نمایش نتایج: از 1 به 24 از 24

موضوع: پیدا کردن همسر مورد علاقه

3309
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31803
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پیدا کردن همسر مورد علاقه

سلام

من پسرم ۲۸ سالمه راستش از زمانی که یادم میاد شدیدا احساساتی بودم یعنی کافی بود یک دختر بم ۲ ثانیه نگاه کنه تا من هفته ها بش احساس علاقه و دوست داشتن داشته باشم
    تو دانشگاه پیش میومد که دختری ازم خوشش بیاید ولی من هیچ وقت اعتماد به نفسش رو نداشتم با کسی رابطه برقرار کنم خیلی خجالتی بودم و سر به زیر از طرفی شرایط مالی خانواده ام به صورتی نبود که اگر قصد ازدواج داشته باشم بتونن کاری کنن برام
    خوب به هر صورتی بود تا الان این حس رو درون خودم کشتم و سعی کردم به ازدواج و اینکه احساس به کسی داشته باشم فکر نکنم

ولی الان حدود ۱ سال هست بهتر شدم دیگه سر به زیر نیستم خیلی دیگه خجالتی نیستم ولی هنوز اعتماد به نفس کافی ندارم از نظر مالی هم شرایطم خیلی خیلی خوب شده و راحت از پس هزینه خرید خونه و ماشین بر میام ولی مشکلی که الان دارم اینه که من چون برنامه نویس کامپیوترم معمولا کارم پشت کامپیوتره و محیط کار یا اجتماع نیست خوب تو این شرایط چطور با دخترهای دیگه آشنا بشم که بخوام با کسی ارتباط بر قرار کنم؟

فقط چند مورد:
    ۱- من هرگز حاضر نیستم بگم مامانم بره واسم زن پیدا کنه یا فامیل اصلا با این مورد موافق نیستم من باید قبلش با طرفم آشنا بشم مطمئن شم به درد هم میخوریم و عقایدمون یکیه
    ۲- هرگز حاضر نیستم تو خیابون اگر از کسی خوشم اومد برم جلو شماره بدم جدا از مساله اعتماد به نفس اصلا این کار رو در شان خودم نمیبینم
    ۳- اینترنتی هم به نظرم درست نیست آدم با کسی آشنا بشه به ۱۰۰۱ دلیل که خودتون احتمالا میدونید

خوب به نظرتون چیکار کنم؟ کجا برم با دختر های دیگه آشنا بشم؟
    خودم فکر کردم برم کلاس زبان ثبت نام کنم به این بهانه زمینه داشته باشم با کسی آشنا بشم ولی خوب شانس ندارم ثبت نام میکنم بعد میبینم همه هم کلاسی هام از دم سیبیل کلفتن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : از کجا همسر مورد علاقه خودم را پیدا کنم؟

سلام
    به نظر من بهترین کار همون خانواده است . اینجوری راجع بهش فکر نکنید ببینید اگر مادر شما دختری رو برای شما انتخاب کنه مسلما کسی رو انتخاب می کنه که از نظر خانوادگی خوب هستند و به خانواده شما می خورن و دیگه اینکه حداقلها رو داره حتما. در مورد آشنایی هم نامزدی و واسه همین چیزا گذاشتن یه مدت بدون اینکه به کسی بگید رفت و آمد کنید ببینید اگه خوب بودن بعد عقد کنید.
    نه به کسی تو خیابون میشه اعتماد کرد و نه به دوستی که تو اینترنت باشه و یا اصلا تو محیط های دیگه . چون به نظر من مهمترین ویژگی هر فرد خانوادش هستند که باید دیده بشن و از قدیم گفتن مادر و ببین دختر رو بگیر.
    مطلب دیگه هم اینه که اگه مادرتون و یا خانواده کسی رو براتون در نظر بگیرن برقراری ارتباط بین اونا و ایجاد دوستی بینشون خیلی راحتتره براتون و زیاد درگیره این روابط نمی شید.
    در ضمن باز هم اگه دوست ندارید می تونید خودتون از بین اقوام و آشنایان یه دختر انتخاب کنید و بهشون بگید که برن خواستگاری.
    موفق باشید.

3. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : از کجا همسر مورد علاقه خودم را پیدا کنم؟

برای انتخاب همسر آینده خود، ابتدا باید او را ملاقات كنید. امكان ملاقات در دانشكده دوران تحصیل، محل كار، معرفی از طریق دوستانتان، اماكن عمومی و ... حاصل می گردد. بهترین مكان مناسب جایی است كه شما بتوانید با افراد مشابه خودتان برخورد كنید. كسی كه طبق خواسته های شما باشد.
    چند مسأله زیر را جدی بگیرید

1 - انتخاب یك خویشاوند و دوست خانوادگی نزدیك به عنوان نامزد احتمالی
    شما و خانواده هایتان سالهاست كه همدیگر را می شناسید و از نقاط ضعف و قوت هم اطلاع دارید. و این شروعی قابل اعتماد و امن است و بستگی به خود شما دارد كه آیا این نوع ازدواج را دوست دارید یا نه.

2 - آشنایی و ازدواج دو همكار
    به هم علاقه مند شدن دو همكار در محیط كار باید تا زمان اعلام نامزدی مخفی بماند تا مشكلاتی پیش نیاید و در شما احساس شرمندگی و گناه روی ندهد و این موقعی ارزشمند است كه به پیوند مستحكم بیانجامد.

3 - همدیگر را خوب بشناسید
    با چند معاشرت كوتاه دست به ازدواج نزنید، چون این معاشرت های کوتاه از نظر بعد احساسی بر شما تأثیر می گذارد و این مسأله می تواند مانع شناخت دو نفر از یكدیگر می شود.

4 - مراقب سن باشید
    هر چقدر مسن تر شوید بیشتر نگران موفقیت رابطه ها هستید و سخت تر كسی پیدا می شود، پس مواظب بالا رفتن سن خود باشید و برای انتخاب شریک زندگی تان، وسواس گونه رفتار نکنید. به جای آن ایده آل ها و شرایط مناسب خود را بررسی کرده و در صورتی که طرف مقابل بیشتر شرایط را داشت، به او پیشنهاد ازدواج دهید.

5 - به عقل خودتان اتکا نکنید
    از مشورت خانواده ها در انتخابتان استفاده کنید. نظر دوستان صادق و خیرخواهتان را بپرسید و اگر لازم بود نزد مشاور ازدواج بروید تا مطمئن شوید انتخاب درستی داشته اید.

6 - در رابطه تان دقت کنید
    حرف زدنتان همراه با فكر و آگاهی باشد ولی گفت و گو های مهم را نباید در یك جشن تولد یا سینما از مسافت دور یا پای تلفن بیان كنید بلكه باید در رفت و آمدهای خانوادگی یا ملاقات های دوران خواستگاری بیان کنید.

7 - شیفته نشوید
    در روزهای اولی که احساس می کنید همسر مورد نظر را انتخاب کرده اید، ممکن است آنقدر شیفته باشید که خیلی از ایرادهای او را نبینید. این دوران، وقت عمل کردن و نهایی کردن قول و قرارهای ازدواج نیست. به جای آن به خودتان فرصت دهید تا طرف مقابل را بشناسید و او را به شکل واقعی ببینید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 5 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : پیدا کردن همسر مورد علاقه

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1234567 نمایش پست ها
    سلام

من پسرم ۲۸ سالمه راستش از زمانی که یادم میاد شدیدا احساساتی بودم یعنی کافی بود یک دختر بم ۲ ثانیه نگاه کنه تا من هفته ها بش احساس علاقه و دوست داشتن داشته باشم
    تو دانشگاه پیش میومد که دختری ازم خوشش بیاید ولی من هیچ وقت اعتماد به نفسش رو نداشتم با کسی رابطه برقرار کنم خیلی خجالتی بودم و سر به زیر از طرفی شرایط مالی خانواده ام به صورتی نبود که اگر قصد ازدواج داشته باشم بتونن کاری کنن برام
    خوب به هر صورتی بود تا الان این حس رو درون خودم کشتم و سعی کردم به ازدواج و اینکه احساس به کسی داشته باشم فکر نکنم

ولی الان حدود ۱ سال هست بهتر شدم دیگه سر به زیر نیستم خیلی دیگه خجالتی نیستم ولی هنوز اعتماد به نفس کافی ندارم از نظر مالی هم شرایطم خیلی خیلی خوب شده و راحت از پس هزینه خرید خونه و ماشین بر میام ولی مشکلی که الان دارم اینه که من چون برنامه نویس کامپیوترم معمولا کارم پشت کامپیوتره و محیط کار یا اجتماع نیست خوب تو این شرایط چطور با دخترهای دیگه آشنا بشم که بخوام با کسی ارتباط بر قرار کنم؟

فقط چند مورد:
    ۱- من هرگز حاضر نیستم بگم مامانم بره واسم زن پیدا کنه یا فامیل اصلا با این مورد موافق نیستم من باید قبلش با طرفم آشنا بشم مطمئن شم به درد هم میخوریم و عقایدمون یکیه
    ۲- هرگز حاضر نیستم تو خیابون اگر از کسی خوشم اومد برم جلو شماره بدم جدا از مساله اعتماد به نفس اصلا این کار رو در شان خودم نمیبینم
    ۳- اینترنتی هم به نظرم درست نیست آدم با کسی آشنا بشه به ۱۰۰۱ دلیل که خودتون احتمالا میدونید

خوب به نظرتون چیکار کنم؟ کجا برم با دختر های دیگه آشنا بشم؟
    خودم فکر کردم برم کلاس زبان ثبت نام کنم به این بهانه زمینه داشته باشم با کسی آشنا بشم ولی خوب شانس ندارم ثبت نام میکنم بعد میبینم همه هم کلاسی هام از دم سیبیل کلفتن
    انگیزتون برای کلاس زبان رفتن قابل تقدیره

7. کاربران زیر از توسکا2016 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31597
    تشکـر
    26
    تشکر شده 10 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

من که فکر میکنم ازدواج یه بخش مهمش قسمت آدمه و شرایط یه جوری میشه که در نهایت شما نیمه ی گمشده تو پیدا کنی. منم سالها درگیر این موضوع بودم. از نظر من راهش فقط صبر و توکل به خدا و نماز اول وقت که من بهش خیلی اعتقاد دارم

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    تشکر شده 171 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط yekketaz نمایش پست ها
    من که فکر میکنم ازدواج یه بخش مهمش قسمت آدمه و شرایط یه جوری میشه که در نهایت شما نیمه ی گمشده تو پیدا کنی. منم سالها درگیر این موضوع بودم. از نظر من راهش فقط صبر و توکل به خدا و نماز اول وقت که من بهش خیلی اعتقاد دارم

خاستگار من 27 سالشه این ماه میشه 28

تا الان صبر کرد تا خدا کسی که مناسبش هست را سرراهش قرار بده و اون معتقده اون شخص من هستم

الانم با مخالفت خانوادم روبه رو شده

ما خودمون تصمیم میگیریم ولی د ر آخر خداست که اجازه میده اتفاق بیفته یا نه

از آینده کسی خبر نداره

ولی نمیدونم چرا به من میرسه همه چی برعکس میشه
    امضای ایشان
    ​یا علی

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31803
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

اینا که میگید جواب نشد وایسم قسمتم شه؟ بابا ترس تمام وجودم رو گرفته انقدر میترسم ۳۰ سالم بشه هنوز مجرد باشم که نگو از طرفی هم حاضر نیستم با کسی که واقعا احساس بش ندارم ازدواج کنم از طرفی هم هیچ موقعیتی پیدا نمیشه کسی رو بشناسم که بخوام احساس پیدا کنم موندم چیکار کنم یعنی خیلی استرس دارم سر این مسله افسردگی گرفتم باورتون نمیشه مثل این دخترا به جادو جنبل رو آوردم شاید بختم باز بشه

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31803
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

البته یک مشکل خیلی بزرگتر بی فرهنگ بودن دختر های کشور ماست من خیلی مودبانه یک بار از یک خانم تو محیط دانشگاه خواستم بیشتر با هم آشنا بشیم همین هیچی دیگه نگفتم حتی ی نه نگفت و رفت اصلا انگار که من پیازم بعد از باقی پسر ها پرسیدم انگار اکثر دخترا اینجورین و این واقعا منو آزار میده هیچ کجای دنیا دختراش مثل ایران نیستن واقعا آدم کشور های دیگه رو نگاه میکنه واقعا فرهنگ تو رفتار مردمشون موج میزنه

ی بار دیگه هم دم در آسانسور بودم از دختر خانومی که تو آسانسور بود خواستم در آسانسور رو نگه داره که بسته نشه تا کیسه های خریدم رو بزارم تو آسانسور دیدم تا رفتم کیسه رو بیارم سری دکمه آسانسور رو زد و رفت واقعا این پدر مادر های ما ... با دختر تربیت کردنشون

ولی کافی ی دختر بفهمه درآمدم چقدره به حدی بام مهربون برخورد میکنه انگار من پادشاهم

12. کاربران زیر از sina1234567 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21977
    تشکـر
    3
    تشکر شده 26 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام.منم دقیقا مشکل شما رو دارم.یک نکته رو بهت بگم.اصلا اصلابرای دختری خودت جلو نرو.من هم تجربه بدی دارم در این مورد.من هم مثل شا تا الاان اهل هیچ دختر بازی نبودم.چند ماه پیش از یک خانمی که صبح ها میرفتم سر کار و همو بین راه میدیدم خوشم اومد.با هرپزار تا بدبختی براش رفتم جلو و با هر سختی بود مودبانه بهش گفتم من میخام بهم یک فرصتی بدید باهاتون بیشتر اشنا شم اگر صلاح بدنید و اشناییم هم بدون هدف نیست.اصلا نذاشت حرفم تموم شه برگشت گفت برو تا نزدم توی سرت!!!!!حالا من نه چهرم غلط اندازه نه ظاهرم جوری بود برداشت بد بخاد کنه.با لباس رسمی محل کارم رفتم این درخواستم رو گفتم.باور کنید این حرف رو زد دنیا روی سرم خراب شد.کاش محلم نمیداد اصلا تا برگرده وسط خیابون همچین حرفی بزنه!! از خودم بدم اومد.منی تا حالا حتی به کسایی که مشناختمشون پبشنهاد اشنیی نداده بودم حالا به دختره غریبه همچین پیشنهادی دادم اونم برخورد خیلی بدی کرد باهام.عزیز جان این دخترا ارزش ندارن براشون جلو بری.باید همین پسر های ببخشید عوضی همه کاره نصیبشون شه پسهای خوب از سرشون زیادیه.من بعد از اون جریان توبه کردم دیگه برای دختری جلو برم

14. کاربران زیر از captive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31597
    تشکـر
    26
    تشکر شده 10 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

در جامعه ی سنتی که خانواده ها با هم رفت و امد دارند همه چیز سرجاش و درست انجام میشه. از ازدواج بگیر تا نحوه ی مصرف محصولات و کالا و تبادلات اقتصادی و غیره و غیره. اما در جامعه ی مدرن چی؟ هر کی راه خودشو میره

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    میزان امتیاز
    8

البته یک مشکل خیلی بزرگتر بی فرهنگ بودن دختر های کشور ماست من خیلی مودبانه یک بار از یک خانم تو محیط دانشگاه خواستم بیشتر با هم آشنا بشیم همین هیچی دیگه نگفتم حتی ی نه نگفت و رفت اصلا انگار که من پیازم بعد از باقی پسر ها پرسیدم انگار اکثر دخترا اینجورین و این واقعا منو آزار میده هیچ کجای دنیا دختراش مثل ایران نیستن واقعا آدم کشور های دیگه رو نگاه میکنه واقعا فرهنگ تو رفتار مردمشون موج میزنه

ی بار دیگه هم دم در آسانسور بودم از دختر خانومی که تو آسانسور بود خواستم در آسانسور رو نگه داره که بسته نشه تا کیسه های خریدم رو بزارم تو آسانسور دیدم تا رفتم کیسه رو بیارم سری دکمه آسانسور رو زد و رفت واقعا این پدر مادر های ما ... با دختر تربیت کردنشون

ولی کافی ی دختر بفهمه درآمدم چقدره به حدی بام مهربون برخورد میکنه انگار من پادشاهم
    خب این یعنی چی که رفتین به دختر مردم یدفه گفتین که میخوام باهاتون آشناشم؟!!! همین که نزدتتون خیلی بوده
    اگه میخواین با کسی آشنا شید باید یکم رفت و آمد باشه یکم صحبت، اگه حس کردید نظر ایشونم مثبته بعد درخواست بدید، خب طبیعیه که اینجا فرق داره، اینجا دوستی دختر و پسر یا آشناییشون چیز عادی ای نیست، مگر اینکه با اطلاع دو خانواده باشه، دختر خوبی بوده که جوابتونو نداده، دم آسانسور هم حتما اون خانوم تنها تو آسانسور بوده، خب طبیعیه که نخواد با شما تو آسانسور باشه

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط captive نمایش پست ها
    سلام.منم دقیقا مشکل شما رو دارم.یک نکته رو بهت بگم.اصلا اصلابرای دختری خودت جلو نرو.من هم تجربه بدی دارم در این مورد.من هم مثل شا تا الاان اهل هیچ دختر بازی نبودم.چند ماه پیش از یک خانمی که صبح ها میرفتم سر کار و همو بین راه میدیدم خوشم اومد.با هرپزار تا بدبختی براش رفتم جلو و با هر سختی بود مودبانه بهش گفتم من میخام بهم یک فرصتی بدید باهاتون بیشتر اشنا شم اگر صلاح بدنید و اشناییم هم بدون هدف نیست.اصلا نذاشت حرفم تموم شه برگشت گفت برو تا نزدم توی سرت!!!!!حالا من نه چهرم غلط اندازه نه ظاهرم جوری بود برداشت بد بخاد کنه.با لباس رسمی محل کارم رفتم این درخواستم رو گفتم.باور کنید این حرف رو زد دنیا روی سرم خراب شد.کاش محلم نمیداد اصلا تا برگرده وسط خیابون همچین حرفی بزنه!! از خودم بدم اومد.منی تا حالا حتی به کسایی که مشناختمشون پبشنهاد اشنیی نداده بودم حالا به دختره غریبه همچین پیشنهادی دادم اونم برخورد خیلی بدی کرد باهام.عزیز جان این دخترا ارزش ندارن براشون جلو بری.باید همین پسر های ببخشید عوضی همه کاره نصیبشون شه پسهای خوب از سرشون زیادیه.من بعد از اون جریان توبه کردم دیگه برای دختری جلو برم
    خوبتون کرده

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    تشکر شده 113 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    8

خیلی برای پیدا کردنِ عشق
    تلاش نکنید!
    در نهایت عشق شما را پیدا خواهد کرد
    گاهی در غیرقابلِ انتظارترینِ
    راه ها و زمان ها ...

واقعا همینه . یک دوستی دارم مثل شما 28 سالشه برنامه نویسم هست و فقط سرش توی کارش بود . خیلیم دوست داشت یک دختر خوب پیدا کنه . چندتا همکاراش هم زیر نظر داشت ولی مدتی که اخلاقشون را محک میزد خوشش نیومد .

خلاصه رفت کلاس زبان بعد مدتی بهم گفت از استادشون خوشش اومده ولی نمیدونه ازدواج کرده نکرده سنش چقدره و اینا . نمیدونست چطوری جلو بره اخه استاده و یکم ادم براش سخته .

بعد یکم دل دل کردن اخرش اتفاقی تونست سنش را بفهمه که یکسال از خودش کوچکتره . یه روز رفت جلو و باهاش تنها صحبت کرد و قرار گذاشت و اخر هفته دیدش و حرفاشا زد . الانم توی اشنایی بیشترن و همین روزا میره خواستگاری رسمی و ادامه ی ماجرا .

توی محیط های کاری و دانشگاه موقعیت خوبی برای اشنایی های بیشتره ولی نباید همون اول رفت به یکی گفت من ازت خوشم میاد .

همین که مدتی زیر نظر داشته باشیدش و سعی کنید توی رفتار عمومی باهاش اشنا بشید و اونم بیشتر طرفشا بشناسه خودش از طرز نگاه و صحبت میفهمه منظور چیه و بعدش پیشنهاد اشنایی بیشتر قابل هضم تره تا اینکه یکدفعه یکی بره بگه باهم اشنا بشیم طرف فکر بد میکنه اصلا . چون اینجا ایرانه و متاسفانه خودتون میدونید چه خبره نیازی به گفتن نیست .

خود منم اتفاقی با یک دختری اشنا شدم و 3 ماه اول رفتارم کاملا رسمی بود بعدش علاقه ام را گفتم که البته اونم خیلی سخت و بیشتر خودش فهمید تا من بیام بگم چون خیلی اینجور مسائل گفتنش برام سخته d:
    دخترا هم وقتی رفتار رسمی و سنگین و مغرور یک پسر را میبینن بیشتر خوششون میاد . برخورد اولیه خیلی مهمه تا بدونه طرفش چه شخصیتی داره . بعدش کم کم صمیمانه راحت تر میشه .

در نهایت نگران نباشید سن ازدواج رفته بالا کلا . عشق خودش یه روزی یجایی که شاید فکرشم نکنید سرو کلش پیدا میشه .

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31597
    تشکـر
    26
    تشکر شده 10 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

من هم که گفتم قسمت مهم هست به همین دلیل بود. بنده ی خدا شما که همه چیز عالم که دست خودت نیست. شرایط اگر اقتضا کنه اونوقت شما به کسی دوست داری بر میخوری و بخت تون باز میشه. این شرایطه دست شماست مگه؟ که میگی قسمت چیه
    وقتی اعتقاد داشته باشی میتونی این چیزها رو بهتر درک کنی و میبینی که همش درست و معقوله.
    توکل داشته باش به خدا و ازش بخواه همیشه خیلی موثره

نقل قول نوشته اصلی توسط Dev نمایش پست ها
    خیلی برای پیدا کردنِ عشق
    تلاش نکنید!
    در نهایت عشق شما را پیدا خواهد کرد
    گاهی در غیرقابلِ انتظارترینِ
    راه ها و زمان ها ...

واقعا همینه . یک دوستی دارم مثل شما 28 سالشه برنامه نویسم هست و فقط سرش توی کارش بود . خیلیم دوست داشت یک دختر خوب پیدا کنه . چندتا همکاراش هم زیر نظر داشت ولی مدتی که اخلاقشون را محک میزد خوشش نیومد .

خلاصه رفت کلاس زبان بعد مدتی بهم گفت از استادشون خوشش اومده ولی نمیدونه ازدواج کرده نکرده سنش چقدره و اینا . نمیدونست چطوری جلو بره اخه استاده و یکم ادم براش سخته .

بعد یکم دل دل کردن اخرش اتفاقی تونست سنش را بفهمه که یکسال از خودش کوچکتره . یه روز رفت جلو و باهاش تنها صحبت کرد و قرار گذاشت و اخر هفته دیدش و حرفاشا زد . الانم توی اشنایی بیشترن و همین روزا میره خواستگاری رسمی و ادامه ی ماجرا .

توی محیط های کاری و دانشگاه موقعیت خوبی برای اشنایی های بیشتره ولی نباید همون اول رفت به یکی گفت من ازت خوشم میاد .

همین که مدتی زیر نظر داشته باشیدش و سعی کنید توی رفتار عمومی باهاش اشنا بشید و اونم بیشتر طرفشا بشناسه خودش از طرز نگاه و صحبت میفهمه منظور چیه و بعدش پیشنهاد اشنایی بیشتر قابل هضم تره تا اینکه یکدفعه یکی بره بگه باهم اشنا بشیم طرف فکر بد میکنه اصلا . چون اینجا ایرانه و متاسفانه خودتون میدونید چه خبره نیازی به گفتن نیست .

خود منم اتفاقی با یک دختری اشنا شدم و 3 ماه اول رفتارم کاملا رسمی بود بعدش علاقه ام را گفتم که البته اونم خیلی سخت و بیشتر خودش فهمید تا من بیام بگم چون خیلی اینجور مسائل گفتنش برام سخته d:
    دخترا هم وقتی رفتار رسمی و سنگین و مغرور یک پسر را میبینن بیشتر خوششون میاد . برخورد اولیه خیلی مهمه تا بدونه طرفش چه شخصیتی داره . بعدش کم کم صمیمانه راحت تر میشه .

در نهایت نگران نباشید سن ازدواج رفته بالا کلا . عشق خودش یه روزی یجایی که شاید فکرشم نکنید سرو کلش پیدا میشه .

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31597
    تشکـر
    26
    تشکر شده 10 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

جوابتون در پست بالا

اینا که میگید جواب نشد وایسم قسمتم شه؟ بابا ترس تمام وجودم رو گرفته انقدر میترسم ۳۰ سالم بشه هنوز مجرد باشم که نگو از طرفی هم حاضر نیستم با کسی که واقعا احساس بش ندارم ازدواج کنم از طرفی هم هیچ موقعیتی پیدا نمیشه کسی رو بشناسم که بخوام احساس پیدا کنم موندم چیکار کنم یعنی خیلی استرس دارم سر این مسله افسردگی گرفتم باورتون نمیشه مثل این دخترا به جادو جنبل رو آوردم شاید بختم باز بشه

21. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37846
    تشکـر
    0
    تشکر شده 15 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

بهترین گزینه دخترهای فامیل یاهمسایه ،آشناهستش
    اخه غیراین راهی نیست😂
    شمایی که اینقدر توقعتون بالاست تا 35سالگی هم زن قسمت شمانمیشه هاااااا
    شماکه پسرین راحت میتونید ازدواج کنید،مادخترا بدبختیم اگه ازیکی خوشمون بیادهیچ راهی نداریم که بگیم وقتی میگذره و خودش بعد قرنی میاد وازش دلسردمیشیم
    دقیقا یک روزی ازیک اقایی خوشم میومد ولی اون زمان نبود بعد دوسال اومد گفت عاشقتم،چه فایده که دیگه نمیخواستمش اون زمانی که من دلم میخواستش نبود
    شماراحت میتونیدمتوجه بشین که کسی شمارو دوست داره یانه،از نوع حرف زدنش،نگاه کردنش
    خیلی راحت میشه فهمید
    درتصمیمتون تجدیدنظرکنید،بهترین‌گزین دخترای فامیل هستن
    خوشبخت بشین

22. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    50
    تشکر شده 64 بار در 53 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا2016 نمایش پست ها
    خب این یعنی چی که رفتین به دختر مردم یدفه گفتین که میخوام باهاتون آشناشم؟!!! همین که نزدتتون خیلی بوده
    اگه میخواین با کسی آشنا شید باید یکم رفت و آمد باشه یکم صحبت، اگه حس کردید نظر ایشونم مثبته بعد درخواست بدید، خب طبیعیه که اینجا فرق داره، اینجا دوستی دختر و پسر یا آشناییشون چیز عادی ای نیست، مگر اینکه با اطلاع دو خانواده باشه، دختر خوبی بوده که جوابتونو نداده، دم آسانسور هم حتما اون خانوم تنها تو آسانسور بوده، خب طبیعیه که نخواد با شما تو آسانسور باشه
    این رفتارها بی ادبی است
    نشاندهنده بی شخصیت بودن آن شخص هست

23. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36794
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دقیقا با حرفای شما کاملا موافقم.برای بنده هم پیش اومده متاسفانه.به نظر من دخترا از بالا پسرا رو نگاه می‌کنن و فکر می‌کنن چه خبره!دخترای الآن،مخصوصا شهرای بزرگی مثل تهران،خیلی پرتوقع و خودخواه و مغرور و اتفاقا بی‌فرهنگ و بی‌شخصیت هستن.پسر براشون یه هیولاست که فقط و فقط به فکر سوء استفادست،در صورتی که خودشون موجودات آب زیر کاه و غیر قابل اعتمادتری هستن.ببخشید طولانی شد ولی به شخصه از دخترا فقط بدی دیدم.
    ویرایش توسط امیر۷۳ : 02-08-2018 در ساعت 10:16 PM

24. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر۷۳ نمایش پست ها
    دقیقا با حرفای شما کاملا موافقم.برای بنده هم پیش اومده متاسفانه.به نظر من دخترا از بالا پسرا رو نگاه می‌کنن و فکر می‌کنن چه خبره!دخترای الآن،مخصوصا شهرای بزرگی مثل تهران،خیلی پرتوقع و خودخواه و مغرور و اتفاقا بی‌فرهنگ و بی‌شخصیت هستن.پسر براشون یه هیولاست که فقط و فقط به فکر سوء استفادست،در صورتی که خودشون موجودات آب زیر کاه و غیر قابل اعتمادتری هستن.ببخشید طولانی شد ولی به شخصه از دخترا فقط بدی دیدم.
    قضیه توقعات دختران یه بحث جداگانه ایه

اما اگه اهل ازدواج سنتی نیستید، در مورد آشنا شدن با دخترها باید احساسات دخترها رو در نظر داشته باشید

دخترها یه جواب « من اهل دوستی نیستم یا خیال ازدواج ندارم » دارن مخصوصاً برا کسی که ازشون خوشش بیاد و مستقیم و عجله ای درخواست بده

برا اینکه این مشکل حل شه از همون اول نباید درخواست داده بشه

خب اگه میخوای باهاش ازدواج کنی یا دوست بشی، اینو عجله ای بهش نگو که مجبور بشه جواب منفی بده

چون دخترها واقعاً نمیتونن فوری جواب مثبت بدن

فقط سعی کن برا هر بهانه ای جلوی چشمش باشی

اینجوری کم کم اخلاقت دستش میاد و میشناستت

بعد خودش چراغ سبزو میده

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36794
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    قضیه توقعات دختران یه بحث جداگانه ایه

اما اگه اهل ازدواج سنتی نیستید، در مورد آشنا شدن با دخترها باید احساسات دخترها رو در نظر داشته باشید

دخترها یه جواب « من اهل دوستی نیستم یا خیال ازدواج ندارم » دارن مخصوصاً برا کسی که ازشون خوشش بیاد و مستقیم و عجله ای درخواست بده

برا اینکه این مشکل حل شه از همون اول نباید درخواست داده بشه

خب اگه میخوای باهاش ازدواج کنی یا دوست بشی، اینو عجله ای بهش نگو که مجبور بشه جواب منفی بده

چون دخترها واقعاً نمیتونن فوری جواب مثبت بدن

فقط سعی کن برا هر بهانه ای جلوی چشمش باشی

اینجوری کم کم اخلاقت دستش میاد و میشناستت

بعد خودش چراغ سبزو میده
    من امتحان کردم و جواب نداده.از هر راهی رفتم ولی همیشه جواب منفی شنیدم.بعضی مواقع دلم به حال خودم میسوزه بابت تنهایی اجباریم.

26. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر۷۳ نمایش پست ها
    من امتحان کردم و جواب نداده.از هر راهی رفتم ولی همیشه جواب منفی شنیدم.بعضی مواقع دلم به حال خودم میسوزه بابت تنهایی اجباریم.
    لطفاً در مورد راههایی که میگید در این مورد رفته اید کمی توضیح بدید.

27. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط خرد نمایش پست ها
    این رفتارها بی ادبی است
    نشاندهنده بی شخصیت بودن آن شخص هست
    نه. با نظر شما مخالفم

28. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36794
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

توضیح خاصی نداره.من هم مجازی پیشنهاد دادم و هم در محیط دانشگاه اما مثمر ثمر نبوده و متاسفانه جواب رد شنیدم اما جالب اینجاست که خیلیا رو چه تو دانشگاه و چه مجازی و اماکن دیگه به وفور می‌بینم که با کسی هستن.متاسفانه جامعه الآن ایجاب می‌کنه که به اجبار،شرایطی رو بپذیرم که باب میلم نیست.

29. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36794
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

توضیح خاصی نداره.من هم مجازی پیشنهاد دادم و هم در محیط دانشگاه اما مثمر ثمر نبوده و متاسفانه جواب رد شنیدم اما جالب اینجاست که خیلیا رو چه تو دانشگاه و چه مجازی و اماکن دیگه به وفور می‌بینم که با کسی هستن.متاسفانه جامعه الآن ایجاب می‌کنه که به اجبار،شرایطی رو بپذیرم که باب میلم نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)