواج با همسرش شریک میشه؟
    این دیگه بستگی به خانواده دوطرف داره
    ولی کم پیدا میشه چه پسر میلیاردی 14تا سکه کنه و کم پیدا میشه دختر میلیاردی 14تا سکه قبول کنه !

به هرحال تو اسلام شان خانواده دختر تعیین کردن دیگه هرکسی خودش میدونه

شما میتونی با دختری ازدواج کنی که 14تا سکه راضی باشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

52. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

برعکس چونه واسه سکه زدن تو خانواده های متوسط جامعه خیلی بیشتر از قشر مرفه هستش

53. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    8

علاقمندان به بحث و نقد لطف کنن زحمت بکشن چند تا کتاب فقه و اصول اسلامی در این باره مطالعه کنند به جواب تمام چرا ها و ... میرسن انشالله

موفق و پیروز باشید
    امضای ایشان

54. کاربران زیر از zeinab7 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

شما آیه و حدیث میگید پس آیه و حدیث مد نظرتون را بگید تا دربارش بحث کنیم

56. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    8

اگر مطلبی رو خودمون زحمت بکشیم بگردیم و مطالعه کنیم اینطوری ملکه ی ذهنمون میشه

موفق باشید
    امضای ایشان

57. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

دختری که به احکام اسلام و حدیث ایمان داشته باشه اولویت اولش با دین و ایمان و با خلاق بودن پسر هست و با 14 سکه هم راضی میشه مشکل دخترای که از دین فقط مهریه اش حق مسلم خودشون می دونند ...

58. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab7 نمایش پست ها
    علاقمندان به بحث و نقد لطف کنن زحمت بکشن چند تا کتاب فقه و اصول اسلامی در این باره مطالعه کنند به جواب تمام چرا ها و ... میرسن انشالله

موفق و پیروز باشید
    خانم ان شاءالله نه انشاالله !! فضای مجازی فرق این دوتا زیاد گفته شده !! حالا اگر کتب اصول اسلامی هم ندیده باشید .

59. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28420
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    8

خانم ان شاءالله نه انشاالله !! فضای مجازی فرق این دوتا زیاد گفته شده !! حالا اگر کتب اصول اسلامی هم ندیده باشید .
    خدا رو بی نهایت شکر که غلط املایی داشتم نه سخنان غلط ... ممنون و سپاس یادآوری خوبی بود
    امضای ایشان

60. 2 کاربران زیر از zeinab7 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    3

برادران گرامی طبق قانون مهریه را باید حتماً و الزاماً بپردازید ولو این این که زن خیانت جنسی آشکار نماید و از این بابت مهریه ساقط نمی شود لذا مهریه را در حد بضاعت خود بگیرید و اصل را در پرداخت مهریه برای خود بگذارید .

چرا که "مهریه را همه داده اند و همه نیز گرفته اند"

62. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    3

فضای دفتر ازدواج (محضر ازدواج) فضایی است احساسی و عاشقانه لذا تصمیمات هم تابع همین فضا خواهد بود که به دنبال آن یا مهریه های خارج از حد توان پرداخت خود را زوج (مرد) در محضر می پذیرد و امضاء می نماید و یا در فضای رو در بایستی در مقابل دیگران قرار گرفته و مهریه خارج از حد توان پرداخت خود را امضاء می نماید.
    .
    همین فرد با کوچکترین تنشی در زندگی دچار مشکل پرداخت مهریه ای می گردد که نه خود می تواند آن را پرداخت نماید و نه کسی می تواند برای او چاره ای نماید و سرانجام این فرد به میله های زندانی ختم می شود که سال ها پیش ندانسته و از روی احساس و یا رودربایستی تعهد به پرداخت کردنش را نمود.
    .
    مهریه ای که با عنوان خطرناک و مهلک "عندالمطالبه" شروع می شود و به پایانی دردناک و غمناک برای زندگی مشترک با هزار آرزو مبدل می شود.
    .
    چرا ؟ و باز هم چرا ؟ - مهریه را زوج ها (مردها) بر ذمه خود "عندالمطالبه" قرار می دهند. که هر گاه زوجه و در هر زمان اراده نماید باید زوج پرداخت نماید آن هم زوجی که توان پرداخت حتی یک سکه تمام بهار آزادی را هم ندارد !!! چه رسد به 50 یا 100 سکه تمام بهر آزادی !
    .
    چرا ؟ و باز هم چرا ؟
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 04-20-2021 در ساعت 12:33 AM

63. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    3

برادران گرامی راه حل و علاج قطعی این گونه معضلات خانوادگی را بنده در قسمت مرکز مشاوره ازدواج با عنوان «"مهریه بلای خانمان سوز خانواده‌ها " مهریه را همه داده اند و همه نیز گرفته اند» قرارداده ام.

حتماً با دقت مطالعه نمایید که دچار این گونه حوادث دردناک و غیر قابل جبران نشوید .

اما به طور خلاصه و بسیار کوتاه عرض می نمایم که با درج عنوان «عندالاستطاعه» در پایان مهریه راه را برای سوء استفاده هر دختر خانمی با هر قصد و نیت شومی خواهید بست و پایانی بر کابوس مهریه برای همیشه قرار خواهید داد .
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 08-20-2021 در ساعت 02:45 AM

64. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47177
    تشکـر
    3
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

هر پسری الان بیشتر از 14 تا مهر کنه حماقت محض کرده.حواستون خیلی باشه
    شما همون 14 تا رو داری پرداخت کنی ؟برادر عزیزم نگاهی به قیمت های افسار گسیخته و دم تو دقیقه ای سکه انداختی ؟ الان نداریم نون شب بخوریم شما داری از 14 تا سکه صحبت میکنی ؟!!! الان پولداراش 14 تا نمیندازن دیگه اوضاع اقتصادی برای پول دار و بی پول خرابه واسه بی پولها به مراتب خراب تر ... الان از پس همون یکعدد سکه هم به زور میشه براومد من 93 ازدواج کردم سکه بود 800 تومان 98 که پرداخت کردم سکه شد نزدیک به شش میلیون ... دوستان جان ما در سرزمینی زندگی میکنیم که بی ثباتی اقتصادی روال معمولی هست دراون پس سعی کنید ابتدا با واقعیت های جامعه زندگی کنید بعد ببینید چه چیزی به صلاحتونه ، اینجا کانادا و استرالیا و یکسری کشورهای دیگه نیست که مثلا نون در طی مثلا 90 سال صرفا به پول ما مثلا 20 تا تک تومان روش بیاد و تورمشون مثلا توی 100 سال نیم درصد هم نیست که به چشم مردم اون کشور هم فکر نکنید 20 تک تومان چیزیه اصلا اتفاق سختی در زندگیشون نمیقته اما در ایران یکوقت میبینید میخوابیم پا میشیم فرداش قیمت همه چیز 300 درصد (یهویی) در طی یک شب رشد میکنه اما معمولا حقوق ها و درامد ها حلزونی رشد داره انقدر هم گیر ندین به سه برابر شدن قیمت بنزین توی 98 ... قبل تر از اون از این تکانه های قیمتی کلی داشتیم اونو سه پیچ کردین ول هم نمیکنید پس اولا اصول منطقی و این مغز به ادم میگه که در ایران جان با شرایط موجودش خیلی باید دست به عصا حرکت کنی ضمن اینکه کار برسه به مهریه گرفتن دادگستری جلو تر از پدر و مادر دختر واسطه گری میکنه پس خواهشا خودتون کلاه خودتونو سفت بچسبید باد نبره اقایون عزیز ... شما همون یه دونه رو هم مهریه ننداز به خدا دادگستری نمیاد بگه چرا و چیه ... اینو با گوش خودم از دهان قاضی شنیدم ... اینقدر پرونده های بزهکاری و جرم و جنایت سنگین هست که خود دادگستری هم دوست داره کسی رو زندان نندازه اما خودتون میرید با دست خودتون خودتونو هلاک می کنید تقصیر دادگستری چیه ... اگه مسلمونید پس باید به آیه قران عمل کنید که میگه هرگز با دست خود ، خودرا به هلاکت نیندازید ...

65. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    3

خواهر گرامی سلام ، بنده با دقت نظر در متن متوجه هیچ گونه اشتباه نشدم .

جمله «٧٠٠ سکه؛ البته براساس قانون باید ١١٠ سکه را پرداخت کنم، مشکلی که وجود دارد ٧٠ سکه اولش است که باید یکجا پرداخت شود. مابقی‌اش قسطی می‌شود، هر ماه یک سکه.» صحیح و مطابق با وحدت رویه های قضایی قضات می باشد بدین صورت که ابتدا قاضی پرونده اگر مهریه به صورت سکه باشد ، تعدادی مشخص از سکه ها را بنا به صلاحدیدش به صورت پرداخت دفعی نوبت اول و ما بقی را هرچه که باشد به صورت قسطی ملزم به پرداخت می نماید.

طبق قانون جدید مجلش شورای اسلامی پرداخت تا 110 سکه برای مهریه ضمانت اجرا دارد ، ضمانت اجرا هم یعنی همین بازداشت و زندان ولی بیش از تعداد 110 سکه تمام بهار دیگر ضمانت اجرا ندارد حالا سکه های مهریه هرچه بخواهد باشد مگر و فقط مگر آنکه زن ثابت نماید مرد قدرت پرداخت بیش از 110 سکه را دارد و زن مال و اموال مرد را معرفی بنماید که در این راستا اگر مال و اموالی معرفی نماید همانند قبل مرد باید الزاماً بپردازد و اما اگر زن نتواند مال و اموالی از مرد معرفی نماید زن هیچ اقدام قضایی و قانونی الزام آوری جهت فشار به زوج نخواهد داشت.

اما در اینجا مهریه خانم 700 سکه است پس به استناد قانون مجلس 110 سکه باید پرداخت شود و پرداخت بیش از 110 سکه توسط مرد نیاز به اثبات خانم دارد که البته خانم نتوانسته تمکن مالی مرد را ثابت کند و نهایتاً بدهکاری مرد در مهریه خانم و همچنین لحاظ قانون جدید مجلس مجموعاً 110 سکه تمام بهار است که باید مرد در ابتدا 70 سکه را یکجا به عنوان پیش پرداخت و مابقی که 40 سکه است به صورت ماهانه و هر ماه یک سکه پرداخت شود .

لذا این نوع حکم در پرداخت مهریه رویه بسیاری از قضات در دادسراهای خانواده می باشد و در اینجا هم بیان مطلب دوست گرامیمان نیز درست و فاقد هر نوع اشتباهی است.

خواهر گرامی این ها داستان نیست بلکه واقعیات است ، مشکلات مبتلا به جامعه هست لکن خواهشمند است به واقعیات درست بنگرید .
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 08-27-2021 در ساعت 03:59 PM

66. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    3

پذیرفتن مهریه عند المطالبه مبتنی بر سکه و طلا ، خود را به دست خود به هلاکت رساندن است . آخر چرا ؟
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 09-27-2021 در ساعت 12:56 AM

67. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47304
    تشکـر
    2
    تشکر شده 9 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط وکیل حقوقی نمایش پست ها
    خواهر گرامی سلام ، بنده با دقت نظر در متن متوجه هیچ گونه اشتباه نشدم .

جمله «٧٠٠ سکه؛ البته براساس قانون باید ١١٠ سکه را پرداخت کنم، مشکلی که وجود دارد ٧٠ سکه اولش است که باید یکجا پرداخت شود. مابقی‌اش قسطی می‌شود، هر ماه یک سکه.» صحیح و مطابق با وحدت رویه های قضایی قضات می باشد بدین صورت که ابتدا قاضی پرونده اگر مهریه به صورت سکه باشد ، تعدادی مشخص از سکه ها را بنا به صلاحدیدش به صورت پرداخت دفعی نوبت اول و ما بقی را هرچه که باشد به صورت قسطی ملزم به پرداخت می نماید.

طبق قانون جدید مجلش شورای اسلامی پرداخت تا 110 سکه برای مهریه ضمانت اجرا دارد ، ضمانت اجرا هم یعنی همین بازداشت و زندان ولی بیش از تعداد 110 سکه تمام بهار دیگر ضمانت اجرا ندارد حالا سکه های مهریه هرچه بخواهد باشد مگر و فقط مگر آنکه زن ثابت نماید مرد قدرت پرداخت بیش از 110 سکه را دارد و زن مال و اموال مرد را معرفی بنماید که در این راستا اگر مال و اموالی معرفی نماید همانند قبل مرد باید الزاماً بپردازد و اما اگر زن نتواند مال و اموالی از مرد معرفی نماید زن هیچ اقدام قضایی و قانونی الزام آوری جهت فشار به زوج نخواهد داشت.

اما در اینجا مهریه خانم 700 سکه است پس به استناد قانون مجلس 110 سکه باید پرداخت شود و پرداخت بیش از 110 سکه توسط مرد نیاز به اثبات خانم دارد که البته خانم نتوانسته تمکن مالی مرد را ثابت کند و نهایتاً بدهکاری مرد در مهریه خانم و همچنین لحاظ قانون جدید مجلس مجموعاً 110 سکه تمام بهار است که باید مرد در ابتدا 70 سکه را یکجا به عنوان پیش پرداخت و مابقی که 40 سکه است به صورت ماهانه و هر ماه یک سکه پرداخت شود .

لذا این نوع حکم در پرداخت مهریه رویه بسیاری از قضات در دادسراهای خانواده می باشد و در اینجا هم بیان مطلب دوست گرامیمان نیز درست و فاقد هر نوع اشتباهی است.

خواهر گرامی این ها داستان نیست بلکه واقعیات است ، مشکلات مبتلا به جامعه هست لکن خواهشمند است به واقعیات درست بنگرید .
    زن می تواند درخواست دهد که سیستم های کامپیوتری ثبت اسناد و املاک و بانکها برای یافتن اموال شوهر سرچ شوند؟ مثل مورد یارانه معیشتی که گویا تمام سیستمهای ثبت املاک و بانکی سرچ می شوند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)