نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: بد اخلاقی خانواده همسر

898
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30044
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بد اخلاقی خانواده همسر

باسلام خدمت کارشناسان عزیز.4 سال است با خانواده شوهرم زندگی میکنم براشون از آشپزی تا هر کاری فکر کنید انجام میدم اما نه شوهرم نه خانوادش قدر دانی ندارن.تو روی من خوبن اما تا از شوهرم جدا میشم انقد بد گویی میکنن که رفتار همسرم با من عوض میشه. نه خرج لباس مون میکنه نه پوشاک مون همش میگه ندارم اما به عینه دیدم که خرج خانوادش میکنه بهش میگم پس منو این بچه چی میگه ندارم.بهم اهمیت نمیده به سلامتیم به حرفام خاسته هام باهاش حرفم میزنم فایده نداره انگار جادو شده این بشر فقط خودشو مادرش و خانوادش و میبینه هیچی براش مهم نیست تازگی کتکمم زده نمیدونم چه کار کنم لطفا راهنماییم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : بد اخلاقی, وابستگی خانواده

بنظر شما علت چی میتونه باشه؟!

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بد اخلاقی خانواده همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2m نمایش پست ها
    باسلام خدمت کارشناسان عزیز.4 سال است با خانواده شوهرم زندگی میکنم براشون از آشپزی تا هر کاری فکر کنید انجام میدم اما نه شوهرم نه خانوادش قدر دانی ندارن.تو روی من خوبن اما تا از شوهرم جدا میشم انقد بد گویی میکنن که رفتار همسرم با من عوض میشه. نه خرج لباس مون میکنه نه پوشاک مون همش میگه ندارم اما به عینه دیدم که خرج خانوادش میکنه بهش میگم پس منو این بچه چی میگه ندارم.بهم اهمیت نمیده به سلامتیم به حرفام خاسته هام باهاش حرفم میزنم فایده نداره انگار جادو شده این بشر فقط خودشو مادرش و خانوادش و میبینه هیچی براش مهم نیست تازگی کتکمم زده نمیدونم چه کار کنم لطفا راهنماییم کنید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    یکی از سخت ترین رابطه هایی که ما برقرار می کنیم، با خانواده شوهر است.
    وقتی ما ازدواج می کنیم، اکثر ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت کرده ایم. ممکن است این خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهایی برخلاف ما داشته باشند. زمانی که این اختلاف نظرها یا اختلاف در زمینه رسم و رسوم و غیره وارد خانواده شما شد، کشمکش و درگیری شروع می شود. بنابراین چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟ این موضوع بستگی به افرادی دارد که وارد بحث می شوند. بنابراین یک قاعده کلی درمورد خانواده شوهر این است که از احساساتتان به عنوان یک راهنما کمک بگیرید.

بعضی از مسائل وجود دارد که نباید اقوام شوهر در آنها دخالت کنند.

موضوع اول پول و یا نداشتن پول است.
    زمانی که خانواده همسر سعی می کنند زوج را از لحاظ مالی حمایت کنند یا اهداف مالی در سر دارند، عاقلانه آن است که موضوع را عوض کنیم. مطمئننا در بیشتر موارد خانواده همسرسعی می کنند که به فرزند و یا عروس و دامادشان کمک کنند اما اگر آنها این قصد را داشته باشند که روش زندگی خودشان را بر زندگی فرزندشان پیاده کنند، نشان می دهد که آنها قصد دخالت و فضولی در زندگی شما را دارند. دلیلی ندارد که خانواده ها از فرزندانشان به خاطر نحوه خرج کردن پولشان، یا پس انداز کردن آن یا حتی مقدار درآمد ماهیانه شان عیبجویی کنند. اگر نیاز مبرمی به پول پیدا کردید عاقلانه تر آن است که از افراد دیگری پول قرض بگیرید. بهترین راه این است که برخی مسائل زندگیتان را بین خودتان خصوصی و شخصی کنید و در خانواده های همسرتان نفوذ نکند.

دومین و شاید سخت ترین مورد بین همسر و خانواده همسر بچه ها هستند. نگهداری فرزندتان توسط خانواده همسر یک اشتباه بزرگ است.

حتی اگر آنها صلاحیت و توانایی این کار را داشته باشند اما نگهداری فرزندتان توسط آنها می تواند به یک موضوع ناراحت کننده بین شما تبدیل شود. خانواده همسر پدربزرگ و مادربزرگ هستند نه یک مراقب. اگر پدربزرگ و مادربزرگ ها در نقش یک مراقب باشند آنها می توانند تمام رفتارهای شخصی خودشان را وارد تربیت بچه شما بکنند. در این صورت بچه ها دو سری پدر و مادر خواهند داشت و خانواده همسر هم حق دخالت بیشتری در تربیت و شکل گیری شخصیت فرزند شما دارند.
    برای بیشتر افراد، ارتباط برقرار کردن با خواهرشوهر و مادرشوهر بسیار سخت است. حتی اگر مادرشوهرشان را به عنوان بهترین دوستشان بدانند. موارد بسیاری وجود دارد که زن ها توسط مادرشوهرانشان احساس تحقیر و سرزنش می کنند. تنها علت قابل قبول آن حس حسادتی است که در این رابطه وجود دارد.
    بسیاری از مادرشوهرها نگران نحوه رفتار کردن عروسشان با پسرشان هستند. حتی اگر رابطه عروس و مادرشوهری بسیار دوستانه باشد، مادرشوهر هر شب با عروس تماس می گیرد تا ببیند عروسش برای دردانه اش بعد از پشت سر گذاشتن یک روز سخت کاری چه غذایی درست کرده است. زیرا او نمی تواند تحمل کند که پسرش بعد از یک روز سخت کاری یک غذای آماده و سطحی بخورد. او همچنین به اتو کردن لباسهای پسر و نوه اش اصرار می کند. با این کار او می خواهد این حقیقت را روشن کند که من لباسهای پسرش را اتو نمی کنم.
    درچنین مواردی بهترین طرز برخورد با مادرشوهر، تشکر کردن از اوست. اجازه دهید هرآنچه کهمی خواهد انجام دهد، و به یاد داشته باشید که این شما هستید که هر شب همسرتان را درخانه می بینید. اگر او فکر می کند شما تنبلید پس چه کسی کارهای خانه پسرش را انجام می دهد؟ او همسر و فرزند شما را دوست دارد و می خواهد بهترین کارها را برای آنها انجام دهد.

قانون بعدی با فامیل شوهر این است که آنها هرگز نباید از رفتارهای همسرمان کهبرای ما ناخوشایند است آگاه شوند. هرگز.

پدر و مادرها عیوب فرزندانشان را خوب می دانند، و نیازی به یادآوری آنها نیست. انجام دادن این کار مشکلات عدیده ای را سبب می شود. اگر همسرتان مشکلاتی دارد با دوستانتان در میان بگذارید نه با مادرشوهرتان. زیرا زمانی که مشکلتان با شوهرتان حل شد، هرآنچه که شما درمورد همسرتان با مادرشوهرتان مطرح کردید به خاطرش می ماند. بهترین راه این است کهمشکلات زناشویی تان را با دوستانتان و یا غریبه ها مطرح کنید یا در دفتر خاطراتتان یادداشت کنید.
    درمورد رابطه من و مادرشوهر هم باید بگوییم که ابتدا ممکن است ارتباط برقرار کردن با او کمی سخت باشد اما با مشخص کردن حد و حدودی بین شما و او مشکل حل می شود. هرگز نباید مسائل مالی تان را با خانواده همسر در میان بگذارید، یا مراقبت از بچه هایتان را به خانوادههمسرتان بسپارید و یا بدگویی همسرتان را نزد خانواده اش بکنید. پس نتیجه می گیریم کهخانواده شوهر هنوز هم ما را به چشم فرزندانشان می بینند. و این نشان دهنده عشق و دوست داشتن بین ماست.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

مشکل شما اینه که شان خودتون رو حفظ نمیکنین.
    از یک طرف در حد کزت برای خانواده همسرتون بی هیچ توجیهی کار میکنین.
    از طرف دیگه اونقدر با همسرتون جدال میکنین تا به کتک خوردن تون و شکستن حرمت ها منتهی میشه.
    روش شما باید تغییر کنه. به قول معروف "خوبی که از حد بگذرد، نادان خیال بد کند"

احتمالا از بس کارهای خانواده همسرتون رو انجام دادین شده وظیفتون. بعد هم نتونستن توجیهی برای اینهمه سرویس دهی تون پیدا کنن، شروع کردن به اشکال تراشی.
    شما اول روابط بین خودتون و همسرتون رو اصلاح کنین. بعد هم رابطه جدیدی رو با خانواده ش از سر بگیرین که توش حد و مرزهاتون مشخص شده باشه تا کسی نتونه از شما سو استفاده کنه.

کارتون خیلی دشوار و زمان بره ولی شدنیه.
    موفق باشین.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

تنها چاره اینه که پاتون بکنین تو یه کفش که از خانواده اون جدا شین . دوری و دوستی و واسه همین چیزا گفتن

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30044
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایی دوستان.اون به هیچ وجه جدا نمیشه امتحان کردم جواب نداده فقط باعث تنهایی بیشتر خودم شده و بیشتر به خانوادش وابسته شده.از مشاورین محترم میخام بیشتر راهنماییم کنند مچکرم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)