نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل من با همسر عصبی وبیکار

1051
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29935
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل من با همسر عصبی وبیکار

سلام دوستان من حدود 8 ماه عروسی کردم خودم نرس هستم و شاغلم .اما شوهرم بنا به دلایلی از شرکتشون اخراج شده حدود 9 ماه.الان هم مسافرکشی میکنه. خانوادم وهیچ یک از اقوامم تهران نیستن و اینجا کسیو ندارم ولی خانواده واقوام همسرم همگی اینجان. شوهرم خیلی عصبی میشه باهم اکثره اوقات دعوا میکنیم ویا قهریم بعدشم برای اشتی کردن پاپیش نمیزاره و من هم سمتش میرم باز تمومش نمیکنه واقعا خسته شدم از یه طرف فشار کاری بیرون و توی خونه و ازطرفی دلتنگی خانوادم احساس تنهایی میکنم در ضمن حرمت بینمون شکسته وهمه جور حرفیو بهم زدیم. بنظرتون چیکارکنم؟لطفا راهنماییم کنید...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29287
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل من با همسر عصبی وبیکار

سلام
    شرایط ترافیک و ... تهران همیشه باعث میشه تشنجات بیشتر از شهرستان باشه
    شوهرت با مسافرکشی در گرما با سر و کله زدن با مردم کلافه است
    نیاز به محیط اروم در خونه داره
    شما هم که کارمندید و با کلی خستگی میاین خونه و هر دوطرف از هم انتظار درک متقابل رو دارین
    من نمی دونم شرایط خونه رو تا چه قدر اروم و بابا میل شوهرت هست
    اما خیلی می تونی این شرایط و بیشتر کنی
    که خوته برای شوهرت بهشت باشه
    یادت نره اینا همه هنر و سیاست زنه
    ضمن اینکه اوایل زندگی همیشه بابا میل نیست چرا که دو نفر با دو فرهنگ متفاوت با هم هستند و باز این هنر و سیاست زنه که شوهرشو راضی نگه داره
    یادتون نره جهاد مرد بیرون کار کردنه و جهاد زن شوهرداری خوب
    می دونم خیلی سخته تو این شرایط مالی زن خونه بشینه
    کار بزرگی در پیش دارید هم کار بیرون هم خونه
    مثلا گلهای تازه بخرید در خانه بگذارید
    یا کارهای یکهویی مثل سورپرایز کردن شوهرتون با حتی یه بوس کردن ساده
    حتما حتما کتابهای روابط زن و شوهر را بخوانید
    موفق باشی

3. کاربران زیر از madbqn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل من با همسر عصبی وبیکار

نقل قول نوشته اصلی توسط شیداملکی نمایش پست ها
    سلام دوستان من حدود 8 ماه عروسی کردم خودم نرس هستم و شاغلم .اما شوهرم بنا به دلایلی از شرکتشون اخراج شده حدود 9 ماه.الان هم مسافرکشی میکنه. خانوادم وهیچ یک از اقوامم تهران نیستن و اینجا کسیو ندارم ولی خانواده واقوام همسرم همگی اینجان. شوهرم خیلی عصبی میشه باهم اکثره اوقات دعوا میکنیم ویا قهریم بعدشم برای اشتی کردن پاپیش نمیزاره و من هم سمتش میرم باز تمومش نمیکنه واقعا خسته شدم از یه طرف فشار کاری بیرون و توی خونه و ازطرفی دلتنگی خانوادم احساس تنهایی میکنم در ضمن حرمت بینمون شکسته وهمه جور حرفیو بهم زدیم. بنظرتون چیکارکنم؟لطفا راهنماییم کنید...

یک فرد بیکار برای گذراندن زندگی خود هیچ درآمدی ندارد و دیگر قادر نیست که نان آور یک خانواده باشد. باید دنبال کار جدیدی بگردد که بسیار وقت گیر است. این تجربه ای بسیار آسیب زا است چون انسانها برای بقاء روی کارشان تکیه می کنند. خانه نشستن کار آسانی نیست. فرد قادر نخواهد بود خود را به طرز مفیدی مشغول کند. اگر همسر او سر کار برود، احساس بسیار بدتری هم پیدا خواهد کرد. بالاخره مردها همیشه می خواهند در مسائل مالی رتبه بالاتری نسبت به خانم ها داشته باشند و پول بیشتری دربیاورند.
    از نظر اجتماعی نیز این فرد به مشکل می خورد. باید بتواند پرستیژ اجتماعی خود را حفظ کند. ممکن است گروه همسالانش او را نپذیرند. رفتارهای او ممکن است تغییر کند و دیگر به اندازه قبل اجتماعی نخواهد بود. شاید به نظر دیگران بی ادب به نظر برسد که به علایق دیگران اهانت می کند.
    در خانه هم درمقابل همسر و فرزندانش همین برخورد را خواهد داشت. حتی درموارد حاد ممکن است منجر به افسردگی هم بشود.

زن چطور باید با بیکاری شوهرش کنار بیاید؟
    · باید به او در برنامه ریزی کردن برای پیدا کردن یک کار جدید کمک کند.
    · استرس های ناشی از بیکاری او را کنترل کند.
    · باید به شوهرش اطمینان دوباره بدهد. و این دوران را یک دوران موقتی تلقی کند.
    · مسئله بیکاری را یک مشکل خانوادگی بداند. به بچه ها آرامش و اطمینان بدهد و درمورد این موقعیت به آنها توضیح دهد.
    · زمانی را با دوستانش و برای خودش بگذراند تا روحیه اش عوض شود.
    · اگر درآمد بالایی دارد، سرکوفت آنرا به شوهرش نزند.
    · طوری رفتار نکند که انگار تنها نان آور خانه است چون شوهرش هم به زودی کار جدیدی پیدا خواهد کرد.
    · رفتاری کاملاً مثبت داشته باشد.
    · روابط و کفتگوهای بین زن و شوهر باید نرم و توام با احترام باشد.
    · خستگی خود را سر شوهر و فرزندانش خالی نکند.
    · از جامعه عقب نکشد. عزلت اجتماعی شما را از جهان دور می کند و موقعیتتان را بدتر هم می کند.
    · ریلکس باشد. با بچه ها درکنار شوهرش به سینما یا باغ وحش بروند و از شوهرش هم بخواهد که خود را با این وضعیت وفق دهد.
    یک شوهر بیکار دوست ندارد سربار خانواده باشد. زن باید به او اطمینان دهد که هنوز به اندازه قبل مهم است. او باید دوباره نان آور خانواده شود.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)