نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: بی علاقگی شدید به ریاضیات

4754
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    تشکر شده 113 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    8

بی علاقگی شدید به ریاضیات

سلام دوستان من از اول تحصیلاتم به شدت به ریاضیات بی علاقه بودم . همش دنبال راهی میگشتم که علاقه ایجاد بشه ولی نشد . از اول هم بزور با نمرات پایین و تقلب پاس کردم . الان که میخوام لیسانسم را بگیرم فارغ التحصیل بشم گیر کردم و اصلا هیچ علاقه ایی به خوندنش ندارم . رشته ام نرم افزاره خیلی دوستش دارم و توش خوبم ولی با اعداد ارقام میانه ی خوبی ندارم . خیلی بدم میاد چون احساس میکنم اصلا کاربردی نیست و بخونم پاس کنم بعدشم هیچ وقت سراغش نمیرم یادم میره .

بزور میخونم بخاطر همین نمره نمیگیرم . چند واحد اخرم گیر همینه . برای ارشد رفتن هم توی کنکور اگر بخوام رتبه ی خوبی بگیرم باید ریاضی بزنم ولی اصلا نمیتونم برم سمتش تنفر عجیبی دارم ازش .

چکار کنم ؟ دارم سرچ میکنم فوایدش را میخونم ولی بازم خوشم نمیاد . احساس میکنم مسخره ترین واحد درسیه که خشک و بی روح و حداقل توی زندگی و کار من هیچ استفاده ایی نداره .

همین مورد باعث شده 1سال درسم طول بکشه تموم نشه . اگر راهکاری چیزی میشناسید من یجوری بی علاقگیم از بین بره و برام لذت بخش بشه معرفی کنید .

سپاس

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    تشکر شده 103 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : بی علاقگی شدید به ریاضیات

نقل قول نوشته اصلی توسط Dev نمایش پست ها
    سلام دوستان من از اول تحصیلاتم به شدت به ریاضیات بی علاقه بودم . همش دنبال راهی میگشتم که علاقه ایجاد بشه ولی نشد . از اول هم بزور با نمرات پایین و تقلب پاس کردم . الان که میخوام لیسانسم را بگیرم فارغ التحصیل بشم گیر کردم و اصلا هیچ علاقه ایی به خوندنش ندارم . رشته ام نرم افزاره خیلی دوستش دارم و توش خوبم ولی با اعداد ارقام میانه ی خوبی ندارم . خیلی بدم میاد چون احساس میکنم اصلا کاربردی نیست و بخونم پاس کنم بعدشم هیچ وقت سراغش نمیرم یادم میره .

بزور میخونم بخاطر همین نمره نمیگیرم . چند واحد اخرم گیر همینه . برای ارشد رفتن هم توی کنکور اگر بخوام رتبه ی خوبی بگیرم باید ریاضی بزنم ولی اصلا نمیتونم برم سمتش تنفر عجیبی دارم ازش .

چکار کنم ؟ دارم سرچ میکنم فوایدش را میخونم ولی بازم خوشم نمیاد . احساس میکنم مسخره ترین واحد درسیه که خشک و بی روح و حداقل توی زندگی و کار من هیچ استفاده ایی نداره .

همین مورد باعث شده 1سال درسم طول بکشه تموم نشه . اگر راهکاری چیزی میشناسید من یجوری بی علاقگیم از بین بره و برام لذت بخش بشه معرفی کنید .

سپاس
    سلام. خب من خودم معمولا وقتی تو درسی به تسلط میرسم و کامل میفهممش برام لذت بخش میشه... فرقی نداره چه درسی باشه... برا شما هم حس میکنم اگه تلاش کنین که ریاضی رو یاد بگیرین نه برای نمره بخونین و توی درسش به تسلط برسین براتون شیرین بشه

3. 3 کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

سپاس
    سلام به نظرم به ریاضی به چشم یه بازی نگاه کنید نه یه درس. یه بازی و تفریح که قواعد خاص خودش رو داره مثل همه ی بازی ها.
    فقط وقتی ریاضی رو دوست خواهید داشت که از حل کردن مسایل و به جواب درست رسیدن خوشحال بشید .
    به نظرم از مسایل ساده شروع کنید این طور که میگید باید پایه تون هم ضعیف باشه پایه تون رو قوی کنید بعد از حل کردن مسایل کم کم لذت میبرید و میرید سراغ مسایل سخت تر .
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

5. 4 کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط mina22 نمایش پست ها
    سلام. خب من خودم معمولا وقتی تو درسی به تسلط میرسم و کامل میفهممش برام لذت بخش میشه... فرقی نداره چه درسی باشه... برا شما هم حس میکنم اگه تلاش کنین که ریاضی رو یاد بگیرین نه برای نمره بخونین و توی درسش به تسلط برسین براتون شیرین بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aza نمایش پست ها
    سلام به نظرم به ریاضی به چشم یه بازی نگاه کنید نه یه درس. یه بازی و تفریح که قواعد خاص خودش رو داره مثل همه ی بازی ها.
    فقط وقتی ریاضی رو دوست خواهید داشت که از حل کردن مسایل و به جواب درست رسیدن خوشحال بشید .
    به نظرم از مسایل ساده شروع کنید این طور که میگید باید پایه تون هم ضعیف باشه پایه تون رو قوی کنید بعد از حل کردن مسایل کم کم لذت میبرید و میرید سراغ مسایل سخت تر .
    بله پایم نسبتا ضعیفه ولی خوب اصلا بی علاقم . حتی به چشم بازی هم نگاه میکنم همش میگم چه بازی مسخره ایی . بخوام بازی کنم میرم کلی بازی دیگه انجام میدم .
    من از اول به دروس و مسائل به چشم کاربردی نگاه میکردم . . وقتی برای چیزی وقت میزارم یاد میگیرم باید برام یک کاربرد و سودی داشته باشه .

ریاضی یادگیریش خیلی وقت گیره . کلی ادم باید درگیرش بشه مثال حل کنه و توی درس خورد بشه تا موفق باشه . برای اینکه توی چیزای سخت که تلاش زیاد میخوان ادم موفق بشه باید واقعا عاشقش بود و دوستش داشت .
    من با بی رغبتی میخونم و برام خیلی مسخره هست .
    یک درس تخصصی دیگه هم داشتم اونم شبیه ریاضی بود و اول کتاب هم نویسنده نوشته بود ممکنه هیچ جایی براتون کاربردی نباشه ولی فقط به چشم یک بازی بهش نگاه کنید ازش لذت ببرید . من اون درسا 3 بار افتادم و اصلا نتونستم رغبتی به خوندش پیدا کنم بشدت به نظرم درس مسخره و بی خاصیتی بود .
    با تلقین هم نتونستم درستش کنم . کلا چیزی که برام یک کاربرد خوبی نداشته باشه و نیازم نشه را نمیتونم روش وقت بزارم و اصلا رغبتی برام ایجاد نمیشه .
    خیلیا ذهنشون مثل فلش مموریه تمام دروس را میریزن توش امتحان میدن پاس میشن بعد خالیش میکنن و اصلا براشون مهم نیست درس چیه کاربردش چیه و هیچ مشکلیم ندارن ولی من نمیتونم .
    با هر درسی کنار اومدم این ریاضی خیلی برام بی خاصیته و به تحصیلم حسابی لطمه زده و عقبم انداخته وگرنه معدلم بدون نمرات ریاضی 17 هست .
    اگر مشکلم حل بشه مطمئنم خیلی راحت توی تحصیلم به درجات بالا میرسم و پیشرفتای زیادی میکنم .

7. کاربران زیر از Dev بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    تشکر شده 552 بار در 347 پست
    میزان امتیاز
    8

سپاس
    دوست عزیز شما همین ک میگی ازش تنفر عجیبی دارم و ازش بدم میاد،باعث میشه حس بدی ک به ریاضی دارین تقویت شه و تحمل ریاضی سخت تر.باتوجه ب رشتتون دیگه سعی کنید اصلا تو ذهنتون یا حتی جلوی دیگران اصلا حرف از تنفر از ریاضی نزنید و بجاش سعی کنید پاسش کنید.و اینکه میدونستین وقتی ریاضی رو حل میکنید و به جواب درست دست پیدا میکنید ناخوداگاه خوش حال میشین و حس خوبی دارین؟!سعی کنید بجای دوری از اون،حلش کنید تا شیرینیشو حس کنید.بد هم نیست یکم تا یه مدت(حداقل ۱ هفته) ب خودتون دوس داشتنشو تلقین کنین.و اگرم از پس حل ریاضی برنمیاین از کسی ،همکلاسی ،دوستان (یا با رفتن ب کلاس)کمک بگیرین و سعی کنید یادش بگیرین.وقتی یادش میگیرین و ب جواب میرسین مطمئنا حستون بهش عوض میشه.
    امضای ایشان
    هروقت زمین خوردی،دست کم چیزی از زمین بردار

9. 3 کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    میزان امتیاز
    8

بله پایم نسبتا ضعیفه ولی خوب اصلا بی علاقم . حتی به چشم بازی هم نگاه میکنم همش میگم چه بازی مسخره ایی . بخوام بازی کنم میرم کلی بازی دیگه انجام میدم .
    من از اول به دروس و مسائل به چشم کاربردی نگاه میکردم . . وقتی برای چیزی وقت میزارم یاد میگیرم باید برام یک کاربرد و سودی داشته باشه .

ریاضی یادگیریش خیلی وقت گیره . کلی ادم باید درگیرش بشه مثال حل کنه و توی درس خورد بشه تا موفق باشه . برای اینکه توی چیزای سخت که تلاش زیاد میخوان ادم موفق بشه باید واقعا عاشقش بود و دوستش داشت .
    من با بی رغبتی میخونم و برام خیلی مسخره هست .
    یک درس تخصصی دیگه هم داشتم اونم شبیه ریاضی بود و اول کتاب هم نویسنده نوشته بود ممکنه هیچ جایی براتون کاربردی نباشه ولی فقط به چشم یک بازی بهش نگاه کنید ازش لذت ببرید . من اون درسا 3 بار افتادم و اصلا نتونستم رغبتی به خوندش پیدا کنم بشدت به نظرم درس مسخره و بی خاصیتی بود .
    با تلقین هم نتونستم درستش کنم . کلا چیزی که برام یک کاربرد خوبی نداشته باشه و نیازم نشه را نمیتونم روش وقت بزارم و اصلا رغبتی برام ایجاد نمیشه .
    خیلیا ذهنشون مثل فلش مموریه تمام دروس را میریزن توش امتحان میدن پاس میشن بعد خالیش میکنن و اصلا براشون مهم نیست درس چیه کاربردش چیه و هیچ مشکلیم ندارن ولی من نمیتونم .
    با هر درسی کنار اومدم این ریاضی خیلی برام بی خاصیته و به تحصیلم حسابی لطمه زده و عقبم انداخته وگرنه معدلم بدون نمرات ریاضی 17 هست .
    اگر مشکلم حل بشه مطمئنم خیلی راحت توی تحصیلم به درجات بالا میرسم و پیشرفتای زیادی میکنم .
    درست میگید ...
    نمیدونم شاید بهتر باشه برای ریاضی از دنیایی که هستین بیاین بیرون. شما فقط دنبال کاربرد هستی که برات جذاب بشه ظاهرا و این اتفاق نمی افته. البته ریاضی کاربرد های زیادی داره تو زندگی یادمه یه حدی بود میگفتن ازش برای ترافیک استفاده میشه و ازین جور مسایل ولی خب ظاهرا برای شما مثل اکثریت مردم قرار نیست تاثیر خاصی داشته باشه...
    شاید دسته جمعی خوندن این درس بتونه این علاقه رو درست کنه این رو هم امتحان کردید ؟
    امضای ایشان

ملت عشق، الیف

11. کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss tarsa نمایش پست ها
    دوست عزیز شما همین ک میگی ازش تنفر عجیبی دارم و ازش بدم میاد،باعث میشه حس بدی ک به ریاضی دارین تقویت شه و تحمل ریاضی سخت تر.باتوجه ب رشتتون دیگه سعی کنید اصلا تو ذهنتون یا حتی جلوی دیگران اصلا حرف از تنفر از ریاضی نزنید و بجاش سعی کنید پاسش کنید.و اینکه میدونستین وقتی ریاضی رو حل میکنید و به جواب درست دست پیدا میکنید ناخوداگاه خوش حال میشین و حس خوبی دارین؟!سعی کنید بجای دوری از اون،حلش کنید تا شیرینیشو حس کنید.بد هم نیست یکم تا یه مدت(حداقل ۱ هفته) ب خودتون دوس داشتنشو تلقین کنین.و اگرم از پس حل ریاضی برنمیاین از کسی ،همکلاسی ،دوستان (یا با رفتن ب کلاس)کمک بگیرین و سعی کنید یادش بگیرین.وقتی یادش میگیرین و ب جواب میرسین مطمئنا حستون بهش عوض میشه.
    من از اول ترم تلقین میکردم و حتی توی دفترچه ی یادداشتی که همراهم هست همیشه اهدف و خواسته هام را مینویسم و نوشتم که از امروز دیگه نظرم به ریاضی عوض بشه و دوستش داشته باشم .
    مدام تلقین و تصور کردم ریاضیم خیلی خوبه . علاقه نشون دادم و از تخیل استفاده کردم تا بتونم حس دوست داشتن را بهش پیدا کنم . ولی نتونستم . امتحان میانترمم هم خراب کردم اصلا .

نقل قول نوشته اصلی توسط Aza نمایش پست ها
    درست میگید ...
    نمیدونم شاید بهتر باشه برای ریاضی از دنیایی که هستین بیاین بیرون. شما فقط دنبال کاربرد هستی که برات جذاب بشه ظاهرا و این اتفاق نمی افته. البته ریاضی کاربرد های زیادی داره تو زندگی یادمه یه حدی بود میگفتن ازش برای ترافیک استفاده میشه و ازین جور مسایل ولی خب ظاهرا برای شما مثل اکثریت مردم قرار نیست تاثیر خاصی داشته باشه...
    شاید دسته جمعی خوندن این درس بتونه این علاقه رو درست کنه این رو هم امتحان کردید ؟

کلاس خصوصی گرفتم و خیلی خوب مسائل را یاد گرفتم و میتونم خودم حل کنم . از حل کردن مسائل اصلا لذت نمیبرم . برام جذابیتی نداره . میگم حل کردم خوب چی شد الان . سودش چی بود . نمیدونم اونایی که میگن شیرینه دقیقا شیرینیش توی کجاشه !

کلا همه ی روشها را امتحان کردم . دسته جمعی - تنهایی - کلاس خصوصی ولی وقتی بدردم نمیخوره رغبتی ندارم .

کاش منم بی تفاوت بودم و میتونستم الکی ازش لذت ببرم و پاسش کنم . نمیدونم چرا من نمیتونم مثل بقیه باشم ...

13. 2 کاربران زیر از Dev بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    میزان امتیاز
    8

من از اول ترم تلقین میکردم و حتی توی دفترچه ی یادداشتی که همراهم هست همیشه اهدف و خواسته هام را مینویسم و نوشتم که از امروز دیگه نظرم به ریاضی عوض بشه و دوستش داشته باشم .
    مدام تلقین و تصور کردم ریاضیم خیلی خوبه . علاقه نشون دادم و از تخیل استفاده کردم تا بتونم حس دوست داشتن را بهش پیدا کنم . ولی نتونستم . امتحان میانترمم هم خراب کردم اصلا .

کلاس خصوصی گرفتم و خیلی خوب مسائل را یاد گرفتم و میتونم خودم حل کنم . از حل کردن مسائل اصلا لذت نمیبرم . برام جذابیتی نداره . میگم حل کردم خوب چی شد الان . سودش چی بود . نمیدونم اونایی که میگن شیرینه دقیقا شیرینیش توی کجاشه !

کلا همه ی روشها را امتحان کردم . دسته جمعی - تنهایی - کلاس خصوصی ولی وقتی بدردم نمیخوره رغبتی ندارم .

کاش منم بی تفاوت بودم و میتونستم الکی ازش لذت ببرم و پاسش کنم . نمیدونم چرا من نمیتونم مثل بقیه باشم ...

به نظرم اگر نمیتونید وارد دنیای خود ریاضی بشید به هیچ طریقی تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که برای حل کردن مسایل برای خودتون جایزه قرار بدین.
    مثلا بگید اگه من این بخش مسایل رو حل کردم فلان کار رو میرم انجام میدم یا فلان چیز رو برای خودم میخرم . و اصلا خیلی بهش فکر نکنید که خب حالا چی...و یسری اهداف دیگه برای خودتون ازش بسازید.
    امضای ایشان

ملت عشق، الیف

15. 2 کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

این یه واقعیته که ریاضیات بعنوان یک علم پایه، مبنای تمام علوم مهندسی منجمله نرم افزار هست، یه مشکل اساسی که تو سیستم آموزشی ما هست اینه که ریاضیات را بصورت کاربردی تر و مرتبط تر با رشته تحصیلی دانشجو تدریس نمیکنن البته توی درس ریاضیات مهندسی معمولا اساتید بصورت مرتبط تر و با مثالهایی کاربردی تر در زمینه رشته تحصیلی مثلا نرم افزار تدریس میکنن که آدمو علاقه مند تر میکنه، ولی در مورد شما فکر میکنم ایجاد علاقه سخته چون پیش فرض ذهنی شما تنفر از این درس هست ولی چیزی نیست که نتونید در حد پاس کردن از عهدش بر بیاید، شما حتما میتونید، سعی کنید برای شروع حس نفرت رو کنار بگذارید و با علاقه برای یادگیری بخونید نه نمره، مخصوصا اگه قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رو داشته باشید باید حتما با ریاضی آشتی کنید.
    امضای ایشان
    آنکس که ظلمی بر دوش دارد، رستگار نخواهد شد.

17. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پژمان نمایش پست ها
    عجیبه
    رشته های فنی یکی از لازمه هاشون ریاضیه شما چجوری تا الان بدون علم ریاضی پیش رفتید
    همین نرم افزار و برنامه نویسی خودش نیاز به دانش ریاضی داره
    ریاضی علاوه بر کاربردهای مستقیمش در علم مهندسی باعث افزایش هوش و استدلال شما میشه
    نه ریاضی اونقدرها هم که میگن لازم نیست . من حداقل 5-6 ساله دارم توی بازار واقعی رشتم کار هم میکنم و افراد فعال توی این حوضه هم دیدم و اصلا به ریاضی نیازی پیدا نکردیم .

توی بعضی جاهای خاص کاربرد داره مثلا پردازش تصویر .که اینم من کار نمیکنم و بدردمم نخورده .

در ضمن دیگه حالا بگیم ریاضی کاربرد داره باید بخونیم ولی دیگه نه اینقدر که توی دانشگاه دارن میگن . دیگه شورشا در آوردن . همش درس ما شده ریاضی . پس تخصص چی ؟‌این حجم ریاضی میخوایم چیکار کنیم اخه !

من هوش و استدلالم خیلی خوبه و مسائل کاریم را وقتی حل میکنم همون به ذهن فشار میاره و حل مسئله هست . خوبیشم اینه که کاربردش را میدونم چیه .

ولی ریاضی محض وقتی ندونم کاربردش چیه چرا مغزما درگیرش کنم . روی چیزی وقت میزارم که واقعا کاربرد مستقیمش را میدونم

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad313 نمایش پست ها
    این یه واقعیته که ریاضیات بعنوان یک علم پایه، مبنای تمام علوم مهندسی منجمله نرم افزار هست، یه مشکل اساسی که تو سیستم آموزشی ما هست اینه که ریاضیات را بصورت کاربردی تر و مرتبط تر با رشته تحصیلی دانشجو تدریس نمیکنن البته توی درس ریاضیات مهندسی معمولا اساتید بصورت مرتبط تر و با مثالهایی کاربردی تر در زمینه رشته تحصیلی مثلا نرم افزار تدریس میکنن که آدمو علاقه مند تر میکنه، ولی در مورد شما فکر میکنم ایجاد علاقه سخته چون پیش فرض ذهنی شما تنفر از این درس هست ولی چیزی نیست که نتونید در حد پاس کردن از عهدش بر بیاید، شما حتما میتونید، سعی کنید برای شروع حس نفرت رو کنار بگذارید و با علاقه برای یادگیری بخونید نه نمره، مخصوصا اگه قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رو داشته باشید باید حتما با ریاضی آشتی کنید.
    خودمم دنبال راهی برای آشتی هستم ولی موفق نشدم پیدا کنم . کاش یجوری برام جذاب میشد .

مشکل اینجاست که اساتید هم نمیدونن دقیقا کجا کاربرد داره . فقط وقتی میپرسیم جمله ی کلیشه اییه : ریاضی همه جا کاربرد داره را میگن.
    ولی خودشونم اطلاعی ندارن کجا
    کلا من یه روحیه ایی دارم حرف را نمیتونم قبول کنم باید واقعا خودم بهم ثابت بشه ببینم و تجربه کنم .

دروس تخصصیم را با عشق میخونم ولی ریاضی را تا ندونم کجا بهش نیاز دارم اصلا نمیتونم خودما وادار کنم و راضی کنم بخونم و این برام دردسر ساز شده متاسفانه ...

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

میدونین مشکل کجاس؟الان دارین میگین مسئله هم خوب یادگرفتینو حل کردین اما میگین خب الان حلش کردم چیشد.مشکل اینه که شما اینجا یه انتظار خاص دارین از حل مسائل که ب یه دردی بخوره یا چیزی رو نشون بده.قرار نیست وقتی ریاضی حل میکنیم اتفاق خاصی بیفته ریاضی هم یه درسه مثل درسای دیگه.مگه شما درسای دیگه ای ک میخونین نتیجه یا اتفاقات خارق العاده ب همراه داره که از ریاضی همچین انتظاری دارین؟این بخاطر اینه که نفرت از ریاضی رو تو وجودتون نهادینه کردین.بخاطر همینه ک تلقین هم اثر نمیکنه.پس اولین کسی ک در این راستا میتونه بهتون کمک کنه خودتون هستین.
    امضای ایشان

21. 2 کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss tarsa نمایش پست ها
    میدونین مشکل کجاس؟الان دارین میگین مسئله هم خوب یادگرفتینو حل کردین اما میگین خب الان حلش کردم چیشد.مشکل اینه که شما اینجا یه انتظار خاص دارین از حل مسائل که ب یه دردی بخوره یا چیزی رو نشون بده.قرار نیست وقتی ریاضی حل میکنیم اتفاق خاصی بیفته ریاضی هم یه درسه مثل درسای دیگه.مگه شما درسای دیگه ای ک میخونین نتیجه یا اتفاقات خارق العاده ب همراه داره که از ریاضی همچین انتظاری دارین؟این بخاطر اینه که نفرت از ریاضی رو تو وجودتون نهادینه کردین.بخاطر همینه ک تلقین هم اثر نمیکنه.پس اولین کسی ک در این راستا میتونه بهتون کمک کنه خودتون هستین.
    درسای دیگه مثل طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی توشون محاسبات و ریاضی و تجزیه تحلیل هست. ولی میدونم کاربردشون چیه و باعلاقه میخونم.
    وقتی تون درسارا مسائلشونا حل میکنم اتفاقی که میفته میدونم توی کارم بهشون نیاز پیدا خواهم کرد جون کاربردین.
    یک الگوریتمی بود توی هوش مصنوعی که از علم ژنتیک ورفتار کروموزومها ایده گرفته شده بود و خودم وقتی رفتم پیاده سازیش کردم و یک مسئله ایی باهاش حل کردم با تمام وجود لذت بردم. هنوزم بعد 1سال فکرشا میکنم لذت میبرم. خیلی شیرین بود . این چون کاربردی بود و درس جالبی بود خیلی واقعا برام لذت بخش بود. ولی ریاضی محض جذابیتی نداره چون اخرش نمیدونم اینا را میخونم که چی بشه.

23. کاربران زیر از Dev بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30791
    تشکـر
    54
    تشکر شده 16 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

درسای دیگه مثل طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی توشون محاسبات و ریاضی و تجزیه تحلیل هست. ولی میدونم کاربردشون چیه و باعلاقه میخونم.
    وقتی تون درسارا مسائلشونا حل میکنم اتفاقی که میفته میدونم توی کارم بهشون نیاز پیدا خواهم کرد جون کاربردین.
    یک الگوریتمی بود توی هوش مصنوعی که از علم ژنتیک ورفتار کروموزومها ایده گرفته شده بود و خودم وقتی رفتم پیاده سازیش کردم و یک مسئله ایی باهاش حل کردم با تمام وجود لذت بردم. هنوزم بعد 1سال فکرشا میکنم لذت میبرم. خیلی شیرین بود . این چون کاربردی بود و درس جالبی بود خیلی واقعا برام لذت بخش بود. ولی ریاضی محض جذابیتی نداره چون اخرش نمیدونم اینا را میخونم که چی بشه.
    سلام.
    کاملا مشخصه که ریاضی علمی محض هست که ریاضیدانان روابطی زیبا و پیچیده رو کشف کردند و کتابها و مقالات زیادی نیز چاپ شده است. حال سایر علوم از این علم پایه و مادر، برای یافتن پاسخ سوالاتشان گهگاهی کمک میگیرند و همانطور هم که خودتان مثال زدید و درگیر مسائل کاربردی مثل زیست شناسی و علوم کامپیوتر شدید که از علم ریاضی بهره گرفته و پاسخ مسائل را بدست می آورند
    بسیاری از مباحث این علم وارد علوم دیگر شده و کاربردی شده است و بسیاری در آینده وارد دنیای کاربردی میشوند. شما از مباحث ریاضی که دوران دبیرستان و یا سال اول دانشگاه خواندید در دروس کاربردی رشته خود استفاده کردین و بقول خودتون لذتش رو هم بردین. الان فقط مشکل شما ظاهرا با مباحثی هست که هنوز کاربردش رو توی دروس تخصصیتون ندیدین. خوب یه کم صبر کنین در دوره ارشد که قبول شدین کاربرد های دیگری از مباحثی که خوندین رو احتمالا خواهید دید...

25. کاربران زیر از مریومی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

نمیدونم چی باید بگم دیگه.فقط اینکه اولو اخر باید پاسش کنید.چون واسه ارشد(که گفتین خیلی براتون مهمه)هم که شده باید از این حس دست کشید.منم علاقه چندانی بهش ندارم اما ازش بدمم نمیاد.میشه باهاش کنار اومد.راه کاری به ذهنم نمیرسه ک بهتون بگم....
    امضای ایشان

27. 2 کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31142
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست من شما که رشتت نرم افزاره باید ریاضی خوبی داشته باشی دیگه خود شما بهتر از من میدونی که تحلیل یک مسئله در برنامه نویسی چقدر مهمه ....

البته بنظرم ریاضی یک استعداد ذاتی هست ی عده استعداد ریاضی رو ندارند اما این نبود استعداد دلیل نمیشه که دیگه سمتش نریم چون با تمرین ها زیاد میتونیم این استعداد رو در خودمون پرورش بدیم
    نباید زود از ریاضی سرد بشید درسته سخته ولی مثال خودم رو میگم رشتم ریاضیه و امسال پیش دانشگاهیم فقط بخاطر این رفتم ریاضی چون ریاضی رو واقعا دوست داشتم و به حل مسائل پیچیده علاقه شدیدی دارم این دو سه ساله یکم تنبلی کردم و پایه ریاضی خودم رو ضعیف کردم اما وقتی سر آزمون ها میرم و میبینم که نمیتونم تست های ریاضی رو بزنم اصن نا امید نمیشم وقتی شدت سختی ها رو هم میبینم بیشتر ذوق زده میشم از شدت سختی و هعی علاقه مند تر میشم با این که ریاضی رو پس بزنم

شما هم باید خواه ناخواه با این مشکل کنار بیای چون یکی از الزام های رشتت هست ، سعی کن اون علاقه رو در خودت ایجاد کنی وقتی علاقه رو ایجاد کنی استعداد و تلاشت برای ریاضی درست میشه

29. 2 کاربران زیر از mahdi1718 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

ریاضی پایه علوم مهندسی است چطور شما نرم افزار قبول شدید ولی علاقه ای به ریاضی ندارید نمی دانم ولی شخصا خودم به ریاضی علاقه دارم هر مسئله ریاضی نیاز به فکر و خلاقیت زیاد دارد و لذا حل هر مسئله ریاضی هیچ کاربردی نداشته باشد باعث رشد فکر و تحلیلت می شود و کلا مغز را باز می کند

31. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

32. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

تعداد معدودي از دانش‌آموزان و دانشجويان را مي‌توان پيدا کرد که از رياضي متنفر نباشند چه برسد به آنکه دوستدار رياضي و به قولي عاشق رياضي باشند. امّا واقعاً چرا !؟
    آيا اينقدر رياضي وحشتناک است که کابوس اکثر دانش‌آموزان و دانشجويان باشد!؟
    تنها مشکل در قشر دانش‌آموز و دانشجو نيست، بلکه خيلي از افرادي را مي‌بينيم که دوران تحصيل خود را به پايان برده‌اند و ديگر با رياضي سروکار ندارند امّا همچنان نفرت خود را از رياضي حفظ کرده‌اند و کافي است اسمي از رياضي بشنوند آنگاه درد دل خود را در باب رياضي به نحوي بازگو مي‌کنند که انگار در زنداني در بدترين شرايط و زير بدترين شکنجه‌ها بوده‌اند و به هر نحو ممکن توانسته‌اند آن دوران کابوس را پشت سر بگذارند !
    متاسفانه اين تنفر در حدي پيشرفت کرده که به دبيران و استادان رياضي رحم نکرده و آن‌ها نيز به جرم آموزش رياضي مورد نفرت فراگيران رياضي قرار خواهند گرفت.
    علت اين همه تنفر و دوري از رياضي چيست؟ آيا واقعاً رياضي چنين ديوي است که بايستي از آن ترسيد و هراس داشت!؟ آيا اين ديو ترسناک همان رياضي است که کساني آن را شيرين‌ترين درس مي‌دانند و معتقدند که اساس دنيا و همه علوم، رياضي است!؟
    رياضي شيرين است يا تلخ؟ در حقيقت مي‌توان گفت که اين پرسش کاملاً نادرست است. در واقع بايستي پرسش را بدين صورت اصلاح کرد که در چه شرايطي رياضي شيرين و در چه شرايطي تلخ است؟ و يا بپرسيم که رياضي براي چه کساني شيرين و براي چه کساني تلخ است؟
    با توجه به اصلاح صورت سوال اولين نکته که متوجه مي‌شويم اين است که متاسفانه در جامعه ما، بيشتر شرايط براي تلخ جلوه دادن رياضي مهياست؛ امّا چه دلايل و شرايطي سبب مي‌شود که يک درس يا بهتر بگويم يک علم، شيرين يا تلخ در بين مردم نمايان شود و آيا مي‌توان شرايط را عوض کرد و يا حداقل بهتر کرد به طوريکه اين علم بيشتر شيرين نشان داده شود و موجب گرايش دانش‌آموزان و دانشجويان به رياضي شود؟ در ادامه دو مورد از مهمترين موارد تاثير گذار بر بد جلوه دادن رياضي را تشريح خواهم کرد.

بي‌شک در نظر اکثريت تدريس رياضي در هر دوره‌ايي که باشد اگر سخت‌ترين کار نباشد حداقل يکي از کارهاي سخت و طاقت فرساست. و در اين شکي نداريم که واقعاً قشر دبيران و استادان، زحمت کش و پرتلاش بوده و وظيفه سنگيني برعهده دارند، البته هرچه مدرس علاقه بيشتري نسبت به تدريس رياضي داشته باشد به همان اندازه از سختي و مشقت کار کاسته مي‌شود. با تمام احترامي که نسبت به اين عزيزان دارم، معتقدم که اولين دليل که سبب تلخ نشان دادن رياضي مي‌شود همين قشر زحمتکش مي‌باشند. البته نه تمام اين دبيران و استادان بلکه عده‌ايي شايد معدود، دبيران و استادان رياضي با توجه به نحوه تدريس و نسبت علاقه خود به رياضي و جدي گرفتن اين علم مي‌توانند تاثيري شگرف بر روي فراگيران اين علم داشته باشند.

متاسفانه بعضي اوقات دبيران و استاداني مي‌بينيم که با بي‌علاقگي خود به رياضي و جديت نداشتن در امر تدريس رياضي، کمک شاياني به سخت نشان دادن رياضي و در نتيجه منفور بودن آن مي‌کنند. البته بايد انصاف را رعايت کرد و بگويم که در مقابل اين تعداد، مدرسان بيشتري داريم که وظيفه خود را به نحو احسن انجام داده ولي متاسفانه اگر فردي در دوران تحصيل خود حتي يک بار با مدرسي از گروه اول يعني مدرسيني که وظيفه خود را به درستي انجام نمي‌دهند، برخورد کند و شاگرد چنين مدرسي باشد، کافي است تا همه زحمات ساير مدرسين پر تلاش را هدر داده و نتيجه منفي بر نتيجه مثبت غالب شود. اگر از نقش مدرسين در بد جلوه دادن رياضي خواهم گفت اکيداً به منظور زير سوال بردن همه مدرسين عزيز نيست ولي بايستي قبول کرد که متاسفانه چنين مدرسيني هم داريم که تنها در فکر تمام شدن کلاس درس هستند و بدتر از آن مدرسيني که خود با دلايلي واهي دانش‌آموزان و دانشجويان را از رياضي بيزار و گريزان مي‌کنند.

متاسفانه اين دسته از مدرسين با بي اطلاعي از واقعيت اين علم بزرگ، حياتي و تاثير‌گذار در همه دنيا حرف‌هايي تحويل فراگيران اين علم مي‌دهند که بسي جاي تاسف است. شايد شما هم شنيده باشيد که مثلا مي‌گويند: مشخص نيست رياضي براي چه چيزي خوب است، ما که کاربردي از رياضي نديديم. فردا که شما در رشته‌هاي فلان باشيد رياضي به چه درد خواهد خورد و ... .
    قطعاً پايه و اساس هر چيزي مهم است و شکل‌گيري رياضي نيز مانند اکثر دروس ديگر در دوره ابتدايي و بعد دوره راهنمايي مي‌باشد. پس معلمان و دبيران عزيز در مقاطع ابتدايي و راهنمايي به مراتب وظيفه حساس‌تري خواهند داشت و متاسفانه شاهد جديت لازم در اين مقاطع، که به طور قطع از مهم ترين مقاطع تحصيلي هستند، نيستيم.

