نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: علاقه بیخود به بعضی رشته ها

1180
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28727
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

علاقه بیخود به بعضی رشته ها

سلام و درود بر دوستان
    یکی از مشکلات تحصیلی که دارم انتخاب رشته است
    روزی به یک رشته علاقه مند میشم و اون هم شاخه های کامپیوتر است!
    اولین بار به تولید چند رسانه ای علاقه مند شدم ولی روز بعد به گرفیک رایانه ای و امروز هم به تصویرسازیی رایانه ای!
    چکار کنم که در انتخاب رشته مصمم باشم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30949
    تشکـر
    104
    تشکر شده 108 بار در 64 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : علاقه بیخود به بعضی رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir490 نمایش پست ها
    سلام و درود بر دوستان
    یکی از مشکلات تحصیلی که دارم انتخاب رشته است
    روزی به یک رشته علاقه مند میشم و اون هم شاخه های کامپیوتر است!
    اولین بار به تولید چند رسانه ای علاقه مند شدم ولی روز بعد به گرفیک رایانه ای و امروز هم به تصویرسازیی رایانه ای!
    چکار کنم که در انتخاب رشته مصمم باشم؟
    سلام شمااول بایدرشته ای انتخاب کنیدک بازارکارخوبی داشته باشه یارشته ای ک مربوط به شغل موردعلاقتون باشه بایدبه اینده فک کنین وتصمیم اشتباه نگیرید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام شما که به چندین رشته علاقه دارید چند چیز و به خاطر بسپارید که تو کدومش استعداد دارید زیر شاخه. هرکدومش مسلما فرق داره ببینید چه درس هایی داره بعد ببین کدوم درس هارو میتونی با علاقه بخونی کددمش نمیتونی

اینده کاری هم حتما در نظر بگیر...

و پیش یه مشاور تحصیلی برو به راحتی میتونه با استعداد یابی بهتون بگه کدومش برای شما بهتره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28727
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی دوست دارم گرافیک رایانه ای بخونم!ولی تمایل ندارم!!چطور این تمایل رو در خودم به وجود بیارم؟؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

برای اینکه بتونی یکی از شاخه های یک رشته ای مثل کامپیوترو انتخاب کنید باید به نکات زیر توجه کنی که البته تجربیات خودم در این زمینه هست که خدمتتون عرض میکنم

اول اینکه باید به اون رشته علاقه داشته باشی یعنی از خوندش لذت ببری . به نظرم به مدت مثلا یه هفته ببین میتونی اون درسو بخونی یا نه . چرا که اون رشته ای که انتخاب میکنی ممکنه همیشه شرایط خوندن ایده ال نباشه مثلا سروصدا یه اتفاق پیش بینی نشده و.. نباید شما رو خوندنش دلسرد کنه بلکه همیشه عاشق علم اموزی و افزایش اطلاعات در اون زمینه باشید

دوم اینکه در اون رشته استعداد یادگیری داشته باشی وخوندش برات راحت باشه واونقدر سخت نباشه که نتونه یادش بگیری (مثلا یکسری درسا حفظیه ولی شما درسای مفهمومی رو بیشتر میتونید بخونید یا بالعکس ) اینو از طریق نمره ای که در کارشناسی یا کارشناسی ارشد ازون درسا میگیری میتونی بفهمی .

سوم اینکه یک رشته هایی هست که به مرور اطلاعاتی که دربارش یاد میگیری قدیمی میشه و هر روز باید اطلاعاتت آپدیت بشه مثله رشته کامپیوتر پس اگر از پیشرفت و به روز بودن اطلاعاتت ناراحت نمیشی و میتونی ایده بدی اون قسمتی انتخاب کن که امکان پیشرفت در اون بیشتره .

چهارم اینکه بازار کارش چه جوریه ؟ اینو فقط از طریق افرادی که این رشته رو خوندن و کارشناسان اموزشی متخصص دراین زمینه میتونی بفهمی که یکسری موسسه هایی هستن که امتحان ارشدو دکترا به صورت ازمایشی میزارن در اون موسسه ها کارشناسان اموزشی هستن که در این زمینه میتونن بهت راهنمایی کنن. (البته لازم نیست حتما در امتحانا و جزوه های اون موسسه استفاده کنی بلکه همون موسسه ها معمولا یک وبسایت هایی دارن که شماره کارشناس ازونجا میتونی تهیه کنی یا در انجمنشون ثبت نام کنی )

ولی گاهی ممکنه همه ی این ویژگیها در اون رشته ای که انتخاب میکنی نباشه مثلا علاقه داشته باشی ولی بازار کار نداشته باشه که به نظر خودم علاقه و استعداد مهمتره
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28727
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    برای اینکه بتونی یکی از شاخه های یک رشته ای مثل کامپیوترو انتخاب کنید باید به نکات زیر توجه کنی که البته تجربیات خودم در این زمینه هست که خدمتتون عرض میکنم

اول اینکه باید به اون رشته علاقه داشته باشی یعنی از خوندش لذت ببری . به نظرم به مدت مثلا یه هفته ببین میتونی اون درسو بخونی یا نه . چرا که اون رشته ای که انتخاب میکنی ممکنه همیشه شرایط خوندن ایده ال نباشه مثلا سروصدا یه اتفاق پیش بینی نشده و.. نباید شما رو خوندنش دلسرد کنه بلکه همیشه عاشق علم اموزی و افزایش اطلاعات در اون زمینه باشید

دوم اینکه در اون رشته استعداد یادگیری داشته باشی وخوندش برات راحت باشه واونقدر سخت نباشه که نتونه یادش بگیری (مثلا یکسری درسا حفظیه ولی شما درسای مفهمومی رو بیشتر میتونید بخونید یا بالعکس ) اینو از طریق نمره ای که در کارشناسی یا کارشناسی ارشد ازون درسا میگیری میتونی بفهمی .

سوم اینکه یک رشته هایی هست که به مرور اطلاعاتی که دربارش یاد میگیری قدیمی میشه و هر روز باید اطلاعاتت آپدیت بشه مثله رشته کامپیوتر پس اگر از پیشرفت و به روز بودن اطلاعاتت ناراحت نمیشی و میتونی ایده بدی اون قسمتی انتخاب کن که امکان پیشرفت در اون بیشتره .

چهارم اینکه بازار کارش چه جوریه ؟ اینو فقط از طریق افرادی که این رشته رو خوندن و کارشناسان اموزشی متخصص دراین زمینه میتونی بفهمی که یکسری موسسه هایی هستن که امتحان ارشدو دکترا به صورت ازمایشی میزارن در اون موسسه ها کارشناسان اموزشی هستن که در این زمینه میتونن بهت راهنمایی کنن. (البته لازم نیست حتما در امتحانا و جزوه های اون موسسه استفاده کنی بلکه همون موسسه ها معمولا یک وبسایت هایی دارن که شماره کارشناس ازونجا میتونی تهیه کنی یا در انجمنشون ثبت نام کنی )

ولی گاهی ممکنه همه ی این ویژگیها در اون رشته ای که انتخاب میکنی نباشه مثلا علاقه داشته باشی ولی بازار کار نداشته باشه که به نظر خودم علاقه و استعداد مهمتره
    گرافیک رایانه ای بازارکار خوبی داره و یادگیری اش هم آسان هست.ولی من جواب سوال ام رو نگرفتم!چطور باید تمایل رو در خودم به وجود بیارم که برم رشته گرافیک رایانه ای؟علاقه هه رو دارم ولی تمایل نه!

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط amir490 نمایش پست ها
    گرافیک رایانه ای بازارکار خوبی داره و یادگیری اش هم آسان هست.ولی من جواب سوال ام رو نگرفتم!چطور باید تمایل رو در خودم به وجود بیارم که برم رشته گرافیک رایانه ای؟علاقه هه رو دارم ولی تمایل نه!
    با مطالعه بیشتر با شناخت بیشتر اون رشته هر چه اطلاعات دریک زمینه ای بیشتر باشه اعتماد به نفست بیشتر میشه
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد