نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: باغ وحش انسانی

2587
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

باغ وحش انسانی

تاجر "موریس میتر" در حال نمایش بومیان امریکای جنوبی در باغ وحش بین المللی پاریس فرانسه، 1889 .
    این بومیان بی نوا را تاجران فرانسوی ؛ در سال 1899 از دولت های استعماری اسپانیایی زبان آرژانتین و شیلی خریداری کرده و جهت نمایش در باغ وحش به اروپا منتقل نمودند.
    در سال "1886" حدود 3000 نفر از قبیله "Selknam" در جنوب شیلی و آرژانتین در حال زندگی بودند.اما این قبیله مورد تهاجم گسترده سفیدپوستان قرار گرفت و عده بسیاری از آنها کشته،یا برای نمایش در سیرک به اروپا منتقل شدند تا جایی که در سال 1974 آخرین بازمانده از آنها درگذشت و نسلشان بصورت رسمی منقرض گشت.
    با اینکه در میان این بومیان منتقل شده به باغ وحش کودکان نیز وجود داشتند اما تقریبا هیچکدام از آنها موفق به بازگشت به سرزمین مادری نشدند و درهمان اروپا مردند.

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست mvz7_bb.jpg  
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

2. 4 کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : باغ وحش انسانی

دردناک ترین قسمتش اینجاست همچین جوامعی یا چنین تاریخچه و گذشته‌ای برای کشوری چون ایران با تاریخچه‌ای درخشان و بسیار آدمیزادانه تر، ادعای تمدن و انسانیت کنن، و ملت ما هم تحت تأثیر فرهنگ! و باورهای ناباورانشون قرار بگیرن...
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

4. 5 کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط unbroken نمایش پست ها
    به نظرم این نشون میده که ما انسان ها برا انسانیت چقد زجر کشیدیم ...اولش اینا رو نابود کردیم جوری که دیگه هیچ کس یادش نمونده....بعدش جنبش مارتین لوتر کینگ آمریکایی علیه نژادپرستی....همه اینا نشون میده که ما انسان ها چه درجات سختی رو برا انسان شدن رفتیم...الان همه چیز بهتر شده....و مطمئنن بهتر میشه....به قول مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش سیاهپوستان آمریکا تو دهه 60:من رویایی دارم.....که برفراز تپه های سرسبز می سی سی پی آمریکا ما ناقوس خوش آهنگ کلیسای صلح رو میشنویم.....
    آره من مطمئنم یه روز تمام دنیا به یه دهکده کوچبک سرسبز زیبا تبدیل میشه و اونروز همه ما از هر نژادی،دینی،جنسیتی،فرهنگی ....دور هم میشینیم و هم دیکه رو دوس داریم....و دقیقن همون موقع موعود ما از آسمان پایبن میاد و تک تک ما رو در آغوش میگیره و به ما افتخار میکنه...
    فقط باید نفرت رو بذاریم کنار و همدیگه رو خیلی دوس داشته باشیم.....
    چون از نظر من همه چیز خوشبینانه اس....وقتی اینجور چیزا رو میبینم به این نتیجه رسیدم ما آدما این مراحل رو گذروندیم پس بقیش رو هم میتونیم ......
    البته من خودم خیلی به سر گرمی و سرگرمی سازی علاقه دارم و خیلی مطالب ازشون خوندم.....اینا رو باید به حساب 1نادانی مردم اون زمان که اینقد از این چیزا استقبال میکردن 2عشق سرگرمی سازها به اینکه بقیه رو سرگرم کنن که به نظر من چیز بدی نیس فقط راهش رو غلط انتخاب کرده..
    به قول چارلی چابلین نابغه سینما:شما فقط زمانی به قدرت نیاز دارین که بخواین کار مخربی انجام بدین وگرنه برا بقیه کارها عشق کافیه
    سلام عزیزم
    حرفات کاملا درست و مشخصه که کلی مطالعه داری مرسی برای توضیح هایی که دادی .
    اره ما تا اینجا اومدیم ازین جا به بعدم میتونیم. الان انسانیت جور دیگه ای داره لکه دار میشه و اون جنگ هاست. جنگ هایی که شروع و باعث و بانیش همون حکومت آمریکاست.
    درسته با ارزش ترین چیز دوست داشتن هم تو دنیاست من خودم خیلی دوستان مجازی سابقم اتییست بودن و دوسشون داشتم ولی سیاست های دنیا بر روی حسادت بنا شده متاسفانه و جنگ همه اش از سر حسادته...
    به امید اون روز رویایی...
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

6. کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    تشکر شده 552 بار در 347 پست
    میزان امتیاز
    8

عجب
    امضای ایشان
    هروقت زمین خوردی،دست کم چیزی از زمین بردار

8. 2 کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد