نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: مادرم به شدت اذیتم میکنه

12464
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29943
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مادرم به شدت اذیتم میکنه

سلام دوستان.من 28 سالمه و هنوز مجرد هستم خواستگار زیاد داشتم ولی از مسئولیت بیزارم و البته هیچکدام ب دلم من ننشستن.از طرفی ما 4 فرزندیم ک خواهرام ازد کردن و من داداش مجردیم.چون برادرم تک پسره به شدت مورد تکریم و احترامه و هر بار اون ناراحت ب طریقی باید مامان عقده ناراحتی اونا سر من خالی کنه.البته من تحصیلات هم دارم ولی چون شهر ما خیلی کوچیکه کار برای من نیس.و مامانم از دیدن من توی خونه بیزاره هر کاری من میکنم بلافاصله سرکوفت کارم را میشنوم نه اینکه فکر کنید مشکل الانه نه از خیلی وقت پیش از 16 .17 سالگی من چیزی خریدم بلافاصله سرکوفت داده ک ما خریدیم تو. دختر فلان را ببین ال بل .تا به حال هیچ خطایی نکردم اما همیشه با اینکه میدونه بقیه در برابر من هیچی ان منو خرد میکنه جدیدا هم راه میره میگه سی سالته سی سالته.هر کاریهم بکنم اصلا به چشم نمیاد یعنی تمام کارای خونه را انجام بدم اصلا حساب نیس فقط کافیه ی ظرف بشوره تا دو هفته راه میره من ی طرف بدنم لمس بشه با اون طرفم کارام را میکنم بخدا کم اوردم خواهرام میگن جواب نده بیخیال شو .بشدت افسردگی دارم دارو مصرف میکنم.اما مامان راه میره زیر لب به من فر میزنه بعد جلوی بقیه خودش را خوب نشون میده من را خراب میکنه.مثلا ما مهمون داشتیم شب 2 من خابیدم با اینکه همه کارا را کرده بودم صبح به مهمانمون میگه دیدی من تا صبح بیدار بودم این راحت خوابید من همه کار ها را کردم من از خرد شدن بیزارم مامانم واقعا کلافه ام کرده دلم میخاد خودکشی کنم قضیه خیلی بیشتر از اینیه ک گفتم ولی ... تو را خدا بگین من چیکار کنم من کم اوردم مامانم منو نمیخاااااااااد چون من پسر میستم چون من پول در نمیارم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    50
    تشکر شده 64 بار در 53 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مادرم به شدت اذیتم میکنه

سلام دوست گرامی

من کاملا شما را درک می کنم. چون من هم چنین شرایطی دارم و در اطرافیان هم زیاد دیدم.

رفتار اینگونه افراد به دلیل اختلال روانی است.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20010
    تشکـر
    34
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

یک روز با خودت تصمیم بگیر این کارها رو برای دو یا سه هفته انجام بدی نتیجه میگیری .... درصد تاثیرات هرکدام رو جلوش نوشتم...

1- هیچ گاه در رو به روی پدر و مادر جواب رد نکن... 1 درصد
    2- به مادرت عشق به ورز و سعی کن خودت و بهش نزدیک کنی و مثل یک دوست با مادرت صمیمی بشی نه مثل یک دختر با مادرش .. 49 درصد
    3- اگه زیاد رفیق بازی کنار بزار ... رفیق بازی تعطیل ... 5 %
    4- اگر با داداشت (که به قول خودت خیلی می خانش) باهاش یک جورایی لج هستی سعی کن لجالت و کنار بزاری ... 25....
    5- خودت و هم به داداشت نزدیک کن و سعی کن اون و تو قلب خودت جا بدی ... 20 .....

اگر می خوای رفتارشان باهات خوب شود باید گوشه نشینی و افسردگی و کنار بزاری
    و پنج موارد بالا رو انجام بدی

انشاالله که خیر است .

منم قبلاً نمی تونستم با خانوادم میانه خوبی داشته باشم
    اما با مشورت های زیاد تونستم میانم رو خوب کنم

کل مشورت هایی که کرده بودم تو این همه مدت توی این 5 موردی که گفتم خلاصه کردم

بعد دو هفته اگه جواب نگرفتی این دو مورد و هم تست کن

1- هیچ گاه با صدای بلند صحبت نکن ( آدم هایی که نرمال صحبت می کنند راحت تر حرفشان را به کرسی می نشانند )
    2- با یکی از دوستای مامان که یا بابا که خیلی بهش نزدیکه مشورت کن ....
    3- زیارت نامه اقا امام رضا رو یک باز (زیاد نیست اما قلباً بخونی دست خالی بر نمیگردی)
    4- یک بار پیش آقا هم بری بد نیست .آقا امام رضا خیلی رئوف هست ...

---

و اگر موارد بالا مشکلت و حل نکرد به این چند مورد هم اعتقاد پیدا کن

1- خدا شاید دارد تو را امتحان می کند
    2- کاری کردی ( که باید ریشه ای بررسی کنی) که باید تقاص پس دهی ( حتی خشک کردن یک درخت ) (حتماً نباید که کشتن آدم باشد) :
    منظور این هست که ریشه ای به موضوع نگاه کن ببین ریشه مووضوع به کجا برمیگرده چون هر اختلاقی یک ریشه در یک جای زندگی داره که باید اون و از جاش دربیاری ...

و در آخر :

آلبرت انیشتن:
    اگر می خواهید خوشبخت باشید
    زندگی را به یک هدف گره بزنید
    نه به آدم ها و اشیاء

شب خوش
    ویرایش توسط Spyware : 08-02-2016 در ساعت 04:13 AM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    عزیزم آروم باش
    شاید حرفم کلیشه ای باشه و خودتم بدونیش
    اما هرچی باشه مادره و دوستت داره حالا شکلش اینجوریه
    درکت میکنم واقعا
    خیلی سخته آدم توی خونه خودش اذیت بشه
    اما شما اصلا نمیتونی مادرت رو تغییر بدی
    بنظر من تمرکزت رو بزار روی پیدا کردن کار
    تا ساعات کمتری رو خونه باشی
    حتی شده کاره ساده
    اینطوری سرگرم میشه و توقع بقیه ازت کمتر میشه
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30967
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عزیزم بنظر من مادرت هم تحت تاثیر حرف و فشار مردم هست برای اینکه شما مجردی...مخصوصا که می گی تو یک شهر کوچیک س************ت دارید و هممون می دونیم فرهنگ بسیار بدی مخصوصا برای دخترانی که ازدواج نکردن وجود داره و همه فکر می کنن بدبخترین ادم روی کره زمین همینی هست که ازدواج نکرده و دائم به خود دختر و خانوادش فشار می یارن متاسفانه مردمی هستیم که از زدن هیچ حرفی ترسی نداریم.
    از پسرپرستی هم که هرچی حرف نزنیم بهتره...اما من بهت پیشنهاد می کنم از مسئولیت پذیری نترس اگر کسی اومد که با معیارات جور بود مطمعن باش مسئولیتی که می ری تو خونه خودت داری کمتره از مسئولیتی که تو خونه پدر پذیرفتی و اگر ان شاالله خدا برات بخواد و همسر مهربونی نصیبت بشه خونت مثل بهشته هیچ نعمتی بزرگتر از همسر مهربون نیست و من خواهرانه بهت می گم تو انتخاب همسر مهربانی طرف و خانوادش رو اولویت بذار.
    اما بهرحای برای این وضعیت فعلی باید راه حلی پیدا بشه بنظر من اگر کار مرتبط با تحصیلاتت هم نکردی مهم نیست چون کلا تو ایارن درصد بیشتر تحصیلکرده ها همینطورن ینی کار مرتبط با تحصیلات ندارن برو دنبال هنری که می تونی توش پیشرفت کنی یا یک حرفه و ان شاالله خدا کمکت می کنه و موفق می شی و تایم کمتری خونه باشی حساسیت ها کمتر می شه و بدرد آیندت هم می خوره و استقلال مالی هم حس شیرینی هست.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30967
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ضمنا برای اینکه گفتی افسرده ای بجز اینکه بنظرم حتما دنبال یک کاری برو باید بگم ارتباط با خدا رو هر چی قوی تر کنی دلت محکمتر می شه...در واقع حق با دوستی هست که بالاتر گفت و همه ما با همین مشکلات تو زندگی امتحان پس می دیم.به خدا پناه ببر و ذکر حضرت یونس رو بگو که عین معجزست.مداومت داشته باش رو این ذکر و از خدا آرامش بگیر.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30949
    تشکـر
    104
    تشکر شده 108 بار در 64 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط طوفان66 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من 28 سالمه و هنوز مجرد هستم خواستگار زیاد داشتم ولی از مسئولیت بیزارم و البته هیچکدام ب دلم من ننشستن.از طرفی ما 4 فرزندیم ک خواهرام ازد کردن و من داداش مجردیم.چون برادرم تک پسره به شدت مورد تکریم و احترامه و هر بار اون ناراحت ب طریقی باید مامان عقده ناراحتی اونا سر من خالی کنه.البته من تحصیلات هم دارم ولی چون شهر ما خیلی کوچیکه کار برای من نیس.و مامانم از دیدن من توی خونه بیزاره هر کاری من میکنم بلافاصله سرکوفت کارم را میشنوم نه اینکه فکر کنید مشکل الانه نه از خیلی وقت پیش از 16 .17 سالگی من چیزی خریدم بلافاصله سرکوفت داده ک ما خریدیم تو. دختر فلان را ببین ال بل .تا به حال هیچ خطایی نکردم اما همیشه با اینکه میدونه بقیه در برابر من هیچی ان منو خرد میکنه جدیدا هم راه میره میگه سی سالته سی سالته.هر کاریهم بکنم اصلا به چشم نمیاد یعنی تمام کارای خونه را انجام بدم اصلا حساب نیس فقط کافیه ی ظرف بشوره تا دو هفته راه میره من ی طرف بدنم لمس بشه با اون طرفم کارام را میکنم بخدا کم اوردم خواهرام میگن جواب نده بیخیال شو .بشدت افسردگی دارم دارو مصرف میکنم.اما مامان راه میره زیر لب به من فر میزنه بعد جلوی بقیه خودش را خوب نشون میده من را خراب میکنه.مثلا ما مهمون داشتیم شب 2 من خابیدم با اینکه همه کارا را کرده بودم صبح به مهمانمون میگه دیدی من تا صبح بیدار بودم این راحت خوابید من همه کار ها را کردم من از خرد شدن بیزارم مامانم واقعا کلافه ام کرده دلم میخاد خودکشی کنم قضیه خیلی بیشتر از اینیه ک گفتم ولی ... تو را خدا بگین من چیکار کنم من کم اوردم مامانم منو نمیخاااااااااد چون من پسر میستم چون من پول در نمیارم
    سلام دوست عزیزمامانه منم به شدت اینجوریه کارای من به چشش نمیاد ومنوخردمیکنه من جدیدا دیگ اصلا به حرفاش کاراش محل نمیزارم واگ بخوادجلومهمون منوخوردکنه من بلافاصله ازخودم دفاع میکنم ونمیزارم ک منوبدجلوه بده اره خیلی سخته حرفایی ک میزنه باعث میشه دلم بشکنه ولی من هروقت حرف میزنه یاخودموسرگرم میکنم حرفاشونشونم یاصلوات میفرستم تابتونم خودموکنترل کنم.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.شما یک مقدار از کارهایی که در منزل انجام می دهید رو کمتر کنید.سعی کنید برنامه خارج از خانه داشته باشید وقتی پیش چشم مادرتان باشید و هرجا رو نگاه میکنه شما رو ببینه معلومه به شما گیر میده.اگر واقعا میشه و میتونید حتی یک کار سبک یا نیمه وقت برای خودتون پیدا کنید اگر نه کلاس یا فعالیت خارج از خانه داشته باشید.شاید یکی از علتهایی که مادر به شما ایراد میگیره فکرمیکنه عمرتون رو به بطالت میگذرونید چون به گفته شما مادرتون شما رو سی ساله خطاب میکنند و این یعنی تا این سن چرا توی خانه نشستی.
    بیشتر مشکل شما درونی به نظرمباد چون نتونستین مسائل رو حل کنید و به دارو رو آوردید.

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47875
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy پاسخ : مادرم به شدت اذیتم میکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط طوفان66 نمایش پست ها
    عزیزم درکت میکنم منم مشکل تو رو دارم آنقدر مقایسه میکن

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47875
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عزیزم منم مثل تو ام آنقدر مقایسه میکنن

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 138 بار در 100 پست
    میزان امتیاز
    5

بله متاسفانه این اتفاقتوسط والدین به کرات رخ میدهد و نیاز است که والدین در این رابطه اموزش ببینند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)