نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اعتیاد شوهر

1513
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31437
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اعتیاد شوهر

با عرض سلام و خسته نباشید
    من در آذر ماه 94 با همسرم عهد کردم و در خرداد ماه 95 عروسی کردیم و به علت اینکه همسرم در خارج زندگی میکردند من هم مجبور به مهاجرت از ایران شدم همسر من از آشنايان بود و من از یک سال قبل از عقد با او دوست بودم و در مدت دوستی ما هر روز ساعت ها با هم در تماس بودیم تا اینکه همسرم برای دیدن من به ایران آمد و از من خواستگاری کرد تا اینکه یک روز به من گفت من گل مصرف میکنم وقتی من این نوضوع را فهمیدم خیلی ناراحت شدم و گفتم جواب من برای ازدواج با تو منفی است اما اون گفت من معتاد نیستم من فقط تفریحی مصرف میکنم و اگر تو با مصرف اون مشکل داری من دیگر نمیکشم و گفت تو از خیلی چیزها برای ازدواج ما با هم گذشتی من هم از این دست میکشم و قول میدهم که دیگر هیچ وقت نکشم ما خیلی همدیگر را دوست داشتیم من با وجود مخالفت خانواده ام بخاطر اون از درس و کار و خانواده و دوستان و خیلی چیزهای دیگه دل کندم و با ازدواج کردم و مهاجرت کردم الان دو ماه و نیم است که من به به خارج آمده ام اما حالا متوجه شده ام که اون در اینجا علف میکشد و زیر قول خود زد من واقعا نميدونم چکار کنم لطفا من را راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اعتیاد شوهر

نقل قول نوشته اصلی توسط درج نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید
    من در آذر ماه 94 با همسرم عهد کردم و در خرداد ماه 95 عروسی کردیم و به علت اینکه همسرم در خارج زندگی میکردند من هم مجبور به مهاجرت از ایران شدم همسر من از آشنايان بود و من از یک سال قبل از عقد با او دوست بودم و در مدت دوستی ما هر روز ساعت ها با هم در تماس بودیم تا اینکه همسرم برای دیدن من به ایران آمد و از من خواستگاری کرد تا اینکه یک روز به من گفت من گل مصرف میکنم وقتی من این نوضوع را فهمیدم خیلی ناراحت شدم و گفتم جواب من برای ازدواج با تو منفی است اما اون گفت من معتاد نیستم من فقط تفریحی مصرف میکنم و اگر تو با مصرف اون مشکل داری من دیگر نمیکشم و گفت تو از خیلی چیزها برای ازدواج ما با هم گذشتی من هم از این دست میکشم و قول میدهم که دیگر هیچ وقت نکشم ما خیلی همدیگر را دوست داشتیم من با وجود مخالفت خانواده ام بخاطر اون از درس و کار و خانواده و دوستان و خیلی چیزهای دیگه دل کندم و با ازدواج کردم و مهاجرت کردم الان دو ماه و نیم است که من به به خارج آمده ام اما حالا متوجه شده ام که اون در اینجا علف میکشد و زیر قول خود زد من واقعا نميدونم چکار کنم لطفا من را راهنمایی کنید

یا باید به این رابطه پایان بدید و یا باید رفتار ایشون رو تحمل کنید

راه سوم اینه که کمک کنید ایشون ترک کنه که تا ارداده خودش در کار نباشه تلاشهای شما همگی بی فایده است

زندگی با همسر معتاد، چه زن چه مرد، مشکلات خاص خودش را دارد. با این ‌حال و با طرح چند پرسش می‌توان به این نتیجه رسید که آیا می‌توان به ادامه زندگی با زن یا مرد معتاد امیدوار بود یا خیر؟ اولین پرسش این است که این فرد آیا کسی است که بتواند ترک کند؟ تصمیم به انجام چنین کاری دارد و به اصطلاح مرد این کار است یا فقط حرفش را می‌زند؟ خانواده و زن و بچه‌اش برایش مهم هستند؟ یا خانواده چندان برایشان مهم نیست و تلاش چندانی برای ترک مواد نمی‎کند؟ مدت زمان مصرفش چقدر است؟ چه نوع موادی مصرف می‌کند؟ تزریقی است؟
    برای امیدوار بودن به یک فرد معتاد باید به چند عامل توجه کرد. اگر زن یا مرد معتاد شخصیتی خانواده‌مدار داشت و زن و بچه‌اش برایش مهم بود، ویژگی خلقی آرام‌تری داشت، دست بزن نداشت، میزان موادی‌‎ که مصرف می‌کند کم است، نوع مواد مخدر مصرفی‌اش از جنس شیشه، کراک و هروئین نیست و حاضر است به کمپ برود و مواد را ترک کند، می‌توان امیدوار بود به یک زندگی سالم و به آغوش گرم خانواده بازگردد، اما اگر فرد معتاد مدت زمان زیادی است که موادمخدر مصرف می‌کند، از موادمخدر صنعتی همچون شیشه و کراک استفاده می‌کند، میزان مصرفش زیاد است، از نظر شخصیتی ضعیف است، ادامه زندگی با او همراه با تنش و مشکلات است، به کرات تصمیم گرفته به کمپ برود و ترک کند، اما موفق به ترک نشده یا حاضر نیست برای ترک به کمپ برود.
    با نشانه‌های گفته شده روی این فرد نمی‌توان به عنوان شریک زندگی حساب کرد و به اعتقاد من بهتر است از او جدا شد، زیرا ادامه زندگی با تنش همراه خواهد بود.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : اعتیاد شوهر

کلا زندگی با آدمهای معتاد خیلی سخته ، و تا خود طرف نخواد مطمنا ترک نمی کنه ، به نظر من اگه نمی تونید با این شرایطش کنار بیاید بهتره جدا شید ، چون آدمهای معتاد خیلی کم پیش میاد که ترک کنن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد