نمایش نتایج: از 1 به 25 از 25

موضوع: عشق چیست ؟

5349
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

عشق چیست ؟

کسانیكه به دیگران عشق می ورزند، با عشق ورزیدن، زندگی دیگران را با شادی، سرزندگی و فهم یا درك كه بخشی از وجود آنهاست، پر می كنند. زمانی كه همه این چیزهای خوب، زندگی فرد را در برگرفت، آن احساسات را بروز می دهد، شادی تولدی نو می بخشد كه می تواند بین هر دو آنها تقسیم شود. بنابراین با عشق ورزیدن، مردم به طور غیرارادی عشق را دریافت می كنند، ولو اینكه آنها با این قصد و غرض عشق نورزیده باشند.

عشق از نظر بیولوژی
    فردی ممكن است روابط جنسی با شریکش داشته باشد و یک كشش قوی نسبت به او احساس كند. اما این کشش عشق نیست بلکه نتیجه ترشحات هورمون های جنسی در بدن اوست. در موارد زیادی یكی یا هر دو طرف در یافتن عشق ثابت و با دوام اشتباه می كنند. بی شك می دانیم كه چنین اشتباهاتی چه بهای گزافی دارد. در مقاله ای در سربرم، یك مغزشناس به نام دانافرم سه سیستم مرتبط با همسر، تولیدمثل و والدین را توضیح می دهد. این سیستمها شهوت، كشش و وابستگی نامیده شده است.

شهوت: راهی غریزی است كه آنقدر مرد و زن تحریك می كند. تا عمل جنسی بین آنها انجام شود.

كشش: این سیستم دو شریك را بطور شهوت آمیزی متمركز می كند تا تلقیح انجام گیرد. فیشر متوجه شد فرضیه سیستم كشش بعنوان راهی فردی است تا بهترین شریك را انتخاب و این تمركز را ادامه دهد. افراد كه فكر می كردند بطور ژنتیكی برترند ، و هنوز هم هستند، می توانند شریك زناشویی مطلوبی باشند.

وابستگی: این روش عاطفی (اصطلاح «عشق مهربان») بوجود آمده است تا زاد و ولد و حیات نسل ضمانت شود. منظور اصلی از افزایش سطح هورمونهای واسوپرسین و اكسی توسین حفظ زندگی مشترك والدین است، حداقل تا زمانی كه فرزند توانایی مراقبت از خود را داشته باشد.

عاشق شدن، دوست داشتن نیست.
    بسیاری از مردم با كشش و جذبه به همدیگر مواجه شدند اما از آن به بعد شادتر زندگی نمی كنند چرا؟ چون بیشتر آنها كشش را با معنی عشق اشتباه گرفتند.

وقتی كسی را دوست دارید ارزش زیادی برای آن شخص قائلید چون انتخابی كرده اید و برای افزایش این علاقه و عشق راههایی را پیشنهاد می كنید. همچنین آسایش و پیشرفت را در بالاترین الویت انتخاب دوست و عشقتان قرار می دهید. زمانی كه عشق می ورزید زندگی و شادی را بالقوه تجربه می كنید.

روانشناسی عشق

زمانی كه عشق می ورزید زندگی و شادی را بالقوه تجربه می كنید

چرا ما به عشق نیاز داریم؟
    از لحظه ای كه متولد شده ایم و حتی قبل از آن، طبیعت برای ما زمینه عشق ورزی مادر را فراهم آورده است. بدون آن عشق، زنده ماندن ما غیر ممكن بنظر می رسد. عشق مادر مترادف مراقبت، حمایت و پرورش كودك است. ارتباط ما با «مادر» اولین درك ما از عشق است. همانطور كه در جریان زندگی پیشرفت می كنیم یاد می گیریم كه عشق به معنی حفظ و مراقبت از آسایش خودمان است.

نیازهاى انسان به طور کلى دو دسته است: نیازهاى مادّى و نیازهاى معنوى. این نیازها، منشأ انگیزه‏ ها است و انسان پس از احساس نیازدر پی پاسخ برمی آید. پاسخ به نیازها، زمینه رشد و شکوفایى انسان را فراهم آورده، او را به سوى مرزهاى شکوفایى و کمال رهنمون مى‏ شود. یکى از مهم‏ترین نیازهاى انسان، رسیدن به کمال مطلق است. همه تلاش و کوشش‏ها و بى‏ قرارى‏ هاى انسان، براى رسیدن به این نقطه اوج است و تا این وصال تحقق نیابد، فریاد نیاز انسان خاموش نمى ‏شود. بنابراین، اگر انسان دریابد چیزى یا کسى نیاز کمال طلبى‏اش را ارضا مى ‏کند یا وسیله دستیابى به آن حقیقت مطلق است، آن را دوست مى‏دارد و بدان عشق مى‏ ورزد؛ بنایراین محبت و عشق حالتى است که در دل یک موجود با شعور نسبت به چیزى که با وجود و تمایلات و نیازهایش تناسب دارد، به وجود مى‏آید.

از لحظه ای كه متولد شده ایم و حتی قبل از آن، طبیعت برای ما زمینه عشق ورزی مادر را فراهم آورده است. بدون آن عشق، زنده ماندن ما غیر ممكن بنظر می رسد. عشق مادر مترادف مراقبت، حمایت و پرورش كودك است. ارتباط ما با «مادر» اولین درك ما از عشق است. همانطور كه در جریان زندگی پیشرفت می كنیم یاد می گیریم كه عشق به معنی حفظ و مراقبت از آسایش خودمان است.

عشق خالص مادر نشانه ای از عشق زیستن است، عشقی كه هدفی جز زنده ماندن ندارد. بعضی مردم می خواهند كه از این نوع عشق در روابط و مراحل دیگر زندگی خود مثل سنین بلوغ نیز داشته باشند. عشق مادر ذاتاً یك طرفه است، گذشته از دریافتهای جانبی كه دارد، ولی عشق بخشیدن او یك طرفه است. اما در تصور متعارف از عشق، طرفین متقابل، بخشیدن و دریافت عشق را تقسیم می كنند. همه می دانیم در روابط بهره برداری، هر دو شریك به همدیگر نیاز دارند، «بهره بردار» نیاز به كسی دارد كه از او بهره برداری كند و «وابسته» نیاز به بهره برداری دارد. در چنین روابطی وابستگی متقابل تا وقتی كه طرفین وجود داشته باشند، ادامه می یابد. برخلاف روابط مادر و بچه كه این روابط نابرابر است.

همراهی و یاری
    بدیهی است كه همراهی نیاز اساسی در زندگی است، انسانها همیشه نیاز به همراه و یاور را ابراز می كنند. افراد حداقل نیاز به یك فردی دارند كه صمیمیت و ارزشهای مهم زندگی را با آنها تقسیم كنند.

همچنین مردم نیاز به دریافت چیزهایی دارند كه به افراد ارزش می دهد، چیزهایی كه خوشی و شادی ببخشد، چیزهایی كه بتوانند دوست داشته باشند و در نهایت دلیلی برای زندگی به افراد دهد. دیده ایم افرادی كه كسی را برای دوست داشتن ندارند و حقیقتاً خود را تنها می بینند، حیوانات یا گیاهانی را در منزل خود نگه داری می كنند.

عشق یك نهاد زنده است، اگر خاموش و متوقف شود می میرد. سرزنده بودن به معنی حركت به سمت جلو ست و رفتن به جایی كه سفر زندگی شما را می برد.عشق تنها وقتی می میرد كه دوباره در شكل متفاوتی متولد شود.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_20160803_142733.jpg  
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

2. 11 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : عشق چیست ؟

حالا که حرف از عشق شد یک سری صحبت هایی باید راجب احترامات اون داشته باشیم...

خیلی از ادم هایی را دیده ایم که ضمن این که عاشق می شوند در رو به روی پدر مادر خود می ایستند و جواب آن ها را می دهند و با بد دهنی و به دون داشتن دلایل منطقی با پدر و مادر بد صحبت می کنند یا بعضی ها هم که از نفرین پدر یا مادر نمی ترسند دست رویشان بلند می کنند ( وای به حال آنان )

بیاید یک قراری بگذاریم ( مخصوص مجرد هایی که می خواهند ازدواج کنند/ازدواج کردند/یا نکردند )

هر گاه پدر و مادرمان برایمان آستینی بالا زدند هر روز ده دقیقه یا بیست دقیقه به خانه پدر و مادرمان برویم و یک حال و احوالی از آن ها بپرسیم ...
    آن ها نه به ما احتیاج دارند نه به پول ما بلکه این کار باعث میشود پدر و مادر احساس کنند : خدایا شکرت که یک فرزند خوب بهمان دادی .

همین دعای خیر پدر و مادر باعث می شود که در زندگی ترقی و پیشرفت کنیم و اتفاقاتی برایمان بی افتد که شاید اصلاً انتظار آن ها را نداشته ایم ...

حتماً نیاز نیست هر روز مهمانی برویم خانه پدر مادر

شما می توانید بگویید من از محل کارم فلان ساعت ( مثلاً ساعت دوازده کارم تمام میشود و به خانه می آیم ) و تو ای همسر عزیز و دلبندم ساعت یازده از خانه راه بی افت برو خانه مادرت یک سلام و اخوال پرسی بکن و برو داخل خانه ... پدر و مادر برایتان فوقش یک چای و میوه ای میاورند و ساعت دوازده هم همسرتان میاید جای خانه دنبالتان و به خانه خود میروید .

باور کنید همه این ها در جاودان شدن زندگی همیشگی تاثیر دارد .... ( حتی اگر هم به هم علاقه شدید داشته باشید ) و به هم برسید کافیست پدر و مادرتان دستان مهربان خود را به آسمان ببرند و بگویند که خدایا چرا همچین فرزندی به ما دادی و شما را نفرین کنند ...

مطمئن باشید حتی اگر در بهترین شغل مال شما باشد.
    بهترین ماشین زیر پای شما باشد.
    بهترین همسر مال شما باشد.
    و راحت تر بگم کل دنیا در اختیار شما باشد .
    یک نفر به اذن خدا پیدا خواهد شد و نردبان ترقی را از زیر پای شما خواهد کشید و شما را با سر به زمین خواهد کوبید...

یک مورچه خوار تا زمانی که زنده هست مورچه ها را می خورد اما همین که مورچه خوار میمیرد مورچه ها هستند که او را می خورند.

حواستان باشد هیچ گاه کسی را رنج ندهید یا دل کسی را نلرزانید ... حتی بهترین دوستانتان یا پدر و مادرتان ...

مطمئن باشید اگر در زندگی مشترکان به مشکلی خوردید همین که پدر و مادر متوجه بشوند با ازدواج شما دو نفر این قدر فرزندمان با ما مهربان شده یا 360 درجه تغییر کرده هر کاری شده انجام میدهند تا مشکلتان را حل کنند ....

عشق یک رابطه ای است که در قلب ادمی بین هم نوعان خود.
    حتی یک پرنده نیز عشق دارد .

بیایید مثل پرنده زندگی کنیم .

4. 5 کاربران زیر از Microsoft بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

منم که شهره شهرم به عشق ورزیدن منم که دیده نیالودم به بد دیدن
    وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافریست رنجیدن
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

6. 4 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30101
    تشکـر
    67
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    8

بشدت تحت تاثیرم قرار داد ....
    حق بیامرزه پدر و مادرتو ...ی قول بمن بده اولین فرصتی ک بهت دست دادبرو پیش مادرت و بگو مادر زندهباشی و دستشو ببوس و از طرف من دقت کن از طرف من بگو..(( ای خانوم من بشما تبریک میگم ک چنین تربیتی تحویل جامعه دادی ...))دمتگرم دوست حال خوبی بمن دادی

8. 5 کاربران زیر از KiaMhr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط KiaMhr نمایش پست ها
    بشدت تحت تاثیرم قرار داد ....
    حق بیامرزه پدر و مادرتو ...ی قول بمن بده اولین فرصتی ک بهت دست دادبرو پیش مادرت و بگو مادر زندهباشی و دستشو ببوس و از طرف من دقت کن از طرف من بگو..(( ای خانوم من بشما تبریک میگم ک چنین تربیتی تحویل جامعه دادی ...))دمتگرم دوست حال خوبی بمن دادی
    زنگ انشاء بود :

معلمی رو به دانش آموزان خویش کرد و گفت

شجاع ترین آدم ها چه کسانی هستند

دانش آموزان شروع کردن به نوشتن انشاء های متفاوت هرکدام یک چیزی نوشت

هنگامی که معلم انشای یکی از دانش آموزانش را خواند اشک در چشمانش جاری شد ...

و آن انشاء این بود :

همانا شجاع ترین ادم ها کسانی هستند که دست یا پیشانی پدر و مادر خود را میبوسند...

10. 5 کاربران زیر از Microsoft بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Microsoft نمایش پست ها
    زنگ انشاء بود :

و آن انشاء این بود :

همانا شجاع ترین ادم ها کسانی هستند که دست یا پیشانی پدر و مادر خود را میبوسند...
    ممنون پس بچه های من شجاع ترین انسان ها هستند .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

12. 4 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

زنگ انشاء بود :

و آن انشاء این بود :

واقعا همینطوره .

هروقت دست بابا مامانمو میبوسم اشکام سرازیر میشه ، مخصوصا مامانم

واسه همین کم پیش میومد که ببوسم دستشونو و خیلی هم ازین بابت ناراحت بودمو عذاب میکشیدم

ولی تازگیا شرو کردم مبارزه کردن با این حس و به قولی میخوام شجاع بشم .

14. 4 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30101
    تشکـر
    67
    میزان امتیاز
    8

حالا ک پاش افتاد میگم من هیچ وقت دست بابا ننمو نبوسیدم بشدت این کار برام سخته بنوعی خجالت میکشم ...
    من هنوزنمیتونم بچشم بابام مستقیم نیگاکنم..الانم ک دربستربیماری ناشی ازکهولت سنه هنوزم ازش میترسم.ازبس کتکم زد خخخخخخخ
    مثلا۲۴ساعت باهم باشیم فوقش در حدرفع احتیاجات مثل ی لیوان آب برام بیار...باهم میحرفیم...چی بگم ولشکن اما هرچی ک هس آقامه قربونش برم ...ی وقتائی بخودم میگم این مرد هیچ وقت محتاج کسی نشدبارها اززبون مادرم میشنیدم ک آقام ماهی ک۳۰ روز بوده را ۴۰/۴۵روز حقوق میگرفته انوخ اگ با این عزت نفس توی پیری بیشتراز الان محتاج ماها بشه وای چ رنجی میکشه ...

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

حالا ک پاش افتاد میگم من هیچ وقت دست بابا ننمو نبوسیدم بشدت این کار برام سخته بنوعی خجالت میکشم ...
    من هنوزنمیتونم بچشم بابام مستقیم نیگاکنم..الانم ک دربستربیماری ناشی ازکهولت سنه هنوزم ازش میترسم.ازبس کتکم زد خخخخخخخ
    مثلا۲۴ساعت باهم باشیم فوقش در حدرفع احتیاجات مثل ی لیوان آب برام بیار...باهم میحرفیم...چی بگم ولشکن اما هرچی ک هس آقامه قربونش برم ...ی وقتائی بخودم میگم این مرد هیچ وقت محتاج کسی نشدبارها اززبون مادرم میشنیدم ک آقام ماهی ک۳۰ روز بوده را ۴۰/۴۵روز حقوق میگرفته انوخ اگ با این عزت نفس توی پیری بیشتراز الان محتاج ماها بشه وای چ رنجی میکشه ...
    کم کم شماهم تلاش کنید که خجالت رو بزارید کنار و دست پدر مادرتون رو ببوسید اینجوری خودتون هم حسه خوبی پیدا میکنید .

17. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30101
    تشکـر
    67
    میزان امتیاز
    8

ببین نمیدونم چطوربگم...
    ی نوعی ازتربیته ک البته من اصن قبولندارم اینک مردنبایدگریه کنه؛اینکه اشک مرد بمنزله ناموس زنه ک نباید چشم محرمونامحرم بش بزفته؛اینک جلورزرگتراگ پات زیر ساطورهم بره نبایددرازش کنی....و..و...و
    خدائیش ازاینجو حاکم در خونه پدریمم همیشه در رنج بودم بهمین علته ک سعی کردم بچه هامو اینشکلی بزرگ نکنم...

19. کاربران زیر از KiaMhr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    ممنون پس بچه های من شجاع ترین انسان ها هستند .
    انشاا...

اگر همچین فرزندی دارید قدر او را بدانید و بدانید او بهترین هدیه خدا برای شما بوده

مبادا او را به حال خود رها کنید زیرا باعث خشم خالق خود می شوید.

دستانتان را به آسمان ببرید و از خدا برای چنین فرزند/فرزندان خوبتون تشکر و قدر دانی کنید ... فکر کنم یک سجده شکر به جای آورید کافی باشد.

برای فرزندانتان دعای خیر و برکت کنید

دعای خیر پدر و مادر رد خور ندارد و دیر یا زود اثرش را خواهید دید ...

انشاا... که خیر است

شب خوش

21. 2 کاربران زیر از Microsoft بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    واقعا همینطوره .

هروقت دست بابا مامانمو میبوسم اشکام سرازیر میشه ، مخصوصا مامانم

واسه همین کم پیش میومد که ببوسم دستشونو و خیلی هم ازین بابت ناراحت بودمو عذاب میکشیدم

ولی تازگیا شرو کردم مبارزه کردن با این حس و به قولی میخوام شجاع بشم .

امیدت به خدا

انشاا... که پدر و مادرت ازت راضی باشند

اگر می خواهی به پدر و مادرت نزدیک شوی به پدر و مادرت مهربانی زیاد بکن و تو کارها از ان ها مشورت بگیر و همیشه در نمازهایت ابتدای پدر و مادر سپس همسایگان و بیماران و در اخر اخر خودت را دعا کن
    و اگر بتوانی به پدر و مادرت نیکی کنی ( و بالوالدین احسانا ) و دعای خیر پدر و مادر پشتت باشد این دعا همانند کوه پشت تو هست و هیچ گاه پشتت را خالی نخواهد گذاشت...

انشاا... که بتوانی به شجاعتی که می خواهی برسی

شب خوش

23. 2 کاربران زیر از Microsoft بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

ببین نمیدونم چطوربگم...
    ی نوعی ازتربیته ک البته من اصن قبولندارم اینک مردنبایدگریه کنه؛اینکه اشک مرد بمنزله ناموس زنه ک نباید چشم محرمونامحرم بش بزفته؛اینک جلورزرگتراگ پات زیر ساطورهم بره نبایددرازش کنی....و..و...و
    خدائیش ازاینجو حاکم در خونه پدریمم همیشه در رنج بودم بهمین علته ک سعی کردم بچه هامو اینشکلی بزرگ نکنم...

مرد فقط باید در مقابل مخلوق و خالقش گریه کند ... هر گاه در پیش شخصی گریه کردی او به ضعف تو پی خواهد برد و می تواند از این ضعف استفاده کند

اما اگر جلوی پدر و مادرت گریه کنی پدر و مادرت زندگی شان را میدهند تا ضعفت را برطرف کنی ...

این که ادم پایش را جلوی پدر و مادر دراز نکند این نوعی احترام به آن هاست ( حالا به طور کاملاً نامحسوس داری بهشون احترام میزاری )

هنگامی که مهمان میاد خانه آیا باید حلوی مهمان لم داد و پاهای خود را دراز کرد؟ مثلماً خیر ...

پس همانگونه که احترام مهمان این گونه واجب است احترام پدر و مادر هم واجب

هیچ گاه فرزندانتان را تنبیه فیزیکی نکنید چون تنبیه فیزیکی بیش از حد احساسات را از فرزند دریغ می کند و ممکن است فرزند در آینده دچار مشکلاتی روحی و روانی شود و به سختی به توان به او کمک کرد ...

با فرزند خود زیاد بازی کنید و ...
    که می توانید کتاب هایی را راجب روانشناسی کودک مطالعه کنید

از این وب سایت هم می توانید کمک بگیرید:
    https://www.bing.com/search?q=%D8%B1...ZI&form=MOZLBR

انشاا... خیر است...

شب خوش

25. کاربران زیر از Microsoft بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از پست خوبتون ول به نظرم این حرف به درد این دوره زمونه نمیخوره. پسرای الان خائن شدن در حد دوست داشتنم نیستن چه برسه به عشق!!من نمیخوام واقعا موج منفی بدم ولی چیزایی دیدم و شنیدم که نظر واقعیم رو گفتم توی همین سایت یه چند نمونه اش رو دیدم از مردایی که خیانت میکنن گرفته تا مردای خائن و بی غیرت.

27. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پست خوبتون ول به نظرم این حرف به درد این دوره زمونه نمیخوره. پسرای الان خائن شدن در حد دوست داشتنم نیستن چه برسه به عشق!!من نمیخوام واقعا موج منفی بدم ولی چیزایی دیدم و شنیدم که نظر واقعیم رو گفتم توی همین سایت یه چند نمونه اش رو دیدم از مردایی که خیانت میکنن گرفته تا مردای خائن و بی غیرت.
    حرف شما درست و متین ...

اماهنوز هم پیدا می شه افرادی که هنوز غیرت دارن

اگر بتوابا افراد بی غیرت خیابانی دوست نشویم و همان خاستگاری به سبک سنتی را بپذیریم همسرهای خوب و باغیرتی نسیبمان می شود

چون دختر ها زود علشق می شوند و اگر از یک پسر خیابانی خوششان بیاد به او وابسته شده و تمام خاستگار های خوب خود را رد می کند ...

مشکل بر میگره به خود شما دخترا که به پسر های خیابانی ابراز علاقه می کنید و پاکی خود را تسلیم آن ها می کنید..

مشکل بر میگردد به خود ما پسر ها که حتماً باید مثل فیلم های خارجی حداقل یک دوست دختر داشت

اساس مشکل من ( پسر ) و شمای (دختر ) هستید که با یک نیش خنده یا یک خنده کوتاه مجذوب پسر می شوید...

بهتر است این موضوع را کمی عاقلانه تر بررسی کنیم

مشکل تقصبیر من ( پسر ) تنها نیست تقصیر شمای (دختر ) تنها نیست .
    مشکل در ذات خودمان است ...

چرا حجاب ها را کنار گذاشتیم ...

چرا

چرا فکر می کنیم حجاب ازادی را از ما سلب می کند

خیر این گونه نیست

حجاب فقط باعث می شود که من (پسر) وقتی نگاه شمای ( دختر ) می کنم هیچ زیبایی را در شما مشاهده نکنم و تنها فقط یک چادر سیاه را می بیننم که هیچ ارزشی ندارد و من ( پسر ) را قلباً پاک نگه می دارد

باید خودمان از خودمان شروع کنینم ...

این مشکل تقصیر خودمان ( چه پسر و چه دختر ) است .

بهتر است از همین الان خود را 20 درجه تغییر دهیم و سپس 40 درجه و سپس 80 در جه ... تا این که بتوانیم خود را از درون پاک سرشت کنیم...

از همین الان از خودمان شروع کنیم....

29. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

حرف شما درست و متین ...

اماهنوز هم پیدا می شه افرادی که هنوز غیرت دارن

اگر بتوابا افراد بی غیرت خیابانی دوست نشویم و همان خاستگاری به سبک سنتی را بپذیریم همسرهای خوب و باغیرتی نسیبمان می شود

چون دختر ها زود علشق می شوند و اگر از یک پسر خیابانی خوششان بیاد به او وابسته شده و تمام خاستگار های خوب خود را رد می کند ...

مشکل بر میگره به خود شما دخترا که به پسر های خیابانی ابراز علاقه می کنید و پاکی خود را تسلیم آن ها می کنید..

مشکل بر میگردد به خود ما پسر ها که حتماً باید مثل فیلم های خارجی حداقل یک دوست دختر داشت

اساس مشکل من ( پسر ) و شمای (دختر ) هستید که با یک نیش خنده یا یک خنده کوتاه مجذوب پسر می شوید...

بهتر است این موضوع را کمی عاقلانه تر بررسی کنیم

مشکل تقصبیر من ( پسر ) تنها نیست تقصیر شمای (دختر ) تنها نیست .
    مشکل در ذات خودمان است ...

چرا حجاب ها را کنار گذاشتیم ...

چرا

چرا فکر می کنیم حجاب ازادی را از ما سلب می کند

خیر این گونه نیست

حجاب فقط باعث می شود که من (پسر) وقتی نگاه شمای ( دختر ) می کنم هیچ زیبایی را در شما مشاهده نکنم و تنها فقط یک چادر سیاه را می بیننم که هیچ ارزشی ندارد و من ( پسر ) را قلباً پاک نگه می دارد

باید خودمان از خودمان شروع کنینم ...

این مشکل تقصیر خودمان ( چه پسر و چه دختر ) است .

بهتر است از همین الان خود را 20 درجه تغییر دهیم و سپس 40 درجه و سپس 80 در جه ... تا این که بتوانیم خود را از درون پاک سرشت کنیم...

از همین الان از خودمان شروع کنیم....

خیلی ممنون .ولی من هم حجابم خوبه هم تا به حال با وجود اینکه شرایطش برام مهیا بوده دوست پسر نداشتم هم عاشق کسی نشدم ولی پسری که مثل خودم باشه نیست!خواستگارای سنتی هم قبلا دوست دختر داشتن.پس اینکه میگید از خودم شروع کنم رو متوجه نمیشم !!

30. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

من به این جمله اعتقاد ندارم .شاید درمورد بعضیا درست باشه ولی جمع بسته نمیشه .
    ویرایش توسط saba95 : 08-11-2016 در ساعت 03:50 PM

32. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

خیلی ممنون .ولی من هم حجابم خوبه هم تا به حال با وجود اینکه شرایطش برام مهیا بوده دوست پسر نداشتم هم عاشق کسی نشدم ولی پسری که مثل خودم باشه نیست!خواستگارای سنتی هم قبلا دوست دختر داشتن.پس اینکه میگید از خودم شروع کنم رو متوجه نمیشم !!

من فکر می کنم شما خدا را دل خود هنوز قرار نداده اید

کسی امیدش خدا باشد پس نباید نگران این ها باشد....

با خدا باش و پادشاهی کن

انشاا... شما هم خوشبخت می شوی و یک همسر که در شائن و منزلت شما باشد نسیب شما خواهد شد...

ولی من هم حجابم خوبه هم تا به حال با وجود اینکه شرایطش برام مهیا بوده دوست پسر نداشتم
    خدا را شکر که تا کنون توانسته اید عفت و پاکدامنی خود را حفظ کنید...

هم عاشق کسی نشدم ولی پسری که مثل خودم باشه نیست
    شما عاشق عشق های شیطانی و دام های شیطانی نشده اید و از این بابت باید خدا را شاکر باشید...

از طرفی عشق هم مقدس است ...

پسری که مثل خودم باشه نیست!
    اگر به دنبال کسی هستید که هیچ ایرادی نداشته باشد ، تنها خواهید ماند. ( دیل ادواردند )

کمی ساده تر به موضوع نگاه کنید فکر می کنم این خودمان هستیم که ازدواج را برای خودمان سخت می کنیم ... ( تا الان که خبری از خاستگار نشده است حتماً حکمتی در کار بوده در کار خدا شک نکن )

یک تسبیح بردار و قبل از خواب تا زمانی که دیگر چشمانت به سختی باز هستند صلوات بفرست و خدا را یاد کن ( زندگی و دلت عوض می شه ).
    در رحمت خدا به روی هیچ کسی بسته نیست فقط کافیه او را از ته قلبت صدا بزنی ...

خواستگارای سنتی هم قبلا دوست دختر داشتن
    خیر در زمان قدیم این قدر غیرت بین جوانان بوده که هیچ پسری با دختری دوست نمی شده چون ابروش می رفته و سریع انگشت نما می شدن ...

شما امیدتان به خدا باشد انشاا... که یکی از آشنا ها یا همسایه ها اگر شما را مناسب ببیند خانواده ای را به خانواده شما برای خاستگاری و امر خیر معرفی می کنند

پس اینکه میگید از خودم شروع کنم رو متوجه نمیشم
    راستش این جمله مفهوم کلی داشت .

اگر می خواهیم جامعه سالم داشته باشیم باید خود شروع کنیم ... خود را بسازیم ...
    از نهال ایمان مراقبت کنیم تا بزرگ و برومند شود ... شیطان فقط می خواهد شما یکم نفت یا بنزین پای درخت بریزید ... خوب از نظر علمی شرایط خیلی برای رشد یک گیاه سخت می شود باید حداقل چهل سانت خاک برداری یا چهل سانت خاک بریزی تا بتونی نهال رو بکاری و تنومند کنیش...

دل ادم های گناه کار هم بدین صورت است ...
    از بس نفت یا بنزین در خاک قلب خود ریخته اند که دیگر دنیا را برای خود جهنم کرده اند ....

نیازی نیست پاسخ این قسمت
    پس اینکه میگید از خودم شروع کنم رو متوجه نمیشم
    را به من بدهید ... این پاسخ را به خودتان بدهید و ببینید چه اتفاقی افتاده است ...

به گذشته خود بیشتر فکر کنید شاید یک اشتباه کوچک باعث این موضوع شده باشد و خدا آن قدر صبر کرده تا شما را متوجه اشتباه خویش سازد بعد شخص مناسبی را به خودش به شما معرفی کند ( این کار خدا نسیب هر کسی نمی شود ) چون خیلی ها هستند حدا آن ها را به حال خود رها کرده اما من می گوییم خدا خیلی شما را دوست دارد و خودش می خواهد دستتان را بگیرد.

منظورم این است ...

باید تمام پل های ( گناه ) پشت سر را خراب کنید و آن ها را با پل های مستحکم تر جایگزین کنید...

34. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

من به این جمله اعتقاد ندارم .شاید درمورد بعضیا درست باشه ولی جمع بسته نمیشه .
    این طبیعت جنس های مخالف هست و باید قبول کنید

چون هنگامی که با جنس مخالفتون می نشینید و راحت گرم می گیرید به او علاقه مند می شوید... شاید خودتان متوجه نشوید اما بعد از کات کردن احساس می کنید دلتان شکسته است با با قلبتان بازی کرده اند...

عاشق شدن که شاخ و دم ندارد ...

انشاا... خیر است ...

با خدا باش و پادشاهی کن ...

35. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

این طبیعت جنس های مخالف هست و باید قبول کنید

چون هنگامی که با جنس مخالفتون می نشینید و راحت گرم می گیرید به او علاقه مند می شوید... شاید خودتان متوجه نشوید اما بعد از کات کردن احساس می کنید دلتان شکسته است با با قلبتان بازی کرده اند...

عاشق شدن که شاخ و دم ندارد ...

انشاا... خیر است ...

با خدا باش و پادشاهی کن ...
    قطعا همین طوره این طبیعت ماست . مطمئنا طبیعت من هم هست اما من همیشه با مسائل برعکس اون تصویری که همه از دخترا دارن برخورد نمیکنم ینی برخوردم اصلا احساسی نیست منطقیه .ینی همون جمله که میگید دختر ها زود عاشق میشن را قبول ندارم به نظرم دختر هایی که اعتماد بنفس داشته باشن اینقدر با ابراز علاقه ی یه پسر خیابونی شوک زده نمیشن و دل نمیبازن.

36. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

من فکر می کنم شما خدا را دل خود هنوز قرار نداده اید

کسی امیدش خدا باشد پس نباید نگران این ها باشد....

با خدا باش و پادشاهی کن

انشاا... شما هم خوشبخت می شوی و یک همسر که در شائن و منزلت شما باشد نسیب شما خواهد شد...

اگر به دنبال کسی هستید که هیچ ایرادی نداشته باشد ، تنها خواهید ماند. ( دیل ادواردند )

کمی ساده تر به موضوع نگاه کنید فکر می کنم این خودمان هستیم که ازدواج را برای خودمان سخت می کنیم ... ( تا الان که خبری از خاستگار نشده است حتماً حکمتی در کار بوده در کار خدا شک نکن )

یک تسبیح بردار و قبل از خواب تا زمانی که دیگر چشمانت به سختی باز هستند صلوات بفرست و خدا را یاد کن ( زندگی و دلت عوض می شه ).
    در رحمت خدا به روی هیچ کسی بسته نیست فقط کافیه او را از ته قلبت صدا بزنی ...

خیلی ممنون امیدوارم همین طور که میگید همسرم مثل خودم باشه.اما من موارد زیادی رو دیدم که پسر های بد یا دختر های بد ولی زرنگ همیشه یه ادم خوب رو نصیب خودشون میکنن و اونا رو حروم میکنن من خیلی از این موارد دیدم.دوم این که من نه تنها توقعم زیاد نیست بلکه خیلی هم کمه یعنی خودم مسائل معنوی بیشتر برام اولویت داره اما دورو برم کم دیدم پسری که از لحاظ شخصیتی درست حسابی باشه خیلی کم.شما خودتون قضاوت کنید چند درصد از پسرای الان خیانتکار نیستند؟! چند درصد قبل ازدواج پاک و دست نخورده بودن؟! شاید 5درصد.
    ویرایش توسط saba95 : 08-12-2016 در ساعت 08:50 PM

38. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

قطعا همین طوره این طبیعت ماست . مطمئنا طبیعت من هم هست اما من همیشه با مسائل برعکس اون تصویری که همه از دخترا دارن برخورد نمیکنم ینی برخوردم اصلا احساسی نیست منطقیه .ینی همون جمله که میگید دختر ها زود عاشق میشن را قبول ندارم به نظرم دختر هایی که اعتماد بنفس داشته باشن اینقدر با ابراز علاقه ی یه پسر خیابونی شوک زده نمیشن و دل نمیبازن.
    انشاا...

40. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

خیلی ممنون امیدوارم همین طور که میگید همسرم مثل خودم باشه.اما من موارد زیادی رو دیدم که پسر های بد یا دختر های بد ولی زرنگ همیشه یه ادم خوب رو نصیب خودشون میکنن و اونا رو حروم میکنن من خیلی از این موارد دیدم.دوم این که من نه تنها توقعم زیاد نیست بلکه خیلی هم کمه یعنی خودم مسائل معنوی بیشتر برام اولویت داره اما دورو برم کم دیدم پسری که از لحاظ شخصیتی درست حسابی باشه خیلی کم.شما خودتون قضاوت کنید چند درصد از پسرای الان خیانتکار نیستند؟! چند درصد قبل ازدواج پاک و دست نخورده بودن؟! شاید 5درصد.
    اگر راستش و بخواهید و نظر من را هم بخواهید میگویم 50 50 مخصوص پسرا و 50 50 مخصوص دخترا هست

در کل جامعه ما اگر فقط به همین 50 درصد خراب نگاه کنیم دیگر 50 درصد خوب را نمی بینیم و این می شود که فکر می کنیم آن 50 درصد همان 99 درصد خراب هستند و فقط یک درصد خوب است ...

تا حالا راجب ازدواج با پدر یا مادر خود صحبت کرده اید...

مطمئنن اگر همچین کاری کرده باشید اون ها سفارش شما را به همسایه ها و اقوام و ... می سپارند تا اگر کیس مناسبی برای شما پیدا شد سریعاً به شما خبر دهند...

برای این که بفهمید پسر خوب هست یا نه به شخصیت پسر دقت نکنید خانواده او را از نظر پدر و مادر در نظر بگیرید و ببینید آداب و معاشرت و فرهنگ آن ها چگونه است ...

اگر پدر و مادر مورد تایید بودند به احتمال زیاد هم پسر / دختر نیز مورد تایید هست..

کافی است یک جستجوی توی دانشگاه تحصیلی در و همسایه و ... انجام بدید تا بیشتر دستگیرتان شود و بتونید عاقلانه تر تصیمیم بگیرید...

نمی دانم دختر لج بازی هستید یا نه و برای من هم مهم نیست ....

اما این را می دانم که لج باز بودن ممکنه ذهنیت آدمی را 360 درجه تغییر دهد و آدمی را به سمتی پیش ببرد که .... الله و اعلم ....

امید وارم از حرف هایم برداشت منفی نکنید ...

اما من می خواستم این موضوع را بیشتر برایتان باز کنم ...

اما به خاطر طولانی شدن محتوی تصمیم گرفتم بخشی از حرف ها را سانسور کنم ...

اگر شما هم یک روز مادر شدید و تصمیم گرفتید فرزند خود را داماد/عروس کنید باید سفارش او را به همسایه ها بکنید یا به اقوام یا به ...

خلاصه کل حرف های سانسور شده :

از روی چهره پسر / دختر می شه فهمید که پسر / دختر اکنون پاک بوده اند یا خیر ...

کافیست در بسیج یا در مساجد او را رصد کنید

اگر در بسیج یا مساجد سابقه بزرگی داشته باشد فکر کنم کیس خوبی خواهد بود...

اما باز هم کسانی را داریم که به مسجد یا بسیج نمیروند اما نمازهایشان قضا نمی شود ...

اما شما که به معنویات توجه می کنید فکر کنم مورد اولی برایتان کافی است گذشته او و سابقه او را رصد کنید

شب خوش

41. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29968
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب بود

42. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28860
    تشکـر
    135
    تشکر شده 155 بار در 105 پست
    میزان امتیاز
    8

حالا که حرف از عشق شد یک سری صحبت هایی باید راجب احترامات اون داشته باشیم...

خیلی از ادم هایی را دیده ایم که ضمن این که عاشق می شوند در رو به روی پدر مادر خود می ایستند و جواب آن ها را می دهند و با بد دهنی و به دون داشتن دلایل منطقی با پدر و مادر بد صحبت می کنند یا بعضی ها هم که از نفرین پدر یا مادر نمی ترسند دست رویشان بلند می کنند ( وای به حال آنان )

بیاید یک قراری بگذاریم ( مخصوص مجرد هایی که می خواهند ازدواج کنند/ازدواج کردند/یا نکردند )

هر گاه پدر و مادرمان برایمان آستینی بالا زدند هر روز ده دقیقه یا بیست دقیقه به خانه پدر و مادرمان برویم و یک حال و احوالی از آن ها بپرسیم ...
    آن ها نه به ما احتیاج دارند نه به پول ما بلکه این کار باعث میشود پدر و مادر احساس کنند : خدایا شکرت که یک فرزند خوب بهمان دادی .

همین دعای خیر پدر و مادر باعث می شود که در زندگی ترقی و پیشرفت کنیم و اتفاقاتی برایمان بی افتد که شاید اصلاً انتظار آن ها را نداشته ایم ...

حتماً نیاز نیست هر روز مهمانی برویم خانه پدر مادر

شما می توانید بگویید من از محل کارم فلان ساعت ( مثلاً ساعت دوازده کارم تمام میشود و به خانه می آیم ) و تو ای همسر عزیز و دلبندم ساعت یازده از خانه راه بی افت برو خانه مادرت یک سلام و اخوال پرسی بکن و برو داخل خانه ... پدر و مادر برایتان فوقش یک چای و میوه ای میاورند و ساعت دوازده هم همسرتان میاید جای خانه دنبالتان و به خانه خود میروید .

باور کنید همه این ها در جاودان شدن زندگی همیشگی تاثیر دارد .... ( حتی اگر هم به هم علاقه شدید داشته باشید ) و به هم برسید کافیست پدر و مادرتان دستان مهربان خود را به آسمان ببرند و بگویند که خدایا چرا همچین فرزندی به ما دادی و شما را نفرین کنند ...

مطمئن باشید حتی اگر در بهترین شغل مال شما باشد.
    بهترین ماشین زیر پای شما باشد.
    بهترین همسر مال شما باشد.
    و راحت تر بگم کل دنیا در اختیار شما باشد .
    یک نفر به اذن خدا پیدا خواهد شد و نردبان ترقی را از زیر پای شما خواهد کشید و شما را با سر به زمین خواهد کوبید...

یک مورچه خوار تا زمانی که زنده هست مورچه ها را می خورد اما همین که مورچه خوار میمیرد مورچه ها هستند که او را می خورند.

حواستان باشد هیچ گاه کسی را رنج ندهید یا دل کسی را نلرزانید ... حتی بهترین دوستانتان یا پدر و مادرتان ...

مطمئن باشید اگر در زندگی مشترکان به مشکلی خوردید همین که پدر و مادر متوجه بشوند با ازدواج شما دو نفر این قدر فرزندمان با ما مهربان شده یا 360 درجه تغییر کرده هر کاری شده انجام میدهند تا مشکلتان را حل کنند ....

عشق یک رابطه ای است که در قلب ادمی بین هم نوعان خود.
    حتی یک پرنده نیز عشق دارد .

بیایید مثل پرنده زندگی کنیم .
    متاسفانه خیلی بچه های امروزی به خصوص پسرا اینجوری شدن که تا زن میگیرن چنان اسیر و بنده زن میشن که پدر و مادر یادشون میره.

برادر خود من یکیش!!

اینجور آدما فقط باید یه مدت از ازدواجشون بگذره و بالا پایینای زندگی بیاد زیر دندونشون تا اینو بفهمن که حتی اگه به وحشتناکترین و بدترین روزگار دنیا دچار بشن ٬توی همه دنیا فقط و فقط دو نفرن که حاضرن بی منت ٬بی توقع ٬ با همه جون و دلشون اونا رو به آغوش بکشن.

فقط پدر و مادر!!

این دو نعمت بزرگ و ارزشمند زندگی هر موجود زنده.

فقط واسه این آدما دعا کنیم و از خدا بخوایم زمانی این درک رو نصیبشون کنه که دیر نشده باشه!

43. کاربران زیر از asemun بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)