نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ماجرای مسلمان شدن ؛خبرنگار مشهور آلمانی

1378
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

ماجرای مسلمان شدن ؛خبرنگار مشهور آلمانی

ماجرای مسلمان شدن کریستینا بیکر، خبرنگار مشهور آلمانی

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )
    مترجم معین قربانی/ گروه ترجمه سایت رهیافتگان/ کریستینا بیکر ۴۳ ساله، مجری سابق ام تیوی در لندن، کسی که زندگی آزاد غربی را رها کرده و به اسلام روی آورده است.

نقطه عطف زندگی کریستینا، ملاقات او با بازیکن مسلمان پاکستانی کریکت، عمران خان بود که در سال ۱۹۹۲ در اوج زندگی حرفه ای کریستینا رخ داد. عمران خان، او را به پاکستان برد و کریستینا آنجا با سبک زندگی سرشار از معنویت و محبت مسلمانان از نزدیک آشنا شد. کریستینا در این رابطه می گوید: گرچه رابطه ما دوام نداشت ولی من شروع به مطالعه درباره عقاید مسلمانان کردم و درنهایت مسلمان شدم. به خاطر شغلم، برای مصاحبه با خوانندگان موسیقی راک سفر می کردم و از هر نوع هوا و هوسی پیروی می کردم و اینجا بود که در درونم احساس پوچی می کردم. اما زمانی که اسلام به زندگی من هدف داد، من احساس اغنا و رضایت درونی پیدا کردم.

در غرب، ما به خاطر مسائل پیش پا افتاده و کم اهمیت مانند نوع لباسی که می پوشیم در فشار و اضطراب هستیم، ولی در اسلام، مسلمان واقعی باید به اهداف والا که همان رضایت خداوند است، بیندیشد. این کاملترین تفاوت ارزشهای غربی با اسلام است. من در سبک زندگی قبلی، احساس پوچی می کردم و فهمیدم که اسلام نجات بخش زندگی انسان است. تبعیت از خدای واحد، زندگی انسان را پاکتر و خالصتر می کند و شما مجبور نیستید از هر هوا و هوس زودگذری پیروی کنید.

من در آلمان در یک خانواده پروتستان نه چندان مذهبی بزرگ شدم. قبلاً مشروبات الکلی مصرف می کردم و به مهمانی های مختلط می رفتم. اما الان فهمیدم که انسان برای اینکه زندگی پس از مرگ خوبی داشته باشد باید در این دنیا عمل صالح انجام دهد. ما، مسئول کارهای خودمان هستیم.

مسلمانان سفید پوست بیشتر از کسانی که مسلمان بوده اند تحت تبعیض قرار می گیرند، این موضوع برای کریستین بیکر اتفاق افتاده است. او می گوید در آلمان یک نوع اسلام هراسی وجود دارد. من زمانی که مسلمان شدم کارم را از دست دادم. یک سری حملات جرایدی علیه من بود با این زخم زبان که تمام مسلمانان از تروریست حمایت می کنند. به من بهتان زده شد. حالا مجری NBC اروپا هستم.

من خودم را یک مسلمان اروپایی می نامم که با شخص مسلمان متولد شده متفاوت است. به عنوان یک مسلمان اروپایی هر چیز را مورد پرسش و پاسخ قرار می دهم و کورکورانه نمی پذیرم.

آنچه که من عاشق آن هستم مهمان نوازی و صمیمیت جوامع مسلمان است. لندن بهترین مکان برای مسلمانان اروپایی است و اینجا فرهنگ فوق العاده اسلامی وجود دارد و من بسیار از این موضوع خوشحال هستم.

کریستن بیکر که یک کتاب از سفر معنوی خود تحت عنوان از ام تی وی به مکه نوشته است معتقد است نسل جدید مسلمانان مستقل و مدرن می توانند با همدیگر به جهان نشان دهند اسلام آن چیزی نیست که من با آن بزرگ شدم، اسلامی که ادعا می شود حقوق زنان را لگد کوب می کند.

او می گوید من زنانی را می شناسم که مسلمان متولد شده اند و سرخورده گشته اند و بر علیه اسلام شوریده اند. وقتی که عمیق تر فکر می کنید می بیند آنها بر علیه عقیده شان نشوریده اند بلکه بر علیه فرهنگشان برخواسته اند.

قوانینی مانند ازدواج با هم طبقه و عدم اهمیت تحصیل دختران و در نتیجه ازدواج زودتر و.. کدام یک از اینها در قران آمده است؟ هیچ یک.

بسیاری از جوانان مسلمان رویکرد معنوی و منطقی را دوباره کشف کرده اند، رویکردی که عاری از تعصبات فرهنگ های نسل قدیمی است؛ این که من چگونه می خواهم زندگی کنم و زیبایی اسلام واقعی را به جهانیان نشان دهم.

2. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : ماجرای مسلمان شدن کریستینا بیکر، خبرنگار مشهور آلمانی

حیفم اومد که نگم بیــــــــــــــــــــــگ لایــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــک

4. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نتیجه تایپک :
    بریم لندن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    نتیجه تایپک :
    بریم لندن
    عجب تحلیلی !

منظورشون این بود که اگه در اروپا هستین فعلاً لندن بهترین جا برای مسلمانان اروپا است ! ( طبق نظر شخصی ایشون )

اما در کره زمین فکر نکنم بهتر از ایران مکانی برای مسلمان ها باشه !

بهترین تفکر ایشون " زندگی با هدف رضایت خداوند " ، تفکری که حتی بعضی مسلمان های کشور خودمون هنوز بهش نرسیدن !

8. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    عجب تحلیلی !

منظورشون این بود که اگه در اروپا هستین فعلاً لندن بهترین جا برای مسلمانان اروپا است ! ( طبق نظر شخصی ایشون )

اما در کره زمین فکر نکنم بهتر از ایران مکانی برای مسلمان ها باشه !

بهترین تفکر ایشون " زندگی با هدف رضایت خداوند " ، تفکری که حتی بعضی مسلمان های کشور خودمون هنوز بهش نرسیدن !
    همون لندن که گفتم میشه نتیجه

دور از شوخی این تکه حرفشون خیلیی قشنگ و درست بود
    ....
    من خودم را یک مسلمان اروپایی می نامم که با شخص مسلمان متولد شده متفاوت است. به عنوان یک مسلمان اروپایی هر چیز را مورد پرسش و پاسخ قرار می دهم و کورکورانه نمی پذیرم.

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

10. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    همون لندن که گفتم میشه نتیجه

دور از شوخی این تکه حرفشون خیلیی قشنگ و درست بود
    ....

دقیقاً ، شخصی که خودش مسلمان میشه همه چیز رو تحلیل میکنه !
    از غذای که میخوره گرفته ، تا کلماتی که میشنوه و استفاده میکنه ، نوع لباس ، رنگ ،عطر و ...

اما اونای که تو خانواده های مسلمان بدنیا میاد فکر میکنن عرف اطراف همه چیز سالمه و همه چیز رو راحت میپذیرن و فکر میکنن درسته ، بدون اینکه در موردش فکر کنن ، یا اصلاً در مورد اسلام فکر کنن !
    مثلاً مدل مو ای که بیاد ، هر لباسی که اطراف بپوشن و مد باشه اونم میپوشه ...
    کم پیدا میشن مسلمان های داخلی که حلال حروم ها رو توجه کنن ، یا اینکه رضایت خدا را در زندگی هدف قرار بدن ! ( معمولاً فرد مسلمان همه چی رو با دینش از دیدگاه خدا تحلیل میکنه و کوکورانه کاری نمیکنه ! )
    البته اینم بگم همه اینجوری نیستن ، منظورم اکثراً اینجوری است ، که فکر کنم منظور این خانوم هم همینه .

12. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)