نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: شوهر دروغگو

1439
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26895
    تشکـر
    55
    تشکر شده 91 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

Unhappy شوهر دروغگو

سلام بچه ها .امید وارم حالتون خوب باشه .
    من نمیدونم اخه چرا اینقدر بهم دروغ میگه .حتی بعد از اون قضیه دروغکی مسافرت رفتنش که کلی هم پشیمون بود از این که راستشو بهم نگفته بازم عبرت نگرفته .
    دیشب قرار بود با هم بریم بیرون بعد از یک هفته که من همش تو خونه بودم و اونم حتی واسه ناهار خونه نمیومد .....
    ساعت نزدیکای 7 شب بهم پیام داد و با کلی معذرت خواهی گفت میشه فردا بریم بیرون؟ منم بهش گفتم باشه عزیزم مشکلی نیست .کارت طول میکشه امشب ؟
    اما اون دیگه جواب این سوالمو نداد .جالب اینجاست انلاین بود اما جواب منو نمیداد .به خودم گفتم حتما دستش بنده که نمیتونه جواب بده .
    نیم ساعت بعدش زنگ زد گفت پدر یکی از دوستاش تصادف کرده و بیمارستانه و میخوان واسه تصادف شهادت نامه امضا کنه که یکم طول میکشه منم گفتم خب موردی نیست منتظرت میمونم .
    ساعت 10:30 اومد خونه خیلی هم منو تحویل گرفت و ......(اینم بماند که من ساعت 1 شب خوابم برد و اقا ساعت 4:30 صبح اومد تو رخت خواب ...طبق معمول کلش بازی )
    امروز صبح که گوشیشو برداشتم تا واسه خودم عکس بفرستم پیامای دوستشو دیدم دقیقا همون ساعتی که داشت به منم پیام میداد و معذرت خواهی میکرد واسه به هم خوردن قرارمون داشته با دوستش برنامه باغ میریخته .و تو حرفاش اسم یه محله رو تو شهرمون اورده که اون محله همش خلافکارا هستن .گفته "من میرم فلان محله میگیرم و میام ". اخه اونجا چی میخواسته بگیره؟
    هنوز خوابه نمیدونم چطور باهاش صحبت کنم .نمیخوام فک کنه من خرم و نمیفهمم . خیلی شده این طوری منو پیچونده ولی من رو خودم نیاوردم .دیگه دارم اعتمادمو نسبت بهش از دست میدم .اخه چرا اینقدر دروغ ؟؟؟؟؟خسته شدم دیگه ... شما بگید چیکار کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19934
    تشکـر
    120
    تشکر شده 49 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : شوهر دروغگو

سلام
    ادمایی ان که به بقیه دروغ میگن باهوش و خبره نیستن بلکه اونقدر نامردن که بقیه رو سده فرض میکنن این خیلی مسله مهمیه چراا بایه مشاوره صحبت نمیکنی؟تاکی میخاد اینجوری بپیچونتت ؟
    مگه ازدواج کردن اینه ؟مگه شما مادرو پدرشی اونم یه پسر شیطون که والدینشو میپیچونه تا با رفیقاش باشه ؟
    ببخشید ولی شوهر شما تاهلش رو نپذیرفته دستش رو روووو نکن با مشاور مشورت کن و قدم به قدم راهکاراشو پیش ببر

3. کاربران زیر از مازیاری بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30949
    تشکـر
    104
    تشکر شده 108 بار در 64 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رها75 نمایش پست ها
    سلام بچه ها .امید وارم حالتون خوب باشه .
    من نمیدونم اخه چرا اینقدر بهم دروغ میگه .حتی بعد از اون قضیه دروغکی مسافرت رفتنش که کلی هم پشیمون بود از این که راستشو بهم نگفته بازم عبرت نگرفته .
    دیشب قرار بود با هم بریم بیرون بعد از یک هفته که من همش تو خونه بودم و اونم حتی واسه ناهار خونه نمیومد .....
    ساعت نزدیکای 7 شب بهم پیام داد و با کلی معذرت خواهی گفت میشه فردا بریم بیرون؟ منم بهش گفتم باشه عزیزم مشکلی نیست .کارت طول میکشه امشب ؟
    اما اون دیگه جواب این سوالمو نداد .جالب اینجاست انلاین بود اما جواب منو نمیداد .به خودم گفتم حتما دستش بنده که نمیتونه جواب بده .
    نیم ساعت بعدش زنگ زد گفت پدر یکی از دوستاش تصادف کرده و بیمارستانه و میخوان واسه تصادف شهادت نامه امضا کنه که یکم طول میکشه منم گفتم خب موردی نیست منتظرت میمونم .
    ساعت 10:30 اومد خونه خیلی هم منو تحویل گرفت و ......(اینم بماند که من ساعت 1 شب خوابم برد و اقا ساعت 4:30 صبح اومد تو رخت خواب ...طبق معمول کلش بازی )
    امروز صبح که گوشیشو برداشتم تا واسه خودم عکس بفرستم پیامای دوستشو دیدم دقیقا همون ساعتی که داشت به منم پیام میداد و معذرت خواهی میکرد واسه به هم خوردن قرارمون داشته با دوستش برنامه باغ میریخته .و تو حرفاش اسم یه محله رو تو شهرمون اورده که اون محله همش خلافکارا هستن .گفته "من میرم فلان محله میگیرم و میام ". اخه اونجا چی میخواسته بگیره؟
    هنوز خوابه نمیدونم چطور باهاش صحبت کنم .نمیخوام فک کنه من خرم و نمیفهمم . خیلی شده این طوری منو پیچونده ولی من رو خودم نیاوردم .دیگه دارم اعتمادمو نسبت بهش از دست میدم .اخه چرا اینقدر دروغ ؟؟؟؟؟خسته شدم دیگه ... شما بگید چیکار کنم؟

سلام من جات بودم الان توخواب خفش میکردم والااااااااااا
    امضای ایشان
    بچه بودیم،
    دخترا عاشق عروسک بودن
    و پسرا عاشق مردهای قوی.
    بزرگ که شدیم، دخترا عاشق مردای قوی شدن و پسرا عاشق عروسکها!

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30949
    تشکـر
    104
    میزان امتیاز
    8

در زندگی زناشویی اعتماد جوهره ی زندگی است و اگر دروغ باعث شود که این اعتماد از طرفین سلب شود در آن صورت زندگی با همسر دروغگو اصلا خوشایند نیست. ممکن است شما بارهای اول که دروغ می‌گوید چندان عکس‌العمل خاصی نشان ندهید اما بعد از مدتی، کم‌کم نسبت به او بی‌اعتماد می‌شوید یا گاهی با او به تندی و با عصبانیت برخورد کنید. بسیاری از زنان نمی‌توانند متوجه شوند چرا همسرشان به آن‌ها دروغ می‌گوید درحالی‌که آن‌ها با او با صداقت و درستی تمام رفتار می‌کنند و تمام زندگی‌شان را وقف او کرده‌اند. آن‌ها انتظار دارند که همسرشان فرد قابل اعتماد زندگی‌شان باشد. چند راه مختلف برای برخورد و رفتار کردن با همسری که راست نمی‌گوید وجود دارد . اگر می‌خواهید او را اصلاح کنید قبل از اینکه زندگی‌تان را تلخ کنید این چند مورد را درنظر بگیرید. خانم‌های زیادی هستند که وقتی همسرشان مدام به آن‌ها دروغ می‌گوید احساس می‌کنند که دیگر در ذهن‌شان احترامی برای او قائل نیستند، اگر شما هم جزو همین افراد هستید می‌توانید قبل از اینکه تمام احترام خود را نسبت به او از دست بدهید با خود فکر کنید. به راستی چرا بعضی افراد دروغ می‌گویند؟ تا بتوانید با واقع‌بینی بیشتری او را درک کنید. دروغ گفتن معمولا از سنین کم در کودکی آغاز می‌شود، حتی یک کودک 2 ساله نیز می‌تواند به راحتی دروغ بگوید اما زمانی که کودک به اهمیت حرف‌ها و لغات پی می‌برد و می‌فهمد که بعضی از حرف‌ها می‌توانند چه تاثیر خارق‌العاده‌ای داشته باشند به‌طور آگاهانه شروع به دروغ گفتن می‌کنند. دروغ گفتن همیشه به این معنا نیست که فرد می‌خواهد به کس دیگری آسیب برساند اما ممکن است گاهی این نتیجه نامطلوب پیش بیاید. بعضی از افراد دروغ می‌گویند چون می‌خواهند خودشان را ثابت کنند درواقع دروغ گفتن برای آن‌ها نوعی رفتار دفاعی است، کودک طی مراحل رشد، متوجه می‌شود که دروغ می‌تواند او را از بسیاری از عصبانیت‌هاو تنبیه‌های پدرو مادر یا اطرافیان حفظ کند. همچنین اگر بخواهیم مثبت نگاه کنیم؛ با دروغ می‌توان دوستان را حفظ کرد یا حتی عزیزی را با هدیه غیرقابل پیش‌بینی غافلگیر کرد. مثلا؛ ممکن است خیلی از ما درباره لباس دوست‌مان به دروغ بگوییم که زیباست درحالی‌که عقیده داریم آن لباس واقعا زشت است. همچنین خیلی ازما در مصاحبه‌های شغلی نیز برای بالا بردن شانس استخدام‌مان دروغ می‌گوییم. ما به فرزندان‌مان هم دروغ می‌گوییم به آن‌ها قول می‌دهیم که اگر شام‌شان را بخورند یک بستنی جایزه می‌گیرند اما سپس کاری می‌کنید که کودک‌مان بستنی را فراموش کند چون برای به مغازه رفتن خیلی خسته هستیم. شاید 2 طرف مقصر هستند وابسته به ماست که مشخص کنیم در زندگی‌مان دروغ گفتن تا چه حد مجاز است و تا کجا نیست. مثلا یکی از حالت‌ها و اتفاق‌هایی که شاید در زندگی خیلی از زن و شوهرها پیش بیاید این است که مثلا شوهر می‌گوید تا یک ساعت دیگر خانه است ولی این یک ساعت کجا و خانه رسیدن او کجا! در این مواقع اگرچه همسر شما خودش متوجه می‌شود که زمان خانه ‌آمدن خود را خیلی درست نگفته اما از طرف دیگر او دوست دارد در همان زمانی که به شما گفته‌است به خانه برسد اما تلاش او برای عمل کردن به حرفش چندان کافی نیست و در نتیجه حرف و عمل او 2 تا می‌شود. در این حالت شما می‌توانید به این موضوع از 2 زاویه نگاه کنید و از یک نظر می‌توانید فکر کنید که همسر شما توانایی چندانی در برنامه‌ریزی ندارد و نمی‌تواند کارهای خود را به درستی تنظیم کند و از نظر دیگر می‌توانید این طور به موضوع نگاه کنید که همسرتان فردی دروغگو است که بیش از حد سرش به کار گرم است. شما کدام را بیشتر می‌پسندید ؟ به‌نظرتان کدام برخورد مناسب‌تر است؟ این امر بسیار مهم است که بدانید در به‌وجود آمدن رفتاری چون دروغ در یک زندگی زناشویی ممکن است 2 طرف مقصر باشند. بعضی‌دروغ ها را می‌شود زیر سبیلی رد کرد اگر همسر شما تا به حال بیش از چندبار به شما گفته ‌باشد برای ورزش به باشگاه می‌رود ولی در واقع به جای رفتن به باشگاه به خانه یکی از دوستانش برود، این امر ممکن است شما را کمی ناراحت کند اما احتمالا مشکل خیلی بزرگی در زندگی ایجاد نمی‌کند. زن و شوهرها باید قبول کنند گاهی دروغ گفتن یک نفر و انعطاف پذیری طرف دیگر درباره آن دروغ می‌تواند تنش کمتری در زندگی آن‌ها ایجاد کند و در نتیجه خانه آن‌ها آرامش بیشتری داشته ‌باشد. البته گاهی نیز این دروغ‌ها می‌تواند آنقدر بزرگ باشد که یکی از طرفین طاقت تحمل آن‌ها را از دست بدهد. در بعضی موارد دروغ گفتن می‌تواند تبدیل به یک مشکل کاملا پیچیده شود و طرفین را کاملا درگیرخود کند، بعضی از افراد وقتی دروغ می‌شنوند احساس می‌کنند دیگر نمی‌توانند با آن دروغ کنار بیایند و اعتماد آن‌ها کاملا از بین می‌رود. اگر شما نیز جزو چنین افرادی هستید باید به‌دنبال یک راه‌حل برای دروغگویی باشید. اینگونه راه‌حل‌ها به شما یاد می‌دهند که بهترین رفتار و ابراز احساسات در این موارد باید چگونه باشد. wife-a-liar(1) پیش‌بینی کنید، بعد شروع کنید قبل از این که بخواهید درباره دروغگویی همسرتان با او حرف بزنید بسیار مهم است که حسابی فکر کنید و پاسخ‌های او را پیش‌بینی کنید. اگر به جواب‌های احتمالی او فکر نکنید به‌طور حتم نمی‌توانید به درستی با او صحبت کنید و گفت‌وگوی ثمربخشی نخواهید داشت. اول از همه سعی کنید، واکنش و تمام جواب‌های احتمالی او را با توجه به شرایط حدس بزنید، در این حالت وقتی با او شروع به صحبت می‌کنید و مثلا او در جواب شما می‌گوید الف، شما می‌دانید که در مقابل این جواب باید چه عکس‌العملی داشته‌باشید یا وقتی جواب او ب یا ج یا… است شما می‌دانید چه رفتاری باید نشان دهید و بهترین تصمیم چیست. خودتان را آماده کنید که حقیقتی را به شما بگوید که شما دوست ندارید بشنوید. او ممکن است چیزهایی به شما بگوید که برای‌تان سخت است. خودتان را آماده‌سازید که حتی بتوانید تصمیم‌های سخت نیز بگیرید. این را درنظر داشته‌باشید که یک همسر دروغگو می‌تواند چیزی به شما بگوید که غافلگیر شوید مثل این‌که او شغل دومی دارد که شما نمی‌دانید یا به خاطر انجام کاری از شما شرم دارد یا. . . در انتهای صحبت نیز باید کاملا تمام حدها را برای هم مشخص کنید و به او بگویید که در چه جاهایی اصلا مجاز نیست که دروغ بگوید. اگر بعضی از دلیل‌های همسرتان شما را قانع کرد، به‌طور روشن و واضح به او بگویید که‌حرف‌های او را قبول دارید. بهتر است چند بار به او فرصت دهید که خود را اصلاح کند. آیا شما همسرتان را دروغگو می‌کنید؟ نمی‌توان گفت که یک شوهر دروغگو نسبت به احساسات همسرش بی‌اعتناست. در حقیقت ممکن است او به دلیل بعضی از رفتارهای همسرش تبدیل به یک فرد دروغگو شده. ممکن است برای یک مرد چند‌بار پیش بیاید که به خاطر گفتن یک جمله و کلمه یا به خاطر گفتن جایی که رفته یا به خاطر ملاقاتی که داشته مورد مواخذه قرار گرفته وکار به دعوا کشیده است. گاهی ممکن است وقتی مردی بعداز بیرون رفتن ـ با چند تا از دوستانش برای یک یا 2 ساعت ـ به خانه برگشته از طرف همسرش بسیارسرزنش شده است و زن گفته که چقدر از دوستان او بدش می‌آید. ابراز عقیده‌ای صادقانه و ساده درباره خانواده زن یا یکی از ایرادهای او می‌تواند باعث دعوا و گریه و گفتن کلمات تلخ شود و چند ساعت وقت 2 طرف را بگیرد و. . . . در همین حالت‌هاست که دروغ گفتن برای مردان تبدیل می‌شود به راهی برای حفظ شخصیت، ایجاد آرامش و دوستی در خانواده. مرد می‌تواند اینگونه با خود فکر کند که من ترجیح می‌دهم، درباره کارهایم دروغ بگویم تا آنکه بخواهم کاری را که دوست دارم کنار بگذارم در همین حالت‌هاست که زن می‌تواند شوهرش را تبدیل به فردی دروغگو کند. بنابراین بهترین راه‌حل برای اینکه شوهرتان دیگر دروغ نگوید این است که شرایطی را در خانه فراهم کنید که دیگر او مجبور به دروغ گفتن نشود. اگر زن و شوهر بتوانند کمی یکدیگر را آزاد بگذارند و هر کدام به دیگری اجازه دهد که آن‌طور زندگی کند که دوست دارد، به مرور تبدیل به 2 دوست می‌شوند و دیگر لزومی ندارد به هم دروغ بگویند. به‌طور کلی باید گفت، هر فردی احتیاج دارد تا فضایی برای نفس کشیدن داشته‌باشد و وقتی این فضا فراهم شود، دروغ گفتن متوقف می‌شود. وقتی زنی به شوهرش اعتماد کامل دارد و مطمئن است که شوهر به او دروغ نمی‌گوید، مسلما رفتار دیگری خواهد داشت و در مقابل مردی هم که احساس کند همسرش به او اطمینان و اعتماد دارد از هر کاری که آرامش زندگی را به هم بزند، پرهیز می‌کند. اگر می‌خواهید رفتارتان را تغییر دهید باید بدانید، تغییر رفتار زمان‌بر و سخت است و تاثیربخشی این تغییر رفتارها نیز مدتی طول می‌کشد، شما نمی‌توانید در یک شب شوهر دروغگوی‌تان را تغییر دهید.
    امضای ایشان
    بچه بودیم،
    دخترا عاشق عروسک بودن
    و پسرا عاشق مردهای قوی.

6. کاربران زیر از saraha بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26895
    تشکـر
    55
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saraha نمایش پست ها
    خیلی دلم میخواد .دلم میخواد داد بزنم و دعوا همه ی حرفامو بهش بگم اما هیچوقت همچین کاری نکردم
    اخه چرا من که همیشه باهاش رو راست بودم . از محبت هیچی واسش کم نزاشتم .یعنی اینقدر بیرون رفتن با من واسش تنفر انگیزه که خودش به دوستش پیام میده برنامه میریزه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30949
    تشکـر
    104
    میزان امتیاز
    8

[QUOTE=رها75;204622]خیلی دلم میخواد .دلم میخواد داد بزنم و دعوا همه ی حرفامو بهش بگم اما هیچوقت همچین کاری نکردم
    اخه چرا من که همیشه باهاش رو راست بودم . از محبت هیچی واسش کم نزاشتم .یعنی اینقدر بیرون رفتن با من واسش تنفر انگیزه که خودش به دوستش پیام میده برنامه میریزه[/Q

بایدکاری کنی ک وقتی کناره توعه بهش خوش بگذره ایشون هنوز تو حال وهول مجردی سیرمیکنه
    امضای ایشان
    بچه بودیم،
    دخترا عاشق عروسک بودن
    و پسرا عاشق مردهای قوی.

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26895
    تشکـر
    55
    میزان امتیاز
    9

[QUOTE=saraha;204623]
    نقل قول نوشته اصلی توسط رها75 نمایش پست ها
    خیلی دلم میخواد .دلم میخواد داد بزنم و دعوا همه ی حرفامو بهش بگم اما هیچوقت همچین کاری نکردم
    اخه چرا من که همیشه باهاش رو راست بودم . از محبت هیچی واسش کم نزاشتم .یعنی اینقدر بیرون رفتن با من واسش تنفر انگیزه که خودش به دوستش پیام میده برنامه میریزه[/Q

بایدکاری کنی ک وقتی کناره توعه بهش خوش بگذره ایشون هنوز تو حال وهول مجردی سیرمیکنه
    به جون خودم تمام تلاشمو می کنم که بهترین شب واسش بشه .حتی وقتی با هم میریم بیرون اینقد میخندیم و خوش میگذرونیم که خودش بهم میگه عزیزم وقتی که با هم میایم بیرون خیلی بهم خوش میگذره ومنم هم بهش میگم و هم نشون میدم که وقتی باهاشم خیلی خوشم .حتی بهم میگه جمعه ها اگه من حوصله نداشتم منو به زور ببر بیرون چون خیلی حالم خوب میشه ....
    در ضمن اینم بگم من اصلا به زور کاریو انجام نمیدم وقتی دوس نداشته باشه .فقط بهش پیشنهاد میدم اگه موافقی امشب بریم بیرون .حتی خودمم شام درست میکنم .کیک درست میکنم .و همه خوراکی برمیدارم ...کلا هیچ وقت بلند باهاش حرف نزدم .دعوا نکردم . اما نمیدونم چرا همچین میکنه .
    خب درسته میدونسته که اگه بگه میخوام با دوستام برم بیرون من ناراحت میشم .اما منم حق دارم منی که حتی از خونوادم زدم اومدم دارم باهاش زندگی میکنم .
    اما ترسم از دوستای نابابش هست تو اون محله همش خرید و فروش مواد و مشروب هست اخه اونجا چی میخواسته بگیره؟

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30949
    تشکـر
    104
    میزان امتیاز
    8

[quote=رها75;204628]

به جون خودم تمام تلاشمو می کنم که بهترین شب واسش بشه .حتی وقتی با هم میریم بیرون اینقد میخندیم و خوش میگذرونیم که خودش بهم میگه عزیزم وقتی که با هم میایم بیرون خیلی بهم خوش میگذره ومنم هم بهش میگم و هم نشون میدم که وقتی باهاشم خیلی خوشم .حتی بهم میگه جمعه ها اگه من حوصله نداشتم منو به زور ببر بیرون چون خیلی حالم خوب میشه ....
    در ضمن اینم بگم من اصلا به زور کاریو انجام نمیدم وقتی دوس نداشته باشه .فقط بهش پیشنهاد میدم اگه موافقی امشب بریم بیرون .حتی خودمم شام درست میکنم .کیک درست میکنم .و همه خوراکی برمیدارم ...کلا هیچ وقت بلند باهاش حرف نزدم .دعوا نکردم . اما نمیدونم چرا همچین میکنه .
    خب درسته میدونسته که اگه بگه میخوام با دوستام برم بیرون من ناراحت میشم .اما منم حق دارم منی که حتی از خونوادم زدم اومدم دارم باهاش زندگی میکنم .
    اما ترسم از دوستای نابابش هست تو اون محله همش خرید و فروش مواد و مشروب هست اخه اونجا چی میخواسته بگیره؟

واقعا نمیدونم چی بگم حتما بامشاوره تماس بگیرین بایدزودترجلوگیری کنین تا دیرنشده.عزیزم غصه نخور تلاشتوبکن شوهرت به کمکت نیاز داره الان داغه نمیفهمه دوستای ناباب زندگی میسوزونن
    امضای ایشان
    بچه بودیم،
    دخترا عاشق عروسک بودن
    و پسرا عاشق مردهای قوی.

11. کاربران زیر از saraha بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)