نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: مشکل جهیزیه

1687
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31631
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل جهیزیه

بابام برشکسته شده و تموم سرمایشو از دست داده و بدهیو وام زیادی داره...تو این وضع من عقدکرده هستم..و چهار ماه دیگه عروسیمه...سعی کردم منطقی باشم و چون عاشق پدرومادرمم انتظاری ازشون نداشته باشم خودمو به ده ملیون وام ازدواجی که قرار بود بگیرم قانع کردم گفتم من با این مقدارم کلی چیزای خوشگل می تونم بگیرمو می تونم خلاق باشمو مدیریت کنم تا با همش جهیزیمو بگیرم...با این که هیچ منبع درآمدی ندارم قرار گذاشتم شده با تایپه شبانه روزی قسطشو خودم بدم...
    خودمو با این چیزا دلگرمو خوشحال کرده بودم
    تا اینکه یکی از وامای بابام که ضامنش داییم بود به مامانم فشار آورد اونم بابامو تو فشار گذاشته که باید هرطور شده این ده ملیون وامو حداقل تصفیه کنه
    بابام بیچاره تو بد وضعیه دیگه نمیتونه به کسی رو بزنه و خلاصه تو فشاره شدیدیه..
    همش خدا خدا می کردم از ده ملیون وام ازدواج من انتظاری نداشته باشه آخه خیلی براش زحمت کشیدم تا بیاد تو حسابم...
    اما چیزی که ازش می ترسیدم اتفاق افتاد...
    با کلی مقدمه چینی ازم خواست به مدت بیست روز این پولو بش قرض بدم
    با اینکه دلم نمیخواد به بابام بی اعتماد باشم و اصلا در این مورد چیزی به روش نیاوردم...مطمئنم این پول از حسابم بیرون بره دیگه برنمی گرده...نه اینکه بابام بد باشه...اما وقتی الان ده تومن جور نمیشه بیست روز دیگه هم قرار نیست معجزه بشه!!!
    اما نمی تونم بش نه بگم...ینی اول گفتم ولی بعد که ناراحتیو فشارو تو چشماش دیدم پشیمون شدم...با اینکه با مهربونی گفت اشکال نداره ولی بیشتر از اینکه پول نداشتن ناراحتش کنه اینکه حتی دختره خودشم بش اعتماد نداره داقونش می کرد...واسه همین با اینکه تو دوراهی بزرگی بودم...وجدانم می گفت خدایی نکرده زبونم لال پسفردا یه اتفاقی واسه بابام بیوفته من چجوری خودمو می بخشم که حتی از محبته دخترانم محرومش کردم....و نهایتا بدونه اینکه در جریانه غمگین بودنم قرارش بدم بش گفتم هرجور صلاح می دونی و هر موقع خواستی بگو این پولو بریم دربیاریم از حساب....
    ولی هنوز دستام واسه این کار می لرزه آخه این انصاف نیست منم گناه دارم این ده ملیون تمومه چیزیه که دارم ...بماند که باید شبانه روز تایپ کنم تا قسطشو بدم
    من نمی دونم باید چیکار کنم....این دو راهی واقعا سخته ...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    تشکر شده 171 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : جهیزیه یا کمک کردن به پدر

نقل قول نوشته اصلی توسط maryammaryam نمایش پست ها
    بابام برشکسته شده و تموم سرمایشو از دست داده و بدهیو وام زیادی داره...تو این وضع من عقدکرده هستم..و چهار ماه دیگه عروسیمه...سعی کردم منطقی باشم و چون عاشق پدرومادرمم انتظاری ازشون نداشته باشم خودمو به ده ملیون وام ازدواجی که قرار بود بگیرم قانع کردم گفتم من با این مقدارم کلی چیزای خوشگل می تونم بگیرمو می تونم خلاق باشمو مدیریت کنم تا با همش جهیزیمو بگیرم...با این که هیچ منبع درآمدی ندارم قرار گذاشتم شده با تایپه شبانه روزی قسطشو خودم بدم...
    خودمو با این چیزا دلگرمو خوشحال کرده بودم
    تا اینکه یکی از وامای بابام که ضامنش داییم بود به مامانم فشار آورد اونم بابامو تو فشار گذاشته که باید هرطور شده این ده ملیون وامو حداقل تصفیه کنه
    بابام بیچاره تو بد وضعیه دیگه نمیتونه به کسی رو بزنه و خلاصه تو فشاره شدیدیه..
    همش خدا خدا می کردم از ده ملیون وام ازدواج من انتظاری نداشته باشه آخه خیلی براش زحمت کشیدم تا بیاد تو حسابم...
    اما چیزی که ازش می ترسیدم اتفاق افتاد...
    با کلی مقدمه چینی ازم خواست به مدت بیست روز این پولو بش قرض بدم
    با اینکه دلم نمیخواد به بابام بی اعتماد باشم و اصلا در این مورد چیزی به روش نیاوردم...مطمئنم این پول از حسابم بیرون بره دیگه برنمی گرده...نه اینکه بابام بد باشه...اما وقتی الان ده تومن جور نمیشه بیست روز دیگه هم قرار نیست معجزه بشه!!!
    اما نمی تونم بش نه بگم...ینی اول گفتم ولی بعد که ناراحتیو فشارو تو چشماش دیدم پشیمون شدم...با اینکه با مهربونی گفت اشکال نداره ولی بیشتر از اینکه پول نداشتن ناراحتش کنه اینکه حتی دختره خودشم بش اعتماد نداره داقونش می کرد...واسه همین با اینکه تو دوراهی بزرگی بودم...وجدانم می گفت خدایی نکرده زبونم لال پسفردا یه اتفاقی واسه بابام بیوفته من چجوری خودمو می بخشم که حتی از محبته دخترانم محرومش کردم....و نهایتا بدونه اینکه در جریانه غمگین بودنم قرارش بدم بش گفتم هرجور صلاح می دونی و هر موقع خواستی بگو این پولو بریم دربیاریم از حساب....
    ولی هنوز دستام واسه این کار می لرزه آخه این انصاف نیست منم گناه دارم این ده ملیون تمومه چیزیه که دارم ...بماند که باید شبانه روز تایپ کنم تا قسطشو بدم
    من نمی دونم باید چیکار کنم....این دو راهی واقعا سخته ...

سلام بابت اتفاقی که افتاده خیلی ناراحت شدم

خب الان شما گفتین هر طور صلاح میدونین

پدرتون هم میدونه که شما به این پول نیاز داری

داییت باید تو این شرایط کمی تحمل میکرد مادر ت باید پدرت درک کنه

بنظرم صبر کن ببین پدرت چی میگه

یه سوال نامزدتون چطور ادمیه به اینکه مشکل مالی پیدا کردین چه واکنشی نشون میده ؟
    امضای ایشان
    ​یا علی

3. کاربران زیر از masoume بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31631
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

میگن مرد بودن سخته ولی به خدا زن بودنم کم از اون سخت نیست...به نظر می رسه دو تا مرد پشتمن با اینکه خدارو شکر می کنمو عاشقه هردوشونم ولی خیلی تنهام ...چون همش باید وانمود کنم ناراحت نیستم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31631
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume نمایش پست ها
    سلام بابت اتفاقی که افتاده خیلی ناراحت شدم خب الان شما گفتین هر طور صلاح میدونین پدرتون هم میدونه که شما به این پول نیاز داری داییت باید تو این شرایط کمی تحمل میکرد مادر ت باید پدرت درک کنه بنظرم صبر کن ببین پدرت چی میگه یه سوال نامزدتون چطور ادمیه به اینکه مشکل مالی پیدا کردین چه واکنشی نشون میده ؟
    داییمم مشکلات خودشو داره جوونه و تازه زندگیشو شروع کرده از حقوقش کم می کنن خب....بماند که اون اصلا از مشکلاته ما خبر نداره و ما به شدت با سیلی صورتمونو سرخ نگه داشتیم..ممنون به خاطر همدردیتون...همسرم خیلی آدمه خوبیه و داره شبانه روز زحمت می کشه تا هرچی زودتر خونه بگیره و زندگیمونو شروع کنیم و نه به صورته کامل ولی کم و بیش در جریانه مشکلاته مالیمون هست و همش به من میگه تو نگران هیچی نباش من در مورد جهیزیه هیچ انتظاری ازت ندارم ولی قطعا منظورش این نیست که دیگه ده تومن وامم هیچی نگیرم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    تشکر شده 171 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    8

داییمم مشکلات خودشو داره جوونه و تازه زندگیشو شروع کرده از حقوقش کم می کنن خب....بماند که اون اصلا از مشکلاته ما خبر نداره و ما به شدت با سیلی صورتمونو سرخ نگه داشتیم..ممنون به خاطر همدردیتون...همسرم خیلی آدمه خوبیه و داره شبانه روز زحمت می کشه تا هرچی زودتر خونه بگیره و زندگیمونو شروع کنیم و نه به صورته کامل ولی کم و بیش در جریانه مشکلاته مالیمون هست و همش به من میگه تو نگران هیچی نباش من در مورد جهیزیه هیچ انتظاری ازت ندارم ولی قطعا منظورش این نیست که دیگه ده تومن وامم هیچی نگیرم

خب با این وضع شما واقعا شرایط سختی دارین

مطمئنا پدرتون دست خالی نمیفرستن شمارو خونه بخت

ان شاالله مشکلتون حل بشه

دل پدرتون رو نش************ین
    امضای ایشان
    ​یا علی

7. کاربران زیر از masoume بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31631
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تو بد وضعیم چند بارم پول دستی ازم گرفته ...منم از رو کادوهای عقدم بهش می دم...مامانم که واسه خونه پول نیاز داره به بابام می گه بابامم به من میگه منم نمی تونم به مامانم بگم...چون اگه بش بگم اونم میزه به بابام اعتراض می کنه که از من نگیره اونوقت دعوا تو دعوا میشه و مشکلات چند برابر ...واقعا خستم...جنگیدن با زندگی برام سخته ...میگن با آرامش ترین جای دنیا خونه و خونواده و همسر آدمن ولی واقعا آرامشی که من تو خونه و پیش همسرم دارم مثله آتیشه زیر خاکستره

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

تو بد وضعیم چند بارم پول دستی ازم گرفته ...منم از رو کادوهای عقدم بهش می دم...مامانم که واسه خونه پول نیاز داره به بابام می گه بابامم به من میگه منم نمی تونم به مامانم بگم...چون اگه بش بگم اونم میزه به بابام اعتراض می کنه که از من نگیره اونوقت دعوا تو دعوا میشه و مشکلات چند برابر ...واقعا خستم...جنگیدن با زندگی برام سخته ...میگن با آرامش ترین جای دنیا خونه و خونواده و همسر آدمن ولی واقعا آرامشی که من تو خونه و پیش همسرم دارم مثله آتیشه زیر خاکستره
    عزیزم توکل کن به خدا

مطمئن باش این آزمون هست برای تو

من مطمئنم اگه دل پدرت رو شاد کنی خدا جوری شادت میکنه که خودت باورت نشه چطور جهیزیه ات جور شد

من میدونم واقعا خیلی سخته

ما هم یه بار تو همچین شرایطی بودیم

با اینکه پدرم وضع مالیه خوبی داره اما یه سال مجبور شدیم همه طلاهامون رو بفروشیم

من وقتی به پدرم النگوهامو دادم گفت تو نمیخواد بدی همینا کافیه

ولی میدونستم کافی نیست

و به پدرم گفتم این النگوها رو برداره من بعدا هم میتونم بهترشو داشته باشم

پدرم برداشت

ولی من دیدم تو چشماش

دیدم غرورشو و نگرانیشو که چطور دلش میلرزه

میخواستم اون لحظه دنیا تموم بشه اما پدرم ناراحت نباشه

الان خیلی وقت از اون موقه میگذره خدا رو شکر همه چی خوب شد

منم الان النگو خریدم درسته با اینکه اصلا هم نمیپوشمشون

ولی خوشحالم اون لحظه پدرم رو درک کردم

هیچوقت روی پدرت رو زمین نذار هیچوقت

همسرت هم اگه واقعا دوستت داره که میگی داره پس درکت میکنه

میتونی براش توضیح بدی و عروسیت رو عقب بندازی

ولی من مطمئنم تو توکل کنی به خدا، خدا خودش به بهترین شکل جوابت رو میده

من خودم گذاشتم جای تو

من به جات بودم پولمو میدادم به بابام حتی اگه همسرم ترکم میکرد!

نمیدونم شاید حرف من درست هم نباشه و فقط نظر شخصی من هست

کما اینکه من امسال ارشد دانشگاه بین الملل قبول شدم اما نرفتم

میدونم پدرم پولشو بهم میده

اما اینو هم میدونم خرج های مهمتر از دانشگاه من هم هست

با اینکه امسال مجبور شدم عینک بزنم انقد که درس خوندن به چشمام فشار آورده بود

تو برای رضای خدا پدرت رو خوشحال کن، همون کسایی که خداوند انقد سفارششون رو به ما کرده

مطمئن باش خدا بی اجرت نمیذاره

یادت بیار که وقتی خیلی بچه بودی پدر و مادرت از چیزای خواستنی خودشون میزدن تا برای تو بهترین ها رو بخرن

سرزنششون نکن و بی چشم داشت بهشون ببخش

10. 4 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24128
    تشکـر
    833
    تشکر شده 326 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    9

من هم تو اين شرايط بودم پدرم يك كارمند ساده بود
    ما دو تا خواهر پشت هم عقد كرديم در عرض يك ماه
    من به خاطر شرايط پدرم تمام جهيزيه ام رو خودم با چنرغاز حقوقي كه مي گرفتم خريدم و از اون طرف نصف جهيزيه خواهرم و هم خودم خريدم
    بدون هيچ اعتراض و چشم داشت و انتظار بازگشتي ولي به عينه تو زندگيم ديدم خدا چه جاهايي دستم و گرفت
    تو تو بدترين شرايط دل پدرت و شاد كردي من ايمان دارم چون واسم بارها اتفاق افتاده من ايمان دارم خدا لطفت و بي جواب نمي زاره
    باور كن من نفسم از جاي گرم بلند نمي شه
    من هم تا خرخره تو قرض و بدهي افتادم ولي هيچ وقت ناشكري خدا رو نكردم
    حسرت پولي كه به خواهر و پدرم دادم و نخوردم
    واسه همين خدا هزار برابرش و تو اين مدت بهم از طريق هاي مختلف داد
    من مطمئنم خدا گره كارت و باز مي كنه
    چون تو زندگي وقتي دل پدر و مادرت و شاد كني خدا دلت و شاد مي كنه
    من بهش ايمان دارم
    بازم خدا رو شكر كه شوهرت ادم با درك و فهمي هستش
    از ته دل راضي باش كه دست پدرت و گرفتي باور كن خدا دستت رو مي گيره
    بهش ايمان داشته باش

12. کاربران زیر از مري موجي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام گلم
    ی چیزی میگم ناراحت نشین
    برین موسسه خیریه و وضع تون را براشون توضیح بده اونا کمک میکنن و بهت وام میدن واسه خرید کالا و ی جایی معرفی تون میکنن ک برین قسطی وسیله ضروری زندگی را بخرین و قسطش را کم کم بدین
    و پول وام ازدواج را بابات گرفت بهش بگو ک قسطش هم خودش کم کم بده چون شما جای دیگه قسط دارین
    مطمینا این کمترین کاری ک پدرتون میتونه بکنه.

فرستاده شده از GT-I9105ِ من با Tapatalk

14. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل جهیزیه

در این مورد مادرتون میتونه کمک کنه و اگر به صلاح ندونه مانع این کار بشه

چون خودتون بهتر از هر کسی میدونید چه اتفاقی افتاده و اگر پول رو بدید و یا ندید چی رخ خواهد داد

پس در این مورد از ایشون کمک بگیرید ... از یک واسطه خانوادگی که میتونه شرایط رو از دو طرف خوب درک کنه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

16. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31631
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    در این مورد مادرتون میتونه کمک کنه و اگر به صلاح ندونه مانع این کار بشه

چون خودتون بهتر از هر کسی میدونید چه اتفاقی افتاده و اگر پول رو بدید و یا ندید چی رخ خواهد داد

پس در این مورد از ایشون کمک بگیرید ... از یک واسطه خانوادگی که میتونه شرایط رو از دو طرف خوب درک کنه
    اجباری در کار نیست که من بخوام از مادرم یا کس دیگه ای که مانع بشه یا وساطت کنه ..!!!!

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31631
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    عزیزم توکل کن به خدا

مطمئن باش این آزمون هست برای تو

من مطمئنم اگه دل پدرت رو شاد کنی خدا جوری شادت میکنه که خودت باورت نشه چطور جهیزیه ات جور شد

من میدونم واقعا خیلی سخته

ما هم یه بار تو همچین شرایطی بودیم

با اینکه پدرم وضع مالیه خوبی داره اما یه سال مجبور شدیم همه طلاهامون رو بفروشیم

من وقتی به پدرم النگوهامو دادم گفت تو نمیخواد بدی همینا کافیه

ولی میدونستم کافی نیست

و به پدرم گفتم این النگوها رو برداره من بعدا هم میتونم بهترشو داشته باشم

پدرم برداشت

ولی من دیدم تو چشماش

دیدم غرورشو و نگرانیشو که چطور دلش میلرزه

میخواستم اون لحظه دنیا تموم بشه اما پدرم ناراحت نباشه

الان خیلی وقت از اون موقه میگذره خدا رو شکر همه چی خوب شد

منم الان النگو خریدم درسته با اینکه اصلا هم نمیپوشمشون

ولی خوشحالم اون لحظه پدرم رو درک کردم

هیچوقت روی پدرت رو زمین نذار هیچوقت

همسرت هم اگه واقعا دوستت داره که میگی داره پس درکت میکنه

میتونی براش توضیح بدی و عروسیت رو عقب بندازی

ولی من مطمئنم تو توکل کنی به خدا، خدا خودش به بهترین شکل جوابت رو میده

من خودم گذاشتم جای تو

من به جات بودم پولمو میدادم به بابام حتی اگه همسرم ترکم میکرد!

نمیدونم شاید حرف من درست هم نباشه و فقط نظر شخصی من هست

کما اینکه من امسال ارشد دانشگاه بین الملل قبول شدم اما نرفتم

میدونم پدرم پولشو بهم میده

اما اینو هم میدونم خرج های مهمتر از دانشگاه من هم هست

با اینکه امسال مجبور شدم عینک بزنم انقد که درس خوندن به چشمام فشار آورده بود

تو برای رضای خدا پدرت رو خوشحال کن، همون کسایی که خداوند انقد سفارششون رو به ما کرده

مطمئن باش خدا بی اجرت نمیذاره

یادت بیار که وقتی خیلی بچه بودی پدر و مادرت از چیزای خواستنی خودشون میزدن تا برای تو بهترین ها رو بخرن

سرزنششون نکن و بی چشم داشت بهشون ببخش
    ممنونم تقریبا با حرفاتون مطمئن شدم به بابام کمک کنم ولی یه مسئله ی بزرگ وجود داره اونم اینه که باور کنین تنها دلیلم برای اینکه تا حالا کمک نکردم ،خودخواهی و خودم نبوده
    من اگه نخواستم بدم به خاطر خودشونم بوده ....اوایل برشکستگی که بابام به خاطره یه فشاره دیگه ماشینمونو برد فروخت هیشکی هیچی نگفت....بعد از چند وقت بابام می گفت من اون موقع تو فشار بودم و اونقد قدرت تحلیل نداشتم...ای کاش شما مانع می شدین تا اینجوری ماشینو ندم ارزون بره و الانم بدون وسیله بمونیم....الانم می ترسم همین بشه ینی بعدا که موقع رفتن من به خونه ی خودم برسه بابام بگه ای کاش بم نمی دادی و شرمندم بشه ...اینه که من موندم....اگه بدم....هیچی ندارم و معلوم نیست از کجا باید قسطاشو بیارم....و معلومم نیست آیندمو عروسیم چجور میشه...هرچند شوهرم خیلییی خوبه و من اگه با یه چمدونم برم خونش هیچی نمیگه ولی این دلیل نمیشه که من سواستفاده کنم ....قطعا تا حداقل جهیزیرو نخرم وارد زندگی نمیشم....اگه بدم شرمنده ی بابام نمیشم و این احساسو بهش میدم که تو برام مهمتر از همه چی هستی
    ولی ممکنه بعدا پشیمون بشه و شرمنده ی من ....به اضافه ی اینکه قرار نیست با این ده تومن مشکلات ما حل شه....ما حداقل هفتاد هشتاد تومن بدهی داریم بدون هیچ سرمایه ای ...به خدا اگه می دونستم قراره با این ده تومن مشکلات مالی خونوادم حل شه اصلا ذره ای به فکر خرید جهیزیم نمی افتادم

19. 2 کاربران زیر از maryammaryam بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

ممنونم تقریبا با حرفاتون مطمئن شدم به بابام کمک کنم ولی یه مسئله ی بزرگ وجود داره اونم اینه که باور کنین تنها دلیلم برای اینکه تا حالا کمک نکردم ،خودخواهی و خودم نبوده
    من اگه نخواستم بدم به خاطر خودشونم بوده ....اوایل برشکستگی که بابام به خاطره یه فشاره دیگه ماشینمونو برد فروخت هیشکی هیچی نگفت....بعد از چند وقت بابام می گفت من اون موقع تو فشار بودم و اونقد قدرت تحلیل نداشتم...ای کاش شما مانع می شدین تا اینجوری ماشینو ندم ارزون بره و الانم بدون وسیله بمونیم....الانم می ترسم همین بشه ینی بعدا که موقع رفتن من به خونه ی خودم برسه بابام بگه ای کاش بم نمی دادی و شرمندم بشه ...اینه که من موندم....اگه بدم....هیچی ندارم و معلوم نیست از کجا باید قسطاشو بیارم....و معلومم نیست آیندمو عروسیم چجور میشه...هرچند شوهرم خیلییی خوبه و من اگه با یه چمدونم برم خونش هیچی نمیگه ولی این دلیل نمیشه که من سواستفاده کنم ....قطعا تا حداقل جهیزیرو نخرم وارد زندگی نمیشم....اگه بدم شرمنده ی بابام نمیشم و این احساسو بهش میدم که تو برام مهمتر از همه چی هستی
    ولی ممکنه بعدا پشیمون بشه و شرمنده ی من ....به اضافه ی اینکه قرار نیست با این ده تومن مشکلات ما حل شه....ما حداقل هفتاد هشتاد تومن بدهی داریم بدون هیچ سرمایه ای ...به خدا اگه می دونستم قراره با این ده تومن مشکلات مالی خونوادم حل شه اصلا ذره ای به فکر خرید جهیزیم نمی افتادم
    درک میکنم

واقعا سخته انتخاب کردن تو اینجور دو راهی ها

امیدوارم بتونید بهترین تصمیم رو بگیرید

نه شما شرمنده ی پدرتون بشید و نه پدرتون شرمنده ی شما

دعا میکنم به خوبی گره باز بشه از مشکلتون

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31631
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام گلم
    ی چیزی میگم ناراحت نشین
    برین موسسه خیریه و وضع تون را براشون توضیح بده اونا کمک میکنن و بهت وام میدن واسه خرید کالا و ی جایی معرفی تون میکنن ک برین قسطی وسیله ضروری زندگی را بخرین و قسطش را کم کم بدین
    و پول وام ازدواج را بابات گرفت بهش بگو ک قسطش هم خودش کم کم بده چون شما جای دیگه قسط دارین
    مطمینا این کمترین کاری ک پدرتون میتونه بکنه.

بابام اگه می تونست قسطشو بده که قسطای وامی که داییم ضامنش بود رو هم انباشته نمی شد....البته زبونا می گه من می دم ....همین الانشم میگه ده ملیونرم ندی بازم وظیفه ی منه قسطاشو بدم....ولی عملا از پسش برنمیاد فعلا....ما حدوده 4 تومن درآمد داریم....و حدود 6 تومن قسطه هفتاد هشتاد تومن وامو....ینی منفی دو ملیون درآمد!!!یه همچین وضعیتی داریم....
    با این حساب حتی اگه موسسه ی خیریه ای هم وجود داشته باشه که بدون دنگو فنگهای اداریو صد تا شاهدو نوبت دهیو از این مسائل قسطی بم وسایل بده بازم من به هیچ عنوان از پس این قسطو اون قسط رو هم برنمیام...
    اونوقت با خودم فکر می کنم این همه دغدغه بکشم که چی؟ که جهیزیه جور کنم برم خونه ی خودم که چی؟ که باعث آرامش بیشتر زندگی شوهرم بشم...؟
    در صورتی که اگه شوهرم بفهمه وسایل خونش از موسسه ی خیریه اومده،له میشه و همون یه ذره آرامشیم که داشته از بین میره....
    ببخشید حرفام بیشتر جنبه ی دردو دل داره با خودم الان مسئله ی من واقعا جهیزیه نیست فقط موندم دادن این پول به بابام کار درستیه یا نه با توجه به اینکه امکان داره بعدا پشیمون شه این پولو از من گرفته و با توجه به اینکه این ده ملیون هیچ دردیو دوا نمی کنه...

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

خوب پس بهش نده
    بهش بگو ک بابا این ده میلیون مشکل تو را کامل حل نمیکنه اما مشکل جهیزیه منو کامل حل میکنه.

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    خوب پس بهش ندهبهش بگو ک بابا این ده میلیون مشکل تو را کامل حل نمیکنه اما مشکل جهیزیه منو کامل حل میکنه.فرستاده شده از GT-I9105ِ من با Tapatalk
    با 10 میلیون چه جهیزیه ای میشه اخه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    با 10 میلیون چه جهیزیه ای میشه اخه
    خودش میگه میتونه با ده میلیون ی جهیزیه ساده بخره
    میشه اما خیلی ساده و وسایل ضروری

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

با گوشی اپ کردم رو عکس کلیک کنید
    تا در اندازه بزرگتر مشاهده بشه
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

26. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست عزیزم
    به نظر من قبل از هر کاری باید با پدرتون و خانواده صحبت کنید و بهشون وضعیت رو بگید و بگید که به خاطر خانواده حاضر هستید این مبلغ رو پرداخت کنید اما از طرفی هم نمی تونید که بدون جهیزیه ازدواج کنید و خانواده همسرتون هم انتظاراتی دارن.
    به نظر من مشکل مالی حل می شه و شکی نیست تا یکی دو سال دیگه ممکنه اصلا اثری از این چند ده میلیون بدهی نباشه. اما جهیزیه نبردن تا همیشه تو ذهن شما و همسرتون و خانوادش می مونه.
    بهتره درست فکر کنید و تصمیم بگیرید . درسته که پدرتون رو با این کار خوشحال می کنید اما باید حواستون باشه که موجبات سرافکندگی ایشون و خودتون رو برای بعد فراهم نکنید.
    موفق باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)