نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بخونم یا نخونم؟

714
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30358
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بخونم یا نخونم؟

سلام پسری ۱۶ ساله هستم سال دوم دبیرستان رشته ریاضی دبیرستان نمونه دولتی میخونم تا سوم راهنمایی درسم خیلی خوب بود و علاقه شدیدی به مهندسی مکانیک داشتم و البته دارم و تمام تلاشم رو میکردم تا بتونم تو درس خوندن پیشتاز باشم و از دوستام جلوتر باشم ولی به دبیرستان که رسیدم درسم افت کرد و هرچی جلوتر میرفتم ضعیف تر میشدم حالا که رسیده خرداد ۹۵ یه درس هامو افتادم و مجبور شدم شهریور امتحان بدم که اتفاقا چند روز دیگه هم امتحان دارم ولی دیگه هیچ شوق و اشتیاقی به درس خوندن ندارم و هر چی سعی میکنم نمیتونم به سمت درس برم بعضی وقتا تو ذهنم میاد که دیگه درس رو ول کنم و برم دنبال کار مورد علاقم که شاید بتونم توش موفق تر بشم چون با این وضعیت درسم فکر نکنم بتونم رشته مورد علاقم رو بیارم و تو دانشگاه قبول بشم حالا موندم که بخونم یا نخونم میخواستم بدونم نظر شما چیه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : بخونم یا نخونم؟

سلام دوست عزیزدرسته بعد از انتخاب رشته تا حدودی افت تحصیلی به نظرم می تونه طبیعی باشه، چون به هر حال دروس تخصصی میشن و یه مقدار مسیر جدید و سخت میشه، اما خب باید با تلاش و برنامه ریزی خوب و یک مشاور خوب این ها رو حل کرد، شما باید اول بررسی کنید دلیل افت تحصیلیتون تا این حد و با توجه به علاقه و تلاشتون چی بوده، و بعد در پی راه حل یا تغییر مسیر باشید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30188
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بخونم یا نخونم؟

با سلام

با توجه به اینکه نوشتید علاقه زیادی به رشته مهندسی مکانیک دارید، خدمتتان عرض کنم که حتما میتونید در این رشته در دانشگاه تحصیل کنید به شرط اینکه کمی همت کنید و فقط دیپلم بگیرید. با توجه با آشنایی که نسبت به این رشته دارم، دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی و علمی کاربردی از اکثر شهرها در این رشته به تعداد زیاد پذیرش دارند. لذا دیپلم بگیرید و فقط در کنکور شرکت کنید. البته اگر دانشگاه خاص رتبه بالایی مد نظرتون هست بایستی دوباره مثل گذشته کاملا تلاشگر باشید و به فکر معدل هم باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد