نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکل در برنامه ریزی درسی

1176
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31783
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question مشکل در برنامه ریزی درسی

با سلام من دانش آموز رشته تجربی پایه دهم هستم میخواستم یک برنامه ریزی درسی مناسب داشته باشم که بتونم در طول روز انجام بشم در کنار ورزش و درس زبان ولی به مشکل برمیخورم و بهتره بگم بیش تر موقع ها وقت کم میارم امکانش هست مقداری راهنماییم کنید تا بتوانم یک جدول برنامه ریزی بهتر داشته باشم
    امضای ایشان
    اگر دین ندارید لاقل آزاده باشید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    تشکر شده 249 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشکل در پیدا کردن برنامه ریزی درسی مناسب

ببین بهترین مشاور خودت هستی
    یه کاغذ بردار برنامه اتو بنویس که در روز چه ساعت مدرسه ای چه ساعت خوابی چه ساعت ورزش میری و چه ساعت کلاس زبان اونوقت میفهمی وقت آزادت به چه صورت هست و وقت آزادت رو یکی یکی پر کن
    اگر میبینی وقت کم میاری از ورزشت کم کن چون ورزش رو بعدا هم میتونی بیشتر ادامه بدی و فعلا درس مهمتر هستش

3. 3 کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram.zakeri نمایش پست ها
    با سلام من دانش آموز رشته تجربی پایه دهم هستم میخواستم یک برنامه ریزی درسی مناسب داشته باشم که بتونم در طول روز انجام بشم در کنار ورزش و درس زبان ولی به مشکل برمیخورم و بهتره بگم بیش تر موقع ها وقت کم میارم امکانش هست مقداری راهنماییم کنید تا بتوانم یک جدول برنامه ریزی بهتر داشته باشم
    برنامه ثابت داشته باش....

هر روز که از مدرسشه اومدی درس همون روز رو بخون... نه زیاد دقیق... یه خوندن یک ساعته... یا دو ساعته...

بعدش برنامه ثابتتو اجرا کن...

برنامه ثابت ینی مثلا روزای زوج زیست و ریاضی و ادبیات و دینی بخون

روزای فرد شیمی و فیزیک و عربی و زبان... دو تا درس اختصاصی و دو تا عمومی...

حالا به تناسب نیاز ساعات رو بینشون تقسیم کن...

آخر شب هم درسی که دبیر قراره فردا درس بده رو یه نگاه کن... یا صبح که داری میری مدرسه...

این برنامه ثابت باعث میشه که دیگه ذهنت آشفته نباشه... مثلا وقتی اومدی خونه میدونی الآن باید درسای امروز که دبیرا درس دادن رو بخونی بعدش بری سراغ برنامه ثابت و اون درسا رو بخونی یا تست بزنی و ... و بعدش درسای فردا رو نگاه کنی...

ورزش و زبان رو هم داخلش جا بده یجور... حالا می تونی چاشنبه پنجشنبه جمعه هم بذارینشون...

پنجشنبه جمعه ها هم درسای هفته رو بخون... درساییی که عقب موندی تو هفته بخونیدشون یا اگه جلو جلو میخوای بخونی پنجشنبه و جمعه این کار رو کن...

اگه تو آزمون هایی که موسسات مختلف برگزار می کنه مثل قلم چی یا ... هم شرکت کنی خوبه...
    امضای ایشان

5. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiyant نمایش پست ها
    ببین بهترین مشاور خودت هستی
    یه کاغذ بردار برنامه اتو بنویس که در روز چه ساعت مدرسه ای چه ساعت خوابی چه ساعت ورزش میری و چه ساعت کلاس زبان اونوقت میفهمی وقت آزادت به چه صورت هست و وقت آزادت رو یکی یکی پر کن
    اگر میبینی وقت کم میاری از ورزشت کم کن چون ورزش رو بعدا هم میتونی بیشتر ادامه بدی و فعلا درس مهمتر هستش
    این کار خوبه که یدونی چند ساعت وقت آزاد داری... مثلا یه ورق a4 بگیر و به صورت عمودی بنویس شنبه یکشنبه تا جمعه...

بعد بالای ورق به صورت افقی ساعت بزن با خط کش در بازه های مساوی ... از هفت صبح تا ساعت دوازده شب...

بعد با خط کش بازه هایی که تو روزای مختلف مدرسه ای یا کلاس داری خط بکش و داخلش رو رنگ کن...

اگه کلاس درسیه سبز کن و کلاس غیر درسی یه رنگ دیگه... بعد بازه های خالیت معلوم میشه...

مثل تصویر زیر

سعی کن ورزش صبحگاهی داشته باش...

واسه برنامه ثابتی هم که گفتم یه چیزای متغیری توش داره مثل تشریحی خوندن و یادگرفتن یا تست زدن... مثلا واسه خودت مشخص کن که زیست رو امروز باید تست بزنم ... از فلانجا تا فلانجا و ... ریاضی امروز باید تست بزنم... ادبیات باید لغت بخونم... دینی باید تست بزنم... این یه مثال بود... یه زمانبندی مناسبی هم واسشون داشته باش... اگه بهش نرسیدی ینی زمان بندیت مناسب نیست... اگه به رنامه هات نرسیدی ناراحت نشو اصلا...

مثلا پیش خودت می گی خوب من شنبه زیست رو خوندم تشریحی و دوشنبه باید تست بزنم... مثلا فصل یک رو... از این ساعت تا این ساعت...

ریاضی رو تمرین کردم شنبه خوب یادگرفتم الآن موقع تست ... دوشنبه ریاضی تست میزنم اونجاهایی رو که شنبه کار کردم...

ادبیات شنبه فقط کتاب رو خوندم اما لغات و تاریخ ادبیات رو نخوندم... دوشنبه باید لغت و تاریخ ادبیات بخونم و بعد چند تا تست قرابت کار کنم

اگه آزمون های قلم چی یا ... هم شرکت کنی وظیفت مشخص میشه که تو این دو هفته درسای مختلف رو از کجا تا کجا باید بخونی
    امضای ایشان

7. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31783
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا محسن گل نمایش پست ها
    این کار خوبه که یدونی چند ساعت وقت آزاد داری... مثلا یه ورق a4 بگیر و به صورت عمودی بنویس شنبه یکشنبه تا جمعه...

بعد بالای ورق به صورت افقی ساعت بزن با خط کش در بازه های مساوی ... از هفت صبح تا ساعت دوازده شب...

بعد با خط کش بازه هایی که تو روزای مختلف مدرسه ای یا کلاس داری خط بکش و داخلش رو رنگ کن...

اگه کلاس درسیه سبز کن و کلاس غیر درسی یه رنگ دیگه... بعد بازه های خالیت معلوم میشه...

مثل تصویر زیر

سعی کن ورزش صبحگاهی داشته باش...

واسه برنامه ثابتی هم که گفتم یه چیزای متغیری توش داره مثل تشریحی خوندن و یادگرفتن یا تست زدن... مثلا واسه خودت مشخص کن که زیست رو امروز باید تست بزنم ... از فلانجا تا فلانجا و ... ریاضی امروز باید تست بزنم... ادبیات باید لغت بخونم... دینی باید تست بزنم... این یه مثال بود... یه زمانبندی مناسبی هم واسشون داشته باش... اگه بهش نرسیدی ینی زمان بندیت مناسب نیست... اگه به رنامه هات نرسیدی ناراحت نشو اصلا...

مثلا پیش خودت می گی خوب من شنبه زیست رو خوندم تشریحی و دوشنبه باید تست بزنم... مثلا فصل یک رو... از این ساعت تا این ساعت...

ریاضی رو تمرین کردم شنبه خوب یادگرفتم الآن موقع تست ... دوشنبه ریاضی تست میزنم اونجاهایی رو که شنبه کار کردم...

ادبیات شنبه فقط کتاب رو خوندم اما لغات و تاریخ ادبیات رو نخوندم... دوشنبه باید لغت و تاریخ ادبیات بخونم و بعد چند تا تست قرابت کار کنم

اگه آزمون های قلم چی یا ... هم شرکت کنی وظیفت مشخص میشه که تو این دو هفته درسای مختلف رو از کجا تا کجا باید بخونی
    خیلی ممنون از راهنمایی بزرگتون اراده مو جمع میکنم انجام میدم
    امضای ایشان

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    تشکر شده 552 بار در 347 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام.بهترین راه به نظر من تهیه "دفتر برنامه ریزی به روش قلم چی"هست.که توش حتی طرز استفادشو نوشته.من ب شخصه تجربش کردم و ازش استفاده کردم واسه یکی از مهمترین برهی زمانی زندگیم یعنی کنکور.من ادمی بودم که همیشه با اینکه نمره هام خوب بود اما بدون برنامه درس میخوندنم و این باعث میشد اکثر اوقات فرصتای انجام کارای دیگه و درس خوندنمو از دست بدم اما وقتی زمانی رسید که دیگه یک سال و خورده ای به کنکورم مونده بود و دیدم دیگه زمانی ندارم ک بخوام تلف کنم و ریسک کنم تصمیم گرفتم از این دفتر استفاده کنم.واقعا برای یکی مثل من معجزه کرد.درسامو دقیق میخوندم و به کارامم میرسیدم و کلا به زندگی ادم نظم میده.اشتباه برداشت نکنید یه موقع.من هدفم اصلا تبلیغ نیست.فقط تجربه شخصی خودم در استفاده از این دفتر رو گفتم که شاید به دردت بخوره.قیمتشم زیاد نیست.این بهترین پیشنهادی بود که میتونستم بهت بکنم.
    امضای ایشان
    هروقت زمین خوردی،دست کم چیزی از زمین بردار

10. 2 کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31783
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss tarsa نمایش پست ها
    سلام.بهترین راه به نظر من تهیه "دفتر برنامه ریزی به روش قلم چی"هست.که توش حتی طرز استفادشو نوشته.من ب شخصه تجربش کردم و ازش استفاده کردم واسه یکی از مهمترین برهی زمانی زندگیم یعنی کنکور.من ادمی بودم که همیشه با اینکه نمره هام خوب بود اما بدون برنامه درس میخوندنم و این باعث میشد اکثر اوقات فرصتای انجام کارای دیگه و درس خوندنمو از دست بدم اما وقتی زمانی رسید که دیگه یک سال و خورده ای به کنکورم مونده بود و دیدم دیگه زمانی ندارم ک بخوام تلف کنم و ریسک کنم تصمیم گرفتم از این دفتر استفاده کنم.واقعا برای یکی مثل من معجزه کرد.درسامو دقیق میخوندم و به کارامم میرسیدم و کلا به زندگی ادم نظم میده.اشتباه برداشت نکنید یه موقع.من هدفم اصلا تبلیغ نیست.فقط تجربه شخصی خودم در استفاده از این دفتر رو گفتم که شاید به دردت بخوره.قیمتشم زیاد نیست.این بهترین پیشنهادی بود که میتونستم بهت بکنم.
    خیلی ممنون
    امضای ایشان

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    تشکر شده 552 بار در 347 پست
    میزان امتیاز
    8

خیلی ممنون
    خواهش میکنم
    امضای ایشان
    هروقت زمین خوردی،دست کم چیزی از زمین بردار

13. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)