البته گاه به دلايل متعدد مانند تعداد معدود دانش‌آموزان و در پي آن امکانات کم، شاهد آن هستيم که در مقطع راهنمايي به خصوص در مدارس روستاها به علت نبود دبير رياضي، دبيري که شايد خود از رياضي تنفر داشته باشد، تدريس رياضي را برعهده دارد که بي شک همين امر مي‌تواند لطمه‌اي فراوان به محبوبيت رياضي بزند.

افرادي که برادر يا خواهر کوچکتر از خود دارند شايد برايشان پيش آمده باشد که در دوره تحصيل نمرات خوب نگرفته باشند و به دليل آنکه در برابر برادران و خواهران که از خود کوچکتر بوده و احتمالاً نمرات بهتري دارند، خود را ناتوان و به قولي تنبل جلوه ندهند، شروع به ترساندن برادران و خواهران خود مي‌کنند با جملاتي همچون شما هنوز در اول راه هستيد، رسيديد به رياضي ما اون وقت متوجه مي‌شويد که درس سخت و وحشتناک يعني چه، همين جملات کافي است که دانش‌آموزي که در مقطع ابتدايي و راهنمايي است از رياضي واقعاً بترسد و شب‌ها کابوس رياضي ببيند و شکي نيست که همين ترس سبب مي‌شود که درس رياضي را خوب متوجه نشود حتي اگر بهترين مدرس با بهترين شيوه تدريس نيز با او کار کند؛ به اين ترتيب روز به روز از رياضي دورتر شده و به علت اينکه کمتر ياد مي‌گيرد و از آن لذتي درک نمي‌کند موجب نفرت از رياضي خواهد شد، نفرتي که احتمالاً تا آخر عمر به همراه دارد.

موارد ذکر شده و مواردي ديگر هر کدام در شرايط خود تاثيري منفي بر روي رياضي خواهد داشت. بياييد همه با هم سعي کنيم که علم رياضي را در بهترين موقعيت ببينيم. مدرسين عزيز رياضي با مسلط بودن بر رياضي و کاربردها و تاثيرات آن، جديت گرفتن کلاس‌هاي درس رياضي و در عين حال برخورد خوب با فراگيران اين علم مي‌توانند به فراگيران ثابت کنند که مي‌توانند از درس و علم شيرين رياضي از آن استفاده کنند.

ما نيز در کنار فراگيران رياضي به ويژه دانش‌آموزان ابتدايي و راهنمايي در پي تشويق و ترغيب آن‌ها به سوي فراگيري رياضي باشيم نه آنکه از رياضي براي آن‌ها غولي آتشين بسازيم و با اين کار بخواهيم خود را از ديگران برتر جلوه دهيم؛ نه تنها رياضي بلکه هر علم ديگري، اگر با شوق و علاقه با آن برخورد کنيم قطعاً از آن لذت برده و خشنود خواهيم بود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

33. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

34. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1718 نمایش پست ها
    سلام دوست من شما که رشتت نرم افزاره باید ریاضی خوبی داشته باشی دیگه خود شما بهتر از من میدونی که تحلیل یک مسئله در برنامه نویسی چقدر مهمه ....

البته بنظرم ریاضی یک استعداد ذاتی هست ی عده استعداد ریاضی رو ندارند اما این نبود استعداد دلیل نمیشه که دیگه سمتش نریم چون با تمرین ها زیاد میتونیم این استعداد رو در خودمون پرورش بدیم
    نباید زود از ریاضی سرد بشید درسته سخته ولی مثال خودم رو میگم رشتم ریاضیه و امسال پیش دانشگاهیم فقط بخاطر این رفتم ریاضی چون ریاضی رو واقعا دوست داشتم و به حل مسائل پیچیده علاقه شدیدی دارم این دو سه ساله یکم تنبلی کردم و پایه ریاضی خودم رو ضعیف کردم اما وقتی سر آزمون ها میرم و میبینم که نمیتونم تست های ریاضی رو بزنم اصن نا امید نمیشم وقتی شدت سختی ها رو هم میبینم بیشتر ذوق زده میشم از شدت سختی و هعی علاقه مند تر میشم با این که ریاضی رو پس بزنم

شما هم باید خواه ناخواه با این مشکل کنار بیای چون یکی از الزام های رشتت هست ، سعی کن اون علاقه رو در خودت ایجاد کنی وقتی علاقه رو ایجاد کنی استعداد و تلاشت برای ریاضی درست میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    ریاضی پایه علوم مهندسی است چطور شما نرم افزار قبول شدید ولی علاقه ای به ریاضی ندارید نمی دانم ولی شخصا خودم به ریاضی علاقه دارم هر مسئله ریاضی نیاز به فکر و خلاقیت زیاد دارد و لذا حل هر مسئله ریاضی هیچ کاربردی نداشته باشد باعث رشد فکر و تحلیلت می شود و کلا مغز را باز می کند
    من هم از حل مسائل پیچیده و سخت لذت میبرم . وقتی اسم مسئله و فکر میاد نمیدونم چرا همه ی افکار میره سمت ریاضی . یعنی فقط توی ریاضی میشه فکر کرد ؟

من رشته ام نرم افزاره و توی برنامه نویسی نیاز به فکر و تجزیه تحلیل و حل مسائل پیچیده و خلق راه حل داره . من مشکلی ندارم و خیلیم تجزیه تحلیلم قویه . فقط به اعداد و ارقام علاقه ایی ندارم . خیلیا هستن مثل من به ریاضی محض علاقه ندارن ولی فکرشون خوب کار میکنه و ایده میدن .

این چند سال که در حوزه ی برنامه نویسی توی بازار واقعی فعالیت کردم هیچ نیازی به ریاضیات پیدا نکردم .

این که فکر کنیم فقط کسایی که رشتشون ریاضیه از حل مسائل پیچیده خوششون میاد و فکرشون خوب کار میکنه و قوه ی تجزیه تحلیل دارن از نظر من کاملا اشتباهه . یک نفر فقط با خود ریاضیات مشکل داره بجاش فکرش توی حل مسائل نوع دیگه خوب کار میکنه .
    من همه چیز را از جنبه ی کاربردی نگاه میکنم . ریاضیات تا اون موقعی که بدونم کاربردش برای من کجاست مشکلی باهاش ندارم ولی این حجم ریاضی که تو دانشگاه تدریس میشه دیگه واقعا زیاده و بدرد نمیخوره.
    دوستان زیادیم دارم مثل خودم دارن برنامه کار میکنن ولی اصلا نیازی پیدا نکردن .

35. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

البته یک موردیم باید بگم . شیوه ی یادگیری هر شخصی متفاوته . یکی دیداری و بصریه یکی شنیداری و ...

من بیشتر بصری هستم و سرکلاس حوصله گوش دادن ندارم . همیشه بعدش باید جزوه را بخونم . استادان ریاضیم هم هیچ وقت تمام توضیح را توی جزوه نمیگن و اکثر موارد را فقط توضیح میدن . داخل کلاس فقط کسایی میتونن استفاده کنن که شنیدارین و بقیه به مشکل میخورن .

من فقط نیم ساعت اول اگر بتونم گوش بدم بقیش خسته میشم حوصله گوش دادن ندارم . توی همه ی درسا همینطورم فقط موقعی که حوصله دارم منبع درس را باید بخونم . البته بستگی داره . یه درسی موضوعش را خیلی دوست دارم استادشم باحاله اصلا خسته نمیشم .
    یادمه درس مهندسی نرم افزار بود استادش خیلی عالی بود وسط صحبتش مثالهایی از بازارکار واقعی میزد و صحبت هاش واقعا کاربردی بود نمیگذاشت خسته بشیم بخاطر همین من حتی با اینکه میتونستم سرکلاسشم نرم چون فقط همین یک درسا اون روز داشتم استادشم مشکلی نداشت نرم ولی بازم میرفتم چون لذت میبردم .

متاسفانه توی ایران هیج توجهی به این مسائل نمیشه و استادم فقط میاد درسشا بگه بره همین .

36. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من خودم ای تی میخونم و به نظر تا حدی این رشته ها با ریاضی درامیخته و ریاضی جزئی از اونه.اما سوالم اینه چرا طرف چیزی که دوست ندارید میرید؟شما نباید رشته ای رو انتخاب کنید که توش علاقه ندارید.مثلا من از شیمی خوشم نمیومد و عاشق ریاضی بودم و رشته ای رو انتخاب کردم که باشیمی مرتبط نیست.به نظرم شما بیشتر دنبال علاقه تون برید تا مدرک .

37. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    من خودم ای تی میخونم و به نظر تا حدی این رشته ها با ریاضی درامیخته و ریاضی جزئی از اونه.اما سوالم اینه چرا طرف چیزی که دوست ندارید میرید؟شما نباید رشته ای رو انتخاب کنید که توش علاقه ندارید.مثلا من از شیمی خوشم نمیومد و عاشق ریاضی بودم و رشته ای رو انتخاب کردم که باشیمی مرتبط نیست.به نظرم شما بیشتر دنبال علاقه تون برید تا مدرک .
    من عاشق رشته ام هستم فقط از ریاضی بدم میاد . هیچ وقت دنبال مدرک نبودم و نیستم . توی رشته ام هم بسیار موفقم و هیج ربطیم به ریاضی نداره .

تا یک حدی با ریاضی در آمیخته ولی نه در این حد که دیگه شورشا در آوردن . تمام واحدهای درسی ما شده ریاضی . بخاطر همینه همه ی دانشجوها بی سواد میان بیرون فقط ریاضی بلدن و وقتی میرن دنبال کار هیچ جایی کار گیرشون نمیاد چون فقط ریاضی بلدن .
    من چند سال توی بازار کار واقعی هستم و کاملا میدونم نیاز بازار کار چی هست و چی میخوان .

یک نگاهی به تحصیل کرده های بیکار بندازید کاملا متوجه میشید دروس دانشگاه کاربردیه یا خیر .

خیلی دانشجو شرکت ما میاد ولی میبینم هیچی بلد نیستن جز مضخرفاتی که توی دانشگاه توی مغزشون کردن و این چیزا به درد هیچ شرکتی نمیخوره
    ویرایش توسط Dev : 11-12-2016 در ساعت 09:38 AM

38. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

من عاشق رشته ام هستم فقط از ریاضی بدم میاد . هیچ وقت دنبال مدرک نبودم و نیستم . توی رشته ام هم بسیار موفقم و هیج ربطیم به ریاضی نداره .

تا یک حدی با ریاضی در آمیخته ولی نه در این حد که دیگه شورشا در آوردن . تمام واحدهای درسی ما شده ریاضی . بخاطر همینه همه ی دانشجوها بی سواد میان بیرون فقط ریاضی بلدن و وقتی میرن دنبال کار هیچ جایی کار گیرشون نمیاد چون فقط ریاضی بلدن .
    من چند سال توی بازار کار واقعی هستم و کاملا میدونم نیاز بازار کار چی هست و چی میخوان .

یک نگاهی به تحصیل کرده های بیکار بندازید کاملا متوجه میشید دروس دانشگاه کاربردیه یا خیر .

خیلی دانشجو شرکت ما میاد ولی میبینم هیچی بلد نیستن جز مضخرفاتی که توی دانشگاه توی مغزشون کردن و این چیزا به درد هیچ شرکتی نمیخوره
    خب معلم خصوصی بگیرید.چون به هر حال چاره ای ندارید مگر اینکه سیستم اموزشی تغییر کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد